Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

замяна на хидравлична помпа trw1 с delphi,възможно ли е?

Тази тема е заключена

stoian_4onov снимка stoian_4onov 07 януари 2016 - 17:14

Здравейте въпроса ми е може ли да се сложи хидравлична помпа марка delphi на местото на trw1,понеже моята е trw1 но ми предлагат евтино delphi,дали изобщо да се разправям да променям захранването за да я пробвам или да търся друга помпа която е като моята.
Колата е астра г 1.4 16в 98г
А това е моята помпа
Публикувано изображение

Sent from my 6037Y using Tapatalk
Отговори

stoian_4onov снимка stoian_4onov 07 януари 2016 - 17:47

ето как изглежда и другата
delphi в ляво;twr 1 в дясно
Публикувано изображение

Sent from my 6037Y using Tapatalk
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 08 януари 2016 - 10:38

Доколкото знам, рейките са различни. Каквато марка ти е помпата, такава е и рейката. Един приятел си сменя помпата на Зафира А с TRW1. Майстора му каза , че TRW1 може за се замени с TRW2, преправят се кабелите. Но при разлика в рейките между TRW и DELPHI ще ми е интересно да разбера дали е възможна замяната.
Мнението беше редактирано от Ник.опел: 09 януари 2016 - 08:53
Отговори

stoian_4onov снимка stoian_4onov 08 януари 2016 - 10:44

ами аз сега отивам да качвам delphi-то и ще пиша за резулта

има малък шанс да стане,защото стойката изглежда същата а и кабелите са 2 дебели и 2 за управлението,само остава въпроса дали компютъра на колата ще комуникира с delphi-то
Отговори

stoian_4onov снимка stoian_4onov 08 януари 2016 - 13:04

Колеги провал,свързах помпата обаче само със жиците не и с маркучите.Цветовете на жиците иначе съвпадаха като на моята помпа но уви като запалих колата,помпата не тръгна.Незнам ако бях свързал и маркучите и да напълня казанчето дали щеше да има разлика,но аз смятам че не.Сега ми остава варианта помпа като моята да търся.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 януари 2016 - 19:58

А тази дето я качи работеща ли е?Помпата няма комуникация с моторния компютър.Четирите кабела са 2 дебели-захранване и 2 тънки.Тънките кабели са + на контакт и кабел дето следи дали зарежда генератора.
Отговори

stoian_4onov снимка stoian_4onov 08 януари 2016 - 21:37

Ами един познат ми я даде,беше я свалил от блъсната астра.На много места търсих инфо и питах хора дали са взаимозаменяеми trw 1 и delphi и не получих отговор.
Публикувано изображение
Днес върнах помпата на човека и за да не отварям друга тема,вече обмислям да си поправя моята.Поръчах 4 транзистора IRL3705n,въпреки че при мен само 1 изглежда че е сдал багажа.Един мой познат ще погледне и тества платката дали има нещо друго повредено и ще смени транзисторите.Остава само въпроса от къде да намеря точния семеринг който е между помпата и двигателчето за да го сменя,защото от там беше прокапало и цялата платка беше в масло.Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
Мнението беше редактирано от stoian_4onov: 08 януари 2016 - 22:13
Отговори

titan22 снимка titan22 08 януари 2016 - 23:13

Ако е семеринг,би трябвало да има номер на него.
Мнението беше редактирано от titan22: 08 януари 2016 - 23:14
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 09 януари 2016 - 12:20

Така и така сме тръгнали с въпросите за "обслужване" на TRW1 помпите....
Някой има ли идея откъде мога да се закупят тампоните с които се закрепва помпата към стойката й?


Публикувано изображение
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 09 януари 2016 - 14:38

Този най-горния тампон дето е на снимката колко милиметра е резбата?
Ако е 6 мм.,такива тампони има в комплекта на някои газови инжекциони.Може някой газаджия да питаш дали не са му останали.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 11 януари 2016 - 11:09

До колкото съм виждал от бюлетин на опел старите delphi помпи се заменят с такива на TRW поради проблем с с електрониката и масови дефекти на конкретните помпи, пиша конкеетно за Astra G, същото като със задните апарати които правят проблем с ръчната и се заменят от апарати bosch на апарати lucas
Отговори

stoian_4onov снимка stoian_4onov 11 януари 2016 - 11:37

Аз понеже пробвах delphi-то само с вързани жици но без вързани маркучи и не тръгна,НО един мой познат който разбира от електроника каза че помпата се управлява и от електромафнитен клапан който е на платката.Фактически ако помпата е без масло,няма да се включи.Ако някой компетентен е запознат нека да даде мнение.А аз не исках да връзвам маркучите защото много трудно се монтира помпата на мястото и.
Мнението беше редактирано от stoian_4onov: 11 януари 2016 - 11:39
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 12 януари 2016 - 03:04

Колега, не бих сложил delphito, дори и да работи като знам че тези помпи спират да работят без симптоми, за trw помпите знам че са много здрави и единствения начин да се прецакат е ако го караш без масло ама кой мотор би издържал без масло, моя съвет е да си търсиш trw помпа с ниското капаче, сиреч TRW II, за да нямаш главоболия после

И да вметна че помпите на Зафира А са същите като на Astra G, по вероятно е да начериш от някоя зафира а и те са повечето с Trw-ta
Отговори

stoian_4onov снимка stoian_4onov 12 януари 2016 - 07:22

мерси колега за инфото,а иначе има ли нещо по-особено при монтажа на TRW2 доколкото знам за тях,имало още някъква жица дето не трябвало да се връзва.
Отговори

stoian_4onov снимка stoian_4onov 15 януари 2016 - 15:38

В крайна сметка намерих друга помпа като моята за 100 лв.Навсякъде по морги и обяви ми искаха от 150 до 250лв.Имах разни проблеми при монтажа,защото помпата беше от кола с десен волан.Трябваше да разделя двигателя и помпата и да завъртя помпата спрямо корпуса за да пасне на моята стойка и също така трябваше да удължа кабелите,защото на десняка бяха по-къси.Иначе помпата си вие като че ли малко повече от моята,но работи.Налях и зелено масло за хидравлика.

*******************************************

Слагам линк към още една полезна тема: Моята връзка
Мнението беше редактирано от Жоро: 16 септември 2016 - 08:39
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg