Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

OneDriver снимка OneDriver 29 август 2018 - 09:55

Привет колеги,

Моля за "образно менние" какво точно да гледаме/тестваме при тая зафира, АКО евентуално решим да я видим: https://www.mobile.b...534243333982832
Много прилична отвън и отвъре от снимките... уж, ама освен задължителните турбина, съединител, скорости и маслата, нещо по-специфично да почовъркаме преди да я караме на диагностиката?

Четох доста положителни неща за тия мотори, надявам се не греша при избора си?!
Колата ще се ползва семейно, за пътешествия, дълги пътувания, натоварване със доста туристически багаж и сравнително малко градско.
Надявам се поддръжката и и общите неща годишно да не ме карат да фалирам често.


П.С. И все пак доста странно за 2007ма да е толкова малко пари, нали? Или...?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 август 2018 - 13:13

Странно.... базова боя, базов интериор, базов мотор, стоманени джанти от нещо друго. Колко да е, като има известна вероятност на собственика да му е побеляла косата от разходи за извършени ремонти и нерешени проблеми. Обади се, вижте се, разпитай го, огледай много, много внимателно колата, закачи я на компютър и виж кое как работи, не само да търсите грешки. Ако е добре и ти хареса, или има решими проблеми, какво пречи да я вземеш?

А, и задължително стенд за геометрията!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 август 2018 - 13:13
Отговори

spinder снимка spinder 29 август 2018 - 14:34

Здравейте,

За конкретна кола не, но за конкретни модели да ви питам. Колебанието е между Вектра С, Астра Н или Зафира. Знам, че нямат нищо общо помежду си автомобилите, просто ми допадат и трите модела. Все пак предпочитам по-голяма кола. Бюджет 4000-5000лв. макс само за колата. Търси се най-безпроблемното измежду трите модела. Дизела мисля отпада изначало, понеже за тези пари и години 99.99% ще е нещо проблемно. Затова бензин, пък ако харчи прекалено много ще мислим да го газифицираме. Кой мотор е за предпочитане и сравнително по-безпроблемен? Да не гори (много) масло, да няма проблеми с мазане, маслени помпи, глави и т.н. Коя кола е по-безпроблемна, като цяло? С по-малко проблеми по електроника, окачване, спирачки и т.н. И последно - разходите по поддръжка различават ли се значително измежду 3-те модела?
Отговори

OneDriver снимка OneDriver 31 август 2018 - 13:21

 tisho.74, на 29 август 2018 - 13:13, каза:

Странно....

Благодаря ти за съветите и инфото, но май нещо си попроменихме мнението след като попаднахме на тази > https://www.mobile.b...531831655132489 ... Дали има шанс да са една идея по-добре нещата откъм обем багажник и возия? (освен, че е яко ''изчистена и намазана'' откъм интериор/екстериор... и тая седалка захабена - дали не говори В ПОВЕЧЕ, а?)
Мнението беше редактирано от OneDriver: 02 септември 2018 - 19:53
Отговори

k opel e снимка k opel e 31 август 2018 - 13:51

Имам абсолютно същата. Недостатъка е, че е много дълга. Ако имаш къде да паркираш е добре. А, поради тази причина ще сменям моята с Зафира Б. Не знам тази защо е продадена, защото Кентавър купуват коли от частни лица и ги пудрят яко и ги препродават. Салона е за смяна. Шофьорската седалка е последна грижа. Вижда се, че е изтърбушена и е на кола с поне още 100 хил. отгоре. Салона не е велур, а еко имитация. Моята беше със същия и го смених с пълна кожа.
Мнението беше редактирано от k opel e: 31 август 2018 - 13:54
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 август 2018 - 14:14

Вектра С комби е прекрасен автомобил, но само за дълъг път. 2.2-то е екстра за купето, но само когато е в кондиция, а не е трудно да се вкара в нея. Обаче това дълго купе в града е тих и постоянен ужас за паркиране.
Конкретната вектра не бих си купил- има твърде много признаци на невероятен пробег до момента, и не е само състоянието на шофьорската седалка. Основното е цвета- базов, за служебен автомобил, а колата е на 14 (четиринадесет) години. Ако купуваш такава вектра, то личният ми съвет е да се свържеш с колегата k opel e да видиш неговата, щото имам информация, че ще я продава скоро:-) А си струва повече от тази в обявата.

И малко лично мнение за Зафира Б. Генерално погледнато за мен тази зафира е изключитено глупав и безмислен автомобил. Представлява астра комби, ама скъсена и утежнена, щото и е по- високо купето. В същото време карантията е на астра х. В резултат нито е риба, нито е рак. А се прави на двете. Ако аз ще взимам такава Зафира, то ще бъде само заради седемте места и съответния данъчен кредит. В противен случай избора ми е Астра Х комби. Моторизациите им са същите, базата е дълга почти колкото на Вектра Ц, по- стабилна и бърза е от Зафира Б с еднакъв мотор, разбира се харчи по- малко от зафирата при еднакъв мотор. Какво повече да каже човек...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 31 август 2018 - 14:21
Отговори

OneDriver снимка OneDriver 06 септември 2018 - 07:15

 k opel e, на 31 август 2018 - 13:51, каза:

Недостатъка е, че е много дълга. Ако имаш къде да паркираш е добре.

Няма проблем с това, и местоживеенето и работата са все още удобни за паркиране. А и както казах, най-вече извънградско и яко дълги пътшествия. Малка кола да имах, пак в гадния център и околностите му НЕ бих се забутал...


 tisho.74, на 31 август 2018 - 14:14, каза:

Вектра С комби е прекрасен автомобил, но само за дълъг път. 2.2-то е екстра за купето, но само когато е в кондиция, а не е трудно да се вкара в нея. Обаче това дълго купе в града е тих и постоянен ужас за паркиране.
. Ако купуваш такава вектра, то личният ми съвет е да се свържеш с колегата k opel e да видиш неговата, щото имам информация, че ще я продава скоро:-) А си струва повече от тази в обявата.
За паркирането ясно, няма да имам грижи. В края на краищата шЪ и бутна и парктроник китайче ако няма и те така. А k opel e ако реши да продава/пуска обява за неговата, може да свирне да я видим по-скоро (ако е тази сребърна красавица от аватара му, доколкото мога да я фокусирам - харесва ми) ... :icon_wink2:


Благодаря ина 2мата за инфото, отписах я засега и тази от обявата.
Мнението беше редактирано от OneDriver: 06 септември 2018 - 07:20
Отговори

richko25 снимка richko25 24 септември 2018 - 21:26

Здравейте!
От изчетеното до тук съм се спрял на Мерива 1.6 100к.с. ,защото отговаря на моите изисквания.
Харесал съм този екземпляр : https://www.cars.bg/.../offer/c2502287

Някой вземал ли е автомобил от тази автокъща ПАН АВТО и какво да погледна по-специфично при двигателя?


Благодаря Ви!
Отговори

richko25 снимка richko25 27 септември 2018 - 16:53

Благодаря на включилите се във въпросите ми!Всичко добро!
Отговори

OneDriver снимка OneDriver 05 октомври 2018 - 21:46

Колеги и приятели, твърдо дойде момента за закупуването на желаното комби и това ще е Vectra C Caravan 1.9CDTI facelift-a, без значение 120 или 150кс. Четох, чух, гледах и се информирах предостъчно. Но това е само теоритично. Седях из няколко, карах за малко една-2. И твърдо реших, че тя ще е бъдещата возия. Въпросът е, че изборът на такива не е много голям, особенно в София, а И има някои разхвърляни из страната.

Как мога да осъществя адекватен преглед и тест по време на самият оглед на таква примерно в Русе, Смолян, Видин или Търговище?
За тук в София или близъки градове, да кажем ще прочета из форума или вие ще дадете съвет да видя примерно при кой да закарам някоя за пълна диагностика и оферта за обслужаване ако се стигне до сделка + бъдещи грижи, но как да процедирам по-другите градове?

Има ли човек сред Опелджиите който е в час с тия вектри и с който мога да комуникирам за придружаване, огледи, тестове и съдействие из провансА, разбира се с покриване на всички разходи от моя страна? Някой на когото може да се разчита, наистина... за да се сдобия с такъв автомобил?

Щото аз сам, като за 1ви дизел, си нямам на идея как точно ще си избера възможно най-безпроблемната из всички които съм набелязал. Не ме срам да си призная и определно търся помощ?

Мога да намятам всички обяви тук които съм загледал, да речем да стесним грубо избора, но все пак едни снимки и инфо писано на който квото му е кеф, нали ама.... до там.
За протокола - гледам предимно регистрирани, щото тия по автокъщите са ми адски много съмнителни, макар че и някои от тях "изглеждат доста впечатляващо". И все пак монетата е с 2 страни....
Мнението беше редактирано от OneDriver: 06 октомври 2018 - 21:06
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 06 октомври 2018 - 20:48

Колега, колите са на късмет. Каквито и тестове да направиш, на каквито и компове да ги закачиш, ако ти е писане нещо да се скапе, ще се скапе. Както и обратното- можеш да вземеш автомобил без всякакви тестове и той да излезе бетон. Купувал съм коли, които съм харесвал от пръв поглед, и са били безпроблемни, купувал съм коли след огледи тестове, оп- коми и ккаво ли не, и ми е побелявала косата от тях, така че всичко е късмет. Има един колега, който много им разбира на опелите, и е в час с всичко, но вече е въпрос на лична уговорка кога, къде, как и т.н. може да ти бъде от полза. Името му във форума е ПачоМ. Успех!
Отговори

OneDriver снимка OneDriver 15 октомври 2018 - 17:39

Благодаря ти, приятел. И си прав за тия тестове и диагностики, но така или инче минавам и през тях независимо от всичко.

Колкото до ПачоМ (Пламен), за съжаление няма откриване този човек, вероятно не влиза тук или в скайп често?!
И за още едно съжаление няколкото фейсови Ц-та които гледах напоследък се оказаха проблемни (а едната от тях я бях харесла много, имах онова "измислено или не" чувство, че това е автомобила) и търсенето продължава... :drinkin:
Отговори

melanholly снимка melanholly 11 ноември 2018 - 23:52

Здравейте, Искам да питам за тази Зафира https://www.mobile.b...540403980957272 какво ви е мнението. Някой ходил ли е да я гледа?

Ходих да я гледам на място и ми се стори добре и запазена. Тук таме имаше захабено, но ме притеснява че е на газ и се чудя дали тези километри дето са ги писали не са прекалено малко.

Още едно питане имам какво мислите за коли, които се продават от оказион дали е по сигурно ще сервизната им история е истинска или просто даваш едни 20-тина процента отгоре?
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 12 ноември 2018 - 08:00

 melanholly, на 11 ноември 2018 - 23:52, каза:

Здравейте, Искам да питам за тази Зафира https://www.mobile.b...540403980957272 какво ви е мнението. Някой ходил ли е да я гледа?

Ходих да я гледам на място и ми се стори добре и запазена. Тук таме имаше захабено, но ме притеснява че е на газ и се чудя дали тези километри дето са ги писали не са прекалено малко.

Още едно питане имам какво мислите за коли, които се продават от оказион дали е по сигурно ще сервизната им история е истинска или просто даваш едни 20-тина процента отгоре?


Здрасти колега.

Аз ходих да я гледам. Не си заслужава, лично мое мнение. Даде ми следните грешки P1613, P1614 и U2139. Отделно ми даде P0140, но това е след като е запалих. С тестера за боя, задна лява вежда е китосвана и задната броня. Колата съм я гледал ПРЕДИ ДА БЪДЕ ПУДРЕНА! Не е на реални километри, digiprog ми даде инфо, че е бил "въртян" километража, не знам дали е бил въртян в Италия или тук. Всичко беше... Та както реши някого, мен ме гонят от автокъщите като си избирам автомобил :D . Казах на джамбазина, че не напудрена му давам 5000 лв макс. Той каза, че ще питал шефа си и аз се отказах, щото имах и други за оглед.

Пак казвам, мое мнение си е, че колата за МЕН не става. На друг може и да му хареса. Дано съм бил полезен, лека ден.
Мнението беше редактирано от rocket_strike: 12 ноември 2018 - 10:57
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 ноември 2018 - 09:15

На снимки изглежда добре. Имай предвид, че рисковете да ремонтираш клапани зарадо газта в сравнение с рисковете на дизелова кола са много малка сума.

Иначе наистина не струва толкова пари най-вероятно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 ноември 2018 - 09:17
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 ноември 2018 - 09:50

 Ne6to Smisleno, на 12 ноември 2018 - 09:15, каза:

На снимки изглежда добре. Имай предвид, че рисковете да ремонтираш клапани зарадо газта в сравнение с рисковете на дизелова кола са много малка сума.

Иначе наистина не струва толкова пари най-вероятно.


Зависи колко пъти ще направиш едното, докато дойде време за другото.
А и с цените вече не е така. Особено за Комън рейлите, гледам цените за рециклирани турбо, помпа. Цените им вървят към 250 долара. С дюзи е пълно навсякъде по 30-тина долара, тук са 100-ина лева. Има оферти за опел из OLX За 1.7 100 лева, за 1.9 80-лева.
Даже и с роторните помпи вече не е така. Аз си намерих рециклирана помпа за под 7 стотака. Тук ми искат 2 бона и половина.......... няма нужда от повече коментар.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 ноември 2018 - 09:52
Отговори

melanholly снимка melanholly 12 ноември 2018 - 12:15

 rocket_strike, на 12 ноември 2018 - 08:00, каза:

Здрасти колега.

Аз ходих да я гледам. Не си заслужава, лично мое мнение. Даде ми следните грешки P1613, P1614 и U2139. Отделно ми даде P0140, но това е след като е запалих. С тестера за боя, задна лява вежда е китосвана и задната броня. Колата съм я гледал ПРЕДИ ДА БЪДЕ ПУДРЕНА! Не е на реални километри, digiprog ми даде инфо, че е бил "въртян" километража, не знам дали е бил въртян в Италия или тук. Всичко беше... Та както реши някого, мен ме гонят от автокъщите като си избирам автомобил :D . Казах на джамбазина, че не напудрена му давам 5000 лв макс. Той каза, че ще питал шефа си и аз се отказах, щото имах и други за оглед.

Пак казвам, мое мнение си е, че колата за МЕН не става. На друг може и да му хареса. Дано съм бил полезен, лека ден.


Благодаря за информацията! Беше полезен. На мен ми хареса на външен вид и понеже не разбирам много и реших да питам във форума.

Като цяло съм се спрял на Зафира или Астра комби като вариант за следващ автомобил. Не си търся нещо спортно а нещо семейна кола дето да возя децата в нея.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 ноември 2018 - 13:28

Димов ти хубаво казваш цените и наистина няма нищо страшно в поддръжката на стара кола, но ремонта на клапаните на бензиновата колко пък да струва? Не споменаваш дпф, вихрови, съединител и други дреболии. Аз лично правя избора да карам дизел, просто искам да информирам колегата до колкото е възможно. Факт е, че при уморени коли бензина излиза по-евтин за поддържане. Особено ако не можеш сам да си правиш поне някои неща.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 ноември 2018 - 00:14

 Ne6to Smisleno, на 12 ноември 2018 - 13:28, каза:

Димов ти хубаво казваш цените и наистина няма нищо страшно в поддръжката на стара кола, но ремонта на клапаните на бензиновата колко пък да струва? Не споменаваш дпф, вихрови, съединител и други дреболии. Аз лично правя избора да карам дизел, просто искам да информирам колегата до колкото е възможно. Факт е, че при уморени коли бензина излиза по-евтин за поддържане. Особено ако не можеш сам да си правиш поне някои неща.


Никой не е казал че е обратното, но ДПФ се чисти, останалите неща, вече ги имат всички коли, даже и ДПФи при бензините. Мисълта на поста ми беше друга, да кажа че цените не са ония хиляди, който всеки плашеше наляво и надясно. Само да ти кажа, ремонта на метанката излезе близо 2 бона и още не са сменяни дюзите. Това включва глава(без сменяни клапани), нов съединител, друг блок втора употреба, гарнитури комплект, лагери основни, биелни, сегменти, ангренажен комплект, препарати, течности, тук там някой инструмент. Сигурно ще забравя нещо. А ако трябваше да купуваме и бутала + 950 лева . И това е кола на 15 години. И това е без труд, защото той беше от мен и него. Тъй че разликата вече не е такава, каквато се представя според мен. И от тук нататък колкото по-нов бензин, толкова по-малка разлика. Накрая може да се окаже обратното. Новите бензини с директното впръскване вече пак има скъпи помпи, пак двумасови истории,пак турбота, пак ДПФи(ОPF/GPF). Икономистите, бях казал нещо за тях преди време.... те са основата на злото при автомобилостроенето (и не само). Причината е че по едно време бяха захванали да развиват само дизеловите агрегати с бързи темпове, но дойде време и за бензиновите, затова имаше период, в който едното седеше относително на едно място(инжекциона). Обаче Директ инджекшъна заля навсякъде.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 ноември 2018 - 00:47
Отговори

melanholly снимка melanholly 18 ноември 2018 - 10:32

Вчера пак ходих да гледам Опели за семейния автомобил и този път гледах регистрирани. Един след друг гледах две регистрирани Зафири първата - (https://www.mobile.b...539087452960964) и втората - (https://www.mobile.b...541777382040512). И след като огледах първата и отидох до втората бях направо пред дилема еднакви ми се сториха на сномки ама като ги видях на живо и си бяха като близнаци само дето единият беше в по лошо състояние. Първият е на по-малко километри и работи много добре след като го запалих. Втория е по добре изглеждащ от вън ама вътре е друга работа доста по захабен е и някакси километрите дето ги пише ми сее струват малко. След като го запалих направо си тресеше волана все едно карам трактор.

Спрял съм се на пъвата https://www.mobile.b...539087452960964 . Някой до я е гледал и да е установил някой голям дефект или пък да е бил на някой от форума. рег. №: СА 8004 СВ.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg