Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Велико Търново

Първи национален събор на ОПЕЛ КЛУБ БЪЛГАРИЯ

Тази тема е заключена

BOJKATA снимка BOJKATA 19 юни 2009 - 09:45

Цитат

Привет,

Колеги,вижте този линк.Имате ли някаква идея къде да се съберем и от къде да минем заедно към Калояново предвид кошмарното състояние на прохода Шипка?

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...20&start=20

Идеята осъществима ли е според вас?



Цитат

Южният склон на Шипка е кошмар, не те съветвам да минаваш от там. Има големи лунни кратери, поне 2-3 коли бяха аварирали и сменяха гуми и джанти. Въпросът не е ДАЛИ, а КОЛКО дупки ще нацелиш. Има дупки, в които можеш да си загубиш цялата предница, а тръгнеш ли да минаваш прохода по тъмно, съм 99% сигурен, че няма да минеш. Положението е ПЛАЧЕВНО!



Поради отвратителното състоание на Шипка който иска може да се присъедини към наща група- Плевен,Ловеч,Червен бряг и др

сборен пункт Абланица на по кюфте и кебапче,събота 5.30-6.00 и от там Троян-Кърнаре
Отговори

Рошко снимка Рошко 19 юни 2009 - 09:54

Другият вариант е през Бузлуджа (не знам там как е пътя, та трябва да провери някой от Габрово) - Казанлък - Стара Загора... Удължава се маршрута, но... Шипка наистина не е вариант.
Отговори

FRYER снимка FRYER 19 юни 2009 - 12:08

Поради състоянияето на инфраструктурата през прохода Шипка,предлагам следният маршрут на придвижване на групите от :

Русе пристигат във Велико Търново и след това заедно в Севлиево.
Габрово пристига в Севлиево и всички заедно тръгваме към Абланица.
Там с колегите от Ловеч и Плевен ще тръгнем към Калояново през прохода Беклемето.По-заобиколен е пътя особенно за колегите от Габрово,но пък пътя е в много по-добро състояние.

Ето и карта :

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Моля за дискусия по този въпрос.
Отговори

Milislavov снимка Milislavov 19 юни 2009 - 13:12

 FRYER, на 19 Jun 2009, 01:08 PM, каза:

Поради състоянияето на инфраструктурата през прохода Шипка,предлагам следният маршрут на придвижване на групите от :

Русе пристигат във Велико Търново и след това заедно в Севлиево.
Габрово пристига в Севлиево и всички заедно тръгваме към Абланица.
Там с колегите от Ловеч и Плевен ще тръгнем към Калояново през прохода Беклемето.По-заобиколен е пътя особенно за колегите от Габрово,но пък пътя е в много по-добро състояние.


Така, за колегите които се интересуват от разстоянията (разстоянията са при тръгване от търново. За Габрово отколонението е малко по-малко отколкото нашето):
- При тръгване от Търново през Шипка - 165км
- При тръгване от Търново през Севлиево и т.н. - 210км

Значи 90км разлика в 2те посоки. 15/20 лева бензин, за сметка на по-малка вероятност да си натрошиш колата. Според мен си струва :).

Хайде и другите колеги да кажат какво мислят. Да сме на Абланица към 6:00 не е невъзможно, но няма да е лесно :).

Това за мен означава:
- 4:30 среща и тръгване от търново (Русе + Румънците с нас + Варна ако не измислят друго те)
- 5:15 Севлиево (да не забравяме че трябва да спазваме някаква култура по пътя и да не се правим на гъзари.
- 6:00 да сме на Абланица

П.П. Има ли смисъл толкова рано да сме на Абланица. Миналата година 6:15 бяхме в Габрово, пихме кафе и тръгнахме по шипка. Според мен няма смисъл , може 30 мин да се избута назад това.
Отговори

YovChev снимка YovChev 19 юни 2009 - 13:34

Мен така ме устройва само трябва да помислим добре за часът на тръгване.
Отговори

ivailo06 снимка ivailo06 19 юни 2009 - 14:19

Привет на всички от Русе,

Засега Румънците се въздържат, ако има Румънска групичка ще е в последния момент. Мен ме устройва варианта с по-дълъг път но мирна главица, да не счупим някоя колица ;). Сега ще постна препратка за обсъждания маршрут и в Русенската темица.

Съответно ако се избере по-дългия маршрут колегите от Русе ще тръгнем по-рано така като гледам 3:00 до 3:15 трябва да сме хванали пътя ;)

П.П. Веднага след като знам точна бройка на колите от Русе и евентуално бройката на Румънците ще драсна какъв маршрут сме избрали.

Лек и прохладен ден

Иво-Русе
Отговори

FRYER снимка FRYER 19 юни 2009 - 19:55

Ами аз съм ОК с този вариант.Не знам колко човека ще се съберат от Севлиево,но за всички така ще е най-удобно,да се съберем тук.Даже имам предложение и къде на изхода на града,предлагам бензиностанция Панацея,че е с голям паркинг и е на изхода за София.Колега Милиславов,явно ти си организаторът ,говори с другите колеги и да го решим.А може да питаме и колегите от Плевен да променим леко часа на сбирка в Абланица.
Отговори

ranar снимка ranar 19 юни 2009 - 20:18

хахах оле пичове и аз сам там ! аз поне сам горе долу близо , ще е вархът
Отговори

Milislavov снимка Milislavov 19 юни 2009 - 20:22

Колкото повече, толкова повече и по-добре :icon_razz2:
Тази неделя на сбирката ще го обсъдим на живо. Ще видим какво ще излезе :)
Отговори

Kadett_supercharger снимка Kadett_supercharger 19 юни 2009 - 20:38

асфалтират Шипка от южната страна,затова пътя е отбит от самия връх към Бузлуджа,а за навръщане(КАЛОЯНОВО-ВЕЛИКО ТЪРНОВО) е отворена и асфалта които са сложили е доста добър
Отговори

Milislavov снимка Milislavov 19 юни 2009 - 20:47

 Kadett_supercharger, на 19 Jun 2009, 09:38 PM, каза:

асфалтират Шипка от южната страна,затова пътя е отбит от самия връх към Бузлуджа,а за навръщане(КАЛОЯНОВО-ВЕЛИКО ТЪРНОВО) е отворена и асфалта които са сложили е доста добър


Ам то имат 2 седмици, може да го пооправят до тогава. Който има информация моля до последно да пише :)
Отговори

YovChev снимка YovChev 19 юни 2009 - 21:33

Днес ми казаха, че до 4-5 трябва да са оправили пътя през Шипка.В момента е отбит през Бузлуджа на отиване към Пловдив, а за обратно всичко е нормално за пътуване.Предполагам, че всичко ще се реши в последния момент, но както сметнете за добре така да е :icon_razz2:
Отговори

Milislavov снимка Milislavov 20 юни 2009 - 01:09

 YovChev, на 19 Jun 2009, 10:33 PM, каза:

Днес ми казаха, че до 4-5 трябва да са оправили пътя през Шипка.В момента е отбит през Бузлуджа на отиване към Пловдив, а за обратно всичко е нормално за пътуване.Предполагам, че всичко ще се реши в последния момент, но както сметнете за добре така да е :icon_razz2:

И Аз съм на същото мнение. Хубаво е все пак да обсъдим резервния вариант, а после каквото стане :)
Отговори

Milislavov снимка Milislavov 25 юни 2009 - 18:11

Някой да има прясна информация относно ситуацията по Шипка ? Че ако се наложи да минаваме по друг път, хептен ще я закъсат варненци, а и другите.
Отговори

crazyking снимка crazyking 26 юни 2009 - 12:59

За кой ден става въпрос.Събота или неделя ,че малко оттървах тука ко стааа <_<
Мнението беше редактирано от crazyking: 26 юни 2009 - 12:59
Отговори

Milislavov снимка Milislavov 26 юни 2009 - 14:22

 crazyking, на 26 Jun 2009, 01:59 PM, каза:

За кой ден става въпрос.Събота или неделя ,че малко оттървах тука ко стааа <_<


Събота
Отговори

FRYER снимка FRYER 26 юни 2009 - 14:35

По информация от вчера,Шипка все още е непроходима от южната страна.
Мнението беше редактирано от FRYER: 26 юни 2009 - 14:36
Отговори

BOJKATA снимка BOJKATA 26 юни 2009 - 14:49

Цитат

По информация от вчера,Шипка все още е непроходима от южната страна.


ми колеги остава да се видим на Абланица(ако не оправят Шипка до 4ти)

а за часът със сигурност няма да тръгнем от там преди 6.45-7.00
Отговори

cecko_pleven снимка cecko_pleven 26 юни 2009 - 14:51

 Milislavov, на 19 Jun 2009, 02:12 PM, каза:

....

Хайде и другите колеги да кажат какво мислят. Да сме на Абланица към 6:00 не е невъзможно, но няма да е лесно :).

Това за мен означава:
- 4:30 среща и тръгване от търново (Русе + Румънците с нас + Варна ако не измислят друго те)
- 5:15 Севлиево (да не забравяме че трябва да спазваме някаква култура по пътя и да не се правим на гъзари.
- 6:00 да сме на Абланица

П.П. Има ли смисъл толкова рано да сме на Абланица. Миналата година 6:15 бяхме в Габрово, пихме кафе и тръгнахме по шипка. Според мен няма смисъл , може 30 мин да се избута назад това.


Колега Плевенската и Червенобрежката група ще сме на Абланица около 6.30 някъде ще пием кафенца ще се въртим ..... та най-рано към 7.00 ще тръгнем от там
Отговори

Milislavov снимка Milislavov 26 юни 2009 - 15:35

 cecko_pleven, на 26 Jun 2009, 03:51 PM, каза:

Колега Плевенската и Червенобрежката група ще сме на Абланица около 6.30 някъде ще пием кафенца ще се въртим ..... та най-рано към 7.00 ще тръгнем от там


Добре, тази неделя на сбирката ще уточним варианта през Абланица и неделя вечерта ще публикувам тук крайния вариант за нас за тази вариант. Вероятно Шипка няма да я отворят. Мерси за информацията.
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg