Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

грешка P1125

nurim снимка nurim 09 юни 2013 - 20:50

 georgi4, на 09 юни 2013 - 19:20, каза:

Датчика за коляновия вал го взех чисто нов от Ауто+, но не го разчете компа и им го върнах.
Мап сензора кой/къде беше ?
Някой ако може да каже кои тестове/позиции да гледам през Оп Кома, свързани с тези грешки по горе.
Благодаря.

виж в тази тема http://www.opelclub....showtopic=90205 има снимки на мапа ,намира се на смукателния колектор до соленоида ,сега прочетох че си променял софта ,наи вероятно има нещо гнило там (може турбото да надува в повече p1125 )затова колата да влиза в авариен режим
Мнението беше редактирано от nurim: 09 юни 2013 - 21:06
Отговори

georgi4 снимка georgi4 09 юни 2013 - 21:48

Моята не пуши при плавно ускорение, нямам и катализатор.Смених всички филтри.
Софта го смени Владо- Vi max, който е отдавна "проверен човек".
Благодаря за ориентира, за МАП сензора.
А ако турбото надува повече, какво може да се направи за да не показва грешка p1125 и колата да не губи мощност?
Иначе "много върви" :)
Мнението беше редактирано от georgi4: 10 юни 2013 - 13:27
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 юни 2013 - 19:16

 georgi4, на 09 юни 2013 - 21:48, каза:

Моята не пуши при плавно ускорение, нямам и катализатор.Смених всички филтри.
Софта го смени Владо- Vi max, който е отдавна "проверен човек".
Благодаря за ориентира, за МАП сензора.
А ако турбото надува повече, какво може да се направи за да не показва грешка p1125 и колата да не губи мощност?
Иначе "много върви" :)


Прочети последния ми пост в темата. Ако мога да помогна драсни едно ЛС.
Отговори

georgi4 снимка georgi4 10 юни 2013 - 23:02

Благодаря, прочетох го и накрая и това ще направя(обаче при мен грешката в скобичките е (5) ). Дано не се отрази на вървежа заради тунинга- това ме притеснява.
Вакумните пътища изглеждат наред. Макар и много рядко ми се чува(когато някой път отпусна педала на газта) припукване като от малък пробив в генерация(така го определям, иначе главните пътища и гърнета са ми здрави)).
Тази сутрин пък, още докато беше студена и потеглих ми се чу един шум, като тих насрещен вятър, отпред някъде.
Днес забелязах и доста нагар отпред около колектори, май на турбото са, по средата се падат на мотора, отпред, под една планка(заваля и неможахме да я свалим). Някаква гарнитура ли има там, какво ли? Ако ми изпуска от някъде турбото, дали може това да е причината за грешка p1125(5)?
Мнението беше редактирано от georgi4: 10 юни 2013 - 23:29
Отговори

Dimas снимка Dimas 11 юни 2013 - 09:21

 georgi4, на 10 юни 2013 - 23:02, каза:

Благодаря, прочетох го и накрая и това ще направя(обаче при мен грешката в скобичките е (5) ). Дано не се отрази на вървежа заради тунинга- това ме притеснява.
Вакумните пътища изглеждат наред. Макар и много рядко ми се чува(когато някой път отпусна педала на газта) припукване като от малък пробив в генерация(така го определям, иначе главните пътища и гърнета са ми здрави)).
Тази сутрин пък, още докато беше студена и потеглих ми се чу един шум, като тих насрещен вятър, отпред някъде.
Днес забелязах и доста нагар отпред около колектори, май на турбото са, по средата се падат на мотора, отпред, под една планка(заваля и неможахме да я свалим). Някаква гарнитура ли има там, какво ли? Ако ми изпуска от някъде турбото, дали може това да е причината за грешка p1125(5)?


Вървежа няма да ти се промени до толкова, че да ти направи впечатление. И при мен го има това пропукване, но честно казано нямам и желание да търся от къде идва, защото колата сега е ОК. Иначе предполагам, че имаш предвид входящия колектор и да, там трябва да има здрава гарнитура. Ако има издишане според мен колата няма да върви, както казваш. Гледам, че по чуждите форум много често се споменава overboost, така че пробвай моя вариант и виж дали ще помогне. Пробвай първо с един оборот и ако не стане пробвай с два.
Отговори

georgi4 снимка georgi4 13 юни 2013 - 18:51

Да дам малко разяснения по моя случай, дано е полезно и за някой друг.
Значи днес Бижо и Данчо( по скоро Данчо и Бижо :))= http://www.opelclub....=1 - разглобиха доста неща и установиха:
-спекъл клапан на турбото
-разхлабени болтове на колекторите на турбото(игарнитура за смяна, съответно)
- скъсан важен маркуч от вътрешна страна
(ако греша някъде в определенията, моля за корекция)
След смяна на гарнитура на колекторите, раздвижване на клапана и времено решение за маркуча=> грешка p1125(5) НЕ се появи след първите тестове на "околоМръстното"(заедно с Данчо в колата и "живи данни").
Колата осезаемо "изчисти" звука при ускоряване, както и "върви" още повече откакто я взех.
Отново благодарности на колегите.


p.s Зас съжаление днес пак се появи тази грешка 1125. Установихме, че не повлиява на моментната мощност на машината, но продължаваме да я "борим" в понеделник.
Ще пиша когато има развитие.
Мнението беше редактирано от georgi4: 14 юни 2013 - 20:25
Отговори

georgi4 снимка georgi4 23 юни 2013 - 17:48

Всъщност в горният пост на края съм объркал, вярното е:
-след по горните манипулации грешка 1125 изчезна , обаче при същите обстоятелства набива грешка 0105(1) - Boost Pressure Sensor Circuit High Input
(01) - Not present
Само да кажа , че взех на заем един МАП сензор, както и вакумен датчик(ел.клапан) и не е в тях проблема( и вакумите уж са ми добре).
При достигане до 100-на км и натискане по рязко педала на газта светва чека, но автомобила не влиза в авариен режим. Изчетох доста и така и не ми стана ясно къде може да е проблема.
Тази грешка я тълкувам, че един вид сензора подава данни, че нещо е в повече, в даденият момент.
Ако на някой му се е случвало подобно нещо , моля да сподели.(да напомня, че автомобила е с сменен софтуер-тунинг.)
Мнението беше редактирано от georgi4: 23 юни 2013 - 17:50
Отговори

Dimas снимка Dimas 23 юни 2013 - 21:21

 georgi4, на 23 юни 2013 - 17:48, каза:

Всъщност в горният пост на края съм объркал, вярното е:
-след по горните манипулации грешка 1125 изчезна , обаче при същите обстоятелства набива грешка 0105(1) - Boost Pressure Sensor Circuit High Input
(01) - Not present
Само да кажа , че взех на заем един МАП сензор, както и вакумен датчик(ел.клапан) и не е в тях проблема( и вакумите уж са ми добре).
При достигане до 100-на км и натискане по рязко педала на газта светва чека, но автомобила не влиза в авариен режим. Изчетох доста и така и не ми стана ясно къде може да е проблема.
Тази грешка я тълкувам, че един вид сензора подава данни, че нещо е в повече, в даденият момент.
Ако на някой му се е случвало подобно нещо , моля да сподели.(да напомня, че автомобила е с сменен софтуер-тунинг.)


Моята кола ми направи същия номер днес, но не съм проверявал грешката, а и лампата изгасна сама. За сега ще си карам така. Само се чудя, тоя датчик къде се намира и дали случайно не е този на всмукателния колектор откъм акумулатора (то и друг датчик няма там де).
Отговори

georgi4 снимка georgi4 23 юни 2013 - 21:44

Ами там трябва да е, нали е датчик за налягането в смукателният колектор . Ама първо виж дали става въпрос за подобна грешка де :)
Според мен в моя случай грешки 1125 и 0105 са свързани и си мисля, че някакъв номер ми прави отварянето/затварянето на клапата(може и тя самата нещо) на турбото, един вид реагира със закъснение (въпреки, че раздвижихме wastegate actuatora).
Не знам защо , но съм почти убеден и в близко бъдеще мисля пак да свалям турбото и да направя тази процедура->
Мнението беше редактирано от georgi4: 23 юни 2013 - 22:13
Отговори

Dimas снимка Dimas 23 юни 2013 - 22:13

Ако колата върви не сваляй нищо, а се вози. Ще излезе решението на проблема.
Отговори

georgi4 снимка georgi4 23 юни 2013 - 22:18

Сигурно си прав :)
А как ти се вижда това на клипа горе, просто малко "освежаване на пружината".
Отговори

Dimas снимка Dimas 24 юни 2013 - 07:56

Точно това (от клипа) направиха на моето турбо.
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 юли 2013 - 07:38

Възраждам темата. Явно все пак при мен нещо не е в ред. В тази връзка искам да благодаря на Асен (asensio) за проявеното търпение вчера и за желанието му да помогне. Новостите са, че сложихме друг дебитомер и колата тръгна по-добре, държа едни 10км скорост от около 160км/ч и в момента, в който решихме, че проблема е именно в дебитомера лампата светна и... края на надува. Според ОП-КОМ-а всичко е наред (количество въздух, надув). Проверихме и вакуумите. Няма проблем и там.

Ако някой се сеща за нещо може да сподели.
Мнението беше редактирано от Dimas: 10 юли 2013 - 07:47
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 03 август 2013 - 19:19

Колега, от няколко дни ме мъчеше мен този проблем P1125(03). Ето какво направих:
1. Без да правя диагностика (макар, че си ми стои в квартирата ей така) реших че диодите или релето е сдало багажа. Сложих 4 диода, сложих 3, сложих 2, сложих накрая 1. Колата пак влизаше в авариен режим на 4-та предавка към 3000 оборота. Това го елиминирах. Но без да знам кой е кода на грешката.
2. Установих, че клапата на турбото не ми работи, закупи един втора употреба, колата тръгна да върви повече, но пак я спъваше нещо. Пак същия опит 4-та предавка 3000 оборота и забива муцуната.
3. Днес, след работа взех диагностиката, имаше записани цели три грешки. След като смених релето, диода остана 1, нов клапан и изчистих грешките. Отивам да правя тест за да разбера колко грешки ще изскочат. Точно една P1125(03). До тук добре, другите са били записани поради издал багажа соленоид.
4. Решавам да си погледна вакум питищата и какво да видя??? Масло??? Взимах вакум преди сервото където "уж" от там няма как, но май има. Свалих всички вакум пътища
качих се в банята и ги почистих с топла вода. От вакума който ходи към турбото имаше най - много. Този за вихровите клапи имаше сравнително малко. Промих ги, оставих ги на слънце да изсъхнат и след това тест. Обаче този път си взех вакум от долната част на помпата. Още при запалването усетих разлика в звука на колата, а след 2-3 метър намирах подобрения. Качих се на магистралата и стой погледай... 4500 оборота на 4-та и още може ;) Направо така се зарадвах, че в един момент виждам 180 на километража.
Отговори

Dimas снимка Dimas 04 август 2013 - 20:05

 s.karpachev, на 03 август 2013 - 19:19, каза:



Бах. Имам 2 резервни соленоида, които въртя постоянно. Сега даже съм откачил и маркучите на вихровите клапи и вакуум помпата ми работи само за сервото и турбото. Ще гледам тия дни да сваля клапана и ще видя, какво е положението (имам сериозни съмнения, че вътре е страшна смрад). Имаш ли спомен, какви бяха другите 2 грешки?
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 04 август 2013 - 20:48

Заповядай:

P0105 - Critical system malfunction 2 (refer to checking procedure: trouble code description)
(0C) - Not present

P1100 - Critical system malfunction 1 (refer to checking procedure: trouble code description)
(0C) - Not present

P1125 - Critical system malfunction 1 (refer to checking procedure: trouble code description)
(03) - Not present
Отговори

Dimas снимка Dimas 04 август 2013 - 21:07

Тъпо. Ако снощи бях видял написаното днес можеше да се видиме. Бях в района. Здраве да е. Ще пробвам и ще пиша.
Отговори

sasho-1 снимка sasho-1 06 август 2013 - 22:31

tazi greshka mai e svarzana s polojenieto na pedala na gazta http://engine-codes.com/p1125_gmc.html http://www.multitronics.ru/kody_opel/
Отговори

Dimas снимка Dimas 06 август 2013 - 22:41

Не мисля. По-скоро с вакуум, гейт и не знам още какво. Аз направих тая вечер баня на моя клапан с обезмаслител, но ми се наложи да ползвам колата спешно и до преди час я карах без бууст. Дано утре е по-добре положението.
Отговори

Dimas снимка Dimas 07 август 2013 - 21:44

 Dimas, на 06 август 2013 - 22:41, каза:

Не мисля. По-скоро с вакуум, гейт и не знам още какво. Аз направих тая вечер баня на моя клапан с обезмаслител, но ми се наложи да ползвам колата спешно и до преди час я карах без бууст. Дано утре е по-добре положението.


Здравейте,колеги!

Надявам се, че това ще е последнто ми мнение в тази тема, като потърпевш от Р1125. Та, днес се случи следното: сутринта колата вървеше супер. Ходих напред назад и по някое време реших, че е време да направя тест. Обаче се оказа, че турбото не надува. Останових обаче, че вакуума от помпата към соленоидите го нямаше. Никак. Поиграх си с маркучите, защото от едно известно време тегля вакуум от маркуча за сервото и върнах всичко в първоначалното положени и направих тест. Резултата беше невероятен. Никога досега не бях изреждал предавките при достигане на около 4500 оборота между тях. Сега колата лети.

Искам да изкажа благодарности на: asensio, alexslav61 и s.karpachev за оказаното съдействие и проявеното търпение, както в борбата ми с Р1125, така и с Р0400. Батки, върха сте! Без вас нямаше да се преборя.

Ако някой има нужда от инфо съм насреща.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg