Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Размер говорители

Бате Весо снимка Бате Весо 29 юни 2005 - 00:45

Значи интересува ме размерът на говорители в предните врати. Имаше една тема писана преди време, но май няма твърдо мнение колко трябва да бъдат като размер, така че моля, ако някой ги е сменял, да ме осветли. :cen:
Отговори

SAMOSVAL снимка SAMOSVAL 29 юни 2005 - 03:38

Стандартните 165мм говорители ти трябват.Проблема е че сериино са вградени говорители на Blaupunkt и са прикрепени към вратата със някакви специални обръчи.Последния път като питах в един магазин ми казаха непременно да си кажа точната година на производство на колата и модела за да можели да видят дали имат такива обръчи.Доколкото разбрах когато ги смяняш ти трябват тези обръчи, предполагам, че като сваляш старите ги чупиш или и аз не знам точно. :cen: :p :wall:

Примерно Pioneer TS1785 --> 109 лв, в АВИТЕЛ ги има.
...Kenwood KFC-PSR177C
...Kenwood KFC-PSR71P --> Ама това само ако си маниак, цена 385 лева!!!
..HERTZ ESK-165 --> 159 лв
...SONY XS-HA1727 --> 104 лв

има и евтинки неща на пазара, но ако мислиш да купваш от тях, имай предвид че няма да получиш нещо добро. :wall: имам предвид за 10/20 лева.
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 29 юни 2005 - 09:11

Тия обръчи, дето стандартните са закрепени с тях, наистина трябват, ама май най-вече заради звука и ако не искаш да пробиваш допълнителни дупки във вратата. На колегата Бай Митьо не успяха да му намерят такива с новите колони и той някак си свали тези от старите. :wall: :D
Само още един въпрос: какво ще рече диаметъра да е 6x9см примерно? Има доста с подобен размер даден. Това значи, че са елипси, така ли? :cen: :p
Отговори

dionisi снимка dionisi 29 юни 2005 - 11:05

Бате Весо, на Jun 29 2005, 09:11 AM, каза:

Само още един въпрос: какво ще рече диаметъра да е 6x9см примерно? Има доста с подобен размер даден. Това значи, че са елипси, така ли? :cen: :p

Ами да това са елипси само че сигурен ли си че са 6х9см да не са 6х9inch ;)
по принцип свирят добре но нека по-специалистите да ти дадат съвет какви да си купиш.
Отговори

SAMOSVAL снимка SAMOSVAL 29 юни 2005 - 13:24

Значи така наречените 5х7, 6х9 колони са овален тип.Не мога да ти кажа какво точно символизират цифрите само мога да ти кажа че в колите такива тонколони сериино не се вграждат.Само допълнително ако искаш да си сложиш такива.Най-вече отзад на кората ги монтират.Моето лично мнение е, че такива колони се ползват за нещо като среден вариант...Примерно ако сериините колони не ти доставят нужното удоволствие, а нямаш пари и нерви да се занимаваш с усилватели, бас каси и тем подобни тогава си слагаш едни такива овални 6х9 от по горния клас, да речем към 300 вата МАХ и към 70-90 вата синус и...пей сърце.
Напоследък сериозно се заглеждам по така наречените компонентни колони от типа 165мм с отделни пищялки, както впрочем сериино ги правят отпред на Опелите, поне при вектрата е така.Та някой такива модели им дават просто перфектни технически данни и си мисля дали не си заслужават едни такива.Да речем ето това е нещо найстина добро откъм технически данни..
Kenwood
SONY

само не разбирам защо такава голяма разлика в цената има, чак пък 380 лева..?малко множко ми се струва :p :wall: :cen:
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 29 юни 2005 - 13:30

Благодаря за подробната информация, приятелю! :cen: Тези оферти последните обаче ми идват малко отгоре като цена. Не съм чак толкова запален. Просто искам да си сменя фабричните колони отпред, защото започнаха да дават фира.
Отговори

SAMOSVAL снимка SAMOSVAL 29 юни 2005 - 13:38

Предполагам само колоните в вратите са ти дали фира и няма нужда да сменяш и пищялките които се намират горе на таблото до предното стъкло.
Та ако са само тия във вратите си мисля, че ето това те устройва напълно.
Pioneer

Успех в намирането и приятно слушане :cen: :dancin: :p
Отговори

Kiko-Calibra снимка Kiko-Calibra 01 юли 2005 - 23:48

Хубаво ще е да си намериш допълнителните обрачи за говорителите на вратите, понеже дупката в метала на вратата е с особенна форма, а и дупките за винтовете са 3, а на говорителите са 4. Аз си намерих такива обрачи и си сложих Pioneer TS-G1718 и пищялки Boss. Иначе въпросните елипси (5х9) в инчове са предвидени за поставяне на кората на багажника. Формата им е такава поради невъзможността да се поставят големи кръгли говорители на някои кори. Тоест вичко си зависи от формата и големината на кората. :thu:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 02 юли 2005 - 17:16

Аз лично мойте във вратите не бих ги сменил. Плейерът ми е 4х50 и ги издува до край, ама те не щът да кривят и даже свирят много качествено :thu:
Отговори

ГостNebraska_* 06 юли 2005 - 18:31

И аз да добавя едно мнение за тея прословути обрачи ... ако предните говорители на Вектра са същите като на Калибра то този обрач е фланец който е излят и е едно цяло с говорителя , трябва доста да се загледаш за да го установиш . За размера на Вектра не съм сигурен , но на Кали са 15 см - Най нестандартния размер който съм виждал :thu: B) може да се размени със 13 см поставен на фланец ,които можеш и ти да си напраиш от ПДЧ (талашит) или някаква друга плоскост . Успех !
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 08 юли 2005 - 17:25

Такаааа...Свърших мизерията. Равносметка-100лв. назад. Колоните дето си взех са Бошман, точния модел не си го спомням, а кутията не е пред мен сега. Цена 54лв. В магазина много добре свиреха, като за моите очаквания. И тръгвам да ги слагам и фал! Много широк магнита, не може да влезе в скапаната елипсовидна дупка, дори с обръч изглежда че нема да може да влезе. Айде към Тояга. И там ми удариха наистина една тояга в гърбината. Обръчи - 20лв., труд и смяна на една букса - 49 кинта. Вече притръпнал и в очакване все пак да чуя як саунд после, викам :thu: съм го, правете!
Тоя погледна, погледна и вика.....АААА....тия колони няма да станат тука отпред. Аз вече разтреперих, викам как така?! Тоя: дори с обръчи сложени не може да се затвори кората и да се отваря нормално прозореца. Викам не може ли да се изреже нещо-не можело. Осенява ме идеята тия колони отзад (Kenwood некакъв, доста качествен като за моите нужди) да дойдат отпред. Тоя ги гледа, обясни ми, че и те не можело да дойдат отпред, аз си позволих да възразя и тоя майсторът се нави да пробваме. В крайна сметка стана. Разтовариха ме с парите. Надувам музиката - обаче - греда! Пак криви като увеличиш повечко. Изключих пищялките - слабо подобрение. И тогава стоплям, че преди време бях чел по форумите, че фабричните касетофони на Опел (моя е блаупункт цд 300) си свирят най-добре с фабричните колони. И сега съм поразорен финансово, без особен ефект от упражнението, да си бях сменил накладките по-добре. Ще трябва да прежаля пари за некво CD като хората.
А на всичкото отгоре изгубих и зегерката дето държи врътката на прозореца. :(
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 08 юли 2005 - 18:55

браточка и аз съм с бошман отпред, и паснаха идеално, ам не ги знам къф размер са, инак до звук... има и по добри ама ако им сложа филтри ще станат по яки:)
Отговори

Kiko-Calibra снимка Kiko-Calibra 08 юли 2005 - 22:07

Цитат

И аз да добавя едно мнение за тея прословути обрачи ... ако предните говорители на Вектра са същите като на Калибра то този обрач е фланец който е излят и е едно цяло с говорителя , трябва доста да се загледаш за да го установиш . За размера на Вектра не съм сигурен , но на Кали са 15 см - Най нестандартния размер който съм виждал icon_eek.gif icon_cool.gif може да се размени със 13 см поставен на фланец ,които можеш и ти да си напраиш от ПДЧ (талашит) или някаква друга плоскост . Успех !

За Vectra-та не съм сигурен, но за Calibra-та 100% съм сигурен, че диаметъра на говорителите във вратите е 17см. Все пак занам какви са ми говорителите. А въпросния фланец се продава готов, пластмасов и струва около 15лв за 2 броя. :thu:
Отговори

ГостNebraska_* 09 юли 2005 - 09:22

Пич аз може да нямам Калибра , но прайх Калибрата на едно аверче и мога да са закълна за това което видях да отчита рулетката ..... това че ти примерно си взел малко по широк фланец и си ги сменил със 17-ки говорители тка може . Също мога да се закълна как едни 17-ки на Кенууд стърчаха около фланеца и за тва ги сложихме отзад където оригиналните са найстина 17-ки (СЕАТ поне неговите) .... и в последствие ги сменихме с Магнат 17-ки ..... ако си още със оригиналните или ако са свалени и ги пазиш дръпни им една рулетка B) а другия вариант който са сетих е да са били сменяни преди да си вземеш колата ;) но пак казвам заклевам са музика да не пипна ако не са 15 см :D :thu:
Отговори

Kiko-Calibra снимка Kiko-Calibra 14 юли 2005 - 19:24

Ми няма как да ги видя колко сантиметра са. Ама все пак като си купувах новите в магазина провериха в каталога да видат какви ще паснат на това място. Иначе нямаше да ги купя. И този модел пасваше на размерите от каталога. Пък и фланеца който ми намериха също пасна идеално. Затова се чудя как може да се разминават мненията.
Отговори

Kiko-Calibra снимка Kiko-Calibra 14 юли 2005 - 19:32

Оригиналните бяха от типа dual cone обаче немога да се сетя каква марка бяха. :thu: :thu: :thu:
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 19 март 2006 - 20:11

я ми дайте една идея за това как да сложа елипси на коата на вектра седан това детоп ги слагат по средата нещо не ми допада много.....
Отговори

Гостiazoo_* 19 март 2006 - 23:10

И аз се сблъсках със същия проблем...Значи предните колони във вратите като част от това което искам да направя ме задоволяват,но отзад ми се иска да сложа нещо по-така....и свалих кората сложих едни 2-лентови Pioneer 17 см. но отново не ми хареса.За елипси ме притеснява гредата която се намира под задното стъкло.Та някой би ли дал някакви идеи за Вектра А седан.Би ли могло да се изреже ламарината (къде) и да се поставят елипси или туба с усилвател в багажника му е майката.При втория вариант понеже досега никога не сам карал седан ме притеснява как ще се чува звука от тубата (и също така туба ли да сложа или каса) Благодаря предварително
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 20 март 2006 - 00:09

Реже се ламарината - кайн проблем :) На мен за процедурата ми взеха 20 лв. преди 2 години. Изразхаа ми кората и ламарината и ми монтираха елипсите, изчистиха багажника после...чиста работа. Кабели си имах предварително опънати...

Колкото до туба + елипси, говорено е за това. Измисли им кутийки на говорителите на кората, че като удари тубата и ги движи. Ако не си с взискателно ухо а се кефип на баса може и да ги оставиш така, ако искаш перфектен звук - слагай обемчета...
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 20 март 2006 - 00:25

CynepMEH, на Mar 20 2006, 12:09 AM, каза:

Реже се ламарината - кайн проблем :) На мен за процедурата ми взеха 20 лв. преди 2 години. Изразхаа ми кората и ламарината и ми монтираха елипсите, изчистиха багажника после...чиста работа. Кабели си имах предварително опънати...

Колкото до туба + елипси, говорено е за това. Измисли им кутийки на говорителите на кората, че като удари тубата и ги движи. Ако не си с взискателно ухо а се кефип на баса може и да ги оставиш така, ако искаш перфектен звук - слагай обемчета...
 

аз съм с елипси пайнер и сд пайнер + това сички оригинални говорители си работят и съм много доволен :icon_eek2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg