Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газови Инжекциони,марки и компоненти

2.0 16v снимка 2.0 16v 20 февруари 2014 - 20:46

Правя темата с цел потребителите да имат някаква яснота относно системи и компоненти за газовите инжекциони.Също така всички колеги които монтират системи да си помогнем и обсъдим кой с какви марки и компоненти работи.Да споделим бъгове на програми и тн.
Газов инжекцион Ферони-турски с италиански комп.Ефтина система за автомобили до 2000г-2001г.Компа и софта са прости като на АГ зенит или пауърджет но работи прекрасно.Редуктор и клапан стават изкарват 2-3 години,бъгове не съм срещал.За цената си е идеална.
Система Фобос??? Идеален софт на всички системи(с обд не съм работил но съм чувал кофти работи)Отвратителна окомплектовка с стефанели редуктор който смуче въздук от болта за реглаж на налягането,скапан раил от който много хора изреваха(просто китаеца беше збъркал буталцата)Компонентите като комп мап след втората година често дават дефекти,като не пали дюзите сутрин,няма комуникация,мапа умира ей така,но за сметка на това работи на Фул груп и 2 по 2 идеално.Смея да твърдя че от евтиния клас системи се спавя най добре.Старите 5 волтови системи дори не четат сигналите от инжекторите на някои коли и се губи импусла и е кофти.
Тамона ефтина латвиийска електроника за мен е пародия на газова система.Все трябва да я ръчкаш все по нещо не е така с автоматична центовка трудно стават нещата.
Електроника на АЕБ.Система Мегаджет МП32,е доста опростена с малко кабелаж орязан до безбожие софт.Няма кабел за обороти и го прави нефункционален на автомобили фулгруп и 2 по 2 и не само.Четенето на импулса от дюзите не е направен като хората.Работи на секуентал двигатели,но не на всички.Има такива които над 5000об бензиновия комп отваря дюзите колко може и системата губи обороти и си до там.
Мегаджет МП48.Добра и здрава електрониа на АЕБ с фунционален софт но е зареден само за раил и ловато дюзи.Други трудно се подкарват.
Мегаджет мп48 ОБД същото като по горе,ОБД-то се справя чудесно,от моя страна без забележки.Това се отнася и за 6 и 8 цилиндъра.
Система романо.До преди половин година работеха с АЕБ електроника,но вече не е така.Новия антонио и еко вече са изцяло изработка на Романо италия.Компоненти като дюзи редуктор и мап са доста здрави и издръжливи.Антониото е малко странно като софт но се свиква и работи прекрасно.Автоматичната центровка става само на празен ход.Доста по бърз процесор на ОБД-то и реагира мигновенно на всяка една операция.
За сега е това аз се изморих от писане.Нека колегите да продължат с другите системи и ако има нещо за допълване да споделят.Правя темата важна.
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 20 февруари 2014 - 21:12

Редуктор томасето,много добър и издръжлив,но има 2-3 бъга.Често гумичката на котвата се раздува от жегата и приклучва състезанието,пада налягането,не се форсира като хората.Или сменяваш гумичката или развиваш шетограма под бобинката и така увеличаваш хода на котвта и става самолет.Другия проблем е че като мо вдигнеш много налягането над1.3 бара и в движение мо идва доста и става свръх налягане което излиза през вакуума и отива в колектора и има бум,пляк.Решението е да се кара на 1бар или се смена гумичката с такава без дупка.Редуктор Романо стандарт доста читаво нещо храни до 150кс без проблем .От време на време има малук проблем ,вдига налягането докато е в покой.Вътре има два о-пръстена които лагеруват в капака и те заклинват от мизерия и жека,махат се и е 6.Романо Макс доста добър с добър топлообмен,носи на доста ръчка на големи двигатели до 250кс.За сега бъгове не съм открил.Термо пластична тръба Фаро черна.Доста добро решение тръба 6мм с дебит на медна 8мм,гъвкава лесна за работа и с годините не се запушва.Фаро черна 8мм нема такова нещо като тръбата на чешмата в къщи.Дюзи Ловато,не са от най-бързите но са здрави и карат с години.Валтек доста здрава бавна дюза за дълъг период от време.Раил няма какво да говорим след издънката от преди 2 годиниСега уж са по добре но аз не ги слагам,а и хората не искат.
Утре продължавам че сега се уморих.
Отговори

npace снимка npace 21 февруари 2014 - 09:46

Идеална тема колега, мога и аз да добавя някои неща които тествам вече 2 години.

Електроника Фобос - от новите с комбиниран сензор МАП,температура и налягане за момента няма проблеми.Старите отделни сензори имам доста изгорели и се налага "побългаряване".Масовия проблем е с Фобос 1.Иначе стабилен, бъкан с настройки и функции които работят.Причислявам към добро.Недостатък - сензор за температура на редуктора само негов си и ако не ти кажат какъв не знаеш колко килоомов е.
Електроника Тамона - за прости и непретенциозни коли става, лично аз я гледам тъпо защото не мога да разбера като бъзикам таблицата, случва ли се нещо, не се ли случва.Причислявам я към евтин компромис.
Електроника АГИС, евтиния вариант работи прекрасно, справя се с фул груп, семи секуент безпроблемно.Работи и с двойно впръскване (2 пъти за един такт), сензорите са му прости, можеш да позлваш общо взето кактото ти падне, поддържа датчици 2.2, 4.7, 6.8 и 10 килоома.Елементарна настройка която даже няма нужда след автокартографиране да се пипа.OBD версиите са абсолютно същото и единственото което се иска е просто да си пуснеш ОБД-то.Отново лесно и достъпно.До момента само 1 от най-евтините с 1 изгорял канал.Причислявам към добра.
Електроника Мимгаз - Тамона с друг надпис и орязан допълнително.С две ръце: ЗЛЕ.
Електроника STAG - прехвалена работа, "Full Open" особено на високи обороти.Вътри го сучи го - не става.Откъм настройки обаче - доста.Добра система от уста на уста която лично аз не харесвам.
Електроника Lovato - слаба ракия, нищо повече от една Тамона.Простовата, за парите си не предлага нищо.
Изпарители: под един знаменател R-Uno,R-Due,RAM - ЗЛЕ.Като добър изпарител и аз бих казал ТОМАСЕТО - изпитан, сигурен, стабилен.Palacar (полски) много добър подгрев на газта, стабилен, без сътресения в налягането и издръжлив.На времето намирах OMVL REG но вече няма, иначе прекрасен, абсолютно стабилен от-до.Majic Jet 3 - стабилен но интересно защо не му е добър подгрева, иначе безупречен.
Инжектори: По цената се разбира всичко.За Rail всички знаем - супер ЗЛЕ.Valtek - едно от най-евтините решения издрържащо доста повече от Rail - бива.От евтините и достъпни APIS работят стабилно достатъчно бързи са, безшумни - супер за парите си.Barracuda - висок клас, тих, бърз, надежден, безпроблемен.Hana2000 същото като Barracuda но се подбират по размерни групи, не се разпробиват и ако объркаш размерната група трябва да взимаш други - висок клас, само хубави думи.BRC IN03 стабилен но пак в размери групи - Шумен но добър.
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 22 февруари 2014 - 16:25

На тамоната след всяка операция по таблицата трябва да и даваш трансмит или придобиване зависи от езика с който работиш,и тогава ще усетиш че нещо и правиш.Иначе само си местиш без да се случва нищо.На новия мегаджет с АЕБ електрониката като слагаш дюзи ловато задавай иг1 3 ома щото иначе не става като хората явно алгоритъма не е както трябва или дюзите ловато които слагаме нямат нищо общо с ловато.Бях побелял докато се усетя какво става.На автоматична нищо не става а с ръчна горе долу.
Отговори

titan22 снимка titan22 22 февруари 2014 - 19:44

Колеги,споделете нещо и за Пауър джет.
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 22 февруари 2014 - 19:53

Пауър джет е доста готина и издържлива система,също като АГ зенит и Ферони,електрониката е една и съща.В редки случаи гърми мапа,а компа в още по редки случаи.Факт че преди 7-8 години само тези системи съм монтирал и още ги карат хората без забележки,само филтри сменям.АГ-то се слагаше с валтек а Пауъра с раил тип 30бфц сини които спокойно изкарват 80000-100000км.Сега пауърджета има и обд но не съм го слагал от ценова гледна точка.Аг смениха компютъра и също нямам надблюдения колко е качествен.
С две думи издържлива електроника и периферия ако е комплект и не е каращисван.
Отговори

titan22 снимка titan22 22 февруари 2014 - 21:01

Благодаря за инфото колега,моята е такава,всичко комплект чисто ново и съм доволен от нея.Обаче съм чел на много места че били боклуци и затова поисках компетентно мнение.А за ОБД как да разбера дали моята има или се слага допълнтелно?



П.П от къде да си намеря кабела за диагностика на Пауър джет?
Мнението беше редактирано от titan22: 22 февруари 2014 - 21:05
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 22 февруари 2014 - 21:11

Кабела го има струва 40-60лв зависи от къде го взимаш.ОБД-то си е самия в самия комп има допълнителни кабели които се връзват към обд буксата на колата.Дай на лични да не разваляме темата.
Отговори

titan22 снимка titan22 22 февруари 2014 - 21:13

О.К.
Отговори

yHuKaTa снимка yHuKaTa 23 февруари 2014 - 08:14

Перфектната тема! И аз да изкажа мнение от препоръка на npace: Фобос2+Томасето Аляска+Апис Снап работи безупречно, дори и при минимални времена(2-2,5мсек). Негативизъм към Рейл: стигнат ли ниски времена става много голям бул шит! За 30к км живот се скапаха от всякъде. При рязка промяна на времената, примерно от 20мсек към затворено положение и връщане до 10 мсек става заметресение с мотора(Х18ХЕ1). В смисъл започват ядове, все едно колата работи на 2 цил. Абсолютна никаква икономия не видях от тази рейка с дюзи на 1,7. След смяна с Апис на 2,2 разхода взе че спадна с: забележете цели 2 литра... :D От 13,5-14/100 с нормално каране градско и 9-10 извънградско, взе че падна на: 11,5-12 градско и 7-8 извънградско с малка цепия...
Като заключение: Рейл- само докато чуете името и бягайте! Не си струва за едни кирливи спестени 20-30лв. Фобос - много добре се държи, не прави бъгове и съм останал с добро впечатление... Томасето- от край време на колите ни се кара с такива изпарители и даже не се е налагало да се сменят мембрани на най-стария член на семейството Кадет Е 86' C16NZ(много железни изпарители) :)
Препоръка към кандидат колегите за АГУ: 1)Прочетете тема; 2)Изберете си качествени компоненти; 3) Направете по обстойна и прецизна настройка; 3)Карайте без грижи, дори и да сте Рацери като мен... :D С ръка на сърцето бих заявил,че при качествени компоненти и добра настройка, колата на газ върви по-добре от на бензин А100 или А98. :)
Отговори

npace снимка npace 24 февруари 2014 - 11:49

 2.0 16v, на 22 февруари 2014 - 16:25, каза:

На тамоната след всяка операция по таблицата трябва да и даваш трансмит или придобиване зависи от езика с който работиш,и тогава ще усетиш че нещо и правиш.Иначе само си местиш без да се случва нищо.На новия мегаджет с АЕБ електрониката като слагаш дюзи ловато задавай иг1 3 ома щото иначе не става като хората явно алгоритъма не е както трябва или дюзите ловато които слагаме нямат нищо общо с ловато.Бях побелял докато се усетя какво става.На автоматична нищо не става а с ръчна горе долу.


Това го знаем, иначе в комплект с хубави инжектори и двигател без адаптации става бетонна система.

До колегата УНИКАТА: Таз система която си сглобил я карам вече 1 година (в този си вид инче беше с RAIL) и съм пробвал какво ли не с нея: Няма дерт.Единствено което отчитам като недостатък е настройката по МАП.Трудно е да се разбере кога точно си събрал достатъчно точки в картите за да направиш корекция.Особено се усеща при коли с борд компютър като при мен.

Допълнение към инжекторите: Инжектори BRC Каква им е цената, кой реално ги продава, от къде да си ги закупим и дали не ни ебават е въпрос на вкус.Иначе голям недостатък намирам това че единственото нещо което куца е това че ги продават само в BRC оторизирани сервизи и като се скапе започва "клецане".
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 февруари 2014 - 21:07

 npace, на 24 февруари 2014 - 11:49, каза:

Допълнение към инжекторите: Инжектори BRC Каква им е цената, кой реално ги продава, от къде да си ги закупим и дали не ни ебават е въпрос на вкус.Иначе голям недостатък намирам това че единственото нещо което куца е това че ги продават само в BRC оторизирани сервизи и като се скапе започва "клецане".

При нас се намират тези инжектори не само в оторизирани сервизи.Цената им е около 125лв. за един цилиндър.
Да кажа и аз по темата.
ГИ МимГаз-компютъра си е Zenit JZ-2009.Монтирам ги от 4 год.,работи много добре и нямам забележки.Редукторите МимГаз имаха един недостатък,че вкарваха газ във водата.Този проблем е отстранен.Рейките МимГаз по мое мнение са по-добри от Раил.При правилен монтаж изкарват 30-40000км.
ГИ Тамона-Компютрите ProGaz и TGStream са добри,TGStream-PM нещо не ме кефят.Първите два се настройват много добре,TGStream има функция ДНК,нещо като автоадаптация.В програмата има доста функции и начини за настройка.
ГИ Романо-Монтирал съм само такива с компютри на АЕБ.Много добре работят,комплектацията е добра.
ГИ Ловато-Според мен е по-добър от Романо.По-добре и по-лесно става настройката в сравнение с Романо.Предполагам е по-добър алгоритъма за настройка вътре в програмата.Като недостатък на Ловато може би е че има филтър в редуктора и понякога доста трудно се сменя този филтър(в зависимост от мястото на монтажа).
Отговори

simons снимка simons 27 февруари 2014 - 15:38

 2.0 16v, на 22 февруари 2014 - 16:25, каза:

На тамоната след всяка операция по таблицата трябва да и даваш трансмит или придобиване зависи от езика с който работиш,и тогава ще усетиш че нещо и правиш.Иначе само си местиш без да се случва нищо.На новия мегаджет с АЕБ електрониката като слагаш дюзи ловато задавай иг1 3 ома щото иначе не става като хората явно алгоритъма не е както трябва или дюзите ловато които слагаме нямат нищо общо с ловато.Бях побелял докато се усетя какво става.На автоматична нищо не става а сза ръчна горе долу.

В сайта на Тамона има няколко видеоклипа за това как се правят настройки ,така че който владее руски и има поне малко понятие кой параметър какво е, може да си направи настройката и сам,отделно има форум където можеш да намериш още допълнителна информация, кой с какъв проблем се е срещал
Отговори

talatinov снимка talatinov 27 февруари 2014 - 22:06

Аз съм с рейка Valtek и е на 120 хиляди някъде,какви са тия изкарвали по 30-40 хиляди
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 27 февруари 2014 - 22:09

 2.0 16v, на 22 февруари 2014 - 16:25, каза:

На тамоната след всяка операция по таблицата трябва да и даваш трансмит или придобиване зависи от езика с който работиш,и тогава ще усетиш че нещо и правиш.Иначе само си местиш без да се случва нищо.

Програмата на Тамона също си има настройки.Може да се конфигурира така,че всяка промяна да се записва в компа на газовата автоматично!
Аз така съм и задал.
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 27 февруари 2014 - 22:10
Отговори

veskonyracing снимка veskonyracing 27 февруари 2014 - 23:00

Браво за темата.
Аз бачкам основно със Старгаз.Не мога да кажа ,че не дават проблеми,но аз лично съм много доволен как се държат.Ако има някои с проблем и е в София да свирка.Разполагаме също и с отлична материална база за Сим газ.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 28 февруари 2014 - 23:44

Колеги искам да попитам как разбирате че една рейка се е скапала?
Карам с рейка Валтек вече близо 100000км, вчера я разглобявах за да видя какво става вътре. беше доста добре отвътре, сравнително чисто, всяко бутало си беше с двете гумички по местата и здрави, без следи от нараняване, леглата където опират буталцата също са в идеално състояние. Въпросът е като е на толкова километри означава ли че е заминала и кое заминава? Питам защото като си мотирах газовото ми даваше разход около 7 до 8,5л/100 максимум \междуградско, предимно такова карам\ а в момента е 9-10л. По горе в темата гледам колегата yHuKaTa казва че като е сменил рейката с АПИС и разхода е паднал с около 2 литра? Колега имаше ли нещо видимо на старата рейка или посто не ти хареса как върви колата? А има ли вариант да не е била добре настроена със старата рейка? Питам за съвет защото съм пред дилема да сменям рейката или да търся проблема другаде, но като цяло двигателя ми е в доста добро и поддържано състояние и тези 2 литра не знам откъде мога да ги извадя?
Отговори

yHuKaTa снимка yHuKaTa 02 март 2014 - 12:03

Stefan_sunny: Едното буталце на рейката беше с унищожена гумичка. А цялата история се получи като разпробих дюзите и започна да прекъсва. Реших се да си взема нова рейка, една по обстойна настройка и всичко си дойде на място. А за настойките не мисля че е било проблем.
Разход с дюзите при градски условия: 1,7(рейл) - 12,5-13; 2,3(рейл) - 13,5-15; Като не съм е зорил да върви(пенсионерската). 2,2(Апис)- 11,5 е примерно съм карал 20км на заварена газ (3500-5500об) 80км като пенсионер 60-4та-1800об. :)
Съвет: За тези километри наистина рейката би се скапала(късметлия си, че няма щети по нея). Ако ще сменяш рейка погледни какви времена гониш и избери някакъв вариант: примерно ако гониш ниски времена с големи дюзи се насочи към скъпи рейки(така би нахранил мотора добре и няма да ти прекъсва в ниски), ако ти е все едно за времената и храненето във високи обороти правиш оптимален вариант ( валтек на 1,7 - 1,9мм със времена около 4-5мсек на празен ход)
Аз гоних времена като на бензин и затова разпробивах и смених рейката. Сега са 2,8-3,2 напразен ход като в целия диапазон от обороти си храни двигателя и няма проблеми с придърпвания и тем подобни проблеми. Единствения проблем който забелязвам е, че от време на време не и харесва сместа(примерно ако е 10 градуса няма ряс в ниски, а като е 5 има), понеже съм без дебитомер.
Отговори

npace снимка npace 03 март 2014 - 22:04

Може малко да се поразчисти темата че стана малко лаф-моабет...
Колега, защо търсиш времена като бензиновите?Каква ти е логиката?Какво мислиш че ще бъде по добре за да го правиш това?
Разяснение: При едно и също налягане и едни и същи отвори на (1)Rail и (2)Apis съм правил тест:

(1) Празен ход 4.4мсек
(2) Празен ход 6.8мсек
(1) Пълен товар 28-30мсек (макс) и понякога Full Open
(2) Пълен товар 16-18мсек и никога Full open

Извода е следния: Всеки инжектор работи с различни времеви характеристики, не е нужно да се гонят както повечето "майстори" правят 4-4,5мсек време на празен ход.Важното е да може инжектора да работи от 15% запас над мин.инж.време до 85% под макс.инж.време.В този диапазон трябва да можеш да храниш мотора при всякакви условия.Rail не може да нахрани добре мотора във всички диапазони, особено голям проблем се явяват високите натоварвания и то когато си направил стабилен празен ход.Добре е да се гони налягане от 1.0бар до около 1.2 бара с времена 5+ мсек за Rail и 5+ за Apis, за Barracuda може и под 4мсек.По високото налягане в повечето случай не води до компенсиране на малки инжектори.Rail примерно с налягане от 1.2 бара бягат от действителността а да не говорим че при 1.5бара са далеч от това което дава производителя.

Пример: Празен ход с Barracuda 6-6,6 msek Ton газ (2.0-2.2msek Ton бензин), пълно натоварване 17-18msek Ton газ (17-18msek Ton бензин), тоест Barracuda-та успява да нахрани двигателя макар да е с голяма времева разлика при ПХ.Както в примера съм дал, при пълно натоварване времената се изравняват.При това условие Rail ще е Full open.Различно е и за всеки двигател.
Отговори

yHuKaTa снимка yHuKaTa 04 март 2014 - 08:12

Мисълта ми за моята настройка(това го правя само на моята кола) е като няма товар или е минимален да е като на бенз, а когато дойде момента да е на заварена газ да е над бенз за да храни стабилно + някакво количество в повече за да няма един път върви друг не и тем подобни.
Иначе да прав си, но това при мен са малко експерименти с моята барака :)
То и за това старата рейка се е прецакала тотал, заради експерименти :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg