Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

смяна воден радиатор на омега фейслифт

kevin снимка kevin 11 август 2018 - 19:49

Значи ако си прочел мнението на колегата mrsch66 и си сравнил двата радиатора,никакви ядове,по въпроса колко ще изкара тук си е тото,и не защото си избрал марка, а защото не е оригинален за вграждане,3 дни,3 месеца ,и може и 10 години.При еднаква площ на тръбичките на радиатора не знам как ще държи по висока температура,при положение че стария с годините му е намалял дебита.Абсолютно съм съгласен че за нашите по възрастни коли суми от 600 лева и нагоре,меко казано си е голямо перо защото това няма да е единственият проблем за годината.По въпроса кое е оригинално и кое не.Имал съм си работа,с оригинални части и прочетете внимателно,ако тук една бензинова попа е 150 лева,и в Германия е толкова само че в евро. Така че радиатор на цена 600 лева в БГ е 600 евро там.Сега ще има коментари но може да проверите с приятели сами дали е така.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 август 2018 - 20:12

 tisho.74, на 11 август 2018 - 18:27, каза:

Всичко си е според цената, а напоследък и цената не е гаранция.

Климатичния на пежото вече е нисенс. И резултата не закъсня- преди на макс имах 3 градуса на шофьорската духалка, сега при същите условия имам 10. Толкова по темата.



Интересно Тишо,
Аз го мерих и имам с тоя тайванския 3.5 градуса от средната конзола духалките. След като го сложихме го мерих с един термометър. Естествено беше на LOW със затворена клапа за външен въздух.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 август 2018 - 20:16
Отговори

char снимка char 12 август 2018 - 18:35

 kevin, на 11 август 2018 - 19:49, каза:

Значи ако си прочел мнението на колегата mrsch66 и си сравнил двата радиатора,никакви ядове,по въпроса колко ще изкара тук си е тото,и не защото си избрал марка, а защото не е оригинален за вграждане,3 дни,3 месеца ,и може и 10 години.При еднаква площ на тръбичките на радиатора не знам как ще държи по висока температура,при положение че стария с годините му е намалял дебита.Абсолютно съм съгласен че за нашите по възрастни коли суми от 600 лева и нагоре,меко казано си е голямо перо защото това няма да е единственият проблем за годината.По въпроса кое е оригинално и кое не.Имал съм си работа,с оригинални части и прочетете внимателно,ако тук една бензинова попа е 150 лева,и в Германия е толкова само че в евро. Така че радиатор на цена 600 лева в БГ е 600 евро там.Сега ще има коментари но може да проверите с приятели сами дали е така.


втори ден тестове и не виждам абсолютно никаква разлика стар/нов радиатор , имам едно ходене до бачково и на 17 до шипка , тогава ще си каже - онзи ден на 5 километра от шипка ми се спука , обърнах и до пловдив със спукан радиатор като колата не вдигна повече от 85 градуса - хубав прав път , ненатоварен в по-голямата си част - да очаквам ли някакви последствия
Отговори

kevin снимка kevin 12 август 2018 - 19:03

Колега никой не може да ти каже ще има ли последствия.Наглеждай често антифриза и запомни до къде е,на първо време всяка сутрин.Пипай маркучите дали са странно надути,виж при работа на място като отвиеш внимателно капачката дали излизат балончета.Това са признаци за последствията които можеш да очакваш,да си издухал гарнитура на главата.Ако няма такива признаци за сега, добре.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 12 август 2018 - 20:06

 char, на 12 август 2018 - 18:35, каза:

втори ден тестове и не виждам абсолютно никаква разлика стар/нов радиатор , имам едно ходене до бачково и на 17 до шипка , тогава ще си каже - онзи ден на 5 километра от шипка ми се спука , обърнах и до пловдив със спукан радиатор като колата не вдигна повече от 85 градуса - хубав прав път , ненатоварен в по-голямата си част - да очаквам ли някакви последствия

Има само две възможности при спукан радиатор да не вдигне повече от 85 гр. или сух датчик(на пара не работи) или постоянно отворен термостат.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg