Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Как да си направим самодиагностика...

Тази тема е заключена

Спас Славчев снимка Спас Славчев 05 октомври 2006 - 18:19

:devil-smiley-019: :excl: Ами предполагам има и друг начин , но това е начина който се препоръчва и начина , които ползва целия форум.Ето малко "от извора":

Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение



АМА СПЕЦИАЛНИЯ КЛЮЧ КМ-602-2 КЕФИ, А :) :beer: :excl:
Отговори

Стефан снимка Стефан 07 ноември 2006 - 21:24

Понеже няколко чевека ме питаха качвам снимка на таблото на Astra F със отбелязани двата пина, където се ръчка кламера. Даже и кламер съм сложил :love_opel:
Публикувано изображение
Отговори

beos снимка beos 25 ноември 2006 - 13:42

Колата ми е Астра Ф 1,4 16V или X14XE и би трябвало да е с ECU - GM-Multec S

Проблемът ми е при скорост около 110км/ч лампата светва .. и като кача или сваля скороста изгасва след малко .. другият път когато светва е на около 40км/ч в града като карам и оборотите варират от около 1500 до 3000rpm
прочетох внимателно няколко пъти инструкциите за самодиагностика дано да съм я направил вярно
Публикувано изображение


... ламбда сонда :2angry1:
Отговори

tena снимка tena 02 декември 2006 - 10:16

kraskoval, на Dec 2 2006, 09:21 AM, каза:

Значи на газ като карам колата ми светва жълтата лампа и след кламер тест - грешка 38. Търсих по темите , но не намерих такава грешка(причина за нея).
Само да поясня. че под капака има едно устройство на което пише ''"TIN Electronics Universal Simulator for Multypoint Ignition Motors" - това ли е прословутият JET SPARK и ако не каква работа ми върши???
 



38-Heated oxygen sensor/oxygen sensor-voltage low
Да се провери: Wiring short to earth, ECM.


Лека и безаварийна!!!
Отговори

Swing снимка Swing 25 декември 2006 - 12:00

На Корса куплунга се намира в таблото с бушоните, най-отляво. След '95-та куплунга е 16 пинов и самодиагностиката се прави между пинове 5 и 6.
Отговори

warbi снимка warbi 26 декември 2006 - 18:49

Здравейте, всички :)
още съм нов в форума, но искам да попитам нещо имам Вектра-А 1.6 С16NZ 1994година направих си самодиагностиката защото от време на време ми мига оранжевата лампа и не можах да се съглася със всички около мен който твърдят че за Опел било нещо нормално и да не се притеснявам... та даде ми код "93" (quad drive module ( is ECU )) и понеже не съм много добре с английския бих искал някой да ми каже за какво става дума
П.С. забравих да отбележа че става дума за 10-пинов ALDL порт
Отговори

VECTRA DTI 16V снимка VECTRA DTI 16V 02 януари 2007 - 22:17

Sven, на Jan 2 2007, 08:26 PM, каза:

Хайде колеги, кажете къде точно се намира на Vectra B прословутата лампа, че имам проблем с ABS-а и искам да и направя една самодиагностика ...
 

при теб не става с кламера така че не се мъчи,само компютърна диагностика в сервиз,струва от 10-20 лева :beer: :b010:
Отговори

warbi снимка warbi 03 януари 2007 - 23:42

warbi, на Dec 26 2006, 06:49 PM, каза:

Здравейте, всички :)
още съм нов в форума, но искам да попитам нещо имам Вектра-А 1.6 С16NZ 1994година направих си самодиагностиката защото от време на време ми мига оранжевата лампа и не можах да се съглася със всички около мен който твърдят че за Опел било нещо нормално и да не се притеснявам... та даде ми код "93" (quad drive module ( is ECU ))  и понеже не съм много добре с английския бих искал някой да ми каже за какво става дума
П.С. забравих да отбележа че става дума за 10-пинов ALDL порт
 


НЕ че да нахалствам, но няма ли да се намири някой компетентен който да ми отговори, защото започвам да си внушавам че понякога колата бяга повече, а това вече... :knee:

П.С. При изключване на двигателя грешката се изтрива но при последвалото каране лампата пак започва да си мига като преди!!!
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 05 януари 2007 - 09:05

Sven, на Jan 4 2007, 10:47 AM, каза:

warbi, на Jan 3 2007, 11:42 PM, каза:

При изключване на двигателя грешката се изтрива но при последвалото каране лампата пак започва да си мига като преди!!!
:knee: Колега, ти поне си знаеш къде ти е лампата, а аз моята не мога и да я намеря :knee:
 

клик ТУК

На стр. 17 има малко неясна картинка, но ще се сетиш къде точно ти е лампичката.
Вдясно от мигачите.

Досега не ти ли е светвала като си на контакт????
Отговори

VectraB снимка VectraB 05 януари 2007 - 12:06

А ти за коя лампа си мислеше ?
А това, че ти гасне и не мига, значи че всичко е наред.

p.s. Поизчистих темата, защото стана невероятна боза.
Отговори

ionko2222 снимка ionko2222 05 февруари 2007 - 22:16

на( вектра в )2001 година може ли да се направи някаква диагностика с тази лампа
Отговори

redspirit снимка redspirit 07 февруари 2007 - 17:12

Благодарение на чудесната тема оспях да си направя самодиагностика. Колата е Vectra - 2 litres C20NE;ECU:Bosch Motronic ML4
Кодовете които ми изписва са 12 и 44. Колата е с АГУ. Това 44 до колкото разбрах означава бедна смес, ако някои може нека да каже какво се прави при код 44?
Другото което искам да попитам е как се прави самодиагностика на АБС?
Отговори

Silver снимка Silver 08 февруари 2007 - 01:43

ionko2222, на Feb 5 2007, 10:16 PM, каза:

на( вектра в )2001 година може ли да се направи някаква диагностика с тази лампа
 

Мисля,че след 2000г. всички европелски коли трябва да отговарят на стандарта за диагностока OBD2 и теста с кламера не става.
Отговори

borro снимка borro 08 февруари 2007 - 20:48

Eто колегата е дал линк тука.
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 15 март 2007 - 19:09

Ако веднъж в седмицата ми светва лампата при работа на празен ход и сама изгасва след 20 секунди, то тази грешка ще остане ли в паметта и мога ли в последствие да разбера каква е била, защото наистина нямам никаква идея кога решава да светне. :col01cop:
Отговори

Swing снимка Swing 15 март 2007 - 19:32

Щом е светвала лампата би трябвало да има записана грешка. За твоя двигател грешките се изтриват от паметта, ако не се повторят при следващите 20 паления или ако акумулатора се откачи за няколко минути.
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 24 март 2007 - 15:14

kartell, на Mar 20 2007, 11:00 PM, каза:

Здравейте искам да питам как да си направя диагностика... до колкото разбрах трябва да закася  5 - 6 и след това да дам на контакт и броя миганията и понеже нямам таблица след това да питам тук  :19a: 

Tова ли е начинът - става въпрос за Oмега B 94 година 2.0 16V
 

има тема във важни точно с това име "как да си направя самодиагностика" - на първо място в раздела е в момента
Отговори

ludookia снимка ludookia 25 март 2007 - 16:21

дам разгадах ги кодовете - дава ми грешки 22 и 44 - 44 доколкото разбрах е че сместта ми е бедна - здраве да е, тя тяа грешка 100% е от ламбдата като карам на газ. Ама грешка 22 не можах да я разбера - throttle position sensor - voltage low някой да помогне :19a:
Отговори

ludookia снимка ludookia 26 март 2007 - 20:47

jeepka, на Mar 26 2007, 07:50 PM, каза:

този сензор би трябвало да е датчика на коляновият вал -давати ниско напрежение
или има лоша връска или изпраща погрешна информация---ьз работя с много по големи машини но принципа е същия ще се радвам ако мога да помогна
 

O ако е само това няма проблем :) при положение че колегите споменаха че тази грешка си я дава защото коляновия вал не се върти -нали го правя на изключен двигател ;)
Отговори

viperr снимка viperr 27 март 2007 - 17:05

намерих го там е това зареди ми картинката от едно мнение и го видях


не става не е там като на картинката от страница 6 мнението на stefanakin
седи и не мига лампата HELPP

тъп съм изтрих горното .... двигател c16nz 1994 година АСТРА F .... нямаше номера на двигатела :19a:

стана най накрая дава само грешка 12 което не грешка и 13 какво е 13 ??

13 - Oxygen Sensor тва ламба сонда ли
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg