Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

проблем със стъклата на задните врати

Dimiter снимка Dimiter 26 февруари 2020 - 09:42

Здравейте колеги!
Както вече писах в една друга тема, от съвсем скоро съм собственик на Astra G 2005 година с двигател Z16XEP.
Забелязах, че докато карам отзад се чува леко свистене, което при по-високи скорости става доста неприятно и се оказа, че уплътненията или и аз не знам как да ги нарека на стъклата на задните врати са сякаш отрязани по-ниско или са паднали надолу. Не знам как по-ясно да го обясня.
Може би ако пусна снимки ще стане ясно. Но не знам дали в този форум могат да се качват снимки или трябва да ги кача някъде другаде и да дам линкове.
Става въпрос за вертикално уплътнение с жлеб, което стои в задната част на стъклото, там където има нещо като "колонка" и по-назад има триъгълно стъкло.

Питането ми е откъде мога да намеря такива уплътнения, или къде да отида, където биха могли да ми го оправят този проблем. Дребен е на пръв поглед, но така не може да се кара.
Благодаря.

П.С. Много се извинявам, сега виждам, че има пуснати две идентични теми, а не съм го правил, поне не и съзнателно, и не знам как е станало. Единствено си редактират темата, не знам как станаха две темите.
Моля модераторът да изтрие едната от тях, защото аз не виждам възможност сам да направя това.
Мнението беше редактирано от Dimiter: 26 февруари 2020 - 09:48
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 февруари 2020 - 12:45

Изтрих другата тема, трябва да качиш снимката другаде и да я споделиш тук.

По въпроса... свали стъклата, извади с пръсти уплътнението малко навън от най-горния край и го дръпни леко нагоре. От годините се е "свлекло"...
Отговори

Dimiter снимка Dimiter 26 февруари 2020 - 13:21

Мерси, ще пробвам.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg