Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Евентуална покупка на Astra G 1.7DTI ISUZO?

pomeoo снимка pomeoo 21 януари 2010 - 00:48

Здравейте колеги!
Обмислям покупката на въпростният автомобил Opel Astra G 1.7DTi "Y17DT" 75 коня ISUZO.
До преди малко четох темите, който ми изкара търсачката за въпросният двигател и не разбрах с каква помпа аджеба е този мотор!
В една тема колеги казваха, че модела на помпата е BOSCH VP44 a в други 2-ве теми прочетох, че помпата е Денсо!
В крайна сметка коя помпа се монтита на Y17DT? или и 2-те се монтират.???
Много се замислям с покупката на въпросната Астра, ако е със помпа BOSCH VP44 !
Ето какво казва колегата за Бошовата помпа...!

 s.grigorov, на 16 Nov 2009, 19:05, каза:

Всички ще умрат ! Въпрос на експлоатационно време , а не на поддръжка. :devil-smiley-019:

Темата я пускам с идеята да ми дадете колкото се може + и - на този автомобил, незавизимо от какъв характер са те!
Ще съм благодарен на всеки отзовал се!
Благодаря ви предварително!
Отговори

vdwind снимка vdwind 21 януари 2010 - 08:12

Купувай колата и не му мисли толкова, нали знаеш приказката за патката :))))), майтапа настрана сега. Ами имаше една тема с един друг колега от варна я дискутирахме. Бошовската помпа се монтира на Вектрите доколкото знам, на Астрите исузу 2001 година слагат Денсо. На Бошовската помпа гори електрониката, един ключов транзистор, ремонтът на ел.блок е около 100-200 лева, стига да намериш някой дето го е правил, за да ти го направи както трябва, понеже работата е прецизна. При Денсото се поврежда един клапан за аванса, който повредата му се състои в това че почва да сълзи нафта около извода му за управление. По тоя кабел се качва нафта и пълни с нафта съединителя на бордовия компютър (който се намира върху двигателя и представлява една оребрена алуминиева плочка с 2 черни съединителя) Тази нафта се събира в гнездото на съединителя и ако не се отстрани навреме проблема се стига до изгаряне на бордовия компютър (съответно замяната му с работещ) Като цяло съм чувал че механиката и на двете помпи е чук и 95% от проблемите с помпите са по електрическата им част и са отстраними. Проблемът с течащия клапан се решава с 400 лева (нов клапан 300 лева + 100 лева труд), проблемът с изгарящия транзистор с около 200 лева (10 лева за транзистора и останалото за труд, колкото поискат) За да не се стига до изгаряне на транзистора - трябва да не караш колата с нафта по-малко от 1 чертичка и ако падне под нея, зареждай колкото може по-скоро, в никакъв случай не карай при светеща безнин колонка!!!!!! Тия помпи са изчислени на границата на охлаждането и за да се осигури необходимото охлаждане трябва определено налягане на нафтата (разбирай определено количество нафта в резервоара) Дори продават някакви машинки които следят за налягането на нафтата и сигнализират далеч преди да ти светне лампата на таблото. Освен това трябва и по-честичко да си сменят горивния филтър - вярно че е 15 лева, ама пък колко по 15 ще си спестиш така. Задължително при смяна на масло да смениш и горивния, ако може и по-рано ще е по-добре.
Това е - аз имам проблема с течащия клапан и още малко пари ми трябват, за да го сменя, засега попивам нафтата от компютъра и се моля да не се прецака. Идеална кола няма да намериш, ако има такава, никой няма да е луд да я продава. Така че купувай нещо и почвай да го оправяш докато стане годно за каране, все пак гледай да има по-малко неща за оправяне и да няма сериозни удари. Само да знаеш че вероятно ще се наложи да сменяш и термостат, нали виждаш сега колко хора се оплакват от тях във форума (така предвиди още към 80 лева за оригинален + труда)

Плюсове: красив дизайн отвътре и отвън особено ако няма одраскано никъде, удобен за хващане волан (не знам как са уцелили точната дебелина на волана), стабилност на прав път и в завои (особено ако имаш и тракшън), ако има MID дисплей получаваш и информация за редица други неща, сравнително евтина поддръжка, частите лесно се намират, добра вентилация и аудио озвученост на купето.

Минуси: сравнително бавно загряване особено при много студено време характерно за повечето опели дори при изправна система, шумоизолацията на купето можело и да е по-добра, седалката на пътника не се регулира по височина, няма много място за краката на пътника поради разположението на вентилационната система и голямата жабка, като цяло това са дребни неща зависещи от вкуса на всеки човек, ако се грижиш за колата и я поддържаш ще работи и няма да имаш проблеми.
Мнението беше редактирано от vdwind: 21 януари 2010 - 08:36
Отговори

Radoslav71 снимка Radoslav71 21 януари 2010 - 09:37

Голям страх с този Бош VP-44,монтиран в Опел,Ауди,Бмв,Сааб и в половината американски дизелови двигатели.Всичко рано или късно дефектира и съответно ремонтира..Ремонтът на ел.блока струва около 500лв. колегата преди мен е пропуснал да включи в цената монтаж и демонтаж аз ги включвам.Абсолютно не е задължително (електрониката) на ГНП да ти дефектира,много хиляди км.
Отговори

Shades снимка Shades 21 януари 2010 - 09:39

Ако си се решил точно 1.7 да е, взимай я ако е запазена. Само не знам, при условие че цените за ремонтите са аналогични защо не 2.0 :icon_razz2: Така или иначе на тази възраст няма помпа с електронно управление, която рано или късно да не дефектира :devil-smiley-019:
Отговори

Radoslav71 снимка Radoslav71 21 януари 2010 - 09:44

Да ме извини колегата,че ще си позволя да го допълня-Независимо от марката на автомобила. :devil-smiley-019:
Отговори

pomeoo снимка pomeoo 21 януари 2010 - 13:56

 vdwind, на 21 Jan 2010, 8:12, каза:

Бошовската помпа се монтира на Вектрите доколкото знам, на Астрите исузу 2001 година слагат Денсо.

Значи на Астрата не се монтира бошовата помпа?
Колеги освен двата вида помпи, някави други по-сериозни проблеми дава ли този мотор?
И ако случайно се стигне до там, че и аз траябва да ремонтирам ел.блока към кой могада се обърна. Да ми препоръчате човек или сервиз в който ще осттранят проблема?
Отговори

Гено снимка Гено 21 януари 2010 - 14:05

еееее, то бива песимизъм, ама толкова бива ли? :devil-smiley-019:
То знаеш ли още колко работи има дето могат да се развалят, като си помислиш всичко по колата може да се развали, дай сега да не си купуваме коли.
Гледаш колата, ако ти хареса, ако си работи както трябва, вземай,пък като се развали нещо, да не дава Господ, намира му се колая.
Отговори

Radoslav71 снимка Radoslav71 21 януари 2010 - 15:46

Ако пък чак толкова те притеснява този ел.блок на помпата потърси автомобил с гаранция има такива предложения.Немога да си обясня каква е тази масова психоза,на някои му спукани маркучи обр.нафта...олеле помпата,на друг му изгорели 3 подгр.свещи...леле дали е помпата,друг пък гориво няма в резервоара пак помпата виновна,излезна им лошо име на тези Астри с дизелов ДВГ според мен напълно незаслужено.Искам да те уверя,че не дефектират повече от други ДВГ поставяни в други марки автомобили. :devil-smiley-019:
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 21 януари 2010 - 16:34

Колега като е запазена колата купувай всичко друго е на късмет то няма такава дето да не се чупи и нова да е пак може да се прецака аз като си купувах вектрата всеки вика недей туи се чупело онуй се чупело ми здраве да е кат се чупи ше прайм проблеми досега не съм имал за близо 80000км един приятел си купи 4-ка ми докато я взема и помпата му умря така че всичко е на късмет не се плаши :devil-smiley-019:
Отговори

deqnvs снимка deqnvs 21 януари 2010 - 17:27

 pomeoo, на 21 Jan 2010, 13:56, каза:

Значи на Астрата не се монтира бошовата помпа?
Колеги освен двата вида помпи, някави други по-сериозни проблеми дава ли този мотор?
И ако случайно се стигне до там, че и аз траябва да ремонтирам ел.блока към кой могада се обърна. Да ми препоръчате човек или сервиз в който ще осттранят проблема?

Според Autodata на Astra G с мотор Y17DT от 2000 до 2005 год. помпата е Denso V5.
Късмет!!!
Отговори

pomeoo снимка pomeoo 22 януари 2010 - 13:38

Колеги да споделите мнение за разхода на този мотор?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 22 януари 2010 - 13:43

Отваряш следния сайт: ЦЪК

Горе вдясно има търсачка - задаваш нужните параметри и почваш да разглеждаш.
За мен няма по-добър източник, от които да научиш за разхода на дадено возило.

Само не забравяй да ограничиш търсенето по години и до 55kW :pardon:
Отговори

Гено снимка Гено 22 януари 2010 - 14:17

 pomeoo, на 22 Jan 2010, 13:38, каза:

... мнение за разхода на този мотор?

4.9-6.1
за 4 години не е излязъл от тия граници, при никакви комбинации, разбирай с климатик, градско, по магистрала и т.н.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 24 януари 2010 - 12:35

Аз мойта вектра я взех в началото 2008г и с леки неизправности в същата година съм ходел на почивка стъпка по магистралата, задръствания и околностите на В.Търново, Габрово и Шипка с един резервоар (60л) изминах 1000 и кусур километри. За сега да чукна на дърво нямам проблеми с ГНП-то дори незнам каква марка е но от мойто исузу съм доволен. Както казват колегите по горе вече всичко е на късмет дали ще се развали нещо по колата. По мойта гледна точка ако е в добро състояние мотора няма да съжеляваш за избура си.
Мнението беше редактирано от bili4652: 24 януари 2010 - 12:37
Отговори

Radoslav71 снимка Radoslav71 25 януари 2010 - 21:03

Ако не си купил още автомобил,погледни обявите в форума,моята се продава с едногодишна гаранция(нотариално заверена при продажбата),на ГНП,така страховете ти ще отпаднат.Разбирасе ако не държиш твърдо на 1.7 в този случай ти желая късмет в търсенето е безавариино каране. :icon_rolleyes:
Отговори

007Petar снимка 007Petar 29 януари 2011 - 23:15

на Исузуто помпата и дюзите са откъм купето, на немския мотор са отпред
Имам астра 1,7 DTI Isuzo SPORT 75 коня,комби от 2 години,двигателя е тих и икономичен 540 км това лято със 23 литра с вклучен климатик поне 200 км
избора на кола е като избора на жена,незнаеш на каква ще попаднеш и въпрос на късмет
Успеx
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 30 януари 2011 - 19:39

Е бе колега от трън на глог....Y17DT е може би най-лошия избор за дизел. На него ел.блоковете са два единия върви с другия.....сумите преди преди година за такава кола с такива блокове бяха около 3000лв. Информацията е непроверена от мен, ако има несъответствия се извинявам.
И ако още не е ясно говоря за 1.7 16 клапана мотора със задно ГНП, и разположен комп. върху капака на клапаните.
Отговори

Гено снимка Гено 30 януари 2011 - 20:34

май не сте обърнали внимание, че темата е от миналия януари!
Отговори

Aladin снимка Aladin 23 януари 2018 - 16:38

Може ли мнение за конкретна обява ? Преди доста години карах подобна кола , 82 к.с. и бях доста доволен. Но тази е 101 к.с.


https://www.mobile.b...516264177287573
Мнението беше редактирано от Aladin: 23 януари 2018 - 16:40
Отговори

sdonio снимка sdonio 23 януари 2018 - 17:05

 Aladin, на 23 януари 2018 - 16:38, каза:

Може ли мнение за конкретна обява ? Преди доста години карах подобна кола , 82 к.с. и бях доста доволен. Но тази е 101 к.с.


https://www.mobile.b...516264177287573

Продавачът е некадърник - обявата е с некоректно описание - това е 75 коньов мотор... Само сравни снимките на двигателя: https://www.cars.bg/.../offer/c2280567
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg