Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Супер радари ще дебнат по пътищата от 1 Mарт

Марто снимка Марто 23 февруари 2009 - 17:37

 IvailoM, на 23 Feb 2009, 05:28 PM, каза:

Имаше една започната инициатива тук.За заснемане на дупките по улиците.И не казвайте,че няма ефект.Досега съм изпращал няколко снимки на сайта на бТВ и след техния сигнал към съответната община се е реагирало.Просто не трябва да си седим и мрънкаме,а да си изискваме.


Е аз да не съм на щат към общината та да обикалям и да снимам. Тия идиоти ли са ???
Отговори

fanatic снимка fanatic 23 февруари 2009 - 17:42

Хех значи плащаме 50 -100-200 лева данък плюс 65 лева винетка и 30 лева техически преглед и след това любезно им звъня и снимка им пращам да си запълнят дупките. И некви камери по 30 000 евро парчето / минали поръчка през "наш"човек/ . Шибана държава сме и май няма да се оправи това....

Карам си смотаната 23- 100 годишна кола и някакъв Ганьо с Хюндай или МЛ или там квото има иска да ме прегази ако може.
Ами ако е много здрав ще ме набие, но пък ако не е с удоволствие ще му размажа физиономията- междупрочем това се случва все по често и за всичко това е виновна държавата, защото няма страна по света, където всички да карат добре- ДЪРЖАВАТА ги принуждава да карат добре, да спазват, да се пазят и да си седят по колите...
Отговори

hudson снимка hudson 23 февруари 2009 - 17:43

Кво стана сега - в темата за спиид камерите, взехме да правим снимки на дупките по пътя? :icon_razz2:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 февруари 2009 - 17:44

 Марто, на 23 Feb 2009, 05:37 PM, каза:

Е аз да не съм на щат към общината та да обикалям и да снимам. Тия идиоти ли са ???


Ами ако сами не си помогнем и Господ няма да го направи.И на мен не ми се върши чужда работа,но в нашата действителност се налага.Да идиоти са,но пък ние си ги избрахме
Отговори

CTAHKO снимка CTAHKO 23 февруари 2009 - 17:47

инициативата е добра,да се снимат дупките по пътищата,но както каза колегата да не сме на щат към общината че да им вършим работата
пък и незнам дали някой ще се навие от добра воля да си разбива колата за да снима дупките които се чуди от каде да избегне
колкото до камерите съм съгласен да ги има,дори да сложат и повече ще е от полза за много хора!
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 февруари 2009 - 17:48

 Cinder, на 23 Feb 2009, 05:24 PM, каза:

Тодор Каблешков половината го разкопаха и си го оставиха така, разкопан. Половината платно го няма...

E че те като ремонтираха другата половина от Т. Каблешков, т.е. от бул. България до Костенски Водопад и наляха сума пари в него какво направиха?
1+ платно, в което не може да се изпревари, каналите са на 5см надолу - и това ако е ремонтиран булевард....
Отговори

Марто снимка Марто 23 февруари 2009 - 17:49

Ми да , мога да кажа веднага. Всички "булеварди" , които незнам с какво право са наречени така с пътна настилка паве да преминат към пътна настилка асфалт, тъй като "много здравите" павета както всяка зима вече са на вълни , дупки и всякакви подобни фигури, а дори и когато са добре пак шофирането по тях е "много комфортно". И веднага се сещам за кръстовището на красно село , което е пълна анархия - разбити павета кръпки асфалт с дупки, трамвайни линии , пешеходци , трамваи и сек'ви елементи които правят нарушения и реално едвам минават по няколко коли на един цикъл. Няма смисъл да продължавам щото се изнервих достатъчно и не ми стига десетопръстната да напиша всичко което ми идва на ъкъла!
Отговори

mercedes_benz снимка mercedes_benz 23 февруари 2009 - 17:53

 Марто, на 23 Feb 2009, 04:49 PM, каза:

Ми да , мога да кажа веднага. Всички "булеварди" , които незнам с какво право са наречени така с пътна настилка паве да преминат към пътна настилка асфалт, тъй като "много здравите" павета както всяка зима вече са на вълни , дупки и всякакви подобни фигури, а дори и когато са добре пак шофирането по тях е "много комфортно". И веднага се сещам за кръстовището на красно село , което е пълна анархия - разбити павета кръпки асфалт с дупки, трамвайни линии , пешеходци , трамваи и сек'ви елементи които правят нарушения и реално едвам минават по няколко коли на един цикъл. Няма смисъл да продължавам щото се изнервих достатъчно и не ми стига десетопръстната да напиша всичко което ми идва на ъкъла!

:icon_razz2:
Амин!
По-нагоре по пътя дето се излиза за Перник няма да коментирам, ако някой е пътувал скоро ще се сети.
Колега не се изнервяй нема сми и да се изнерваш и да не се се тая се сме прецакани и ни ебат кой с камери, кой с дупки и т.н.!
Отговори

hudson снимка hudson 23 февруари 2009 - 17:55

Алоооо, стига с тея дупки де. Дупки си имаме отдавна и явно ще продължим да си имаме още дълго. В тази тема си говорим за нещо ново - а имено за камерите снимащи превишавания на скоростта.
Или направо да сменим заглавието на темата, а?
Отговори

borro снимка borro 23 февруари 2009 - 20:07

Днес попаднах на молба от граждани до районен кмет на София, относно дупките по Сребърна в района на жп-линията.
В нея чисто и просто фигурира проблема и списък на недоволните граждани. Така подет въпроса ще доведе със сигурност до решение. Ще съобщя за развитието.
От друга страна масово се ремонтират тротоари и слагат колчета само с молба от живущите в района.

Относно камерите - стационарните такива знаете са сложени на пилоните на даден светофар. След кръстовище е монтирана и моторизирана, фокуса на която е със убийствени параметри и има предварително зададени точки, които да заснема. Във всеки момент от време може да снима и не само коли. Примера е по Сливница от К.Величков, Опълченска, Хр.Ботев, за Мария Луиза не съм сигурен, сега се работи на Раковска.
Отговори

sauber снимка sauber 23 февруари 2009 - 20:21

Аз по принцип с много зор съм склонен и ще се науча да спазвам ограниченията.
Изключвайки общоприетите за междуградски път ( 90 ) и за автомагистрала ( 130 ) доста от останалите са крайно безмислени обаче.
Специално знак 60 като видя и ми се повръща вече. Може би в над 60 % от случайте е поставен без да има никакъв смисъл от него. Още по зле - някога е имало, но няма кой да го премахне...
Отделен въпрос, че навсякъде по света, тежките пътни участаци се разрешават като проблем с подобряване на инфраструктурата и ремонтиране на старата такава, а тук проблема се решава с знак за ограничение 60 км/ч...
Отговори

flamingo181 снимка flamingo181 23 февруари 2009 - 20:40

Цялата работа е да се тормози средностатистическия водач - онзи с Опела или смачканата Голфара... Ес-класи и Кю 7-мици пак няма да ги лови и пак ще си минават подигравателно, яваш-яваш на червено под скъпоструващите камери и радари, размахвайки средни пръсти през сваления прозорец.
Отговори

_shady снимка _shady 23 февруари 2009 - 20:49

колеги какво изобщо говорим....
да аз също съм си позволявал
да карам бързо,да хващали са ме,
не НЕ не съм давал пари на ушев,
а си ми пишат фърчащия лист и като
му дойде реда и на него си го плащам...
нека има камери и радари-БРАВО и дано
ефективно спасяват човешки животи,
НО живеем в държава на профани и
малоумници...ето ви прясна история
от 04.01.2009г
пътувам от ловеч за софия по "магистралата"
при обилен снеговалеж.карам бързо за сезона
120-130 ,където има знак ограничение
80-90 покрай тунелите и на мостовете за
хлъзгава настилка и т.н го спазвам...
и какво става-минават тъпите снегорини,
ринали са какво са ринали и изведнъж
идиота,който е ринал крайна дясна лента е
решил да спре да рине и да се отбие от лентата.
резултата е огромна купчина сняг и катастрофа
между рено сценик,астра и мондео,която се случва
около минута преди моето идване на мястото.
резултата за щастие е: няма жертви,уплашени до
смърт 3 деца под 12 год. и мнооого скъпи щети...
кажете после как да не съдиш шибаняците по
поддръжката.да не говорим че "магистрала"
тракия няма задължителната мрежа(паднала е)
и има бабуни и дупки колко цяла ловешка област
Отговори

todcom снимка todcom 23 февруари 2009 - 21:38

 Жоро, на 23 Feb 2009, 03:31 PM, каза:

A защо мислиш така? За да се определи скороста на автомобила, трябва да се използва радар, освен камерата.
т.е. не всички, но по-модерните радардетектори ще ги хващат :icon_razz2:


Значи от тези устройства има от доста време монтирани по полицейските опели, ако не греша от поне два месеца. Колко лесно могат да ти треснат глоба може да разберете ако сте гледали това предаване за сватбата на Слави. Четох и една статия която за съжаление сега не мога да намеря, по въпроса с камерите. Засичането няма нищо общо с радара и съответно радар детекторите стават безполезни това смея да твърдя е 100% сигурно. Самото засичане и установяването на скоростта става софтуерно, начина и подробности не се споменаваха как софтуера се справя с това, но се твърдеше че разпознава превозните средства да било и да се движат едно до друго и различна скорост (примерно: изпреварване) от тук на там си правете издоите.
Не ме притесняват камерите колкото може би тяхната "избирателна пропускливост" за в бъдеще, все пак човешкия фактор си остава.
Отговори

Cinder снимка Cinder 24 февруари 2009 - 10:41

Разпознават те, дедовия :icon_razz2: Тези "супер" камери които ще монтират, радар детекторите сигурно ще ги засичат от километри, тъй като ще използват доплеров ефект за определяне на скоростта.

Честно казано немога да си представя че струват 30к евра парчето, ама сигурно пак е трябвало да се пълни нечий джоб.
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 24 февруари 2009 - 11:03

Ае стига глупости вече - камерите в колите се състоят от ТР-4 с интерфейс, микрокомпютър и камера.
Когато "Органа" те види го включва и така нямаш време за реакция, после пак стой изключен докато набележат следващата жертва. На моята стара Cobra 9330 ги хващам пак в X-банда. Да не говорвим че често си го изпозват като обикновен радар и после си те спират и пишат на място :)
Врачаните знаят за какво говоря (Тъмносиния Hyundai и Астрюхата със затъмненото предно стъкло).
Отговори

drmapty снимка drmapty 01 март 2009 - 11:21

Последно тез модерни камери(радари) ще се засечат ли от кобра 9440 или не.И друг въпрос: радар детектора може ли да стои в жабката т.е. ще работи ли? :icon_wink2:
Отговори

doolettle снимка doolettle 01 март 2009 - 23:44

Баси нещастието! Вярно- правил съм простотии и най-вероятно пак ще правя. Всички правим грешки, а много от нас неиздържат на невероятно тъпите неуредици по пътищата и съзнателно нарушават "правилата"! Дори и най-търпеливите масово губят търпение в една ситуация от рода на: "ограничение 30км/ч на прав път с по три ленти в посока и сравнително добра настилка", "знак стоп на кръстовища с много добра видимост във всички посоки", "непрекъсната осова линия по прав участък от 200+м", "тътрещ се с 40км/ч товарен камион (или какво да е МПС) по първокласен път(ако може да се нарече така) и колона от 20-25 леки автомобила зад него които рано или късно предприемат опасни изпреварвания, сами разбирате защо" и още много подобни примери които винаги мога да докажа. И най-тъпото е, че нарушенията правени на подобни места стават нещо нормално и свикваме с тях. По тая система малко по малко това става нормално, а навсякъде говорят за масова агресия по пътищата и сочат броя на жертвите.....!
Незнам защо но винаги ми се струва, че максималната разрешена скорост у нас е силно занижена и все си мислех че и навън ще е така и много се притеснявах от камери и т.н. но няма такова нещо! карам си нормално та дори и малко бързо според моите представи и бях един от най-бавнодвижещите се, а докато се осетя и съм изминал няколко стотин километра. Никакви предпоставки за ПТП, никакво "тътрене" и създаване на колона и още много предимства които предполагат към един нормален трафик и леко пътуване. Да, камери има на всеки километър но те са за да предпазят от някакви изпълнения тип "формула 1"! Гадно ми е като се сетя колко малко е нужно и колко много може да се постигне ако някой от тъпите ни управници реши да направи нещо и за нас а не да тлъстеят на наша сметка и да "ХАРЧАТ" (много интересна дума в случая) по милион евро за глупости като се бият в гърдите колко много са направили за нас, а това със спасяването на ххх живота няма да го коментирам щото ще прозвучи прекалено по български! :icon_wink2:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 02 март 2009 - 00:50

Смях в залата... А досегашната система с камерите? Кво става с нея? Май не работи изобщо... Или е "малко" избирателна системата? Или целта е била да заснемат клипчета на катастрофи, които да въртят по "Акция"??? Най-жалкото е, че не се вижда светлина в тунела... Куките си правят квото си искат - паркират където им дойде и принуждават всички да правят нарушение по този начин, изкачат от храстите, за да ти иска 10 лв, а в следващия момент като дадат как Ламбо-то е паркирало до знака "Забранено паркирането" - господата пътни полицаи излизат с любимото "все едно незнаеш кво ще стане..." - пълен смях. Глобените посредством снимки сигурно са 10% от всички нарушения, които са направени пред скъпоценните им камери... А дали тея по-скъпите камери ще накривят капата на мутрите и депутатите с нови черни джипки и лъскави лимузини? Силно се съмнявам, а те са едни от най-опасните на пътя...

Както и да е, нещо се отплеснах, а и написах куп глупости, които реших да изтрия... Все пак за камерите е темата, да не пиша и аз колко си обичам павираният булевард, който Стефан Софиански щеше да асфалтира преди близо 10 години...
Отговори

todcom снимка todcom 02 март 2009 - 13:20

 doolettle, на 01 Mar 2009, 11:44 PM, каза:

Баси нещастието! Вярно- правил съм простотии и най-вероятно пак ще правя. Всички правим грешки, а много от нас неиздържат на невероятно тъпите неуредици по пътищата и съзнателно нарушават "правилата"! Дори и най-търпеливите масово губят търпение в една ситуация от рода на: "ограничение 30км/ч на прав път с по три ленти в посока и сравнително добра настилка", "знак стоп на кръстовища с много добра видимост във всички посоки", "непрекъсната осова линия по прав участък от 200+м", "тътрещ се с 40км/ч товарен камион (или какво да е МПС) по първокласен път(ако може да се нарече така) и колона от 20-25 леки автомобила зад него които рано или късно предприемат опасни изпреварвания, сами разбирате защо" и още много подобни примери които винаги мога да докажа. И най-тъпото е, че нарушенията правени на подобни места стават нещо нормално и свикваме с тях. По тая система малко по малко това става нормално, а навсякъде говорят за масова агресия по пътищата и сочат броя на жертвите.....!
Незнам защо но винаги ми се струва, че максималната разрешена скорост у нас е силно занижена и все си мислех че и навън ще е така и много се притеснявах от камери и т.н. но няма такова нещо! карам си нормално та дори и малко бързо според моите представи и бях един от най-бавнодвижещите се, а докато се осетя и съм изминал няколко стотин километра. Никакви предпоставки за ПТП, никакво "тътрене" и създаване на колона и още много предимства които предполагат към един нормален трафик и леко пътуване. Да, камери има на всеки километър но те са за да предпазят от някакви изпълнения тип "формула 1"! Гадно ми е като се сетя колко малко е нужно и колко много може да се постигне ако някой от тъпите ни управници реши да направи нещо и за нас а не да тлъстеят на наша сметка и да "ХАРЧАТ" (много интересна дума в случая) по милион евро за глупости като се бият в гърдите колко много са направили за нас, а това със спасяването на ххх живота няма да го коментирам щото ще прозвучи прекалено по български! :mhihi:


:icon_wink2: :icon_evil2: :unsure: напълно съм съгласен с теб колега, казват че по високата скорост била предпоставка за ПТП съгласен съм, но не мога да си обясня ограничение от 20км или 30км както и казваш ти за реално, съответно мога да дам и пример за това, но това е друга тема.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg