Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra H

Инсталиране на ESP и "Sport" бутон за иключването му + Снимки

Peter_1980 снимка Peter_1980 30 януари 2018 - 15:45

 Nikolai Manev, на 30 януари 2018 - 14:20, каза:

@ Dtm - колега не съм разбрал въпроса :biggrin: Наистина колегата Peter_1980 е имал предвид кодовия индекс на таблото а не поддръжката на спорт бутон. Да, това е правилния начин през OP-Com/Vaux-Com. Без разглабяне :whistle: Мерси Dtm отново :beer: :good:


Мерси за отговорите OP-Com нямам, но май ще си купя. Сега ще се поровя да видя дали има смисъл от него и лесно ли се работи. А за монтирането на EPS, май не е за мен прокарване на кабели, разглабяне и т.н. Малко съм непохватен и с ръцете в .... :icon_razz2:.
Отговори

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 30 януари 2018 - 16:58

OP-Com винаги е предимство, стига да не е от най-китайските. За ESP-то - да, има разглобяване но колите от това поколение са на модулен принцип - развиваш няколко болта и всичко пада. Единствено при майстор смених ABS помпата. За мен тази екстра най си заслужава, след темпомата че той е лесен :biggrin:
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 30 януари 2018 - 22:25

 Nikolai Manev, на 30 януари 2018 - 16:58, каза:

OP-Com винаги е предимство, стига да не е от най-китайските. За ESP-то - да, има разглобяване но колите от това поколение са на модулен принцип - развиваш няколко болта и всичко пада. Единствено при майстор смених ABS помпата. За мен тази екстра най си заслужава, след темпомата че той е лесен :biggrin:


Аз за темпомата 2 години не мога да се накана да рискувам да се опитам да го сложа, пък за това май ще си отказвам иначе е много хубаво. Още веднъж поздравления за ентесиазъма и уменията.
Отговори

boXeer снимка boXeer 01 февруари 2018 - 18:26

Много добра тема,ще е в полза на много хора.
Помпата на първата снимка ,поддържа HBA (Hill Break Assist). Дали е нужно само софтуерно да се включи?
Всяка благинка е гъдел за собственика.
Отговори

sinclar81 снимка sinclar81 03 февруари 2018 - 12:05

Днес погледнах моето табло с какво обозначение е и за съжаление явно не поддържа спорт функция!
Ще трябва да си карам без спорт бутон ???? https://imgur.com/a/mDG4a
Въпреки, че в един руски форум сега прочетох, че а XJ на дизел с ръчни скорости не е сигурно дали може да поддържа спорт! та се замислих има ли някъде друг индекс по който още може да се познае дали поддържа или не?
гледам братята руснаци са оградили и този код но не можах да разбера той какво значение има! https://radikal.ru/l...1af37f6.jpg/htm
Мнението беше редактирано от sinclar81: 03 февруари 2018 - 12:38
Отговори

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 05 февруари 2018 - 13:56

@ boXeer - функцията HBA се активира във Variant Configuration на ABS помпата. Както и DDS например. Става с Tech-2 или най-новата версия на OP-Com.

@ sinclar81 - почти съм сигурен, че ако колата ти има заводски парктроник, безключово палене или AFL таблото ще поддържа спорт функция. Другия лесен вариант е да си прекараш двата кабела (за 20 мин става) и от някой познат вземи панела за аварийни със спорт бутон и пробвай. Кодовия индекс са го оградили защото има значение като се активира изключването на ESP-то. Няма общо с това дали таблото поддържа спорт или не. Ако си от София мога да ти дам моите бутони да пробваш.
Мнението беше редактирано от Nikolai Manev: 10 февруари 2018 - 19:51
Отговори

sinclar81 снимка sinclar81 05 февруари 2018 - 17:37

За съжаление нямам нито парктроник, безключово палене или afl. Иначе съм със зафира б с Cosmo изпълнение но колата е 12.2006г а доколкото знам таблата на тези произведени след 03.2007 ги поддържат както аукс входа на навигациите! Благодаря за помоща може да се възползвам някой ден да пробваме!

Друго се сетих ако прокарам двата кабела и ги направя контакт между тях няма ли пак да се задейства и без бутон?! Аз така на бертонето едно време като открих буксатабза тракшъна под панелите я пробвах с едно кабелче просто да даде контакт между двете и тракшъна се изключи и така разбрах, че буксата работи!
Отговори

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 06 февруари 2018 - 20:15

Няма как да тестваш така, тук комуникацията е по CANBUS. Единия кабел е за LED-а който светва при активен спорт бутон, а другия за самото активиране на функцията - ето ги пин 8 и 17.

8 Yellow-Black 0.5 - Computer Command Ride Auto Switch Signal
17 Yellow-Red 0.5 - Computer Command Ride Auto LED

Отдолу е платка с ел. компоненти по нея. Евентуално със запояване може да пробваш да преправиш твоята, но не те съветвам.
Отговори

sinclar81 снимка sinclar81 09 февруари 2018 - 23:06

А през опком има ли как да се задейства спорт функцията без да има копче?
Отговори

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 10 февруари 2018 - 19:50

Не, трябва си бутон.
Отговори

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 10 февруари 2018 - 23:52

@ boXeer - ето къде се активира функцията HBA (Hill Brake Assist) - ABS/ESP > Program Variant Configuration

ESP - HBA
Отговори

sinclar81 снимка sinclar81 11 февруари 2018 - 00:54

А как се ползва HBA пак ли трябва отделно копче да има?!
Отговори

sinclar81 снимка sinclar81 11 февруари 2018 - 01:00

Така ли?
https://youtu.be/Wna0_tAbVXM
Отговори

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 13 февруари 2018 - 12:11

@ sinclar81 - Ето какво пише за функцията в нета.

Цитат

HBA (Hill Brake Assist) –prevents brief accidental rolling back by the vehicle when starting on hills - additional function of the ABS/ESP, example Astra-H


Т.е. това е фукция на ABS/ESP помпата и няма допълнителен бутон. След активиране трябва да работи като на видеото, което си показал.

Аз лично още не съм тествал. Ще пиша като разбера дали работи.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 13 февруари 2018 - 17:02

@ Agamemnon - Досега не съм намерил друг начин да се разбере дали даден километраж поддържа Спорт бутон, освен тази таблица. Предполам че има разлика вътре в елементите върху платката, но кои точно... Ако някой колега знае нека сподели.
[/quote]

Колега къде я намери тази таблица че моето табло е YX и въобще не го виждам вътре...дали няма друга за по-новите версии?
Отговори

boXeer снимка boXeer 17 февруари 2018 - 14:37

Не мога да разбера тази помпа какво поддържа.
Някой може ли да помогне?

Публикувано изображение
Отговори

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 24 февруари 2018 - 22:30

@ boXeer - щом я няма в таблицата няма как лесно да се провери какво поддържа. Ако искаш може да я закачим с кабела и да видим какви опции позволява да се активират. С последната версия на OP-Com/Vaux-Com вече мога да влизам във Variant Config на ABS/ESP помпата и да правя промени.
Отговори

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 24 февруари 2018 - 22:57

Всъщност е само ESP съвместима:

ESP Compatible Only

(93182334) UNIT, HYDRAULIC, ABS, WITH CONTROL UNIT (IDENT GX) (FOR ELECTRONIC STABILITY PROGRAM) (EXCEPT HILL-START ASSISTANT) (EXCEPT DEFLATION DETECTION SYSTEM) (NLS.- USE 93182332)
Отговори

boXeer снимка boXeer 25 февруари 2018 - 16:00

 Nikolai Manev, на 24 февруари 2018 - 22:57, каза:

Всъщност е само ESP съвместима:.....

Пробвах го с по-стара веси и не ме допусна до тази опция. Май ще купувам китайски опком, да видя какви опции има.
Отговори

Nikolai Manev снимка Nikolai Manev 25 февруари 2018 - 18:50

Трябва ти Оп-Ком с версия 150406d и нагоре, за да можеш да влизаш във variant configuration на ABS/ESP помпата.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg