Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра Astra H 1.7 CDTI 101 пали трудно студена

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 октомври 2021 - 15:05

Исках да ти обясня, че ако си го затапил, но не е "отписан" от софтуера, така нарушаваш режимите на работа на двигателя и не се чуди, че имаш каквито и да е проблеми.
Този ЕГР като искаш да го няма, се маха софтуерно(от кадърни хора) и така компютърът няма да го "иска" и да го "търси". Не се "затапва" просто така, особено при електронните такива.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 12 октомври 2021 - 15:09

т.е. ЕГР има отношение към трудното палене? Когато е топло пали лесно, когато е топъл двигателя пали без ядове и преди затапването, доста преди да имам проблеми ЕГР-а пак палеше кофти.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 октомври 2021 - 15:20

Преди да имаш проблеми с него, също е имало период, в който не е бил достигнат момента на тотално отказване На ЕГР-а.

Не съм казал, че това ти е проблемът, казах каква е процедурата по махане на ЕГР на двигатели с електронни такива, а не просто слагане на "пластинка".

За паленето си има диагностика, върти се и се гледат стойности. Там ще си личи, кое, какво и колко липсва, за да не пали добре.
Може да е от повече от едно нещо, не е изключено.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 октомври 2021 - 15:21
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 12 октомври 2021 - 15:45

Кои стойности и на каква диагностика се гледат?
Имам ОпКом, стойностите които показва, чрез него и сам мога да ги видя, стига той да върши работа и да знам в какви граници да гледам.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 05 ноември 2021 - 16:50

Никой нищо не писа. Аз сам гледах, водих я и на баячка(майстор) всичко било наред. Да махна тапата на ЕГР, да го сменя или изтрия софтерно, като не бях убеден, от човека, че е сигурен от там да идва проблема, а както повечето хора и теми, както пише в нета, при затапен ЕГР. Но както и да е. От както застудя добре, така че да подгрявам колата 2-3 пъти преди палене, заради студеното време сутрин, колата взе, че се оправи. Пали от раз без ядове. Интересно, не съм оправял ЕГР-а или каквото и да е било.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 27 май 2022 - 10:19

За много години на всички, отдавна не бях писал, но ето, че колата реши вчера пак да ми прави мизерии с тоците и паленето.
Вярно бях забравил вчера фаровете цял ден и запали с подаване на ток, трудно!
След като запали, от менюто на борда гледах, че не иска да качи над 13,4 волта от алтернатора. Колата поработи 40 мин на място и минах 5 км с нея.
Тая сутрин, сядам в нея, въртя ключа светка таблото и остават включени почти всички индикации, точно когато акумулатора е много слаб, но завъртам и само чатка от към стартера, без да иска да завърти. Не ми даде да вляза в скритото меню, за да видя какво е напрежението.
Имате ли идея от къде й е проблема на тая кола сега, че вече ми омръзна от нея?
Карам я по 3000 км на година, и на всеки 1000 км се случва нещо, я с акумулатор, я с алтернатор, я със стартер.
Благодаря на всички.
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 май 2022 - 12:08

Не си заредил акумулатора (АБ)! Свали го, зареди го и всичко ще и е наред. Ти не я караш, за да се зареди като хората, а за още по-готино го убиваш до 0 със забравени фарове. Накрая колата е гадна...
А може и АБ да е умрял вече.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 27 май 2022 - 14:49

 Жоро, на 27 май 2022 - 12:08, каза:

Не си заредил акумулатора (АБ)! Свали го, зареди го и всичко ще и е наред. Ти не я караш, за да се зареди като хората, а за още по-готино го убиваш до 0 със забравени фарове. Накрая колата е гадна...
А може и АБ да е умрял вече.


Благодаря за мнението Жоро и аз така предполагам, но все пак исках да попитам.
Отговори

jorkata снимка jorkata 27 май 2022 - 20:13

Не се ли изключват всички токове след определено време(15 мин), за да се пази акумулатора?
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 28 май 2022 - 15:05

Помагайте с акъл, че сле д последния ми пост, нещата са по-зле.
След неуспешното палене вчера сутринта, вечерта като се прибрах от работа, нямаше грам ток. Разкачиха акумулатора и я зарязах. Преди слязох с мултицет да замеря акумулатора и показа 11.7 волта. Закачих го и колата светна, отключи се, седнах, завъртях ключа светна таблото и се опитах да запаля и греда. Почна да се чува едно чаткане от стартера и таблото както и дисплея на навигацията почнаха да мигат. Слязох и замерих алумулатора - 7.8 волта. Закачих кабелите за подаване на ток за да подам от другата кола, влизам, колата свети нормално, въртя, почва пак да чатка и да мига цялото табло…
Мислех да я запаля и да я карам в сервиз, тъй като нямам зарядно, не успях и от комшиите да намеря, но не иска и да пали.
Възможно ли е всичко това да е от едни забравени фарове? Или си е отишло нещо по стартера / алтернатор?
Отговори

GM любител снимка GM любител 28 май 2022 - 16:56

Колегата Жоро е писал, ама и аз да го повторя.
Сложете нов акумулатор. Може и стар, но зареден(:
Мнението беше редактирано от GM любител: 28 май 2022 - 16:57
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 08 юни 2022 - 13:59

Прави бяхте, с добре зареден акумулатор и почистени минусови клеми, колата няма проблеми вече.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 17 юли 2022 - 21:26

Такааа мине се не мине месец и малко и колата отново има проблем. За това време съм минал я има я не 200 км. Онзи ден както си показваше 14.1-14.2 волта зареждане, днес паля и оп 13.2 волта, тръгвам и след няма и 100 м започна да пада- 13.0-12.8-12.5-12.0-11.8-11.5 и според оборотите варира в тези стойности. Сега къде е проблема и защо така се получава?
След като се прибрах, минах през железарията и купих меден кабел 4 квадрата, който обелих и направих 3 дължини от него и които осуках, за да стане 12 квадрата. Изолирах с термо шлаух, лента бишоп и изолирбанд. Единия край хванах на минус на акумулатора, другия край хванах за блока на двигателя. Запалих колкото да видя има ли разлика и в действителност показа 13.8-14.0 волта, НО не съм я местил и беше с изключени консуматори. Уъре ще ходя на работа с нея да я видя как се държи, но този проблем с недозареждането е хроничен, от както имам колат- правих стартер няколко пъти, алтернатор, чистих клеми и кабелни връзки, колата почти не се кара и всеки месец ми прави мизерии.
От какво, просто е боклук и mobile.bg я зове да се мъчи следващия собственик, или проблема си има логично и реално решение?
Благодаря на всеки който съдейства
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 юли 2022 - 21:40

Няколко варианта има. Тези, които са ти правили алтернатора - са боклуци
Или имаш наистина проблем с кабелите(силовите).
Друг вариант не знам дали има. Не съм сигурен дали имаше букса към компютъра на тая модификация на алтернатора, но ако има, не е много чудно защо така ходи. Не съм сигурен, защото тук става дума за накачулена вакуум помпа, минават масла от там...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 юли 2022 - 21:44
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 17 юли 2022 - 21:50

Плюсовите кабели от алтернатор до акумулатор са два и се срещат на болта на стартера, така както чета и по старите ти мнения тия точно кербовки не са профилактирани а при всяка намеса по системата са размърдвани леко и проблема се скрива за известно време след което изгрява с нова сила.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 17 юли 2022 - 22:30

Т.е какво трябва да се направи, че не ми стана ясно, за да знам като ида на мяйстор, д кажа какво искам и да знам че наисти а са го правили, а не са ми взели парите ей така.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 юли 2022 - 08:30

Подмяна на силовите кабели. Плюс намиране на добра опция за закрепване на новите към оригиналните клеми на Опел. Вероятно посредством болт и гайка. Това е само за страната на акумулатора. Колко са наред тези места - не е ясно.
Разбира се, всичко това, когато се убедиш, че е добре направен алтернатора ти. Тоест, да мериш на неговия болт отзад и корпуса му, дали ходи така това напрежение и там. Да го натовариш и пак да мериш и гледаш. Няма ли там такова нещо - работата е ясна. Има и друг метод за откриване на смотани кабели и кербовки, но това е по-лесно и пак можеш и сам. Затова направи го.

Или ако не, прекербоване на въпросните места (двете обувки на точката на стартера), но едва ли ще е толкова дългосрочна алтернатива, според мен. Не се ли поднови, си е като да кърпиш чорапи.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 юли 2022 - 08:39
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 18 юли 2022 - 09:35

От къде мога да се снабдя с такива кабели като за начало? Ако има видео някъде в мрежата ще е топ.
След вчерашната интервенция, днес карах до работа - 6км. с включени всички консуматори, като на място показва 13.8-14.0-14.2 волта и се мени преиодично. В движение, държи в диапазона 13.9-14.1. Като спра климатика и заковава 14.1-14.2 независимо на място или в движение.
На този етап има ефект, но вероятно ще е краткотраен.
Мисля първо да ида да ми тестват алтернатора някъде и да проверят кабелите, доколкото може да се разчита, че ще направят нещо. Едва след това ще подменям сам - ел.частта ми е най-слабата страна в автомобилите и не разбирам, но ще се науча ако трябва.
Отговори

ufer снимка ufer 18 юли 2022 - 10:14

Подкрепям силовите кабели, ама преди да отидеш на майстор, виж и тази тема: Плюсов кабел
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 18 юли 2022 - 10:46

Прочетох темата, ще видя какво ще направя сам. Можете ли за София да ме насочите към някой който може да помогне за моя случай?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg