Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вакуумен ЕГР клапан на мотори 1.7, 2.0 и 2.2 DTI

bojo06 снимка bojo06 04 юни 2011 - 22:45

Проверявай грешката!
Отговори

Гостko4o_* 05 юни 2011 - 20:01

 bojo06, на 04 юни 2011 - 22:45, каза:

Проверявай грешката!

сега пък излезе свещ -може ли от свещ да губи тяга колата?
Отговори

Samo снимка Samo 05 юни 2011 - 22:31

 ko4o, на 05 юни 2011 - 20:01, каза:

сега пък излезе свещ -може ли от свещ да губи тяга колата?

Не, няма логика! Най много през зимата да ти свети чека 1-2 минути когато я запалиш, после изгасва..
Отговори

GARI снимка GARI 14 юни 2011 - 15:00

колеги колко трябва да са на мощност ценоровите диоди.моля за помощ
Отговори

bojo06 снимка bojo06 14 юни 2011 - 19:10

 GARI, на 14 юни 2011 - 15:00, каза:

колеги колко трябва да са на мощност ценоровите диоди.моля за помощ


Къде видя ценерови диоди?
Отговори

GARI снимка GARI 14 юни 2011 - 23:40

здр.ОТ 2 дена ми всети чека и ме изнерви тотално.Колата няма никаква мощност.така както и да е.Реших че агр е заминал,направих тази цака по схемата.взех си реленце кабели диоди кд105.Свързах нещата,но изведнъж се сетих че незнам как да затапя АГР. Трябвали да са свързани маркучите пак към соленоида,или трябва да откачат,и как а спра вакума към агр,то към агр вакума идва от турбото (при мене).Моля наистина за помош че останах без нерви.
Отговори

asensio снимка asensio 14 юни 2011 - 23:49

Колега, то си пише какво се прави. Значи като наредиш електриката по схемата, махаш вакума от ЕГР и затапваш системата да не изпуска вакума.При мен си тръгна почти веднага. Наби ми грешка щото не бях направил една ел.връзка качествено, но я оправих и си заспа системата.Махаш само вакума но не и буксата от клапана. Това е. Пък и в темата от руския форум е показано с кой диод го правят те.
Отговори

GARI снимка GARI 15 юни 2011 - 14:18

Мерси колега за обяснението. АГР ми наистина не действа вече.Чека не свети но колата пак няма мощност.Вече се съмнявам проблема да е в вакум помпата,а не в агр.днеска откачих маркучето от соленоида който дава вакум на турбото и сякаш е много слаб вакума.Но колата не ми отчита грешки,но нямам тая мощ която я имах.Тази помпа дали подлежи на ремонт и каква му е цената.и искам да питам също,ако закарам колата на диагностика дали ще ми кажат проблема, като не ми свети чека.
Отговори

doctordre снимка doctordre 15 юни 2011 - 18:45

Ще ти кажат, те грешките си се запомнят докато не ги изтриеш (или махнеш акумулатора за по-дълго време)
Отговори

GARI снимка GARI 21 юни 2011 - 14:22

Колеги нещо при мене не се получава номера.Свързвам ел.връзката,махам маркуча който захранва АГР с вакум.Не ми свети чека обаче колата просто не върви няма мощност.Да не би трябва да се махне целия агр клапан и да се затапи мястото му.Сега в момента махнах ел.схемата изчистих АГР(пълен с масло) и пак го свързах и сега колата си върви нормално,има си мощ.Но сега пък при първи старт на дена пали и угасва,дави се сякаш.направо се изнервих с тая кола :wall: :wall: :wall:
Мнението беше редактирано от GARI: 21 юни 2011 - 14:24
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 21 юни 2011 - 14:32

Като махнеш маркуча, който отива към ЕГР го запуши (маркуча), за да не губиш вакум и колата ще "тръгне" нормално.

И един въпрос от мен...
Аз ли съм единствения с X20DTL, чийто дебитомер е с 4 пинчета, а не с 5? Доколкото гледах в нета при мен пин 4 е аналога на пин 5, въпреки разликата в цвета (при мен е син с бяло).
Мнението беше редактирано от DJ IMC: 21 юни 2011 - 14:40
Отговори

GARI снимка GARI 24 юни 2011 - 11:22

ЗДР.Колеги вече гордо мога да кажа че и аз съм от тия които карат без АГР :icon_razz2: .Проблема наистина беше в това че не бях изолирал маркуча и имах загуба на вакум.Сега колата наистина се наема по добре,но ме притеснява колко време ще изкара това реле или диодите.и затова си направих още 1 реле с диоди за резерва :icon_wink2: за всеки случай.До колкото за кабелите на моята кола са с 5 пинчета а кабела и при мене си е син и бял(който се реже) . Благодаря за помоща на всички.
Мнението беше редактирано от GARI: 24 юни 2011 - 11:23
Отговори

P.Milev снимка P.Milev 24 юни 2011 - 19:21

Големи благодарности на Божо за побликуваната схема.Днес реших да си почистя този EGR клапан.Отворих го и установих,че мембраната е скъсана.И така реших да използвам поместената от Божо схема.Закупих си за сумата от 3 и 70лв. реле,диод и кабел.Монтажа ми отне 20 минути.Мога да кажа че промяната на мошноста е осезателна.Имам усещане че двигателя стана по гъвкав.Ускорението е добро.Диода който сложих е изправителен до 1000 волта и 1 ампер.
Божо още веднъж благодарности и господ здраве да ти дава.
Отговори

dimivanew снимка dimivanew 27 юни 2011 - 10:52

Здравейте и от мен, моя клапан е здрав засега и не се налага промяна. Промяна бих направил, само ако има ефкт върху намаляне разхода на гориво. Та по горе колеги коментираха за минимално повишение- какво стана някой засече ли реално каква е ситуацията след монтажа на емулатора? Мерси предварително!
Отговори

asensio снимка asensio 27 юни 2011 - 11:13

Здравейте. При мен след промяната ми дава около 6 -6,2 на сто, като от хиляда километра около 200 са в София, останалото е между София и Кюстендил. МИналото лято бях на 5,8 до 6 литра на сто. Но пък сега като чели малко повече я ръчкам.
Отговори

Shades снимка Shades 05 юли 2011 - 15:06

От днес схемата работи на едната DTL-ка без абсолютно никакви проблеми. Реленцето е монтирано със специално гнездо, кабелите са прибрани, песен направо ... Скоро и DTH-ката ще диша чист въздух :devil-smiley-019:

П.П. Благодарско на Божо, Гълъбов и още един човек за подробното инфо :icon_wink2: Темата става важна. :modownz:
Отговори

asensio снимка asensio 05 юли 2011 - 16:39

Ако може и някоя снимка да метнеш да видим как сте го направили. Ако е възможно разбира се.
Отговори

Shades снимка Shades 05 юли 2011 - 23:14

Ами и да метна няма полза, всичко е прибрано в оригиналните уплътнения и кожуси, а допълнителните кабели са скрити. Вижда се само едно реленце, скрито зад едното бомбе, както и тапите на входа на ЕГР-а и на изхода на клапана. :newsm05_41:
Отговори

madmak снимка madmak 06 юли 2011 - 21:44

 ivo123, на 16 април 2011 - 05:13, каза:

би трябвало да се получи, защото изпълнението на ЕГР е същото като при 2,0ДТХ мотора.
Не знам дали няма да можеш да се справиш - реже се 1 кабел и се дублират 2 - това е цялата процедура за не повече от 10на минути
Дублират се кабелите от самия вакумен клапан, като същевременно се затапва - от тези два края се захранва релето по схемичката /контактите ги има от долна страна на релето написани/
след това се реже най-крайния от страна на мотора /син/ кабел на дебитомера и се пускат другите 2 кабела до релето, като между тях се поставя ценеров диод - посоката на диода /всички имат означена черта/ - чертата трябва да е към дебитомера.
Това е.


Публикувано изображение

Гледам схемата, чета тук и се обърквам. На схемата е даден катода на диода да се вързва на 30, а тук се твърди, че катода трябва да е към дебитомера? Кое е правилното свързване колеги? Някой ще подскаже ли?
Мнението беше редактирано от madmak: 06 юли 2011 - 21:50
Отговори

asensio снимка asensio 06 юли 2011 - 23:35

Няма какво да му се объркваш. Когато ЕКУ-то не пуска ток към соленоида, сигнала минава през релето, все едно веригата не е прекъсната. Когато се пусне ток, релето щрака, и сигнала минава през диода, и компа си мисли че ЕГР работи. Така си мисля аз. Ако греша, колегите да ме поправат.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg