Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Чип на DTI - какъв е ефекта?

ivoorlov снимка ivoorlov 22 януари 2007 - 09:59

Привет! Интересуват ме по-скоро лични впечетления на някой който е слагал чип на Астра Г 1,7DTL 68 к.с., например: как се държи мотора, разхода колко се е увеличил, в кой сервиз е поставен, какъв е чипа и колко струва и др. ако се сещате. Предварително благодаря!
Отговори

Владо снимка Владо 22 януари 2007 - 11:48

Разхода ако ти се качи значи няма смисъл от цялата работа.
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 29 юни 2007 - 06:44

Колеги вчера сложих чиповете на колата - много добре върви , много по-пъргава , много по-мощна , НО се получи нещо кофти -светва лампата за грешка, колата влиза в нещо като сервизен режим и колкото и да подавама " газ " , не върви и не върви...

Що така? Днес след обяд ката мога да издена от работа ще ходя да и закачат компа да прочете грешките да видим кво е .

Някой от Вас има ли някакви идеи?Аз чиповете ги купих от чужбина , изпратиха ми ги по пощата и не са ми казвали дали има нужда от някаква донастройка след като се сложат .........

ИНтересното е че първият път лампата светна ей така доката колата си работеше на свободна , след около 1 мин ,веднага след като смених чиповете. Интересното е че следващите две светвания на лампата бяха почти на едно и също място след два идентичнио маршрута по магистралата- излизам по магистралата от Варна ( до летището и обратна около 9 км) и на връщане на първият сфетофар в града лампата светва - 2 пъти на едно и също място....


Изгасям мотора , паля наново и колата си върви перфектно...., докато светне наново лампата ....

Лоша работа . Казвайте кво да правя
Отговори

Марто снимка Марто 02 юли 2007 - 20:46

Първо диагностика и след това ще се мисли
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 03 юли 2007 - 07:55

Да ,
след диагностика се установи че чипа вдига малко повече налягане на турбото от нужното ..... и сега чакам нов чип (е)....

Диагностиката показа : " Управление налягане турбокомпресор - отклонение "


Свалих чиповете и сега съм с оригиналните :icon_cool: , доста разлика има , е нямам избор ще чакам
Отговори

Stoil снимка Stoil 03 юли 2007 - 09:38

така като описваш ситуацията имам чувството, че чиповете са от Богомил / Брезел /
имам и чувството, че си се вързал заради цената, нали?

само че тунинг не става така, брат ми...
с трици маймуни се не ловят...

проблемът при теб най - вероятно идва от датчици за температурата на вх. въздух.
демек сега е топло, турбината надува повече и съответно темп. и е по - висока.
и т.н. и т.н.

просто с такива неща не се експериментира.

хвани звънни на Владко, и без това сега е при вас и за 15 мин. ще имаш отлично работещ софтуеър
и доста вървяща кола.
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 03 юли 2007 - 12:38

Да колега така е . Иска ми се и на мен да звънна на колегата Владо, знам че работи доста добре .

Само че проблема е че доколкото знам за преинсталиране на софтуера искат минимум 400-500 лв аз аз поне на този етап не мога да отделя тези пари за съжаление ....................

Колко излиза едно такова преинсталиране , някой има ли представа ?

ПО-добре ли е от чипа?
Отговори

Stoil снимка Stoil 03 юли 2007 - 13:41

 s_toshkov, на Jul 3 2007, 01:38 PM, каза:

Да колега така е . Иска ми се и на мен да звънна на колегата Владо, знам че работи доста добре .

Само че проблема е че доколкото знам за преинсталиране на софтуера искат минимум 400-500 лв аз аз поне на този етап не мога да отделя тези пари за съжаление ....................

Колко излиза едно такова преинсталиране , някой има ли представа ?

ПО-добре ли е от чипа?


еее, как бе, мн по - добре и мн по - културнп става.
а за парите - ти сам ще разбереш, че вее си се набутал доста, а е можело да счупиш и мурбооооо...

Владо доколкото говорим винаги ще ти влезне в положението, еее, иска си цената, ама все пак...
Отговори

Оги снимка Оги 03 юли 2007 - 13:44

 s_toshkov, на Jul 3 2007, 01:38 PM, каза:

ПО-добре ли е от чипа?


Разликата е, че в единия случай подменяш чипа/вете, а в другия си препрограмираш твоя през буксата за диагностика. Т.е. няма значение как ще го направиш, важното е какъв софтуер сложиш.
Честно да ти кажа не те разбирам :icon_cool: Единия вариант е евтин МА НЕ БАЧКА пък другия ти е скъп. Кажи ми, какъв е смисъла да дадеш 300 лв за някъв боклук. Знаеш поговорката "Не съм достатъчно богат да си купувам евтини неща", нали :icon_cool:
Полвина България има чипове от Влади и досега никой не се е оплаквал. Ти пусна тема да попиташ, посъветвахме те и пак си даде парите за глупости.
Извинявам се за негативното мнение :mhihi:
Отговори

lubomanev снимка lubomanev 03 юли 2007 - 13:55

може ли някой да ме просветли какво точно прави чипа, подмяната на софтуер
кое колко струва, с какво се подобрява мощността на колата, как се отразява на разхода, скапва ли се мотора
Благодаря. Нали говорим за дизелови двигатели?
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 03 юли 2007 - 15:56

 Оги, на Jul 3 2007, 02:44 PM, каза:

Разликата е, че в единия случай подменяш чипа/вете, а в другия си препрограмираш твоя през буксата за диагностика. Т.е. няма значение как ще го направиш, важното е какъв софтуер сложиш.
Честно да ти кажа не те разбирам :icon_cool: Единия вариант е евтин МА НЕ БАЧКА пък другия ти е скъп. Кажи ми, какъв е смисъла да дадеш 300 лв за някъв боклук. Знаеш поговорката "Не съм достатъчно богат да си купувам евтини неща", нали :icon_cool:
Полвина България има чипове от Влади и досега никой не се е оплаквал. Ти пусна тема да попиташ, посъветвахме те и пак си даде парите за глупости.
Извинявам се за негативното мнение :mhihi:



Колега кой е казал че съм давал някакви пари ? И от къде го измислихте че са и 300 лв? Нищо не съм плащал защото имахме уговорка с човека , че ще платя след като сложа новият чип , всичко е наред и съм доволен от всичко.

Нищо не съм плащал само експериментирах, така че не ме набеждавайте че съм си дал парите за глупости т.н.

Аз просто исках съвет а Вие само дето не ме набихте ....... :shocked: :sad-smiley-050:

Мерси все пак
Отговори

Оги снимка Оги 03 юли 2007 - 16:00

 s_toshkov, на Jul 3 2007, 04:56 PM, каза:

Мерси все пак


ЕЕЕЕЕееее, много лесно се засягаш пък ти. Толкова ли не можеш да приемеш едно НЕпохвално мнение :icon_cool:
Плюс това ти се извиних предварително. 300 лв ги предположих ... както и да е
Отговори

slavi снимка slavi 18 август 2008 - 11:05

При актуалните цени на горивата, задръстванията в София и "некои други съображения" вече и аз си мисля за алтернативата дизел и по-конкретно Vectra B или Astra G с 2.0 DTI мотор. Не съм карал такава, но като му гледам данните си е доста мудничък.
Въпросът ми е с хубав чип може ли да се събуди нещо в тоя двигател или той си е правен за бавни печки и икономично каране? Ясно е, че всички искаме най-доброто от двата свята, ама не може. :-)
Вижте например тука кви чудеса обещават. Не коментирам фирмата и цената, а само рекламираният ефект. Моля някой с опит от слагане на чип на такъв мотор да сподели впечатления. Съжалявам, ако въпросът е бил задаван, но търсачката не ми върна нищо читаво като тема.
Благодаря предварително!

Дизелова АСТРА самолет
Дизелова VECTRA самолет
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 18 август 2008 - 11:15

Такам, първо на Астра Г и Вектра Б слагат абсолютно еднакви дизели, а от 2-литровия има 2 модификации съответно 82 и 101 коня.Гледам че си се ориентирал към 101 който и според мен е по добрия избор!Двигателя кат цяло е учудващо пъргав, а след чип-а определено ще останеш учуден на какво е способен.Като гледам си се ориентирал към Дигитал тунинг, а от моя пряк сблъсък с тях мога да кажа, че са много точни пичове и си разбират прекрасно от работата, наистина цените им са доста по високи, но според мен си заслужава!Иначе пределено на Астрата ще осетиш повече дизел пауата щот е малко по лека, но както и преди казах след чипа и при двете ще осетиш голяма разлика!Надявам се да съм помогнал с нещо...
Поздрави Виктор!
Отговори

slavi снимка slavi 18 август 2008 - 11:29

Благодаря за полезния отговор, колега! Щом се усеща пъргавина, значи има изгледи да се поусмихна зад волана на някоя такава. :-) Хубавото е, че и към фирма ме насочваш, защото това си е важно. Някакви впечатления все пак от реалния разход градско и магистрала, за да направя сметки за смисъла на цялото упражение да си купя дизел?
Отговори

Stoil снимка Stoil 18 август 2008 - 12:23

Реално към 130 коня могат да се измъкнат от мотора, след което има опасност за оХлюва! Разхода принципно не се променя!
Отговори

Dead Fox снимка Dead Fox 18 август 2008 - 12:39

Колега извинявай, че ти ползвам темата ама и аз мисля да правя същото, насочил съм се към Астра Г Класик 1,7 ЦДТИ(2005-2006г.) карах една такава, разхода е приличен но все си мисля, че кончетата са и малко (80 к.с.) все пак сега съм с 101 к.с. мисълта е ако има колеги които са го правили да кажат къде и дали са доволни а и ако има някои с такава Астра да каже какво е ДВГ-то (номера му).
Отговори

Stoil снимка Stoil 18 август 2008 - 12:41

все си мисля, че 1.7 мотора не е добър избор... :dance:
Отговори

Dead Fox снимка Dead Fox 18 август 2008 - 12:44

Е не става въпрос за кола на 150к км. а на 50 - 60к макс. при това сигурно и нея ще я карам година - година и половина, така, че защо не? Ако знаеш и други фирмички да споделиш да видя и там какви са офертите :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg