Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Външно каре

hristotr снимка hristotr 13 октомври 2011 - 19:39

Колеги, преди месец смених маншона на предно дясно външно каре че беше скъсано. Днес обаче констатирах характерен шум от карето при потегляне и завит волан на пълно ляво. Въпроса ми е какви са цените на външно каре, удачно ли е да се ползва втора употреба. Ако някой има за продан читаво изгодно да се обади, че е рисковано да се остане на пътя.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 13 октомври 2011 - 20:15

Обърни кафеза на карето и става ново,
но като сменя маншона изми ли хубаво от пясъка.
Отговори

hristotr снимка hristotr 13 октомври 2011 - 20:28

 ШУМЕН, на 13 октомври 2011 - 20:15, каза:

Обърни кафеза на карето и става ново,
но като сменя маншона изми ли хубаво от пясъка.

Колега цялото го разглобих и измих основно. В интерес на истината забелязах, че съчмите са оставили малки вдлъбнатини в корпуса на карето но на момента реших да го сглобя. Този кафез как съм го поставил не зная , защото предварително не го белязах.
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 20 октомври 2011 - 16:43

Колега, около 80 лв струва ново. Смени го и не се занимавай с глупости.В някои комплекти има дори тубичка с графитна грес и скоба за маншона.Аз лично съм слагал вместо скоба свинска опашка и нямах проблем докато я продадох. За втора употреба по моему не си струва . УСПЕХ и безаварийна !!
Отговори

hristotr снимка hristotr 20 октомври 2011 - 18:58

 пешо-жоро, на 20 октомври 2011 - 16:43, каза:

Колега, около 80 лв струва ново. Смени го и не се занимавай с глупости.В някои комплекти има дори тубичка с графитна грес и скоба за маншона.Аз лично съм слагал вместо скоба свинска опашка и нямах проблем докато я продадох. За втора употреба по моему не си струва . УСПЕХ и безаварийна !!

Благодаря за съвета. Така и ще направя. За момента смених карето с такова от лада самара понеже ми се намираше под ръка . Всичко си пасна едно към едно. Проблема е, че на карето от самара няма вътрешна зегерка която стопори карето към полуоската. Само това ме притеснява да не изкочи полуоската от карето при някой завой , иначе характерното тракането изчезна .
Отговори

Dimma снимка Dimma 01 януари 2012 - 21:30

Някой знае ли на колко хиляди се здухва това каре?
Отговори

bili4652 снимка bili4652 02 януари 2012 - 12:14

Точно не може да се каже колко може да издържи карето. Аз мойте ги смених още когато си купих колата преди 4 г. и до сега съм навъртял 60хил/км и няма признаци да се скапва.
Поздрави.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg