Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Смяна на километраж на Вектра Б

Borkataaa83 снимка Borkataaa83 01 юни 2017 - 18:11

Стрелките ги свалям без проблем с две чаени лъжички и едновременно внимателно с тях избутвам стрелките. Интересува ме има ли нещо като предпазител които държи самото дисплейче да не изпадне при монтирането му, нещо подобно като на борд компютъра ли е или захващането е друго. Предстой ми тази процедура, защото по невнимание го спуках с отвертка за да направя отвора за крушката по-голям, за да може свободно да влезе светодиод.
Мнението беше редактирано от Borkataaa83: 01 юни 2017 - 18:15
Отговори

боян-м снимка боян-м 01 юни 2017 - 18:56

Не, за да свалиш цялото, трябва да го развиеш отзад. Иначе само за скалата, щом махаш стрелката, друго почти нама. Имаше една бабучка, която ми изхвърча, но май не се счупи. Намираше се някъде в началото, около 20-те километра.
Отговори

Borkataaa83 снимка Borkataaa83 01 юни 2017 - 23:08

Разглобих го до основи, но лошото е че самото дисплейче е с лепен лентов кабел и на платката и на самия него и няма как да сваля единия за да сменя другия от резервния километраж без станция за топъл въздух. Принудих се да ползвам платката от резервния километраж. Забелязах, че моторчето за нивото на горивото се ебава и го смених с работещото от стария километраж (добре че имам всякакъв инструмент, наложи се да се отвият два винта на моторчето от долната страна на платката и добре че ми се намираше под ръка шестограм с размер 1,2 мм). Оста на моторчетата тръгне ли няма оправяне, само замяна с друго работещо.
Отговори

Borkataaa83 снимка Borkataaa83 06 септември 2017 - 20:44

Един проект за подсветката на тахото при подаване на габарит:
Платката е правена на ръка с двустранно медно фолио на текстолита. :icon_razz2:
Публикувано изображение
Тази предстой да се ецне:
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Borkataaa83: 06 септември 2017 - 20:52
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg