Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Проблем чистачки

Tr0ubl3 снимка Tr0ubl3 07 юни 2007 - 19:00

Здравейте колеги,с ужас установих,че чистачките ми спират да работят или по-точно се запъват.Пускам ги аз да работят и те едвам едвам се тътрят нагоре надолу после почнаха въобще да спират и трябваше да ги бутна за да продължат.Смазах всички места на които можеше да се смажат с мисълта,че са запекли нещо... да ама не чистачки продължават да се запъват след това откачих буксата за моторчето и пак я закачих да видя дали нещо не прави контакт (знам ли какво е) впоследсвие установих,че моторчето се чува как се опитва да върти ама чистачките не мърдат :( Сега забелязах и,че на последната ( най-бързата ) степен изобщо не мърдат незнам какво да ги правя добре,че се оправи времето ама така неможе да се продължава някакви съвети какво може да е и при кого да отида който може да разреши проблема ?
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 07 юни 2007 - 19:32

Провери ли да няма нещо , което да запъва по лостовата система ? мене на нисана навремето некакъв парцал ми се беше заглавил там ...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 07 юни 2007 - 20:51

Колега, щом моторчето на чистачките се мъчи, а на последната степен не отцепва, значи проблемът е в самото моторче. Трябва да го свалиш и да го разглобиш. Може да има проблем са износени четки, може по статора или ротора да има някакви отлагания- нещо като нагар, и да имат нужда да се почистят. Не е толкова сложно, желая ти успех.
Отговори

Maiky снимка Maiky 07 юни 2007 - 20:51

Проблемите са два! Или се е разхлабила гаиката от мотора към рамената, или вътре в мотора е проблема (износено колело, което превърта)
Отговори

Tr0ubl3 снимка Tr0ubl3 07 юни 2007 - 22:10

Мерси много колеги утре ще проверя моторчето и ще пиша още едно голямо БЛАГОДАРСКО :icon_rolleyes:
Отговори

Tr0ubl3 снимка Tr0ubl3 10 юни 2007 - 16:13

Мерси за съветите колеги отворих го и го почистих всичко вътре беше в ръжда и не създаваше магнитно поле (така си го обяснявам аз) сега си работят супер,но 3-та най-бърза степен още нямам и незнам защо :(
Отговори

деян василев снимка деян василев 13 юни 2007 - 09:51

Включвам се със закъснение,но може да помогна с моя опит.При моята Астра също спряха чистачките.Като отворих моторчето и установих че е пълно с вода и разждясало.Почистих го ,смазах втулките и тръгна,но щом веднъж се е пълнило,значи пак ще се напълни.При внимателно оглеждане и с помоща на една кофа с вода установих,че тече вода между стъклото и кората под раменете за чистачките.Така тече точно върху моторчето и се пълни.
Отговори

ekolev снимка ekolev 17 юни 2007 - 16:52

Ако мога да се включа към темата на човека, за да не отварям нова.
Отскоро ми се появи проблем с чистачките. Когато пусна чистачките на първата степен/да чисти на определен интервал/, чистачките спират където си поискат. Дори и по средата на стъклото. На другите степени няма проблем. Дали може да се оправи този проблем или трябва да се сменя цялото моторче?
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 25 юни 2007 - 09:04

уф и на мен днес ми отказаха на майка ми на астрата.. мн мраза да я карам че като се преебе е така нещо после ми надува главата .. някой може ли да ме упати каде е това моторче да го сфаля да го разгледам .. астра ф ц16нз .. а и друго си мислех може ли да е бушон някав.. щото нейните тотално отказаха ,не да се местят бавно никви ги няма ..
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 25 юни 2007 - 09:15

на "Раковски" и "Сливница" има сервиз за електромотори. добри са
Отговори

jumpera снимка jumpera 25 юни 2007 - 11:11

 ekolev, на Jun 17 2007, 04:52 PM, каза:

Ако мога да се включа към темата на човека, за да не отварям нова.
Отскоро ми се появи проблем с чистачките. Когато пусна чистачките на първата степен/да чисти на определен интервал/, чистачките спират където си поискат. Дори и по средата на стъклото. На другите степени няма проблем. Дали може да се оправи този проблем или трябва да се сменя цялото моторче?

И аз имах същия пробелм, бая време се чудех от какво и пробвах разни работи, но накрая се оказа, че е от крайните изключватели. И проблема се реши като свалих моторчето и разпробих нитовете и махнах капака на карйните изключватели, и се оказа че едната пластинабеше счупена и не контактуваше, за сега се движа вече половин година, като само съм я наклонил така че да прави контакт, незнам колко време ще изкара. Но аз ти препоръчвам преди да си отвориш моторчето, да пробваш с друго реле за чистачките, дали няма да се оправи, може и от там да е проблема.
Отговори

loudnes снимка loudnes 26 юни 2007 - 13:08

Айде да дам и аз едно съветче на astra g на брат ми втулките където лагеруват чистачките бяха толкова спекли ,че чистачките работиха на пресекулки но преди да се усети брат ми замалко не запали колата :icon_biggrin: някой бил сложил 30 ампера бушон на чистачките мотора си товари и така се получи много ефектно.Изгорял мотор+ стопени кабели към чистачките който на практика са се обединили в 1 кабел :icon_rolleyes: освен това цялата кола смърди на лак :rasp: аз напаво се уплаших като видях че тия затопените 4 кабела влизат в друг сноп с кабели викам ако там са затопили нещо и става "комшулък" с някой други кабели с е****ло мамата , но за щастие изрязах кабелите близо до местото където влизат вече в дебелия сноп ,пуснах нови и за сега работи всичко , дано да не стане някои фал с времето.
Та мисълта ми беше че тия проклети втулки защо са запецнали това е 9 годишна кола.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg