Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Въпроси за Инсигния

T.Todorow снимка T.Todorow 23 февруари 2016 - 18:35

 nikiboy, на 17 февруари 2016 - 18:16, каза:

По въпроса за омасления двигател по-назад в мненията, при мен се оказаха уплътнения на маслен охладител + датчик за налягане на маслото, а иначе по документа от Булвария три о-пръстена, 3 гарнитури тяло маслен филтър, гарнитура термостат, датчик налягане масло, о ринг, части общо с ддс и -30% по програмата 4+ 126 лв, труд 190 лв. А я закарах за изгодната смяна на ангренаж труд+части 360 лв :) , а ми излезе двойно. Но за да му хубаво на човек, трябва да сменям скоро и предни дискове и накладки ( за дисковете си мисля, че някакво ръбче едва на 90 000км е колата и все с оригинални накладки е карана може и да не сменя), но пък и офертата на Булвария за 260 лв предни накладки пак ми се вижда нереална, каква марка препоръчвате за отпред?


За накладките: на TRW не са лоши, както и Делфи, но съм случвал на ментета - няма спирачен момент и скърцат като на влак.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 05 януари 2017 - 18:36

Здравейте,
Възможно ли е да имам капачки в/у бронята и да нямам умиватели на фаровете?
Защото дърпам ли дърпам лостчето и нищо не се случва.
Поздрави!
Отговори

павел павлов снимка павел павлов 05 януари 2017 - 18:44

Светлините трябва да са пуснати!
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 05 януари 2017 - 21:36

 павел павлов, на 05 януари 2017 - 18:44, каза:

Светлините трябва да са пуснати!

Дневните или късите?
Отговори

павел павлов снимка павел павлов 06 януари 2017 - 08:01

Къси!
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 06 януари 2017 - 18:12

 павел павлов, на 06 януари 2017 - 08:01, каза:

Къси!

С малко по-дълго задържане на лостчето и включени къси стана!
Благодаря ти!
Отговори

devailo снимка devailo 16 януари 2017 - 10:42

Като паля колата по принцип не чакам тея проверки като дам контакт както правих на предните коли понеже така ми казаха от опел.. на Инсигнията нямало нужда да се чакат проверките. Но сега зимата чакам заради подгрева и забелязах че като угасне всичко check engine си седи светнало. Като запаля изчезва и не се появява повече. Само на контакт седи. Да се притеснявам ли ?
Отговори

BOz снимка BOz 16 януари 2017 - 13:24

Не.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 16 февруари 2017 - 22:39

Някой ползвал ли ел. хроматично огледало, когато има фолио на задното стъкло?
Аз имам щори на задните стъкла, на задното стъкло щората е от две части, и само когато премине светлина между двете щори ( има около 0,5 мм процеп ) ми затъмнява двете огледала. Тъй като няколко години все се каня да сложа фолио, ми е любопитно тази екстра дали няма да се превърне в неработеща.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 16 февруари 2017 - 23:02

 nikiboy, на 16 февруари 2017 - 22:39, каза:

Някой ползвал ли ел. хроматично огледало, когато има фолио на задното стъкло?
Аз имам щори на задните стъкла, на задното стъкло щората е от две части, и само когато премине светлина между двете щори ( има около 0,5 мм процеп ) ми затъмнява двете огледала. Тъй като няколко години все се каня да сложа фолио, ми е любопитно тази екстра дали няма да се превърне в неработеща.

Здравей,
Аз съм с фолио на задното стъкло и не съм забелязал да има проблем с ел.хроматичната фунционалност.
Поздрави!

пп.
Всъщност за кои 2 огледала говориш?
Мнението беше редактирано от dtrifonov: 16 февруари 2017 - 23:03
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 17 февруари 2017 - 20:22

 dtrifonov, на 16 февруари 2017 - 23:02, каза:

Здравей,
Аз съм с фолио на задното стъкло и не съм забелязал да има проблем с ел.хроматичната фунционалност.
Поздрави!

пп.
Всъщност за кои 2 огледала говориш?


Това в купето и лявото.
Мнението беше редактирано от nikiboy: 17 февруари 2017 - 20:23
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 17 февруари 2017 - 21:59

Колеги, някой добавял ли е подгрев на огледалата? Освен стъкла с подгрев, какво друго е необходимо: окабеляване, джойстик имащ функция подгрев?
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 17 февруари 2017 - 22:41

 Hotblooded, на 17 февруари 2017 - 21:59, каза:

Колеги, някой добавял ли е подгрев на огледалата? Освен стъкла с подгрев, какво друго е необходимо: окабеляване, джойстик имащ функция подгрев?

Функцията подгрев не е на джойстика, а на таблото на бутона, който включва и отоплението на задния прозорец.
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 23 февруари 2017 - 23:26

Някой, да знае как се регулира чувствителността (на шок сензора) на фабричната аларма.
Отговори

BOz снимка BOz 24 февруари 2017 - 13:31

Сигурен ли си, че алармата ти е оригинална?
До сега не съм виждал оригинална аларма с шок сензор.
Оригиналната аларма се познава по датчиците за движение, които са интегрирани в плафона по средата и между тях има копче за деактивирането им.
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 25 февруари 2017 - 08:43

 BOz, на 24 февруари 2017 - 13:31, каза:

Сигурен ли си, че алармата ти е оригинална?
До сега не съм виждал оригинална аларма с шок сензор.
Оригиналната аларма се познава по датчиците за движение, които са интегрирани в плафона по средата и между тях има копче за деактивирането им.


Явно в последствие е слагана. Не изглежда по описаният начин. Мерси, ще търся алармаджия за настройка.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 25 февруари 2017 - 10:04

В момента обмислям "доработки", когато колата излезе от гаранция.... Искам да попитам - ако взема ел седалки, който не са с тапицерия като моята - може ли да се размени тапицерията в "домашни условия"?
Ако взема дясно огледало от Vauxhall (заради блендата) - ще пасне ли на Opel?
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 03 юни 2017 - 17:29

Здравейте, някой да е добавял теглич конкретно на спорт турер. Намирам в нета се продават, но нестава ясно отностно монтажа. Не ми се режат брони, някой ако е слагал, може и една снимка да постне. Мерси!
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 04 юни 2017 - 09:34

 T.Todorow, на 03 юни 2017 - 17:29, каза:

Здравейте, някой да е добавял теглич конкретно на спорт турер. Намирам в нета се продават, но нестава ясно отностно монтажа. Не ми се режат брони, някой ако е слагал, може и една снимка да постне. Мерси!


Файл : Insignia.pdf
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=f5903b1bd2

Може и да го имаш файла, на стр. 340 има размери за теглича, предполагам малко ще ти даде насока точно как трябва да стои.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 04 юни 2017 - 13:50

На сгъваемия не се иска рязане на бронята.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg