Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Размери на предни и задни говорители

cornkiller снимка cornkiller 22 февруари 2011 - 13:23

Интересуват ме размерите на предните и задните говорители във вратите,че нещо музиката не ми харесва в колата. Ако има значение, колата е с 4 врати.
Отговори

Гостsavage_* 22 февруари 2011 - 15:02

Предните - 6,5" (17 см), задните мисля би трябвало да са 5" (13 см), но ако и сменяш ще ти трябват адаптори или побългаряване
Отговори

cornkiller снимка cornkiller 22 февруари 2011 - 16:06

А не са ли стандартни говорители, в какво би се изразило това побългаряване????
Отговори

Гостsavage_* 22 февруари 2011 - 16:31

Тонколоните са излети върху едни пластмасови обръчи, които ги повдигат. Предлагат се адаптори за предните, които изглеждат така: http://www.tpetrov.com/search.php?prod=%D0...+OPEL+ASTRA+13O
като сложиш една мембрана по средата, ще си представиш как изглеждат оригиналните.
Побългаряването се изразява в слагане на тези адаптори или изрязване на оригиналните
При задните процедурата е по-сложна, защото се свялт корите в багажника
Честно казано не съм обръщал внимание как изглеждат адапторите за задните колони, но щом имаш оригинално, предполагам ще могат да се пригодят и те
А защо пише във вратите?
Разбрах, че колата е корса, би трябвало говорителите да са отзад от двете страни на кората на багажника.
Другият ми въпрос е какво не ти харесва в свиренето им? Скърца ли, дращят ли? Ако не - по-хубаво от оригиналното няма
Отговори

cornkiller снимка cornkiller 22 февруари 2011 - 16:58

Колата е с 4 врати и понеже я имаме от 1 седмица и не съм сядал отзад, си мисля,че говорителите са във вратите....ако не са мой пропуск :devil-smiley-019: .А иначе, просто не ми харесват как свирят. То тя е с един касетофон дето не съм го чувал като марка(може и от него да е).За сега ще сменям касетофона,ако кривенето продължи,ще сменя и говорителите и ми трябват предварително данни за тях.Мерси за инфото колега. :icon_wink2:
Отговори

CH_M снимка CH_M 22 февруари 2011 - 17:16

 cornkiller, на 22 Feb 2011, 16:58, каза:

Колата е с 4 врати и понеже я имаме от 1 седмица и не съм сядал отзад, си мисля,че говорителите са във вратите....ако не са мой пропуск :devil-smiley-019: .А иначе, просто не ми харесват как свирят. То тя е с един касетофон дето не съм го чувал като марка(може и от него да е).За сега ще сменям касетофона,ако кривенето продължи,ще сменя и говорителите и ми трябват предварително данни за тях.Мерси за инфото колега. :icon_wink2:



С това трябваше да започнеш "един касетофон дето не съм го чувал" , махай го , сложи само за проба едно оригинално опелско радио за проба , от сорта на CAR400 и ще останеш приятно изненадан от звука . Ако и тогава забележиш някой от говорителите да "дере" или нещо подобно - тогава сменяй .
Мнението беше редактирано от CH_M: 22 февруари 2011 - 17:17
Отговори

cornkiller снимка cornkiller 23 февруари 2011 - 16:34

Днес вечерта това ще правя-смяна на касетофона.Взел съм едно Сони, модела не го запомних кой е.Като откачах стария снощи,видях че освен буксата която беше закачена на него(евробуксата) и антената,има и една друга по малка от другата със два реда по пет дупки и само на 4 от тях има крачета и си седеше свободно без да е включено нещо в нея.Тая букса за какво е????
Отговори

CH_M снимка CH_M 23 февруари 2011 - 17:27

 cornkiller, на 23 Feb 2011, 16:34, каза:

Днес вечерта това ще правя-смяна на касетофона.Взел съм едно Сони, модела не го запомних кой е.Като откачах стария снощи,видях че освен буксата която беше закачена на него(евробуксата) и антената,има и една друга по малка от другата със два реда по пет дупки и само на 4 от тях има крачета и си седеше свободно без да е включено нещо в нея.Тая букса за какво е????



Те тая букса някой я е резнал , а тя иначе си едно цяло с другата \ изводи за говорители и захранване \ а тия 4 пина са за инфото на дисплея .
Отговори

cornkiller снимка cornkiller 24 февруари 2011 - 09:26

Готово!Касетофона е вързан.И да си кажа честно бях очарован от звука който извадиха колонките,така че смяната им се отлага. Може да заключвате.....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg