Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Vectra B 2000/2001

miro_rz снимка miro_rz 24 юни 2013 - 13:52

Здравейте , колеги , скоро си продадох астрата и сега съм на път да си взема нов заместник. Спрял съм се на Вектра б седан , от всички разновидности на двигателите се колебая между 1.8 х18хе мотор и дизеловия 2.0 101 коня мотор ( не знам разликите между DTL,DTH и DTI , само се сещам , че DTL e без кулер и е 82 коня) , като цяло клоня за дизеловия вариант , но не съм твърдо уверен . За бензина няма да питам , защото съм запознат от А до Я , но за дизела съм доста бос и изпитвам голям страх да не е прекалено издухан и да имам сериозни проблеми за в бъдеще . Въпроси за купето и ходовата част нямам. Гледам , че цените на тези Вектри варират от 2700 до 4500лв , аз лично съм се спрял на няколко , цената им е около 3000-3500лв , като екстри предпочитам да имат задължително Климатроник , Бордови и ESP .
Ще съм благодарен за всеки съвет :)
Ако държите , ще кача снимки за това , което съм харесал за в момента
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 24 юни 2013 - 15:31

Не мога да ти кажа как е дизеловият мотор но имай впредвид, че надали ще намериш дизелова кола на 13 години на по-малко от 250 000- 300 000км. От тази гледна точка аз бих се насочил към бензиновият 1,8
Отговори

oci снимка oci 24 юни 2013 - 19:21

Да си знаеш че при Вектра Б ЕСП няма - кофти но факт :icon_wink2: За бензиновия мотор не си уточнил кой точно ти е привлякъл вниманието. От тези години има Х18ХЕ, Х18ХЕ1 евентуално края на 2001-ва и Z18XE. Първия е 1:1 с X20XEV, така че ако гледаш с него огледай и тези с 2.0-ката. Иначе другите са по-модерни, по-екологични и евентуално една идея по-капризни. Кола на 13 години независимо дали е бензин или дизел ще е на 130000км ама друг път. Дизелака уплаши(и с право) много хора преди години с горивната си помпа(има тема във форума), но пък вече ги ремонтират за напълно приемливи суми.

Ако искаш направо качи обявите в тази тема да ги дискутираме и помагаме с каквото можем :icon_wink2:
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 25 юни 2013 - 11:10

Определено съм на ясно ,че моторите ще са на 200хил км . За ЕСП не знам в доста обяви пишат , че я имат тая екстра , но явно са с грешка :) Сега ще кача малко обяви да ги разгледате в другата тема
Отговори

esil2 снимка esil2 25 юни 2013 - 12:21

Разбирам че искаш дизел заради икономията на гориво но що се спря пък точно на опел.
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 25 юни 2013 - 13:35

 esil2, на 25 юни 2013 - 12:21, каза:

Разбирам че искаш дизел заради икономията на гориво но що се спря пък точно на опел.

Защо не?
Някъде да съм писал за икономия на гориво , просто търся нещо по-голямо , комфортно , тихо и с добра возия . Вектрата ми харесва и заради това съм се спрял на нея , имам си друга бензинова кола на която да се радвам :)
Мнението беше редактирано от miro_rz: 25 юни 2013 - 13:40
Отговори

esil2 снимка esil2 25 юни 2013 - 14:01

Ако съм разбрал правилно само на бензинки ли трябва да се радваме.
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 25 юни 2013 - 14:07

 esil2, на 25 юни 2013 - 14:01, каза:

Ако съм разбрал правилно само на бензинки ли трябва да се радваме.

Не съм го писал в тоя смисъл , мисля че дизела ще ми върши добра работа в това купе :)
Отговори

esil2 снимка esil2 25 юни 2013 - 15:20

Ако улучиш добър екземпляр и се грижиш за колата дизела ще ти се отблагодари с много изминати безпроблемни км и малък разход на гориво, но неочаквай да върви като бензинова кола.
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 01 юли 2013 - 14:36

Огледах няколко обяви във Варненско и се оказа , че до 3500лв читави Вектра феислифт няма , повечето бяха китвани и пръскани тук там и дори не си направих усилие да ги запаля , поне трябват едни 4000лв за добра кола . Ако някой знае за читава Вектра да пише :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg