Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с астра Ф

dizastera снимка dizastera 10 март 2009 - 08:00

Здравейте,колеги!
Днес сутринта се получи следния проблем,качих се в колата ,запалих,сичко на 6,спрях на бензиностанцията,върнах ключа,колата продължи да си работи,Въобще го вадя тя си работи! Когато я изгася на скорост лампите по таблото продължават да си светят.Вчера понеже ми казаха да си проверя управлението на централното махнах там пластмасите и разкачих,мисля че компютъра,казаха ми че е зад него.Та мисля че от тогава нещо е станало,как да действам какво да правя.Сега съм я оставил с изключена клема +,на акумолатора,знам че се изтривали някакви настройки на компютура до половин час ??!?!
Е дайте нещо съветче кво да правя !
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 март 2009 - 08:18

Първо изчакай дали ще има ефект откачането на акумулатора.
След това, ако няма промяна, може да си направиш самодиагностика,
има специална тема за това, записваш грешките и тогава ще се види
колко е сериозно.
Отговори

dizastera снимка dizastera 10 март 2009 - 08:21

коллко време да изчакам да е махната клемата ?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 март 2009 - 08:32

30 минути е достатъчно
Отговори

dizastera снимка dizastera 10 март 2009 - 08:32

Сега вече неще и да запали,мига чека на компютъра,колата при заключен волан светят по тапблото работите,които ми светват при контакт,т..е тя си е на контакт какможе да се прецака тоя компютър при разкачането му ? аз не бях разкачил клемите на акумолатора сиг нещо е дало грешка,когато търсих блока за управление на централното(не че го намерих)
Мнението беше редактирано от dizastera: 10 март 2009 - 08:34
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 март 2009 - 08:38

То ако ЕКУ-то се е прецакало, не е добре работата.
Но все пак е странно, че ти стои постянно на контакт.
Имаш ли имобилайзер, нещо по ел.системата пипал ли си?
като въртиш ключа, някаква промяна има ли, или си стои
едно и също, с включени лампи?
Да не би стартера нещо да е прецакан..
Отговори

dizastera снимка dizastera 10 март 2009 - 08:42

ами интересното е ,че когато ключа е на контакт,парното работи лампите светят.Когато го върна парното спира,лампите си светят и ако колата работи не угасва.Сега е същото оставил съм го на 0 контактния ключ,слагам клемата на акумулатора,лампичките светват,чека на компютъра мига,нямам имобилайзер,колата не пали само върти,

това разкачих,просто го разкачих снимах го и си го върнах.

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0...1fc360/dsc00779
Мнението беше редактирано от dizastera: 10 март 2009 - 08:46
Отговори

Miro снимка Miro 10 март 2009 - 09:33

Провери клемореда!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 10 март 2009 - 09:41

 Miro, на 10 Mar 2009, 09:33 AM, каза:

Провери клемореда!



Колегата е прав, от контактния ключ (клемореда) се контролира подаването на + към ЕКУ (респективно контакт, лампите светват). Следователно, ако той е наред, няма начин колата да продължава да е на контакт. Мисля, че се сваля с едно много малко шестограмче.
Отговори

dizastera снимка dizastera 10 март 2009 - 09:41

Разкачих и компютъра,вързах акумулатора,тя си седеше на контакт,завъртях малко да запали,(не запали :) ),разкачих акумулатора,вързах компютъра,акумулатора,пак си седеше на контакт,но лампата на компютъра не мигаше,запали дори,но пак не се гаси,какъв клеморед да проверя колега, вече закъснявам за работа :)
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 10 март 2009 - 09:56

 dizastera, на 10 Mar 2009, 09:41 AM, каза:

Разкачих и компютъра,вързах акумулатора,тя си седеше на контакт,завъртях малко да запали,(не запали :) ),разкачих акумулатора,вързах компютъра,акумулатора,пак си седеше на контакт,но лампата на компютъра не мигаше,запали дори,но пак не се гаси,какъв клеморед да проверя колега, вече закъснявам за работа :)



Клемореда се намира под патрона на стартерния ключ. Достига се, като се свали пластмасата, закриваща долната страна на кормилния прът (под волана). Клеморедът е пластмасов, обикновено черен или сив, ключа го върти, а той прави връзка между отделни писти, давайки по този начин контакт. В него влизат най-дебелите кабели, които ще видиш. Не се разглобява, можеш само да го свалиш и подмениш. Струва около 30 лева. Ако нямаш време карай както си, пред работа откачи едната клема.
Отговори

dizastera снимка dizastera 10 март 2009 - 10:16

!!!! ХАХААА.. Оказа се ключа на аварийните,Понеже го държа на хартиика че е прецакан и го ползвах сутринта,явно не съм го сложил като хората,колега от Опелклуб.ннет даде предположение !!!! Благодаря на всички отзовали се.Бях се отчаял вече !!! :newsm05_41: Всичко е нормално вече !!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg