Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Придърпва като отпусна газта

Max Torque снимка Max Torque 26 април 2010 - 15:06

Здравейте колеги,наскоро газифицирах корсичката 1.4 моно и ми направи впечатление че като си карам (на която и да е предавка) като отпусна газта и колата започва да придърпва,преди като бях на бензин този проблем го нямаше.Изпарителят ми е БРЦ АТ90Е.
Мерси предварително
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 26 април 2010 - 15:12

Колега, сигурно трябва допълнителен реглаж на сместа.
Въздушният филтър сменен ли е, той също оказва влияние при работа
на газ.
Поздрави!
Отговори

Max Torque снимка Max Torque 27 април 2010 - 15:19

Някой няма ли да изкаже още някое мнение относно проблема
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 27 април 2010 - 15:51

Когато колата се кара на бензин и се отпусне педала на газта, се задейства системата за принудителен празен ход.При обикновенните агу-та това неможе да се случи, защото няма как да се спре горивото.Ако проблема се проявява само при каране на газ, значи сместа е лоша!
Поздрави :mhihi:
Отговори

loudnes снимка loudnes 28 април 2010 - 22:46

И аз го имам същия проблем, въпреки, че газовото е регулирано оптимално или поне достатъчно близко до оптимума. Не мога да на меря решение на проблема за сега.
Придърпва ли и при поддържане на скорост (пример: ускоряваш до 60км/ч на четвърта предавка и подаваш съвсем малко газ за да поддържаш скоростта без да намаля или ускорява)?
Отговори

Max Torque снимка Max Torque 29 април 2010 - 10:27

Ами не придърпва само като започна да отпускам газта,иначе като подавам по малко газ и си върви без проблеми
Отговори

JamaleZ снимка JamaleZ 11 май 2010 - 01:03

дам и аз имам тоя проблем,като махна крака от газта и придърпва...и аз нямам решение засега :mhihi:
Отговори

pensaka снимка pensaka 11 май 2010 - 05:33

 JamaleZ, на 11 May 2010, 2:03, каза:

дам и аз имам тоя проблем,като махна крака от газта и придърпва...и аз нямам решение засега :mhihi:



Нямам идея-нямам този проблем-и аз съм сC14NZ и BRC90ATE-или имаш по голямо предварение на запалването -друг вариант-развий леко долния десен винт да обогатиш сместта при тихи обороти-това са само идеи на принципа проба-грешка
Отговори

dinio84 снимка dinio84 22 май 2010 - 18:55

Привет колеги,въпросното придърпване го е имало и при мен. Колегите явно са прави че е от сместа. При мен при оптимално регулирана кола (центровка на делко и газова със газ анализатор) придрпва постоянно и при ускорение и при спускане на скорост направо ще си откачи мотора от тампоните. Сменял съм какво ли не дажи и изпарител (от турски минах на ловато) но проблема си стоеше. За това карам с малко повече предварение и по-развити болтове на изпарителя и тройника.Така колата върви много добре, почти не придърпва,но и разхода е по-голям - в Ст. Загора в града е около 12-13/100 и доста "чука" аванса което май не е много хубаво, но за сега нямам друго решение на преблема.

Отварям една скоба: насртойките си ги правя аз на око и ухо защото АМАН от "майстори разбирачи" в Стара Загора. Така хем по-евтино ми идва и не ме е яд на никой после че не върви.
Отговори

Stenlius снимка Stenlius 30 май 2010 - 12:40

И при мен придърпва като отпусна газта, досега не съм намерил решение, сместа е настроена добре от спеца във форума /2.0 16V/, откакто я имам колата винаги е придърпвала леко при отпускане на газта.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 02 юни 2010 - 23:42

 Stenlius, на 30 May 2010, 13:40, каза:

И при мен придърпва като отпусна газта, досега не съм намерил решение, сместа е настроена добре от спеца във форума /2.0 16V/, откакто я имам колата винаги е придърпвала леко при отпускане на газта.

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...mp;#entry802149
Отговори

dan4oouu снимка dan4oouu 13 юни 2010 - 13:28

При мен се появи този проблем и се зачудих защо започна да го прави . След като се консултирах с няколко човека ме посаветваха да сменя мембраните на изпратителя защото били започнали да се износват и когато отпуснеш педала не затваряли хубаво притока на газ . Принципно има логика и затова след няколко дена ще го пробвам защото действително с този изпарител карам вече 50000 км. и мембраните може да са се вкоравчили :) ще пиша за резултатите
Отговори

Makintier снимка Makintier 21 юни 2010 - 15:25

 dan4oouu, на 13 Jun 2010, 14:28, каза:

При мен се появи този проблем и се зачудих защо започна да го прави . След като се консултирах с няколко човека ме посаветваха да сменя мембраните на изпратителя защото били започнали да се износват и когато отпуснеш педала не затваряли хубаво притока на газ . Принципно има логика и затова след няколко дена ще го пробвам защото действително с този изпарител карам вече 50000 км. и мембраните може да са се вкоравчили :) ще пиша за резултатите



До автора оттова ти е проблема 100% гаранция (личен опит,същият проблем) :mhihi:
Отговори

Max Torque снимка Max Torque 24 юни 2010 - 19:54

Мерси колега,действително не знам изпарителя на колко хиляди километра е изпарителя ми защото е купуван втора употреба
Отговори

dan4oouu снимка dan4oouu 27 юни 2010 - 21:13

 Makintier, на 21 Jun 2010, 16:25, каза:

До автора оттова ти е проблема 100% гаранция (личен опит,същият проблем) :newsm05_41:


Смених ги . Не сетих да направя снимки на изпарителя отвътре след като го отворих (беше нещо ужасно ) Купих си ремонтен комплект 20 лв. Изчистих го смених мебраните ии разликата е огромна и ми падна разхода в градски условия
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg