Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

AFL LAMP

FEODAL снимка FEODAL 27 август 2015 - 10:40

ЗДРАВЕЙТЕ колеги. Проблема е следния изписа ми се AFL LAMP SERVISE. Когато я изключа и запаля всичко е ОК по някое време пак се появява.И то само вечер. Питането ми е къде са тези сензори или връзки да ги напръскам с контактин спрей и каква им е цената ако знаете. Колата е 2.0 131hp
Отговори

Icemann снимка Icemann 27 август 2015 - 22:12

Имах такъв проблем и с двата фара. За съжаление, решението е нов фар. Самата платка във фара се прецаква.
Отговори

FEODAL снимка FEODAL 28 август 2015 - 07:06

 Icemann, на 27 август 2015 - 22:12, каза:

Имах такъв проблем и с двата фара. За съжаление, решението е нов фар. Самата платка във фара се прецаква.

ОК
Отговори

FEODAL снимка FEODAL 29 август 2015 - 03:30

Къде се намира afl control unit.
Отговори

KEM снимка KEM 22 февруари 2016 - 16:29

Провери дали ти светят фаровете за завой. При мен се появяваше тази грешка при завой на ляво докато не се оказа че крушката е изгоряла.
Отговори

kgb снимка kgb 04 март 2016 - 19:40

и аз имах такава грешка в следсвие на спукан фар и вода в него. бяха изгоряли модула отговарящ за завиване на фаровете в завой и модула на дневните светлини.
още ми се плаче за ремонта...500 лв тотал и то не в оторизиран сервиз и не с нови модули :sad-smiley-046:
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 03 май 2016 - 17:03

На мен ми се наложи да ги сменя също, и след сюрприза с цената (просто тук има брутално висока надценка) реших да потърся в ebay магазини от Германия ... и си купих от там.
За сега няма проблеми, светят даже малко по-добре от оригиналния останал (само десния изгоря). Нямам забележки към продавача/магазина, доста бързо ги изпратиха и пристигнаха бързо, тъй като бяха с DHL.

Линка вече не работи към продукта който точно купих, но магазина е този (пускам го направо с търсенето за "D1S" ксенон)
Доставката е около 10 EUR, цената за двете при мен беше около 70 EUR... гледам сега са пуснали и по 1 бройка за по 30-40 EUR. Ако искаш пробвай с тези, има и money-back guarantee ако нещо не е в ред, но се съмнявам.

Аз взех тези на Osram, понеже оригиналните на GM всъщност са Osram-ки :)


PS: Сега намерих и някакъв друг продава уж оригинални на GM тук... но нямам отзиви за този продавач, не знам дали е коректен.
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 03 май 2016 - 17:08
Отговори

Bokota снимка Bokota 02 август 2017 - 14:34

И аз имам подобен проблем,но всичко свети. Когато пусна на Auto работи за някаквъ период и всички лампи светят и в един момент исписва Service и оставам само на къси светлини. Пак ли са крушки за смяна ?
Отговори

devailo снимка devailo 02 август 2017 - 22:39

И мне ми се случва примерно веднъж на 2-3 месеца и малко ме стряска но всичко си работи въпреки предупреждението и на другия ден го няма .. това се случва май най често ако спирам, паля, гася, престой малко пак палене и гасене, малко каране и така.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 07 септември 2017 - 19:55

 KEM, на 22 февруари 2016 - 16:29, каза:

Провери дали ти светят фаровете за завой. При мен се появяваше тази грешка при завой на ляво докато не се оказа че крушката е изгоряла.

Здравей,
Можеш ли да споделиш как си смени крушката, че моята също изгоря, а в нет-а не намирам информация.
Поздрави!
Отговори

vankis снимка vankis 08 септември 2017 - 09:18

 dtrifonov, на 07 септември 2017 - 19:55, каза:

Здравей,
Можеш ли да споделиш как си смени крушката, че моята също изгоря, а в нет-а не намирам информация.
Поздрави!


Здрасти това е твоят таг в youtube - "DIY Insignia Headlamp Bulb Replacement "
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 08 септември 2017 - 18:02

 vankis, на 08 септември 2017 - 09:18, каза:

Здрасти това е твоят таг в youtube - "DIY Insignia Headlamp Bulb Replacement "

Тези клипчета ги гледах и не ми помагат много. Моя фар е с ЛЕДовете.
Снимка 1
Снимка 2
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 10 септември 2017 - 09:59

 dtrifonov, на 08 септември 2017 - 18:02, каза:

Тези клипчета ги гледах и не ми помагат много. Моя фар е с ЛЕДовете.
Снимка 1
Снимка 2

Здравейте,
Никой ли няма идея?
А как мога да сваля левия фар? Трябва ли да свалям бронята?
Поздрави!
Отговори

vankis снимка vankis 11 септември 2017 - 09:10

Приятелю, постарай се малко по-усърдно да си намериш информацията, хич не е трудно или кажи точно какви са ти фаровете и кои крушки искаш да смениш(предварително). Два клипа по надолу може да видиш как се сменя xenonova крушка. Таг: Vauxhall Insignia Xenon Bulb Replacement
Мнението беше редактирано от vankis: 11 септември 2017 - 09:12
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 11 септември 2017 - 20:35

 vankis, на 11 септември 2017 - 09:10, каза:

Приятелю, постарай се малко по-усърдно да си намериш информацията, хич не е трудно или кажи точно какви са ти фаровете и кои крушки искаш да смениш(предварително). Два клипа по надолу може да видиш как се сменя xenonova крушка. Таг: Vauxhall Insignia Xenon Bulb Replacement

Приятелю, ако ме познаваше поне малко щеше да знаеш, че съм преровил нет-а преди да приша тук. Щом питам значи не намирам нужната информация, която ми трябва. Относно какви са ми фаровете съм писал малко по-нагоре, а и снимки съм сложил където се вижда точно коя крушка искам да сменя. Ксенонова крушка сменях на десния фар и става със затворени очи. Информацията, която намерих от руските форуми е, че трябва малка ръка с дълги пръсти (жена или дете?!?!). Има 2 винта, които не се развиват. Крушката се завърта обратно на часовниковата стрелка и излизала.
Тъй като не ми се вярваше производителя да е предвидил в сервизите да имат на щат деца за смяна на крушки реших да попитам дали някой, евентуално, не знае някой друг начин. Руснаците казват, че НЯМА!.

пп.
Относно въпросът ми за сваляне на фара - маха се бронята! (ако някой реши да търси отговор да има). Но свалянето на фара няма да помогне.
Явно ще трябва да карам или жената или детето да сменя крушката.
Благодаря за насоките, все пак!

Поздрави!
Отговори

BOz снимка BOz 13 септември 2017 - 11:36

Аз не разбрах точно от снимката къде е крушката. Да не би да е в отвора, отгоре, който е сниман?
Не стои ли зад капачето, което е от задната страна на фара там, където е нормалната халогенна крушка за късите светлини на не ксенонов фар?
Ако се сменя през отвора отгоре, то с какво е по-различен от десния фар? Просто любопитно питам, защото моята е с халогенни крушки и не съм сменял на такива с ксенон.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 13 септември 2017 - 20:51

 BOz, на 13 септември 2017 - 11:36, каза:

Аз не разбрах точно от снимката къде е крушката. Да не би да е в отвора, отгоре, който е сниман?
Не стои ли зад капачето, което е от задната страна на фара там, където е нормалната халогенна крушка за късите светлини на не ксенонов фар?
Ако се сменя през отвора отгоре, то с какво е по-различен от десния фар? Просто любопитно питам, защото моята е с халогенни крушки и не съм сменял на такива с ксенон.

Здравей, снимката нещо е затрита и затова я качвам отново тук
Крушката, която искам да сменя е посочена с червено. Отвора е от горната страна на фара и от там може да се смени тази крушка. Ако халогенния фар външно е същия, тогава като гледам това, което ми пречи да бръкна нормално са разни неща около лупата във фара. На десния фар е абсолютно същото. Между другото ъгловата крушка, която искам да сменя е H11.
Поздрави.
Мнението беше редактирано от dtrifonov: 16 септември 2017 - 16:35
Отговори

BOz снимка BOz 13 септември 2017 - 21:53

В този случай не виждам кой знае какъв проблем. Бъркаш, въртиш и я изкарваш с базата. Не ми се вярва да е чак толкова трудно.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 13 септември 2017 - 22:52

 BOz, на 13 септември 2017 - 21:53, каза:

В този случай не виждам кой знае какъв проблем. Бъркаш, въртиш и я изкарваш с базата. Не ми се вярва да е чак толкова трудно.

Явно това ще е начина, но са ми къси пръстите. :)
Уикенда ще я мъча и ще пиша.
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 16 септември 2017 - 00:14

Страничните крушки са мъка за смяна. Аз си взех едни малко по-синкави Osram с идеята да доближат ксенона и да не жълтеят толкова на фона му (най-вече тъй като паркирам в гараж и при маневрите се пускат и ме дразни). Успях да сменя лявата със 300 мъки, но дясната не... и аз ще мъча пак като остане време. Изобщо не са го измислили корпуса на фара за тези крушки. :unsure: :unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg