Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с включването на скоростите, Вектра Б

Стекер снимка Стекер 03 септември 2018 - 09:19

Колеги пак имам проблем с тоя съединител. След като смениха горната помпа преди 2 седмици проблема се оправи. Така по препоръка на колегите тук реших този път да сменя спирачната течност, че ми писна всяка година да я сменявам тая помпа. Така купих си литър течност и вчера направих процедурата от най - далечното към на близкото колело, с прозрачно маркуче в пробката, което е потопено в бурканче с течност. Всичко мина ОК и като тръгнах да я пробвам спирачките са Ок, обаче започна да ми пропада съединителя. Като го върна на ръка педал си е твърд и като го натискам рязко си се връща и си включва скорости без проблем, обаче като се натисне лекичко или само ако си подпра крака върху него и започва да потъва и пада до долу. Незнам въздух ли влезна какво стана не разбрах хем не сме оставяли резервоарчето без течност под минимума, или пък от някоя пробка ли влезе въздух ако съм я развил прекалено много. По принцип обезвъздушаването на спирачките и смяната на течността го правихме без да изпразваме старата течност само с доливане и промивка през всяко колело по 200-300 гр. с натискане на спирачката отвиване на пробката, след това завиване и пускане на педала. Моя майстор ми каза на самотек да го правя ама така не искаше да потече и се наложи с педала.
Съединителя не се опитах да го обезвъздушавах по гореописаната процедура, защото преди като пробвах и падна долу и не се вдигна повече, пробвах да вкарам със спринцовка през пробката на долната помпа колкото течност може обаче ефект никакъв.

Някакви идеи, дали може новата помпа да е протекла от смяната на течността или проблема е с въздуха.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 03 септември 2018 - 10:46

 Стекер, на 03 септември 2018 - 09:19, каза:


Съединителя не се опитах да го обезвъздушавах по гореописаната процедура, защото преди като пробвах и падна долу и не се вдигна повече, пробвах да вкарам със спринцовка през пробката на долната помпа колкото течност може обаче ефект никакъв.

Някакви идеи, дали може новата помпа да е протекла от смяната на течността или проблема е с въздуха.

Какво значи "падна долу"? Според симптомите ти - проблема ти е в помпата. И защо го връщаш на ръка? Педала не се ли връща сам?


Съединителя-също не ти трябва втори човек. При него можеш като сложиш маркуче на пробката, да помпиш на педала на съединителя, по-полека. Края на маркучето дето ще е в съда за старата течност, да е по-високо от нивото на казанчето.
Смесване на стара и нова течност неминуемо ще има. Най-вече в спирачните апарати и лагерпомпата.
Пази чистота около казанчето. Преди да отвориш капачката почисти наоколо.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 03 септември 2018 - 18:17

Най-вероятно имаш ;гратисчия; боклук в горната помпа и застава на клапанчето и му пречи да работи нормално откачи тръбичката от помпата сложи някакво отрязано шише и опитай с няколко рязки натискания на педала да го изхвърлиш като следиш за нивото на течноста след като излезе обезвъздушаваш и трябва да работи нормално.Ако не излезе тогава помпата долу разглобяваш промиваш в спирачна течност и събираш всичко трябва да е абс.чисто и не ползвай парцали които пускат власинки.
Отговори

Стекер снимка Стекер 04 септември 2018 - 11:08

Обезвъздушаването като на спирачките ли се прави, че четох какви ли не варианти. Да се пълни от долу със спринцовка или нещо подобно. Даже на едно място пишеш че при Опел се обезвъздушаване с дърпане на педала на съединителя, а не с натискане.

Реших да я закарам на момчетата дето ми смениха помпата, че нямам време за експерименти в четвъртък трябва да пътувам и съм ....дано я оправят. Не вярвах че ще стане проблем с новата спирачна течност ама е на стана.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 05 септември 2018 - 07:12

Колега, щом пишеш тук, поне чети тук. Зададох ти въпроси - не отговаряш. Писах ти за обезвъздушаването - първо с линк, после ачик ачик - пак НЕ....

Дано ти оправят колата в сервиз.
Отговори

Стекер снимка Стекер 05 септември 2018 - 08:13

 Стаевски, на 05 септември 2018 - 07:12, каза:

Колега, щом пишеш тук, поне чети тук. Зададох ти въпроси - не отговаряш. Писах ти за обезвъздушаването - първо с линк, после ачик ачик - пак НЕ....

Дано ти оправят колата в сервиз.


Извинявай ама нямах време да вляза, че стана голяма сага с тая кола. Значи това че педала потъваше при обезвъздушаване се случваше със старата помпа, която беше сменена. Но иначе включваше когато загрее, тоест старата не беше съвсем изпуснала. Затова реших да обезвъздушавам с новата помпа пак през пробката, наобратно като вкарвам течност през пробката.
Тъй като не стана я закарах на хората дето смениха помпата и вчера са се мъчили да напомпат през казанчето с налягане, за да излезе въздуха през пробката, обаче ефект няма.
Положението е следното като натиснеш рязко педала си има налягане и включва скорости и педала се връща. Обаче като го натиснеш съвсем леко с пръст даже и започва да потъва. Според майсторите въздух няма в системата. Възможно ли е да е изпуснала отново помпата, която е на 2 седмици.
На другия ти въпрос да отговоря, когато се натисне рязко се връща, когато се натисне лекичко и пропадне не се връща.
Мнението беше редактирано от Стекер: 05 септември 2018 - 08:39
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 05 септември 2018 - 14:23

Ако нямаш теч от лагерпомпата, значи е от помпата дето ти е на педала.
Ако тече от лагерпомпата ще ти капе от цепнатината между блока и скоростната кутия.
Ако имаш кора от долу може да попива в нея и да не виждаш теча.
Ако нивото в казанчето не пада, значи не е теч.
Като натиснеш рязко педала и ти освобождава съединителя, като си играеш с педала нагоре-надолу без да го отпускаш до край,положението дето отцепва-зацепва съединителя променя ли се към по-долно?
Според мен е горната помпа. Убеден ли си, че са ти я сменяли? Доста въртелива е смяната...особено в двигателния отсек. :icon_wink2:
Отговори

Стекер снимка Стекер 05 септември 2018 - 14:42

 Стаевски, на 05 септември 2018 - 14:23, каза:

Ако нямаш теч от лагерпомпата, значи е от помпата дето ти е на педала.
Ако тече от лагерпомпата ще ти капе от цепнатината между блока и скоростната кутия.
Ако имаш кора от долу може да попива в нея и да не виждаш теча.
Ако нивото в казанчето не пада, значи не е теч.
Като натиснеш рязко педала и ти освобождава съединителя, като си играеш с педала нагоре-надолу без да го отпускаш до край,положението дето отцепва-зацепва съединителя променя ли се към по-долно?
Според мен е горната помпа. Убеден ли си, че са ти я сменяли? Доста въртелива е смяната...особено в двигателния отсек. :icon_wink2:

Течове няма или поне видими течността не намалява. С обезвъздушаване не става нищо. Помпата е сменена със сигурност, защото им имам доверие и защото карах колата 2 седмици след смяната и беше пушка. Преди смяната не можеше да включи на скорост, чак като поработи 20-30 мин. започваше едвам едвам да включва колкото да им я закарам. Освен това си личи че помпата е нова, като я погледнеш се вижда, верно че е завряна на майка си в гъ..а, но се вижда. Сега казаха че ще пробват с нова горна помпа, за да видят ще стане ли нещо. И много се надявам да стане че трябва да пътувам 1000км до Гърция и с малко бебе и въобще. С това положение дето ми потъва педала не ми се тръгва така, няма от кой да взема кола за една седмица на заем, така че положението ми е....майката си....Не мога и да отложат пътуването, защото всичко е платено и то не малко и ..... абе красота. Дано стане, ама как така се ще се прецака нова помпа от смяна на течността не мога да си го обясня.Хем не беше много черна, защото се долива често след всяка смяна на помпата, ама викам хайде да я сменя няма как да стане по-зле, само може да стане по-добре и то каква стана

Не мога да ти кажа дали се променя мястото на зацепване, защото колата не е при мен, но по спомен е едно и също.
Мнението беше редактирано от Стекер: 05 септември 2018 - 15:30
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 05 септември 2018 - 16:15

А каква марка е помпата?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 05 септември 2018 - 18:29

Както ти писах имаш боклук на клапанчето когато се сменя спирачна течност се сваля казанчето и се измива за да предотвратиш това което е станало при теб сега още една тренировка помпата долу разглобяваш промиваш я казанчето и тръбопровода също и пак обезвъздушаваш . Помпичката можеш да я пробваш извън колата преди да я качиш да икономисаш още едно качване и сваляне , колкото и да са калпави гумичките на незнайната нова помпа не може да сгъне за 14 дни просто е замърсена.
Отговори

Стекер снимка Стекер 05 септември 2018 - 20:49

 mrsch66, на 05 септември 2018 - 18:29, каза:

Както ти писах имаш боклук на клапанчето когато се сменя спирачна течност се сваля казанчето и се измива за да предотвратиш това което е станало при теб сега още една тренировка помпата долу разглобяваш промиваш я казанчето и тръбопровода също и пак обезвъздушаваш . Помпичката можеш да я пробваш извън колата преди да я качиш да икономисаш още едно качване и сваляне , колкото и да са калпави гумичките на незнайната нова помпа не може да сгъне за 14 дни просто е замърсена.


Значи в сервиза надуваха с ръчна помпа през капачката на казанчето, за да обезвъздушат и правеше по половин бар налягане и повече все си мисля че щеше да изтекат тия буклуците. От пробката тече бистра течност без да е газирана. Значи след като днес смениха отново помпата педала спря да потъва, но не беше ОК не се качваше догоре имаше няколко сантиметра луфт. Нещо като хлътване и след това започва да отделя, решиха че има проблем с лостовата система пръскаха горе около педала и помпата вътре в купето, обаче луфта остана. Та поне включваше и понеже ще пътувам викат да я взема пък като се върна ще я мислят. Значи стигнах точно до пред блока и докато я вкарвах в двора натиснах да включа и педала си остана долу. Като го вдигнеш нищо пада пак и в началото имаше странно съпротивление се едно в нещо метално влиза. Погледнах течността беше вече изтекла течност от казанчето до нивото на отвора за съединителя, но не можах да видя от къде тече, понеже в сервиза бяха омазали с течност яко и после с едно шише лиснаха да я измият и всичко беше мокро. Май проблема не е в горната помпа в крайна сметка май долната сине за смяна, което е голяма цифра за съжаление. Проблемът обаче е че останах без кола точно преди почивката.

 IvailoM, на 05 септември 2018 - 16:15, каза:

А каква марка е помпата?

И двете са италиански LPR, метални са, което ме учуди досега всичките дето съм слагал са били пластмасови. Предишната беше GM оригинална на втория месец започна да се ебава и година по-късно бсъвсем отказа.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 05 септември 2018 - 21:46

Е точно тези не са твоите майстори слез долу и допълни казанчето до сутринта ще се понапълни системата и с няколко натискания ще видиш от къде тече.
Отговори

Стекер снимка Стекер 06 септември 2018 - 19:24

 mrsch66, на 05 септември 2018 - 21:46, каза:

Е точно тези не са твоите майстори слез долу и допълни казанчето до сутринта ще се понапълни системата и с няколко натискания ще видиш от къде тече.


По принцип си разбират от работата от как я имам само те я гледат и никога не съм имал оплаквания. Даже ми предложиха да ми дадат кола да ходя с нея до Гърция, ама явно си има някакъв проблем дето само с разглобяване може да се види. Предполагам е протекла долната помпа, ама нямам време сега да се занимавам, а и ми писна от тая кола. Отивам да си почина една седмица като се върна ще я мисля. Ще пиша какво се е случило, ако някой изпадне в подобна ситуация да знае.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 септември 2018 - 12:19

Педала и без течност в казанчето пак трябва да ти връща до горе!
Това, че губиш течност.....като ти я правят "майсторите" гледай под двигателя между скоростната кутия и картера - дали тече там.
Ще следя темата с интерес.
Приятна почивка.
Отговори

Стекер снимка Стекер 10 септември 2018 - 16:02

 Стаевски, на 10 септември 2018 - 12:19, каза:

Педала и без течност в казанчето пак трябва да ти връща до горе!
Това, че губиш течност.....като ти я правят "майсторите" гледай под двигателя между скоростната кутия и картера - дали тече там.
Ще следя темата с интерес.
Приятна почивка.

Е как ще се връща педала без течност нали е празна горната помпа само от пружината ли имаш предвид да се връща. Иначе течност не е губила никога до последния път, когато направи си изтече цялата, която отива от казанчето към хидравликата за съединителя. 99% предполагам тече от долната помпа ама ще видим.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 12 септември 2018 - 14:07

 Стекер, на 05 септември 2018 - 20:49, каза:

Значи стигнах точно до пред блока и докато я вкарвах в двора натиснах да включа и педала си остана долу. Като го вдигнеш нищо пада пак и в началото имаше странно съпротивление се едно в нещо метално влиза.

Да, от пружината се връща до горе. Именно така компенсира износването на феродото. При нормална работа на горната и долната помпи и при пълно натискане на педала, лагерпомпата има винаги един и същ ход.
Отговори

Стекер снимка Стекер 17 септември 2018 - 15:02

Здравейте след кратка почивка, продължава сагата с Вектрата. Та както си мислех протекла е долната помпа, тече точно на връзката на устията с блока на двигателя, така че май няма какво друго да е. Тъй като ремонта е сложен и сравнително скъп спрямо цената на колата, мисля да сменя и съединителя (двата диска). Дайте малко инфо от къде да намеря хубави части на добра ьена. Това, което съм намерил е следното:
Комплект двата диска са:
LUK - 218лв/к-т
SACHS - 215лв/к-т
NEXUS - 150лв/к-т
лагер помпа
LUK - 222лв
Valeo - 152лв
LUK и SACHS имат 1г. гаранция

Мисля на LUK да се спра, като най-читави и доколкото знам се ползват за първоначално вграждане.
Цена за труд, в момента не съм питал, но от това, което знам е минимум 200лв. сега вече може и повече да е, понеже това е информиран от преди години.
Ще споделите ли, ако някой е сменял сравнително скоро, как му се струват цените. Ако можете да препоръчате хубави части на добра цена в София, както и някой читав сервиз на добра цена
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 17 септември 2018 - 18:00

Това което се слага за първоначално вграждане няма нищо общо като качество с това което се продава като резервна част така е не го взимай като критерий при избора.
Мнението беше редактирано от mrsch66: 17 септември 2018 - 18:01
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 септември 2018 - 09:22

Оригиналната помпа е с една желязна тръбичка, която влиза в обезвъздушителя на маркуча (накрайника). Афтърмаркет съединителите на ЛУК(и сигурно и на други) вече са с пластмасова тръбичка, която директно излиза навън, няма ги ония "навивки" на желязната тръбичка.
И понеже са открили проблем точно в тая връзка (металната към накрайника над кутията) - започва и от там да тече вътре в кутията. Тъй че докато не отвориш, не можеш да си сигурен от помпата ли е .. или от това, което казвам.
Да, вярно е че като отвориш, по-добре смени го, но често при вадене на тая желязната тръбичка от накрайника, остава гумичката вътре в накрайника (често и на парчета) и после като не се извади и провери, това носи главоболия до немай къде.

Тази информация за гумичката съм я чел в бюлетин/инструкция на ЛУК по смяна на съединител.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 18 септември 2018 - 14:42

Е аз като купувах си беше с метална. Да, остава понякога гумичката вътре, но при вкарването на съединителчето си личи, че нещо не е наред - просто хлопа. Самия начин на уплътняване е като за хидравлика - налягането натяга уплътнението и спомага за НЕпротичане.
Пък и това :"Като го вдигнеш нищо пада пак и в началото имаше странно съпротивление се едно в нещо метално влиза."
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg