Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

FM-TRANSMITER

Pinto снимка Pinto 19 март 2007 - 13:05

Колеги някой използвал ли е на живо FM-TRANSMITER в колата си.
Отговори

batececo снимка batececo 19 март 2007 - 13:28

Sven, на Mar 19 2007, 01:10 PM, каза:

Pinto, на Mar 19 2007, 01:05 PM, каза:

Колеги някой използвал ли е на живо FM-TRANSMITER в колата си. 
Да, аз съм ползвал, дори два различни модела. Не си струва, първо защото сигналът от него е придружен с някакво смущение, което се долавя като свистене и кривене, и второ, защото качеството на звука е много лошо!
Моят съвет е: НЕ КУПУВАЙ !!!
 

Баси тъкмо мислех да си купувам такава джаджа... от няколко месеца се каня и се чудя... Толкова ли е гаден звука? Пробвал ли си да го разположиш близо до антената или да има пряка видимост (антена<-->трансмитер)? От кои марки не си доволен?

То май имаше такава темица някъде, ама къде ...
А, ето къде:
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...&hl=transmitter
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...&hl=transmitter
Отговори

Pinto снимка Pinto 19 март 2007 - 14:38

Жалко, точно бях решил да купувам и се колебаех какъв да е модела. Интересно, че на няколко места има сравнително добри отзиви. Сигурно има доста голяма разлика при различните модели. Очаквам и някой положителен отзив и модел на трансмитера.
Отговори

Оги снимка Оги 19 март 2007 - 14:44

Pinto, на Mar 19 2007, 03:38 PM, каза:

Очаквам и някой положителен отзив и модел на трансмитера.
 


Едва ли ще получиш такъв :nau: Или си купи някое ЦД или карай на радио
Отговори

Pinto снимка Pinto 19 март 2007 - 15:25

http://www.tpetrov.com/search.php?p=0&main...TRANSMIT+7&ord=
Въпреки всичко,разгледайте тези модели.
Отговори

peterl снимка peterl 19 март 2007 - 16:36

По-добре направи вход за дискмен!Качеството е добро.
Отговори

Оги снимка Оги 19 март 2007 - 16:55

Pinto, на Mar 19 2007, 04:25 PM, каза:

Въпреки всичко,разгледайте тези модели.
 


Човек ... за последните няколко дена ти си третия човек на който го казвам ... Защо питаш, като си си наумил и така или иначе ще отидеш и ще си ги купиш ... къв е смисъла да караш хората да сядат да ти пишат/съветват :3:
Сори за негативното мнение ама се така става :nau:
Отговори

Pinto снимка Pinto 20 март 2007 - 08:54

Loz, на Mar 19 2007, 04:55 PM, каза:

Pinto, на Mar 19 2007, 04:25 PM, каза:

Въпреки всичко,разгледайте тези модели.
 


Човек ... за последните няколко дена ти си третия човек на който го казвам ... Защо питаш, като си си наумил и така или иначе ще отидеш и ще си ги купиш ... къв е смисъла да караш хората да сядат да ти пишат/съветват :3:
Сори за негативното мнение ама се така става :nau:
 

Извинявай, но не ми харесва тона ти. Дали ще си купя или не, е мой проблем. Тъй като не съм запознат с материята питам хора, които са имали или имат такъв. Понеже срещнах и положителни мнения реших да пусна тема и да си изясня проблема. Никого не съм карал насила да отговаря, просто някои колеги любезно и спокойно споделиха личното си мнение.
Мисля, че форумът е точно за това, а не няколко професора да си споделят много сложни теми.
Извинявам се, но повече в този раздел няма нищо да питам.
Отговори

Оги снимка Оги 20 март 2007 - 10:56

Pinto, на Mar 20 2007, 09:54 AM, каза:

Извинявам се, но повече в този раздел няма нищо да питам.
 


не мислиш ли, че е малко крайно :nau: Извинявам се за острия тон :b070:
Отговори

Pinto снимка Pinto 20 март 2007 - 10:59

И аз се извинявам. Все пак това е форум на Опел и аз смятам, че опелджиите трябва да са по-друг тип хора. Затова :nau:
Отговори

Gal снимка Gal 20 март 2007 - 11:41

Аз пък имам от 2-3 години такъв трансмитер и си свири много добре даже. В Астрата има наистина шумове, но в Пасата е перфектно. На Астрата антената и е зле, а и радиото си е оригиналното...няма как да се очаква много.
Отговори

zmiori снимка zmiori 20 март 2007 - 21:03

ако си с касетофон защо не пробваш с касетка адаптер струва само 8 лева и е с кабел. каквато и да ти е антената става. за щото няма нужда от такава. азсъм с такава и MP4 плеар и нямам проблем качеството е повече от задоволително. А за цената си е супер. прависи сметката добре, адаптер 8 лева плеара 69 лева. и има и МР3 плеарчета за по 30-35 лева.
Отговори

peterl снимка peterl 20 март 2007 - 21:46

Малко е неудобно, когато е тъмно с такъв плеър!Но си струва и аз съм така.
Отговори

Krasi Markov снимка Krasi Markov 02 юли 2007 - 22:43

здравейте на всички,сега видях темата много е добра,и аз имам едно предложение за вас-тези които имат касетофони в колата.Значи аз съм си направил така,вързах директно главата на касетофона към хедс фито на телефона и долу горе се получава,като се има на предвид,че има леки"за мен смущения" е по добре е от радиото в Севлиево,но все пак е самоделка.Другото, е че имам към 300 пестни в телефона и всичките са си по мой избор.
Отговори

batececo снимка batececo 03 юли 2007 - 08:56

И аз по подобен начин - купих си FM Transmitter за 9 лева от ***** (да не прайм реклама) и му мушкам жакчето в телефона. До Стара Загора и обратно ми стига музиката, отделно че по повечето участъци от пътя има доста радиа с различни стилове музика и е доволно, даже понякога изобщо не се стига до слушане на МП3, с толкова много радиа...
Отговори

Pinto снимка Pinto 04 юли 2007 - 12:44

Купих си някакъв модел от 9 лева. Има 2 кабела - единият се връзва на мястото на слушалките, а другия зарежда плеерчето. Работи на няколко честоти и дава горе долу добър звук при 128 к/с. При 320 к/с звукът е много добър. Аз специално съм много доволен. С МП3 плейера 512 МБ зареден до дупка забравям за дискове, касети и радиостанции.
Това, за 9 лева, толкова.
Отговори

batececo снимка batececo 04 юли 2007 - 12:55

Аз не съм пробвал ако са с по-високо качество МП3-ките как е, понеже гледах да са по-малки файловете, че на тИлИфоня само 256 МБ се събират....
Иначе за те зи пари си заслужава и качеството не е зле (поне по моите разбирания)...
Отговори

Pinto снимка Pinto 06 юли 2007 - 13:21

Здравейте пак. Видях в един компютърен магазин при един приятел ФМ-транмитер за 43 лева. Значи той е с вграден МР3 плейер и работи с най-обикновена флашка. Има си бутони за управление и отделно дистанционно. Струва ми се, че вади доста по-добър звук от моя - 9.00 лева.
Отговори

Cv3tk0 снимка Cv3tk0 13 юли 2007 - 17:19

Здравей, колегата пинто каза аз вече си купих преди 2-3дена и съм много доволен, шуми защото много усилвате трансмитора я го оставете на 10-15 и усилете касетофона да видите вие усилите трансмитера на 100 и как няма ви шуми
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg