Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Vectra B - Демонтаж на ръчката за стъклото

vassil_bk снимка vassil_bk 11 юли 2006 - 10:23

Здравейте! Много съжалявам за този глупав пост... :cen: Но положението е факт - не мога да я сваля тая ръчка и това си е... В жалките си опити станах на цвят като колата и нищо... :2angry1: :cen: :thu: :thu: В нещата, които четох пише, че има някаква шайба която трябва да се избута (също като на ладата... примерно). Само че не мога да стигна до тая шайба. Натискам кората навън, почти я строших, щото почна яко да пука, но шайба не... :thu: С какво трябва да се бръкне за да излезе проклетото нещо...? Гледах и едно описание, в кеото я вадят с парче плат... :thu: :thu: :thu: Големи фокусници са се навъдили явно... :thu: :thu: Та, ... дайте идеи как да я сваля тая ръчка, че искам да си сменя говорителите, а без нея не мога да смъкна кората... :cen:
Отговори

yadren снимка yadren 11 юли 2006 - 12:01

Като дръпнеш дръжката напред трябва да се отвори малко място между нея и кората!Погледни къде е телчето/скобичката/ и бръкни с една малка отверчица и я откопчей!Успех! :cen:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 11 юли 2006 - 13:28

yadren, на Jul 11 2006, 12:01 PM, каза:

Като дръпнеш дръжката напред трябва да се отвори малко място между нея и кората!Погледни къде е телчето/скобичката/ и бръкни с една малка отверчица и я откопчей!Успех! :cen:
 

Мерси за инфото :) Ще го мъча... дано да стане... Това упражнение вече го играхме... Заедно с издърпване на ръчката, приложих и бутане на кората към вратата, белким се появи шибаната скобичка... Явно трябва повече дърпане... :thu: Дано не я изкъртя тая кора... :cen:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 11 юли 2006 - 14:15

Колега, аз жертвах една отверка, но си улесних работата 1000 пъти.......взех една такава тънка от един комплект "вс по левче" и огънах с клещи края й на 90 градуса някъде....стана като кукичка и ръчката се сваля буквално за 5 сек с нея :cen:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 11 юли 2006 - 14:24

schumi.fan, на Jul 11 2006, 02:15 PM, каза:

Колега, аз жертвах една отверка, но си улесних работата 1000 пъти.......взех една такава тънка от един комплект "вс по левче" и огънах с клещи края й на 90 градуса някъде....стана като кукичка и ръчката се сваля буквално за 5 сек с нея :thu:
 

Бреййй :cen: ама ти голям хитрец си бил ;) Това вече ми се струва наистина ценен съвет. Благодаря :cen: :thu: Довечера даже ще го и пробвам... :cen:
Отговори

krasop снимка krasop 11 юли 2006 - 14:40

Публикувано изображение
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 11 юли 2006 - 14:58

Браво :thu: :cen: :cen: :thu: :thu: , колега krasop.
Е сега вече я разкатах тая ръчка... :cen: :thu:
Отговори

Гостivo_k_* 04 октомври 2006 - 15:56

мерси много за инфото щях да си изкартя кората и ръчката на стъклото от дарпане и какво ли още не :devil-smiley-019:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 01 ноември 2006 - 09:07

За да допълня нещата, ето я и самата ръчка как изглежда:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

xpucmo снимка xpucmo 14 януари 2007 - 13:39

Изчетах ви постовете, но аз нещо немога да се справя. Колкото и да натискам кората на задната врата не виждам нищо там което мога да дръпна :(
Може ли за още малко поясненя?
Отговори

marcelo снимка marcelo 14 януари 2007 - 14:32

xpucmo, на Jan 14 2007, 01:39 PM, каза:

Изчетах ви постовете, но аз нещо немога да се справя. Колкото и да натискам кората на задната врата не виждам нищо там което мога да дръпна :(
Може ли за още малко поясненя?
 

тя скобата е невидима направена е така за затруднение на крадците :unsure: взимаш една тънка стоманена тел правиш и малка кукичка в единя краи и с нея издърпваш скобата виж снимките по горе
успех
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 14 януари 2007 - 18:32

така е няма да я видиш трябва на сляпо и внимавай като я дърпаш че тая гадости ма навика да хвърчи
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 18 януари 2007 - 09:52

още един полезен съвет от мен :
както казах по-горе понякога хвърчат много тия гадини и аз при първата ръчка изгубих скобата. Направх си нова от пружинката на щипка за пране, (Голям зор беше) но след като се прибрах в къщи пред погледа ми попадна направо готова такава скоба - има едни метални щипки за документи (едно време бяха доста модерни за защипване на пари ) та тия щипки са съставени от една ламаринка и две "дръжки" - горната част на дръжката е точно с формата на скобата след като се резнат рамената и с клещи

Щипките са няколко размера, но с скобичката от друга дръжка ще нацелите подходящия - продават се по магазините за един лев по няколко брйки и размери
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 18 януари 2007 - 10:00

Късно съм видял темата, за жалост. Това как се свалят тези дръжки го има на сайта ми от много време.

Ето:

Там на снимките е показано най-точно как изглеждат нещата и как се правят.
Отговори

Niner снимка Niner 11 април 2015 - 13:54

Здравейте, колеги. Виждам, че темата е стара и за това не искам да отварям нова. На мен също ми предстои тази интервенция, за да мога да си сменя говорителите на задните врати. Питането ми е, ако успея да махна тази скоба, след това задължително ли е да се сложи?
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 април 2015 - 14:07

Штраква се предварително на ръкохватката и се пляка с рязък удар на оста. Ако я няма кой ще я държи на оста?
Мнението беше редактирано от k opel e: 11 април 2015 - 14:08
Отговори

Niner снимка Niner 11 април 2015 - 14:42

Убеди ме. А по тази логика не би ли трябвало да излиза и с по-яко дърпане.
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 април 2015 - 14:50

Ако искаш да извадиш здрава ръкохватката, само както е описано по горе. С тел, конец, кука или каквото има под ръка.
Отговори

Niner снимка Niner 11 април 2015 - 17:50

Благодаря за отзива, колега. Успях да сложа нови говорители и без да махам кората. Малко побългаряване свърши работа :icon_wink2:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg