Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Corsa vs Toyota Yaris vs Hyundai i10

Гостроси_иванова_* 12 март 2015 - 19:33

Здравейте, дъщеря ми скоро ще има книжка (дай боже) и ще ни трябва кола.Колата трябва да е сигурна, градска, с нисък разход на гориво, може и газ, с по-евтина поддръжка. Нямам познат да докара от чужбина, нито в автоборса или сервиз . Няма пари за нова кола. Посъветвайте ме нещо, моля.Какви коли да гледам, колко стари? Спряла съм се на Опел Корса или Тойота Ярис или Хюндай и10. Може ли да се разчита, че ако се вземе кола втора ръка от оторизиран сервиз за марката колата ще е в изправност, прегледана и всичко нужно ще й е сменено? Сърцето ме тегли към Опел-сега имаме старичка Корса, но познати казаха, че вече опелите не били каквито бяха преди 15 години и тойотите били по-добри. Така ли е?И ориентировъчно колко би струвало това в разумен вариант? Предварително благодаря.
Мнението беше редактирано от роси_иванова: 12 март 2015 - 19:34
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 12 март 2015 - 20:14

А за коя година на производство говорим?
Отговори

Гостроси_иванова_* 12 март 2015 - 21:55

хм, до 10 000 лв. :biggrin:
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 12 март 2015 - 22:07

След като споменаваш хюндай и10,значи говорим за кола около 2008-ма - 2009-та година.И10 е един клас под корсата и яриса.И20 е в същия клас.Ако говорим за автомобили с бензинови мотори,корсата ще е или 1.2 или 1.4,като 1.2 харчи много и не върви иначе са здрави,ако колата е на някакви нормални км и е обслужвана както трябва няма да има проблеми.Ярис след 2006-та гледай да е 1.3-здрав и икономичен мотор.1000 кубиковите тресат много и са слаби за това купе.Ако може да си позволите ярис взимайте ярис-здрави са,имат висока остатъчна стойност и са лесно ликвидни при продажба.И10 също не е лош вариант,безпроблемни са,доколкото помня се предлагаха с 1.1 и 1.2 мотори,като и двата са добри.Лошото,че този хюндай няма да струва почти нищо след няколко години.Обобщено мнение от мен:-ако да кажем имате 7000 лева,вземете Ярис 2006-та вместо Корса 2007-2008-ма или И10-2009-та :)

ПП:Вижте и някое Поло,Ибиза или Фабия с 1.2 мотор
Мнението беше редактирано от svetliokk: 12 март 2015 - 22:09
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 март 2015 - 22:20

Корса 1,7 дизел е колата. Но преди покупка задължително преглед в сервиз!!!

Ето нещо на прима виста http://www.cars.bg/c994668
Отговори

sathv снимка sathv 12 март 2015 - 22:44

Макар, че е опел форум аз съм реалист и ще ти кажа следното, което съм го писал много пъти. Изобщо не си помисляй за Опел. В тези години опел произведоха най-големите боклуци. Западняците се усетиха и спряха да купуват опели, в резултат на което опел реално фалира. Това, че сега е на финансова инжекция от няколко милиарда е съвсем друга тема. Парите ще трябва да се връщат, а резултатите не се подобряват. В тези години разбирай 2007-2010 най надежни и качествени са японските коли. Разгледай Мазда2, Хонда сивик и Тойота Ярис. Цените са по-дебели но е ясно защо.
Отговори

_shady снимка _shady 12 март 2015 - 22:45

Роси, (хайде няма да е на Вие)
за млад шофьор е абсолютно непрепоръчителна толкова скъпа кола ( независимо от имуществения семеен ценз). Ако можете да си го позволите, купете на девойката една идея по-евтина кола, за да се научи и да свикне с нея. Все пак това е София, паркирането е трудно, трафика е натоварен. Лично аз, ако трябва да избера автомобил за моето дете, ще потърся безопасен такъв, с максимално много обезопасяващи екстри ( наблягам на брой въздушни възглавници), АБС и ЕСП, по-възможност по-здраво и укрепено купе и т.н. Показана кола по-горе от колегата Ивайло е подходяща разглеждайки я от финансова гледна точка. Със закупуването на по-ниско бюджетно МПС и можете да си го позволите финансово, ще ползвате въпросната кола 6 месеца, 1 година, докато момичето се чувства сигурно и спокойно да шофира сама и да е отговорна и безопасна на пътя. (наблягам изключително много на този аспект, защото често ставам свидетел на млади и неопитни шофьори, на които са закупени нови/чисто нови автомобили и които много често приключват с не особено щастлив край - далеч не категоризирам вашата дъщеря към някаква група, убеден съм и от сърце желая и съм сигурен, че ще е внимателна, отговорна и толерантна).Та, след някакъв период от време продавате въпросния автомобил на някаква ниска цена и след това вече можете да минете на по-високо ниво. Дадох пример основавайки се на моята "черга", ако за вас нискобюджетния автомобил е заложен в тези 10 000 лв., лично за мен Тойота Ярис е по-правилния вариант. Не съм привържаник на тези коли, лично за мен са ми противни в много отношения и Опел Корса Д е в пъти по-приятна кола, но е факт, че държат цени (което е определящото за мен в случая). За качеството на сглобката няма да говорим, защото за едни е на много високо ниво, за мен лично далеч не е така. Не се конкретизирайте само върху една две марки и модели - желателно е и човека, който ще управлява МПС-то да изкаже мнение: как се чувства в колата, има ли добра видимост навсякъде, позиция на шофьора, габарити на колата, мъртви точки, които се получават при маневра, паркиране на заден ход, светимост на фаровете през нощта и т.н.
Върху Хюндай нямам наблюдения и не мога да изкажа мнение.
Успех!
Отговори

sathv снимка sathv 12 март 2015 - 23:07

Между другото подкрепям предложението на Shady но знам, че няма да се приеме. Подкрепям го не заради това момичето да се научи да кара на евтина кола, ами защото покупката на стара кола примерно 2010 година крие сериозен риск за джоба на собственика. Новите тенденции в автомобилостроенето особено за ниския клас автомобили е да се произведе нещо колкото да си изкара безпроблемно гаранцията и толкова. Цените на ремонтите след гаранционно е убийствена. Нека покара 1-2 години примерно една корса Б и след това да купите на момичето чисто нова кола при условие, че сега не можете да си я позволите финансово. Както писах това едва ли ще стане защото проблема го имам при мене. Отговора е аз на 10 годишен таралясник няма да се кача.
Мнението беше редактирано от sathv: 12 март 2015 - 23:10
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 13 март 2015 - 11:40

''корсата ще е или 1.2 или 1.4,като 1.2 харчи много и не върви''-и колко е това МНОГО харчене,svetliokk!? :biggrin:
Мнението беше редактирано от bobi7474: 13 март 2015 - 12:51
Отговори

Icemann снимка Icemann 13 март 2015 - 15:06

Оставете хората да си решават колко пари ще отделят за кола на дъщеря им. Отделно е че си противоречите, няма как стара и евтина кола да е и такава с много Airbags, ABS,ESP,TC и прочее асистенти за сигурност. За мен е правилна насоката към малко купе, за да свикне с това да преценя колата.Но това не значи че няма да се справя в "натоварения" трафик в София, от личен опит знам че в началото е трудно или може би по-трудно, но жена ми на 2рата седмица няма никакви проблеми да кара Insignia-та в София. И не не съм луд да дам нова кола на млад шофьор, стига въпросният човек да е разумен и да знае какви са му възможностите. Другото важно при избора на автомобил е той да е надежден. Да Корса Б има много по-малко неща да се счупят от Корса Д, но никога не знае човек кога ще изпляска нещо по двигателя и младия и неопитен шофьор ще се панира. Другото, което бих посъветвал е ако се цели нисък разход да е дизел, а не АГУ, освен ако не е фабрично. Колкото и перфектни газаджии да има, това е още едно място, което може да изненада неприятно младия шофьор, а както знаем то няма да се случи докато паркира в мола или някъде, а в задръстване на възлово кръстовище и т.н.... Та от тази гледна точка мисля че някъв Хюндай или Киа с голяма гаранция, която да е още валидна би била добър ход.
Мнението беше редактирано от Icemann: 13 март 2015 - 16:44
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 13 март 2015 - 22:07

 bobi7474, на 13 март 2015 - 11:40, каза:

''корсата ще е или 1.2 или 1.4,като 1.2 харчи много и не върви''-и колко е това МНОГО харчене,svetliokk!? :biggrin:

9-10 градско и никакво вървене не е ли МНОГО ? :smile3560: за Корса Д 1,2 80 к.с. Z12XEP говоря
Отговори

_shady снимка _shady 13 март 2015 - 22:58

 Icemann, на 13 март 2015 - 15:06, каза:

Оставете хората да си решават колко пари ще отделят за кола на дъщеря им.


Категорично сме ги оставили - всеки изказва мнение, родителите имат глави на раменете си, сами решават. Само по наш съвет едва ли ще закупят корса Ц/Б за младата бамбина.
Дали е противоречие или не едва ли някой от тук заключилите може да каже със сигурност, аз говоря за някакъв бегъл опит - от това, което зная, мога да кажа, че постария като поколение автомобил вектра Б/астра Г е по-сигурен и безопасен от корса Ц/Д. Което е нормално и логично предвид по-високия клас автомобили.
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 14 март 2015 - 07:20

 svetliokk, на 13 март 2015 - 22:07, каза:

9-10 градско и никакво вървене не е ли МНОГО ? :smile3560: за Корса Д 1,2 80 к.с. Z12XEP говоря

Значи тогава няма да си харча парите за корса D,моята харчи малко и върви прилично. :a049: :drive:
Отговори

Рошко снимка Рошко 19 юни 2015 - 22:33

 роси_иванова, на 12 март 2015 - 19:33, каза:

...тойотите били по-добри.

О, да! :devil-smiley-019: Само че за 2К отгоре над приготвения бюджет, вече влизате в по-високия клас - Auris (в момента на моя точно толкова му търся :mhihi:), а разликата и в интериора, и в нивото на сигурност е несравнима (моята примерно е с 9 air bag-а, включително за коленете на шофьора)! Средният ми разход за всички 101К км е 7.6/100 с предимно градско, 1600 куб. cm бензин и 124 к.с. В изцяло градски условия - около 8.3 - 8.5, но това е много относително, тъй като градския разход се вдига от "бръмчането" на място в задръствания без да измине никакво разстояние. На извънградско разходът е 5.8 - 6.2 при нормално каране. За 100К км съм сменил единствено водна помпа и масло и филтри. Абе... скучни коли! :biggrin: Караш, караш, караш... Току свърши бензина, напълниш и пак всичко отначало! :mhihi:
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 19 юни 2015 - 22:47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg