Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Накладки

Владо снимка Владо 02 ноември 2006 - 14:08

yep,

OMP = 78 BGN
Textar = 74 BGN
Отговори

lakarimas снимка lakarimas 02 ноември 2006 - 14:09

тва каде е дет трябва да ги купя
Отговори

lakarimas снимка lakarimas 02 ноември 2006 - 18:39

има накладки в Монтана намерих Другия Въпрос който ме мъчи е Защо Греят Дисковете и задни и предни преди малко кат спрях ги пипнах и абселютно на всичките се опарих тва вече маи ама Ич не е нормалното
Отговори

lakarimas снимка lakarimas 02 ноември 2006 - 18:47

Още нещо знаете ли серийния номер на накладки за Вектра 2000 ако има и значение че е вентил мотора
Отговори

bor1968 снимка bor1968 02 ноември 2006 - 19:31

Градски, между фирма "Май" и винзавода е магазина на Яни. Аз от там си купувам части за вектрата. Там обикновено са най евтини и нещо ако не стане ти го заменят без проблеми. :devil-smiley-019:
Отговори

lakarimas снимка lakarimas 02 ноември 2006 - 19:34

bor1968, на Nov 2 2006, 08:31 PM, каза:

Градски, между фирма "Май" и винзавода е магазина на Яни. Аз от там си купувам части за вектрата. Там обикновено са най евтини и нещо ако не стане ти го заменят без проблеми.  :devil-smiley-019:
 

Знам го магазина исках повече инфо как вървят щот днес в един магазин ми искаха 92лв.Та направо бех без въздух останал
Отговори

UNAMENABLE` снимка UNAMENABLE` 02 ноември 2006 - 22:28

кви са тея накладки бе хора?!?! :kinggrin: моите за опел кадет ги взех за 12 лева...
тва е да имаш стара кола... :love_opel:
Отговори

lakarimas снимка lakarimas 03 ноември 2006 - 11:20

UNAMENABLE`, на Nov 2 2006, 11:28 PM, каза:

кви са тея накладки бе хора?!?! :kinggrin:  моите за опел кадет ги взех за 12 лева...
тва е да имаш стара кола...  :love_opel:
 

незнам кви са ма бъркат на дълбоко
Отговори

Гостtony.kirov_* 03 ноември 2006 - 15:48

Duke_BG, на Sep 27 2006, 11:32 AM, каза:

batececo, на Sep 27 2006, 11:28 AM, каза:

Аз за задните си взех 4 парчета феродо за ЛАДА, по лев и 50 парчето, с нит4ета ги закрепих за челюстите, после изрязване с ножовката, на шмиргела и ... нямам никакви ядове... Just perfect... Не виждам смисъл да давам 100 лева, като мога да мина с 6,  и 1-2 часа работа by myself :)

За предните имах някакво парче феродо, дебело почти половин сантиметър и същата процедура: нитчетата, ножовката, шмиргела... нямам проблеми със спирачките :)

Спирам без проблем  :kinggrin:  :love_opel:
 



то хубаво си ги сложил и спира, но при по-екстремно спиране може да имаш проблеми, а ако си сложил някое твърдо феродо тип "диска и барабаните свършват феродото не " тогава тая икономия ще ти излезе през носа ( да не споменавам други части на тялото ... )
 

Колеги, колите след '95-та са направени така, че на 2-3 смени на накладки трябва да смениш и дисковете. Не бих ковал феродо, но щом го влече...... <_<
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 03 ноември 2006 - 18:40

UNAMENABLE`, на Nov 2 2006, 10:28 PM, каза:

кви са тея накладки бе хора?!?! :kinggrin:  моите за опел кадет ги взех за 12 лева...
тва е да имаш стара кола...  :love_opel:
 


не е само в това че е стара 150 коня си искат повечко подкови $$$
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 06 ноември 2006 - 21:34

Някой да е ползвал накладки Simer - Италиански, да сподели мнения , че ми пробутаха едни да знам какво ме чака. На цвят са черни и като ги пипнеш цапат с черно, което най-вероятно ще е графит - това хубав признак ли е?
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 06 ноември 2006 - 23:56

UNAMENABLE`, на Nov 2 2006, 11:28 PM, каза:

кви са тея накладки бе хора?!?! :love_opel:  моите за опел кадет ги взех за 12 лева...
тва е да имаш стара кола...  :kinggrin:
 



И аз за толкова някъде... А задните - 30лв и цилиндърчета - 2х11=22лв. Перфектно.Дано изкарат дълго време :)
Отговори

espero2000 снимка espero2000 07 ноември 2006 - 00:22

Tehni4oR, на Nov 6 2006, 10:34 PM, каза:

Някой да е ползвал накладки Simer - Италиански, да сподели мнения , че ми пробутаха едни да знам какво ме чака. На цвят са черни и като ги пипнеш цапат с черно, което най-вероятно ще е графит - това хубав признак ли е?
 


Симер са едни от наи евтините накладки на пазара и дет се вика за толкова пари толкова накладки
На Есперото ми са такива и съм доволен бързо олегнаха и не свирят - спират прилично при скорости до 120км и нормално каране
Проблеми дават при екстремно каране и опити за бързо спиране при скорости над 120км

Ако си спокоен шофер ще си доволен ако го даваш рацер метаи ги да не меташ колата
Отговори

espero2000 снимка espero2000 07 ноември 2006 - 00:34

lakarimas, на Nov 3 2006, 12:20 PM, каза:

UNAMENABLE`, на Nov 2 2006, 11:28 PM, каза:

кви са тея накладки бе хора?!?! :love_opel:  моите за опел кадет ги взех за 12 лева...
тва е да имаш стара кола...  :kinggrin:
 

незнам кви са ма бъркат на дълбоко
 



На AC DELCO - накладките за вектрата са 40лв което си е съвсем в границата на поносимото а и накладките са добри все пак са си на GM
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 07 ноември 2006 - 12:42

espero2000, на Nov 7 2006, 12:22 AM, каза:

Tehni4oR, на Nov 6 2006, 10:34 PM, каза:

Някой да е ползвал накладки Simer - Италиански, да сподели мнения , че ми пробутаха едни да знам какво ме чака. На цвят са черни и като ги пипнеш цапат с черно, което най-вероятно ще е графит - това хубав признак ли е?
 


Симер са едни от наи евтините накладки на пазара и дет се вика за толкова пари толкова накладки
На Есперото ми са такива и съм доволен бързо олегнаха и не свирят - спират прилично при скорости до 120км и нормално каране
Проблеми дават при екстремно каране и опити за бързо спиране при скорости над 120км

Ако си спокоен шофер ще си доволен ако го даваш рацер метаи ги да не меташ колата
 



Е, значи ще ми вършат работа щом до 120км/ч биват.
10Х :love_opel:
Отговори

lakarimas снимка lakarimas 07 ноември 2006 - 14:20

Е смених ги не били предните а задните и парите не били така с работата=31лв
накладки=19лв
работа=12лв
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 09 ноември 2006 - 09:29

Вчера ги смених накладките собственоръчно, най тънкия момент беше шестограм 7-ца. Просто по магазините не открих такова чудо. Помолих се на едни майтори и те ми го наеха за 2 часа срещу 2 литра Каменица :love_opel:
Та оригиналните накладки бяха АТЕ и това, което ме озадачи е, че на лявото колело бяха износени до 2мм а на дясното имаше още 4 мм ферофо. Защо се износват неравномерно? Това значи ли, че едната спирачка хваща повече от другата?
Отговори

Ross_N снимка Ross_N 10 ноември 2006 - 07:31

Колега, незнам дали е много нормално, но аз като сменях на старата Корса август месец накладките, едната си беше умряла, а другата си имаше почти сантиметър дебелина. Иначе новите ги взех за около 15-20 лева на ФЕРОДО, защото такива свалихме от колата. :) Не помня точно какво каза майстора тогава, ма май беше нещо от рода на "Ми то е нормално да има разлика..." ...иначе колата си спираше добре и без да се увлича на някъде...
Отговори

lakarimas снимка lakarimas 10 ноември 2006 - 07:38

Tehni4oR, на Nov 9 2006, 10:29 AM, каза:

Вчера ги смених накладките собственоръчно, най тънкия момент беше шестограм 7-ца. Просто по магазините не открих такова чудо. Помолих се на едни майтори и те ми го наеха за 2 часа срещу 2 литра Каменица :sad-smiley-046:
Та оригиналните накладки бяха АТЕ и това, което ме озадачи е, че на лявото колело бяха износени до 2мм а на дясното имаше още 4 мм ферофо. Защо се износват неравномерно? Това значи ли, че едната спирачка хваща повече от другата?
 

те така бе и на мен колега и аз се чудих що така
Отговори

espero2000 снимка espero2000 10 ноември 2006 - 12:57

Ross_N, на Nov 10 2006, 08:31 AM, каза:

Колега, незнам дали е много нормално, но аз като сменях на старата Корса август месец накладките, едната си беше умряла, а другата си имаше почти сантиметър дебелина. Иначе новите ги взех за около 15-20 лева на ФЕРОДО, защото такива свалихме от колата. :) Не помня точно какво каза майстора тогава, ма май беше нещо от рода на "Ми то е нормално да има разлика..." ...иначе колата си спираше добре и без да се увлича на някъде...
 



Нормално е когато караш Опел със стария тип апарати - супортите на апаратите блокират и цилиндъра натиска само накладката от към неговата страна в следствие на което се износва предимно тази накладка диска се изкривява с времето а колата като цяло спира на 50%
Това го пиша вече за 101 път единствения начин да има нормални читави спирачки - трябва да се сложат от по новия модел апарати иначе всичко е загуба на време и средства
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg