Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

фарове за вектра Б

bili4652 снимка bili4652 23 август 2010 - 20:26

Здравейте колеги, някой може ли да ми каже от къде мога да си поръчам ето ТАКИВА фарове за вектрата, колко струват ориентировачно и дали светят както другите?

Поздрави.
Отговори

savski снимка savski 23 август 2010 - 20:49

Нови ли държаш да поръчаш или може и да са втора употреба?
Можеш да гледаш ebay, но имайу предвид, че са много скъпи и вървят с датчици за наклон на купето (които не е задължително да слагаш де).
Иначе това са най-хубавите фарове за Вектра Б :) Фарове с лупи и фабричен ксенон - светят просто жестоко!
Ако знаеш и аз колко искам да се сдобия с такива!:)
Успех на теб с търсенето!
Мнението беше редактирано от savski: 23 август 2010 - 20:49
Отговори

hudson снимка hudson 23 август 2010 - 20:55

От 150-200 евро нагоре в немския ибей. Може и по-евтино от английския, ама техните светят огледално на нашите.
Освен това монтажа не е plug&play, т.е. има доста играчка по монтажа ако искаш да стане както трябва.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 23 август 2010 - 21:12

http://www.opelclubs...?artikel_id=285
така се поставя за да е фабрично, но повярвай не свети толкова добре.
имам на моята кола фабричен ксенон - минуса му е че е с много малки лупи.
едни ангели на депо светят много повече а и лично мене визията е по-добра ако са черен мат с рингове.
пробвал съм много видове крушки - равномерно разтелена светлина, но слаба осветеност особено в мокро време.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 23 август 2010 - 21:14

Точно за това искам такива, понеже съм с ксенон и знам че с лупата светят много по добре кефят ме много естествено, а със сегашните фарове заслепявам другите. И знам от един приятел, че да сложиш отделно лупа не става така оригинално и е грозно. То ако са 150-200 евро по добре да си взема ангелски очи. Ако си намеря втора ръка мога да си го позволя. В интерес на истината съм видял само няколко такива за това питам как мога да си намеря такива и естествено и цената ме вълнува най - много. В немския ибей търсех но не можах да намеря или съм търсел не както трябва.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 23 август 2010 - 21:18

в немския ибей съм гледал фар за по 40-50 евро се намира на търг, но не искат да пращат до бг
аз исках да закупя ляв фар. Питал съм поне 5 човека но не искат доставка до Бг.
иначе търговете - като свърши единия и до ден след това има втори с други фарове.
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...IT#ht_810wt_911
ето един търг - за 5 дни и ще скочи до към 100-на евро но доставката е за Германия само.
писал съм им писмо и всички ми отговарят че няма доставка до България :(
Отговори

bili4652 снимка bili4652 23 август 2010 - 21:33

Е хубу де няма ли някой колега примерно който да пътува от време на време до германия по работа, че да може да ни донесе примерно :icon_wink2:
Отговори

hudson снимка hudson 23 август 2010 - 21:50

Не ти трябва човек който пътува до там, а познат който живее там, защото нали се сещаш че трябва да има адрес на който да ти ги пратят. Трябва ти и акаунт в пайпал... май е по-добре да си вземеш едни "ангели"
Отговори

bili4652 снимка bili4652 23 август 2010 - 22:02

И ти си прав май за сега ще си остана с мойте :icon_wink2: Но не се знае може да ми падне нещо :drinkin:
Отговори

Dalaver4o снимка Dalaver4o 24 август 2010 - 00:04

Аз имам два такива фара от Aнглия, ако имате интерес може да ви ги наснимам за цена ше говорим при интерес, а това че са от а+Aнглия не мисля че е толко голям проблем, аз на мойта кола до сега немие било проблем да карам така
Мнението беше редактирано от Dalaver4o: 24 август 2010 - 00:05
Отговори

hudson снимка hudson 24 август 2010 - 08:33

 Dalaver4o, на 24 Aug 2010, 1:04, каза:

аз на мойта кола до сега немие било проблем да карам така

Много ясно че за теб не е никакъв проблем да караш така :icon_wink2:
Защото проблема е на тези които срещу които караш.
Фаровете са с асиметрично насочване на светлината. На нашите, десния край на лъча свети по-високо, при английските е обратно, тоест свети право в очите на тези които се движат срещу теб.
Защо според теб, в КАТ при регистрация на английска кола искат да си смениш фаровете или англичаните които пътуват из Европа със собствените си коли, лепят специални лепенки на фаровете?
Не знам при другите колеги как е, но мен лично ме вбесява срещу мен да кара някой със нерегулирани фарове, на дълги или с фарове от английска кола.
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 24 август 2010 - 08:43

Добре де,те фаровете нали си имат и два винта в самия фар за ръчно регулиране,оттам не става ли да се регулират?Всмисъл може да се регулира надолу нагоре и наляво и надясно?
Отговори

ivo123 снимка ivo123 24 август 2010 - 08:58

не може да се регулират, тъй като снопа лъчи /проекцията за англия е/ ---\____ а за Европа ____/----
и точно тази обратна чупка при нас свети в насрешното платно.
за фарове с лупи - трябва да се отвори и да се промени пластината.
тези фарове имат позиция ___________ т.е. права черта без чупка, което е по приемливо да се използва в Европа, но не се отразяват добре пътните знаци.
Отговори

Dilqnps снимка Dilqnps 27 август 2010 - 14:55

 bili4652, на 23 Aug 2010, 23:02, каза:

И ти си прав май за сега ще си остана с мойте :61: Но не се знае може да ми падне нещо :61:

Защо не се разровиш из моргите тук в Пловдив е пълно...Иаз на моята искам да ги сменя ,но не съм стигнал още до тях...Застоял съм се на майстор бояджия и все още търся такъв в Пловдив...А тука мн големи тарикати за 1 калник и леко на вратата драскотина искат 400 лв...
Мнението беше редактирано от Dilqnps: 27 август 2010 - 15:00
Отговори

bili4652 снимка bili4652 27 август 2010 - 19:48

Ние тук имаме само две морги но и нямат такива, а във Варна мога да ида само неделите а те тогава не работят. Ако не ти е проблем можеш ли да провериш какви пари искат за фаровете?

Поздрави.
Отговори

Dilqnps снимка Dilqnps 27 август 2010 - 21:49

Aз поръчвам 4асти от тук има доста неща http://www.chasti-opel.com/ скайпа им е chasti-opel работят и правят отстъпка кристални фарове + огледало ми иска 460лв с безплатна доставка.....Успех!!
Отговори

vektra1 снимка vektra1 28 август 2010 - 16:05

Стават и тези от англия но се слагат едни лепенки които променят ъгъла на светлината.Продават се по минтиците мисля че бяха 10 eu.Ама да се занимаваш със толкова неща ,трябва фаровете да ти се вържат почти без пари. :icon_wink2:
Отговори

muta снимка muta 04 ноември 2011 - 23:01

Абе като си говорите за фарове,трябват ми рефлектори-фейслифтовия фар ,ако някой има счупени ,преди да ги хвърли да се обади...
Мнението беше редактирано от muta: 04 ноември 2011 - 23:02
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg