Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Варианти за тунинг на X20XEV, както и разликите му с X20XER

s7ifl3r снимка s7ifl3r 19 февруари 2009 - 09:22

Интересното е, че тук почти всичко говорят за някви издухали XER-ове поради простата причина, че не са видяли някой достатъчно читав...Просто VanVan е един от малкото хора в тоя форум(включвам и себе си), който е видял как върви читаво ОПЦ-1...ами има голяма разлика от форумните които съм виждал да ви кажа...Също така съм на мнение, че и Moonlord-a е прав и пипнат X20XEV(с гореупоменатите неща) ще напраи смешен всеки X20XER.....
Отговори

gospod_ снимка gospod_ 19 февруари 2009 - 09:35

маи пове4е хора карат ХЕВ :surrender: един савет сичко правете само недейте да го отваряте голем филм от който ще ви заболи главата междругото колко струва един чип за хев 300 400 лв? и компа с колко пин4ета е 33? 4е и аз съм на последната фаза само 4ип остана сложа
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 19 февруари 2009 - 14:10

 s7ifl3r, на 19 Feb 2009, 09:22 AM, каза:

Интересното е, че тук почти всичко говорят за някви издухали XER-ове поради простата причина, че не са видяли някой достатъчно читав...Просто VanVan е един от малкото хора в тоя форум(включвам и себе си), който е видял как върви читаво ОПЦ-1...ами има голяма разлика от форумните които съм виждал да ви кажа...Също така съм на мнение, че и Moonlord-a е прав и пипнат X20XEV(с гореупоменатите неща) ще напраи смешен всеки X20XER.....

Форумните си върват - когато са в кондиция, което е присъщо за повечето двигатели. Въпросът е, че дори и в кондиция - не е нещо кой знае кво този X20XER и върви една идея повече и то главно в критичните обороти.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 19 февруари 2009 - 17:06

Аз не мога да разбера защо 80% от хората в тоя форум плюят по Х20ХЕR, да може да не е най голямата ракета, но верно хората от Рюселсхайм са си показали как се прави като в белия свят. Да върви си като за 160к.с./1260кг. и върви повече отколкото много от вас си мислят.Сори за офтопика ма малко се подпалих :surrender:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 19 февруари 2009 - 17:18

Аз не го плюя, по-скоро не го качвам на някъв измислен пиедестал ;)
Отговори

VanVan снимка VanVan 19 февруари 2009 - 20:28

Аз пък ще продължа по темата и ще се повторя за последен път, че карантията на XER-a е като на XE и не мога да си обясня защо не можете сами да достигнете до извода, че след като XER карантия = XE карантия => XEV блок + XE карантия (и известни доработки по главата, а защо не и глава от XE) = XER (или поне XER, за да не се засегнете)...

А относно страничния въпрос за Астра Г с XE vs XER, нека да приема ролята на Пристрастеният, с изкривените представи и да кажа, че имаме еднакви каталожни данни 0-100 за Astra F GSI и Astra G OPC1 (а GSI-то е по-леко с над 100 кила) => не съм убеден, че XE-то ще доминира...

И сега ще ви задам един въпрос, с който най-накрая сами ще разберете абсурдността на идеята ви -> Кажете, аджеба, кво да го праим тоя куц кон, XER-а, че да тръгне така, както би тръгнал XEV с портвана глава, колектор, вал и чип ?
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 19 февруари 2009 - 21:01

Понеже съм неук, ти би ли ми отговорил? Нека думите ми не бъдат приети погрешно, въобще не ме е*е кой кво мисли и дали Х20ХЕR е куц кон, спънато магаре и незнам си кво, с мойта кола нито съм се състезавал нито ще го правя. Просто някакви фанатизирани постове ме учудват много. А нали се сещате че тоя "спънат" двигател е замислен така, че хем да има няква диманика, хем да издържа достатъчно много.Спор няма че GSIто върви една идея повече, и кво от тва? А какво ще стане ако на Х20ХЕV му сложим Чип, Рошави валове, генерацийка, гърненце, диодче и лепенка?

Чак се учудвам че се запалих толко... нищо лично към никой, лаф да става. :surrender:
Отговори

gospod_ снимка gospod_ 19 февруари 2009 - 22:05

ае как изглеждат кулекторите от хер а мбе колеги шот аз си сложих едни дето ми ги продадаха за хер ама се съмявам малко :surrender:
Отговори

sido снимка sido 19 февруари 2009 - 23:25

 gospod_, на 19 Feb 2009, 10:05 PM, каза:

ае как изглеждат кулекторите от хер а мбе колеги шот аз си сложих едни дето ми ги продадаха за хер ама се съмявам малко :3:




Men какъвто и колектор да са ти продали,ако е различен от този на XEV си напред в нещата !!! :mhihi:
Това оригиналното на XEV-а ако може да се напрче въобще колектор (по-точно астма)... :surrender:
Отговори

Prilo снимка Prilo 20 февруари 2009 - 08:53

".......А какво ще стане ако на Х20ХЕV му сложим Чип...." - Почваш да търсиш смисъл в дадените напразно пари; :surrender:

"........Рошави валове......" - Почваш да намираш смисъл в дадените пари;

"......генерацийка......" - Нещата вече си личат; :excl:

" .......гърненце....." - Дори и звучим като тунинговани; :mhihi:

"......диодче и лепенка?"
- Ооооо! Тука вече си едно поне 100-150 коня отгоре. Ракета, брат ми. Ракета. :3:
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 20 февруари 2009 - 12:49

 Prilo, на 20 Feb 2009, 08:53 AM, каза:

".......А какво ще стане ако на Х20ХЕV му сложим Чип...." - Почваш да търсиш смисъл в дадените напразно пари; :icon_razz2:

"........Рошави валове......" - Почваш да намираш смисъл в дадените пари;

"......генерацийка......" - Нещата вече си личат; :a049:

" .......гърненце....." - Дори и звучим като тунинговани; :25:

"......диодче и лепенка?"
- Ооооо! Тука вече си едно поне 100-150 коня отгоре. Ракета, брат ми. Ракета. :mhihi:

и накрая един ръждив сток кадетт със С20ХЕ мотор те прескача и отиваш да си засилваш към баира да пускаш безизходицата която си я направил 4 пъти по скъпа от цената и ставаш директен пешеходец да не те е срам че караш такава ракета
Отговори

Stranger снимка Stranger 20 февруари 2009 - 13:31

150 глупости се изписаха, които въобще не са по темата...

На блок от екотек , става глава от ХЕ, но на глава от екотек не стават валове на ХЕ , щото е видимо доста ралзлична...по тясна е, с други ъгли на клапаните, други портове и прочие и прочие...

ХЕР-а какво е, драги ми смехурковци? ХЕВ със изпускателен колектор и различна електроника май...Не претендирам да разбирам от моторите в Астра Г , но вие водите безсмислен и пълен с грешни доводи спор...

Дали ХЕ-то или ХЕР-а върви повече, не е зависимост единствено от мотора...спомнете си че имаме неща като предавки, маховици и тн и тн...Лично според мен скоростните кутии, монтирани на не екотек двигателите са доста по-сполучливи, с по-добре изчислени и подредени предавки и не на последно място с бая по-леки маховици, което се отразява пряко на респонса и пъргавостта на двигателя...

Мога да ви кажа със сигурност едно!ХЕ-то е с много по-добра (разбирайте го както искате ) глава, от който и да е екотек , в това число и ХЕР-а.От това следва, че единият двигател е замислен като спортен с casual ориентация, а другият като casual/economy със спортна ориентация...
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 20 февруари 2009 - 13:44

И главата е друга на XER-a, но под друга по-скоро да се разбира портната и с друг изпускателен вал ;) Ъглите на клапаните май също са преправени, но минимално... Най-смешното е, че е със същия 11+кг маховик и същите скорости F23, които споменах преди това... Пълен смях...

На XEV блок става XE глава, ама с компресията кво става :)))
Отговори

Stranger снимка Stranger 20 февруари 2009 - 14:00

 Moonlord, на 20 Feb 2009, 01:44 PM, каза:

На XEV блок става XE глава, ама с компресията кво става :)))


E, незнам...аз само бях свидетел на демонстрацията на Асен, който размени главите на едно ХЕ и ХЕВ и всичко легна перфектно...той самият каза че може да си сложиш ХЕ глава на екотека, ама по добре било да го изхвърлиш нацяло и да туриш ХЕ
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 20 февруари 2009 - 14:08

Що някой не се порови, щото мене ме мързи и да види ама точно!!!! колко неща по двигателя са различни от на X20XEV??? и нека кажа нещо, с тези си постове не искам да се заяждам, ами да отворя очите на някой хора какъв е замисъла на тази кола и за какво точно става въпрос. :icon_razz2:

Айде нека изредя по спомен някой неща:

Колянов Вал, разпределителни валове, всмукатели, изпускатели, колектор, софтуер, буталата са преработени леко, кулер на маслото ... има и още


X20XER
Bauform: R4
Steuerung: DOHC
Anzahl der Ventile: 16
Bohrung (mm): 86,0
Hub (mm): 86,0
Volumen (cmі): 1998
Leistung (kW bei min-1): 118 / 6500
Drehmoment (Nm bei min-1): 188 / 4300
Verdichtung: 10,8 : 1
Motormanagement: Siemens Simtec 70
Oktanzahlbedarf: 95 / 98 / 91, klopfgeregelt
Steuerung: Zahnriemen
Abgasanlage: AGR, geregelter Katalysator
Besonderheiten:
Verwendung: Astra G (F23SR)

X20XEV
Bauform: R4
Steuerung: DOHC
Anzahl der Ventile: 16
Bohrung (mm): 86,0
Hub (mm): 86,0
Volumen (cmі): 1998
Leistung (kW bei min-1): 100 / 5600
Drehmoment (Nm bei min-1): 185 / 4000, 188 / 3200 (Astra F, Vectra B bis MJ99), 188 / 3400 (Astra G, Vectra B ab MJ99)
Verdichtung: 10,8 : 1
Motormanagement: Siemens Simtec 56.1, ab MJ96 Siemens Simtec 56.5, Astra G Siemens Simtec 70
Oktanzahlbedarf: 95 / 98 / 91, klopfgeregelt
Steuerung: Zahnriemen
Abgasanlage: AGR, geregelter Katalysator
Besonderheiten: ab Motornummer 14449586 oder 31000001 Ausgleichswellen (MJ98)
Verwendung: Astra F (F18WR/CR, AF20), Astra G (F18WR/CR, F23SR, AF20), Calibra (F18CR, F18+CR, AF20), Omega B (R25, AR25), Vectra A (F18WR/CR, F18+CR, AF20), Vectra B (F18WR/CR, F23SR, AF20)
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 20 февруари 2009 - 14:12
Отговори

Tank снимка Tank 20 февруари 2009 - 14:11

Айде и аз да осера тука щото стана весело.Съгласен съм че еко'маторите и хе'тата са като първоначален замисъл различни.
Незнам обаче защо лаете толкова по ХЕР при положение че мнооооого малко от нас са карали такъв и то най важното-читав,запазен, на реални 150хил км. не много юркан,потдържан отлично(направо глезен) и най-важното-СТОК.
Разликите с ХЕВ не са много-вал,мап,колетори,генерация на 55,скоросна кутия,спирачни дискове,окачване и останалото е оптика....
Разлика във вървенето с ХЕВ има ясно е.Ясно е че и ако се набутат едни 5000лв в ХЕВ естествено че ще тръгне колкото ХЕВ че може би малко повече-много ясно.
Айде сега и за темата ХЕ срещу ХЕР:от досегашния ми опит 100% е проверено че АстраХЕР бие с 1-2 коли калибраХЕ и вектраХЕ.С астраХЕ съм се пускал срещу само една(в Плевен) и 2 пъти загубих с по 3 коли разлика.Кой от двата мотора е по-добър не мога да кажа защото не се знае калибрите и вектрите в какво техн.състояние са и дали са сток но със сигурност са около моите килограми 1260.За астрата мога да кажа че вървеше страхотно-евала на момчето,но ако вместо със 17'ки съм с 15'ки и махна 120-130кг за да изравним теглото мисля че резултата би бил съвсем различен.
За да се каже кой е по-добрия матор трябва да се сложат една до друга 2 коли с еднакви кг и гуми и състояние което е трудно-само Оги евентуално може да се намеси тук....
Мнението беше редактирано от Tank: 20 февруари 2009 - 14:12
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 20 февруари 2009 - 14:28

Цитат

E, незнам...аз само бях свидетел на демонстрацията на Асен, който размени главите на едно ХЕ и ХЕВ и всичко легна перфектно...той самият каза че може да си сложиш ХЕ глава на екотека, ама по добре било да го изхвърлиш нацяло и да туриш ХЕ

Питай Асен да ти каже за блока как стоят нещата ;) Англичаните твърдят, че на XEV блока е много добър, по-здрав от на XE-то ;) Глава директно не може да се метне или по-точно може, но става тъпа компресията :/ Буталата на ХЕ имат нарези за изпускателните клапани, а на XEV/XER нямат.

Ето proof:
Публикувано изображение

Колкото до разликите - писал съм ги не веднъж ;) Това за Любезния става дума... Да пусне едно търсене и ще види ;)

A Танк ми се струва, че малко преувеличава... Дори и с 15ки и без седалки и тн пак ще пада от Astra с XE, да не говорим, че явно все на сдухани Calibrа и Vectra e попадал и затова ги е бил... Да вземе да се пусне с на Zender Вектрата или с на bobopich бившата Калибра?
Отговори

Stranger снимка Stranger 20 февруари 2009 - 15:36

Хубаво де любезен...и като постна разликите между ХЕВ и ХЕР кво разбрахме...че двата имат еднакъв диаметър и ход на буталото, еднаква компресия , почти еднакъв въртящ момент, но различни обороти в които го достигат...

Ето какви изводи можем да си направим от това.Разлика в коляновият вал, дори и да има, тя не ни интересува особено...най много да е по лек...разлика в буталата пак не ни интересува, щото степента на сгъстяване е все една.Аз ще ти кажа от къде идва предимството в конските сили на ХЕР!От оборотите, които пък идват от различната електроника, другите валове и изпускателната система...и до какъв извод стигнахме...че ХЕР всъщност е същото като ХЕВ, с генерация , чип и валове!

И недейте така да говорите, кое кво биело,щото разликата в предавките е огромна!Оказва се че при Ф20-ките на калибра, астра и вектра има разлка в разпределителното число на диференциалите...Склонен съм да се съглася че Астра ОПЦ може да бие калибра и вектра, поради по високото тегло и по дългия диф, но срещу астра ХЕ от теоритична гледна точка няма шанс...на практика, има, щото има и други фактори ( гуми, гориво, състояние на колата и тн... )

П.П. Замислете се , разгледайте характеристиките на ХЕР и ХЕ, и ще видите че са доста доста еднакви...
П.П 2. Всъщност за какво спорите?
Отговори

Оги снимка Оги 20 февруари 2009 - 15:46

За спорта спорим е браат, нали виждаш заглавието на темата :icon_razz2:

Иначе до тоя извод

 Stranger, на 20 Feb 2009, 03:36 PM, каза:

...и до какъв извод стигнахме...че ХЕР всъщност е същото като ХЕВ, с генерация , чип и валове!


сме стигнали отдавна, всички други промени са с цел понижаване на вредни емисии и дълголетие!
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 20 февруари 2009 - 16:06

Според мен Astra G XEV с набити лекия маховик, съединител и скорости от ХЕ (F20) - с леки преправяния естествено - ще е доста близо до OPC1 с XER. ;) Това на ускорение 0-200 км/ч. Няма кво изобщо да сравняваме с ХЕ, защото за мен лично е повече от ясно...

Работата е там, че още в началото си говорихме кво да се направи, за да потръгне XEV-a - аз дадох според мен някъв списък, който бе категоризиран като "стандартните неща" от колегата VanVan... Той от своя страна почна да обяснява колко е специален XER-а и как трябвало неща от XER да се сложат на XEV, защото било доказано от момчетата от ОPC... Накрая излезе, че всички го плюели въпросния двигател... и си пишеме за спорта ;)

Колкото до това, какво е по-различно на XER-а, направо пак ще го напиша...
Колянов вал, биели и бутала,
Портната глава, портнат всмукател,
Валове с по-голям лифт,
Ремап на ЕКУ-то,
4 branch изпускател,
Маслен радиатор (предвид по-състезателната идея).

Скорости (F23SR), маховик (Ecotec 11+kg) и тн не са пипани, 1/1 с на XEV.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg