Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ИНСИГНИЯ В - Няколко въпроса.

Zaksys снимка Zaksys 16 август 2019 - 14:46

Здравейте,колеги
От няколко дена и аз съм част от Опел сектата,и след сменени много марки и бройки коли,за пръв път се докосвам до Опел в дългосрочен вариант.
Колата е ОПЕЛ Инсигния В,нова от Дженеръс ,2.0 дизел 170 коня.
Та:
1) Мотора D20DTH излекуван ли е от болеста на маслената помпа?
2) Капризен ли е към нафтата,може ли да се кара с нашенски обикновен дизел,или трябва премиум(уж) такъв?
3) На колко аджаба да му се прави първо обслужване,че колкото официални сервизи питах,толкова разлияни мнения получих(15000 км,20000 км,30000 км)
4) Кажете как да изключа старт-стоп системата перманентно,че не съм и фен,ама никак.
Иначе след първите 1000 км съм доволен много от разхода и от адаптивните фарове.Други плюсове или минуса засега не откривам,ма то е и рано все още.
Следващата седмица ще пътувам до Италия,и след това ще споделя с вас как е като конкретен разход и поведение на пътя.
Поздрави,и безаварийно на всички...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 август 2019 - 14:59

1. не знам дали е излекувана, но следващите 200 000 няма да ти прави проблеми. После го мисли.

2. За мен не са капризни. Карам и нови и стари коли с евтината нафта. Не сипвам от тая дето е 30 стотинки нагоре.

3. Според мен е редно да правиш обслужване на 15к. Въпрос на личен избор и колата е нова, но това е правилното. Доказа се с времето, че никое масло не изкарва 30к като хората.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 август 2019 - 16:50

Вече D20DTH, добре. Това Евро7 ли трябва да е :)

1 точка е ясна - всички 2.0 имат проблема, защото иначе трябва да ревизират маслената система.

Ако намерим картер от такова нещо на снимка, ще знаем, но най-вероятно нищо не е бутано.

Както ти казаха айде да не 200, ама след 150 е задължително да се види какво е положението. Опича се тая гуменетка и може да прецака двигателя.

По точка 2 , би трябвало дюзите да са си като на 1.9 като тип, следователно не би трябвало да има проблем чак такъв

По точка 3 : Тук е много важно да запомниш че тия там "long life" масла, на 20k ,на нам колко километра, са пълни глупости. Пълни като казвам..
Караш ли градско, сменяш на 8000. Караш извън, може да си позволиш и 10-ка.

Първо обслужване според мен при разработка ама изобщо не трябва да е на 15к. Искай да идеш по-рано - поне за първото.


По точка 4: Вероятно това е въпрос към хората при които ще идеш за обслужването, но не се знае дали изобщо са наясно с това. Предполагам че може да има все нещо, от което да се спре от компютъра тая простотия, но не мога да го твърдя със сигурност. Ще трябва TECH2 разни ала бали.... Не е сигурно все пак.

На друго място съм чел че бутонът за "размразяване на стъклото" не позволявал на тая система да гаси мотора. Ама лятото малко няма какво да му ползваш на тоя бутон.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 август 2019 - 16:57
Отговори

Zaksys снимка Zaksys 16 август 2019 - 17:18

Благодаря за включването,колеги.
Към Димов,това е EURO 6D,каквото и да значи това.
По повод старт-стоп системата доколкото разбрах нито една кола,която я има,не може да се изключва по желание на потребителя.Всички го правят някак нелегално,а официалните едва ли ще се навият.
Другото което прави впечатление е малко шумния мотор,има и вибрации на много ниски обороти,но пък аз слизам от бензинова кола,така че може да е нормално.Осем степенния автомат държи двигателя в прекалено ниски обороти на градско каране,почти не минава над 2000 оборота.
Отговори

Koko125 снимка Koko125 27 септември 2019 - 19:57

Здравейте колеги имам Опел инсигния 2014 дизел
Колата е на 140 000 км (реални живея в Швейцария)
Колата е ОК ,но като карам и пускам гаста се чува някакъв шум за малко който спира ,като подам пак гас спира .Какво може да е според вас някакъв вакуум или нещо друго .Чета че имат проблеми с маслената помпа с някакво уплътнение май ще трябва да се погледне и това
Благодаря за отговорите Ви
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2019 - 20:24

 Zaksys, на 16 август 2019 - 17:18, каза:

Благодаря за включването,колеги.
Към Димов,това е EURO 6D,каквото и да значи това.
По повод старт-стоп системата доколкото разбрах нито една кола,която я има,не може да се изключва по желание на потребителя.Всички го правят някак нелегално,а официалните едва ли ще се навият.
Другото което прави впечатление е малко шумния мотор,има и вибрации на много ниски обороти,но пък аз слизам от бензинова кола,така че може да е нормално.Осем степенния автомат държи двигателя в прекалено ниски обороти на градско каране,почти не минава над 2000 оборота.


За какво ти е да минава 2000 в града. Не е нужно. Това е точката, където има най-много въртящ момент(тоест най-голямо КПД). Извън града е отново същото долу горе. Нищо притеснително, знам че слизаш от бензинова, но тук е така.

 Koko125, на 27 септември 2019 - 19:57, каза:

Здравейте колеги имам Опел инсигния 2014 дизел
Колата е на 140 000 км (реални живея в Швейцария)
Колата е ОК ,но като карам и пускам гаста се чува някакъв шум за малко който спира ,като подам пак гас спира .Какво може да е според вас някакъв вакуум или нещо друго .Чета че имат проблеми с маслената помпа с някакво уплътнение май ще трябва да се погледне и това
Благодаря за отговорите Ви



Нищо не поглеждай, направо отивай да я сменят.
Тук струва 25 лева а смяната й в официалния е към 250 лева казват.


В Швейцария не знам колко ще е, но едва ли нещо, което да събори някого там като цена.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 септември 2019 - 20:27
Отговори

Koko125 снимка Koko125 27 септември 2019 - 22:10

Здравей не разбрах какво точно трябва да сменя и от какво се получава шума ? Били ми обяснил ако е възможно.благодаря
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2019 - 22:29

 Koko125, на 27 септември 2019 - 22:10, каза:

Здравей не разбрах какво точно трябва да сменя и от какво се получава шума ? Били ми обяснил ако е възможно.благодаря


Не знам шума от къде идва, не мога да кажа. Но си на достатъчно километри за смяна на уплътнението на маслената помпа. По-добре рано, отколкото късно

Шума може да е от много места, не зная.

И го имай предвид това уплътнение вече когато минеш още 100 000...(както се казва, за твое добро е)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 септември 2019 - 22:32
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg