Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Нужните документи за регистриране в КАТ

Astra Wagon снимка Astra Wagon 29 ноември 2011 - 21:33

Благодаря много!
Точно от такъв подробен и изчерпателен отговор имах нужда!
Отговори

mystang_coby снимка mystang_coby 19 януари 2012 - 19:16

Здравейте, колеги!
Наскоро се разделих със старата ми кола, корса б. От вчера съм собственик на вектра б 98г. (English style) с десен волан. Пича, от който купих колата, е минал преглед в Англия, направил е застраховка, която важи до август месец 2012г., също както и прегледа, та мисълта ми е мога ли да я карам в БГ свободно с документите, които са на негово име и как ще стане регистрацията в КАТ?

p.s.КОЛАТА Е С АНГЛИЙСКИ ТАБЕЛИ
Мнението беше редактирано от mystang_coby: 19 януари 2012 - 20:05
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 март 2012 - 09:30

 Inspo, на 29 декември 2007 - 00:08, каза:

И много важно когато сключвате сделка при нотариус ,при покупка на автомобил регистриран в България , продавача е длъжен ако не е женен/омъжена да декларира ,че не е женен/омъжена и само толкова . Обаче в кат проверяват това и ако декларацията е невярна ,считат колата за семейна собственост ,а сделката за невалидна и автомобила не може да се регистрира .
Има доста такива случаи , когато си регистрирах колата бях свидетел на такъв , и доста тръпнах дано и с мен да не стане така , защото после големи главоболия следват.

Мен ме интересува това за женените :)
Та въпроса е ако съм женен при покупка на "семейна кола", трябва ли да водя и жената или мога да съм само и да я регистрирам на мое име. Като ми е ясно, че колата е семейна, т.е. е на 2мата, защото е придобита след брака. Но питането е трябва ли да влача и жената или аз съм достъчен...
Отговори

kirenski снимка kirenski 26 март 2012 - 09:34

При покупка си ходиш сам по стандартния ред,само при продажба е малко по различно :kinggrin: (питай женените :mhihi: ),но само ако я регистрираш на твое име
П.С ти май скоро ще ставаш татко :mhihi:
Мнението беше редактирано от kirenski: 26 март 2012 - 09:36
Отговори

Гостhristoprokopiev_* 26 март 2012 - 16:48

Преди 2-год. си продадох старата колица, но никой не е искал нито подписи от жена ми , нито да е с мен“
Сега незнам какъв е реда.
Мнението беше редактирано от hristoprokopiev: 26 март 2012 - 16:48
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 март 2012 - 11:27

Съответно ако колата е регистрирана в града в който имам лична карта и аз, т.е. ще сменяме само собствеността, колата не е нужна, а отивам в КАТ само за смяна на талоните, нали така?
Отговори

Гостhristoprokopiev_* 31 март 2012 - 07:55

Първо трябва да направите договор за покупко - продажба при нотариус и след това вече в КАТ със него.А след КАТ отиваш да я зачислиш в данъчното.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 31 март 2012 - 09:02

В кат е супер лесно и струва 20 лева щом си от същия град за 1 час свърших.В данъчното ми искаха данъка на предишния собственик и понеже сделката беше на 200 лева някаква оценка за автомобила и след няколко минутна разправия защото не носех данъка от предишния собственик служителката влезе в интернет и видя някаква информация която нотариуса някъде беше качил засмя се и видях само такса 5 лева и ми направи регистрацията в данъчното без никакви заяждания повече. Явно си има някакви варианти които нотариусите знаят, забравих да кажа съответния нотариус беше много близък на собственика.
Отговори

Simeon Iliev снимка Simeon Iliev 05 април 2012 - 10:37

Здравейте колеги,
Имам едно въпросче, но за да не правя нова тема реших, че може да пиша и тук. Съжалявам ако е грешно, може да ме насочите към друга тема.
Но по същество...Някой знае ли дали е позволено да се ламинира контролния талон към книжката, че ми е новичък, а в документите само го мачкам и съсипвам? Моля ако някой знае да сподели. :))

Поздрави !!!
Отговори

swetla777 снимка swetla777 05 април 2012 - 11:00

Със сигурност ще имаш проблем с катаджийте, не е позволено доколкото знам и по каква тъпа причина те си знаят.
Отговори

Like снимка Like 10 юни 2012 - 21:23

При продажба на МПС нотариуса изисква ли бележка за платен пътен данък, когато се сключва договора или просто си остава на мое име докато го платя?
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 10 юни 2012 - 21:37

Да, изисква се бележка за платен данък до настоящия момент. Доколкото знам трябва да се ходи в данъчното два пъти, което за мен си е чиста загуба на време. Първият път си плащаш данъка до настоящия месец (а не за цялата година) и с документа отиваш при нотариуса, след като изготви документите новият собственик си регистрира колата на свое име, записва я в данъчното и ти отново трябва да ходиш до там, за да я отпишеш.
До колегата Simeon Iliev моя талон е ламиниран от лятото на 2007г.(тогава изкарах книжка) и никога не са ми правили проблеми за това. Всъщност мен полицаите явно не ме харесват и освен един фиш за неправилно паркиране миналото лято не са ме спирали за нищо от есента на 2008г. Талоните на повечето ми приятели също са ламинирани, тях си ги спират редовно, взимат им книжките но никога не са им правили проблеми.
Мнението беше редактирано от RAPTOR: 10 юни 2012 - 21:38
Отговори

becinko снимка becinko 10 юни 2012 - 22:36

Талона на баща ми след едно пране стана на 3-4 парчета и сега е сглобен и ламиниран - няма проблем, моя също го ламинирах същия ден, в който взех книжката от КАТ и нямам ядове досега!
Отговори

Like снимка Like 10 юни 2012 - 23:30

 RAPTOR, на 10 юни 2012 - 21:37, каза:

Да, изисква се бележка за платен данък до настоящия момент. Доколкото знам трябва да се ходи в данъчното два пъти, което за мен си е чиста загуба на време. Първият път си плащаш данъка до настоящия месец (а не за цялата година) и с документа отиваш при нотариуса, след като изготви документите новият собственик си регистрира колата на свое име, записва я в данъчното и ти отново трябва да ходиш до там, за да я отпишеш.



Това сигурно ли е? Понеже не знам дали може да се плаща до текущия месец. Примерно на мен данъка ми е 130лв и сега да отида, и да платя половината, защото съм решил да продавам.
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 11 юни 2012 - 07:11

Оказа се, че съм те излъгал. В данъчното трябва да платиш или половината данък-за 6 месеца или целия данък-за 1 година, в зависимост от това кой месец продаваш колата.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 11 юни 2012 - 09:13

 RAPTOR, на 10 юни 2012 - 21:37, каза:

Първият път си плащаш данъка до настоящия месец (а не за цялата година) и с документа отиваш при нотариуса, след като изготви документите новият собственик си регистрира колата на свое име, записва я в данъчното и ти отново трябва да ходиш до там, за да я отпишеш.

Не трябва да чакаш новият собственик да регистрира колата на свое име и тогава да я отписваш в данъчното. Веднага щом приклучи сделката можеш да отидеш и да я отпишеш с копие на договора за покупко- продажба. А той дали ще я регистрира си е негов проблем- теб не те засяга това. Той си носи отговорността, ако не го направи.

"В данъчното трябва да платиш или половината данък-за 6 месеца или целия данък-за 1 година, в зависимост от това кой месец продаваш колата."

И това не е така. Можеш да платиш данъка до месеца, в който продаваш колата. Изпитано от мен в Плевен. Аз платих само до април, защото щяха да купуват Астрата. Само има едно допълнително нещо- един печат от друго гише, че данъка се плаща с цел продажба. Това е.
П.С. Колега, когато даваш съвети бъди сигурен в това, което пишеш!
Мнението беше редактирано от zdravkop: 11 юни 2012 - 09:15
Отговори

tigar4o снимка tigar4o 27 октомври 2012 - 18:40

Добър вечер колеги!
Искам да се допитам до по-запознатите от мен,искам да ви попитам ако искам да сменя двигателя на колата си,и двигателя който купя няма никакви документи, може ли да се изкарат нови,за да си регистрирам колата с новия двигател.Човека от който мисля да взема двигателя каза,че е купен преди години от морга и няма никакви документи за него, да го взимам ли или да търся друг с документи?
Благодаря на отзовалите се! :love_opel:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 27 октомври 2012 - 19:23

Няма как да регистрираш нов двигател в КАТ без документи. Можеш да го сложиш, но рискуваш при евентуална проверка да ти вземат колата заради двигателя. С какво ще докажеш, че не си го откраднал? Аз не бих сложил такъв двигател при никакви обстоятелства.
Отговори

tigar4o снимка tigar4o 27 октомври 2012 - 19:32

Благодаря за бързият отговор.И да попитам още нещо,двигателя е в добро състояние и е на доста приемлива цена.Мога ли да направя нещо от рода на да купя двигателя и да си намеря отделно само гол блок с документи и да прехвърля всичко в новия блок?
Мнението беше редактирано от tigar4o: 27 октомври 2012 - 19:32
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 27 октомври 2012 - 19:41

Това можеш да го направиш, стига да намериш читав майстор.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg