Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Силов тунинг на Y20DTH

mrsch66 снимка mrsch66 27 март 2018 - 19:30

Чак ми стана интересно какво е казал тунера защото според тъпанарите от Бош дето са писали дебелите книги и софта дебитомера и мапа са едни и същи за версиите на 1,7 и 2,0 литровите мотори за 2,2-то са вече други и би ли споделил разликата в степента на сгъстяване на 2,0литровите версии. Тези кончета дето си писал са измерени или са предполагаеми според вървенето.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 март 2018 - 22:02

 mrsch66, на 27 март 2018 - 19:30, каза:

дебитомера и мапа са едни и същи за версиите на 1,7 и 2,0 литровите мотори за 2,2-то са вече други и би ли споделил разликата в степента на сгъстяване на 2,0литровите версии.

Проверено многократно и е факт. А и железата на 20дтл и дтх са им еднакви, та не ми е ясно откъде ще дойде разлика в степента на сгъстяване. Освен това и според Хейнес са еднакви. А Хейнес не са известни с грешките си, а напротив.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 март 2018 - 22:03
Отговори

Велин 7801 снимка Велин 7801 28 март 2018 - 00:45

Относно дебитомера пича каза следното: Всички казват че са еднакви но не са ненапразно на DTL e 150лв а на DTH e близо 300.
В повече подробности не е изпадал а и аз не съм се интересувал а колкото за цената също не съм проверил!! Колата не е мерена на Валове
но върви горе долу колкото на един авер HDI то което е 109 кончета. За степента на сгъстяване
autodata 3.38 DTH 17-24 DTL 24-28
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 март 2018 - 07:22

Жив и здрав, да продължава все така!
То затова и по форумите 10% е истина, а 90% са празни писания.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 март 2018 - 07:23
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 март 2018 - 09:20

А тоя 109 коня пежак на какво точно е сложен, че ако е на 206 си е постижение ако вървиш колкото него :mhihi: Тишо може да напише книга вече за хибридизирането на тия коли.

Моето мнение е, че най-вероятно имаш друг проблем който спъва колата. Дали ще е мръсен колектор, мръсен дебитомер, запекли вихрови или заяждащ клапан на турбото, никой не знае. Ако мотора не е на 100% изряден, чиповете стават куци, особено ако се правят къстъм за колата.

Иначе наскоро слагаха турбина + дюзи от 2,2 на такава кола в разлика от твоето и е станала вървежна (Тишо и Оги).

Колегата ДимитърМарк също е с подобна зафира.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 28 март 2018 - 09:23
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 28 март 2018 - 12:02

Аз бих ги оставил с тунера да разредят мотора щом толкова са напред с материята така поне ще имаме информация как правилно се тунингова този мотор.
Отговори

Велин 7801 снимка Велин 7801 29 март 2018 - 00:25

 Ne6to Smisleno, на 28 март 2018 - 09:20, каза:

А тоя 109 коня пежак на какво точно е сложен, че ако е на 206 си е постижение ако вървиш колкото него :mhihi: Тишо може да напише книга вече за хибридизирането на тия коли.

Моето мнение е, че най-вероятно имаш друг проблем който спъва колата. Дали ще е мръсен колектор, мръсен дебитомер, запекли вихрови или заяждащ клапан на турбото, никой не знае. Ако мотора не е на 100% изряден, чиповете стават куци, особено ако се правят къстъм за колата.

Иначе наскоро слагаха турбина + дюзи от 2,2 на такава кола в разлика от твоето и е станала вървежна (Тишо и Оги).

Колегата ДимитърМарк също е с подобна зафира.



Ами HDIто е Мазда 3 1.6... Мотора е на 100процента изряден и не че е куца колата просто очаквах 120+++коня и качен ремапнат файл за DTH
но получих 105+ и файл за DTL :confused:

П.П Колега Тишо74 не разбрах какво точно си искал да кажеш,че тунера дрънка глупости или че според теб е така??
Мисля да се примиря със сегашния сетъп и да не навлизам по надълбоко! Въпреки че за всичко съм дал не малко пари. :3:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 март 2018 - 05:54

Това, което съм искал да кажа, е по- нагоре. А за тунера и най- вече неговите знания ми дреме на...

А с твойте части (кулер, турбо и дюзи от дтх) още преди години са вадени малко над 140 конски сили (сметнати на коляновия вал) тук, в страната, без да се счупи мотора. И колицата си върви доволно и все още си върви все така.
А само за инфо- астрата с турбото от 2.2 още е със стария си софт, който е някакъв пипан дтл-ски, може и да е кадърен. Нещо не ми остава свободно време да довърша нещата и да и пусна темата. И се оказа, че известен тунер обеща да направи софт за нея като беше информиран точно какъв е сетъпа, след което обаче се пробва и не успя. Защо ли?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 март 2018 - 13:16
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 29 март 2018 - 10:29

Изивинете,ама при читав ремап очакваме между 15 и 25% покачване на мощността без каквито и да е подмени на чаркове. Което тук е евентуално постигнато с бая пари хвърлени на вятъра май...
И понеже вече са хвърлени, мисля, че има нужда от някой дето да събере всичката карантия и да я настрои как си трее.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 март 2018 - 17:58

Това се случва само когато всичко по колата работи отлично. Ама наистина всичко. Стига един преобразувател на налягане, например тоя, дето управлява актуатора на гейта (или геометрията) на турбото да е поспекъл по някаква причина и не става. А ако на такава кола се пише софт за самата кола става още по- зле.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 30 март 2018 - 09:40

 tisho.74, на 29 март 2018 - 17:58, каза:

Това се случва само когато всичко по колата работи отлично. Ама наистина всичко.


Съгласен, но ако не е така - търсим проблем и съответно ремонт. Ремапа сам по себе си няма да поправи проблем.
А тия соленоиди, мамка им,.... имам драма с тях от известно време пък ще видим до къде ще я докарам...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 март 2018 - 10:23

Ами изчисти ги за начало. Тишо пробва миналата година стават и от комънрейлите з19, а нови за тях са по 50 лв. Най-лесно да ги почистиш с обезмаслител за спирачки. Също маркучите провери и самата геометрия.

Иначе колегата твърди на око колко коня е станала колата, а на дино не е ходила :) Дори маздата мисля е по-лека от астрата. А и не знам какъв е тоя мотор, но ако е комън рейл, защо го сравняваш изобщо?

Ако няма катализатор и е изолирал ЕГР-а, с тоя сетъп трябва да гони 125 коня. Даже с един стандартен чип за без егр и катализатор и повече налягане от х20дтх трябва да ги докара, ако всичко е здраво. Файлове бол по нета.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 март 2018 - 10:37

 Vankissa, на 30 март 2018 - 09:40, каза:

Съгласен, но ако не е така - търсим проблем и съответно ремонт. Ремапа сам по себе си няма да поправи проблем.
А тия соленоиди, мамка им,.... имам драма с тях от известно време пък ще видим до къде ще я докарам...

Ми не си казал;-) Колко бира може да изпием докато я направим... със сигурност повече от работата.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 март 2018 - 10:37
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 30 март 2018 - 11:17

Ne6to Smisleno каза:

Ами изчисти ги за начало.

Вакуум системата я прочиствах, че беше се откачил един вакуум и беше влязло вода. Самите клапани - предстои да ги пръсна с обезмаслител. Мислех да ги отварям, но преди да отворя мойте, отворих два дефектни, да разгледам устройството - тфа няма сглобяване след като веднъж е отворено. Не и надеждно сглобяване разбира се... Този, които ми управлява EGR-а обаче е с напукан корпус и му се чудя дали направо да не инвестирам в един нов. И винаги греее този клапан, дори и ако колата е само на контакт.
Иначе мойта не е с променлива геометрия - не очаквам проблем в тази насока.

Ne6to Smisleno каза:

А и не знам какъв е тоя мотор, но ако е комън рейл, защо го сравняваш изобщо?

Това не разбрах дали е към мен... не сравянвам нищо. Просто от умерен ремап, при читава техника, средно това се изкарва - между 15 и 25%.

tisho.74 каза:

Ми не си казал;-) Колко бира може да изпием докато я направим... със сигурност повече от работата.

Идната седмица съм отпуска и мисля да й поотделя малко време, но опцията с бирата си седи :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 март 2018 - 18:01

 Vankissa, на 30 март 2018 - 11:17, каза:


Това не разбрах дали е към мен... не сравянвам нищо. Просто от умерен ремап, при читава техника, средно това се изкарва - между 15 и 25%.



Не е към теб, а към човека дето сравнява астрата с маздата. Ако е комънрейл по ред причини ще върви повече от неговата дори и да е 130 коня станала неговата.

Ако искаш имам един клапан дето съм го чистил, че правеше проблем и го бях сменил. На теория може да работи. Може да ти го дам да пробваш. Той и Тишо сигурно държи няколко под ръка.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 март 2018 - 18:30

Бях ги разпродал всичките, ама от понеделник пак имам два. Измити и работещи, че вече ми е неудобно да свалям от колите на Оги за проби на разни хора.
Ама дай да не пиша повече за това тук, че се оспами темата.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 март 2018 - 21:38
Отговори

Велин 7801 снимка Велин 7801 30 март 2018 - 23:17

Към колегата Нещо смислено сравних ги само и единствено защото астрата върви горе долу колкото маздата не е голяма разликата(да не казвам почти няма) въпреки че е комънрейл и налягането там е 10 пъти по високо!!

Към останалите по колата всичко работи отлично!!!! и мотора е в доста добро състояние!!

Колега Тишо74 незнам защо май си останал с впечатление че съм голям робот и нищо не разбирам от общото устроиство на автомобила..
:naughtynono: не е така! Просто мисля че тук е мястото да пиша какво съм постигнал с този сетъп понеже не съм доволен от резултата..

Но след всичко изписано мисля да се обърна към друг тунер (Явно това искате да ме посъветвате благодаря!!) да го бяхте казали в прав текст. :dummy: :dummy:

Някой има ли тел.на колегата DIMAS ?? :flag:
Мнението беше редактирано от Велин 7801: 30 март 2018 - 23:19
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 31 март 2018 - 09:11

Колега, иди на дино. Имам астра комънрейл, която е 120 коня и вектра б която е над 120 кояна с такъв мотор като твоя и мога да ти кажа че въпреки 200 кг повече на астрата и няколкото в повече на вектрата, вектрата ми няма шанс. Не можеш да сравняваш двата видя двигатели. При теб нещата при сравнението са в обратна пропорция. По-леката кола е с комънрейл (мисля че 3-ките са по-леки) и вървят еднакво. Ами най-вероятно си постигнал каквото е могло да се постигне. От тук натам иди да ти премерят колата на дино, за да провериш резултата. Ако наистина излезнеш прав, тогава го мисли.

Моята вектра съм я тествал с дизелова шкода октавия 1,6 и 105 кс комънрейл и я бия с половин дължина до 150 върви съвсем малко след мен. А е поне 20 коня надолу и е по-тежка от тая мазда...Даже според мен я биех само защото беше с енерджи сейвър пущината и не я държаха гумите, иначе няма шанс вектричката.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 31 март 2018 - 09:14
Отговори

asensio снимка asensio 02 април 2018 - 23:13

 Велин 7801, на 27 март 2018 - 13:37, каза:

Такаа пичове и дами ако има такива :devil-smiley-019: налага се отново да възродя една стара и болна(поне за мен)тема за да обменим опит. :newsm05_41:
Моята 82коньова бегачка (DTL) претърпя следните промени:
1во Кулер от DTH - никакава ама никаква разлика!!!!!
2ро Турбо и дюзи от DTH - мъртвеца малко се съживи усети се някаква макар и малка разлика
3то Ремап няма да казвам при кой за да няма недоволни... - колата определено тръгна осезаемо!!
но след всичко и кесийката олекна също осезаемо :moderator:

За колата очаквах да стане около 120++кн.нооо уви не стана! :sad-smiley-046:
пича който ми качи новия софт (а той не е гаражен тунер с лаптоп) напротив препоръчан тук във форума каза следното:
За да стане един DTL нa DTH освен турбо,дюзи,кулер трябва и компютър(софта на DTH e мн по голям DTLския комп не може да събере новия софт)и дебитомер трябва от DTH и наи-вече имало разлика в степента на сгъстяване
между двете коли(проверено в autodata така е!) което значи поне за мен глава или гарнитура за разреждане!!
Към този момент колата е не повече от 105-107коня а очакванията са други какво да направя :confused:
Въртят ми се в главата едни глупости за дюзи от 2.2 :moderator: :confused:
ПОМАГАЙТЕ!!



На Димас астрата беше 82 коня X20DTL, претърпя - кулер, турбо от дтх и дюзи от 2.2 и отиде за ремап. След ремапа колата беше 137 коня ако не се лъжа. Вече е продадена, но мога да попитам колко точно стана. Та тука при тебе има някакъв много сериозен бъг в системата ако наистина си извадил само това което описваш. Честно казано не знам и какво да кажа като насока за евентуален проблем, но той не е имал такива проблеми с дебитомер, мап и още повече с големината на софта. Отиде, каза им кво е направено, колата се качи на валовете, направиха му я и остана много щастлив.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 април 2018 - 10:47

Така знам и аз. И за още една, дето изкара малко над 140.
А в случая за мен е ясно, че има проблем, или проблеми. Просто трябва да се открие или открият.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 април 2018 - 10:48
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg