Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Zafira 2.0 DTI

rumpich снимка rumpich 27 септември 2015 - 14:05

Здравейте колеги! Току що се регистрирах и не знам къде е мястото относно моя проблем затова пускам нова тема!
На скоро си купих Опел Зафира дизел 2.0DTI. Всичко беше добре и аз доволен докато един ден не реших да я измия външно с маркуча!
След като я измих я запалих и я закарах на сянка. След 3-4 часа колата запали след 10 минути въртене.
Двигателя работеше добре и след 3-4 мин я угасих. След 15мин. запали пак трудно и тръгнах да се прибирам.
Настъпах я на дълго и на около 120км/ч изведнъж започна да придърпва светна чека и угасна в движение. Неискаше да ппали.
Започнах разговори с приятели да дойдат да ме теглят и реших да пробвам и запали лесно след 3-4км пак угасна в движение 1-2 разклатих колата и тогава като че ли по-лесно запали.
И така няколко пъти докато акумулатора падна и тотално отказа да пали.
На другия ден я закачихме на компютър. Грешките, които беше записала са:

P0335-(D) Crankshaft Sensor Circuit/Perfomance - Not pesent
P0340-(D) Camshaft Pоsition sensor circuit range/perfomance - Not pesent
P0340-(A) Camshaft Pоsition sensor circuit Malfunction - Not pesent
P1540-(D) Air Condition PWM-Signal invalid - Not pesent
P1222-(A) Injection pump Malfunction - Not pesent
P1811-(A) Torque Signal Malfunction (CAN) - Not pesent
P0381-(4) Glow Telltale Circuit Open - Not pesent
P0380-(4) Glow Device Circuit Open Circuit - Not pesent
U2103-(7) <Unknown DTC>-Not pesent
P1612-(D) Immobiliser No Or Wrong Signal - Not pesent
След изчистване на грешките запали и сле 15-20 сек спира и изписва грешка Р0380 и така няколко пъти.
Сега изписва грешка Р0340.
Оказа се изгорели са и 4-те подгревни свещи 2 от които нямат развиване. Смених другите 2 но си дава грешка Р0340 и не пали!
След консултации ми казаха че е ГНП-то. Други майстори казват, че датчика за разпределителния вал е на самата помпа и се сменя а самия датчик струва 200лв - Бош
Имал ли е някой ситуация сходна с моята? Помагайте с предположения или с каквото и да е!
Възможно ли е е според вас при миенето на колата да съм намокрил някъде или просто съвпадение - ДВИГАТЕЛ НЕ СЪМ МИЛ!
Мнението беше редактирано от rumpich: 27 септември 2015 - 14:33
Отговори

rumpich снимка rumpich 27 септември 2015 - 14:15

Искам да допълня само, че колата с палене и вървене проблеми не е имало. Правеше ми впечатление, че при палене когато е студена палеше от раз, но светваше чека. ИЗкарвам я от гаража изгасям, пак паля светва лампата за чека и след 4-5 сек лампата на чека изключва. Когато е загряла не ми е светела чек лампата!
Забравих да кажа, че когато закъсах по път на 2 ми замириса на сурова нафта в купето..
Мнението беше редактирано от rumpich: 27 септември 2015 - 15:56
Отговори

vdwind снимка vdwind 27 септември 2015 - 14:17

Ти сигурен ли си, че не се е откачил някой конектор на компютъра на двигателя или на управлението на горивната помпа? Направи една педал-диагностика и кажи какви грешки дава сега. Натискаш газ и спирачка и ги държиш натиснати, даваш контакт и броиш светването на чек енджин лампата, записваш колко пъти мига 10 мигания е числото 0. Пиши пак какви са грешките и ще мислим
Отговори

rumpich снимка rumpich 27 септември 2015 - 14:25

Ами колега доколкото мога да видя няма откачени куплунзи и кабели /уж/, а и никой не е пипал под капака да се съмнявам че има нещо откачено, но все пак мога да проверя! Благодаря за диагностиката която сте описали, не бях чел за такава още!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 27 септември 2015 - 15:15

Много се съмнявам, че тук ще заработи педална диагностика :)
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 септември 2015 - 15:43

Р0335 Неизправност във веригата на датчик А за положението на коляно-вия вал Р0340 Неизправност във веригата на датчика за положението на разпределителния вал Р0380 Неизправност във верига А на подгряването
Р0381 Неизправност във веригата на индикатора на подгряването P1222 Няма сигнал от системата за управление на ускорението Прегледай кабела и буксата на датчика на кол.вал обикновенно се опича изолацията и дава на късо като не работи коректно и шашка датчика на разп.вал който е в помпата по лошата грешка е тази свързана с аванса но тя не е активна Р1612 е за имобил. но тя също не е активна така че не пречат да запали двете грешки за подгряването не те бъркат за сега защото мотора при тези темп.пали без да търси подгряване.
Отговори

rumpich снимка rumpich 27 септември 2015 - 15:55

 mrsch66, на 27 септември 2015 - 15:43, каза:

Р0335 Неизправност във веригата на датчик А за положението на коляно-вия вал Р0340 Неизправност във веригата на датчика за положението на разпределителния вал Р0380 Неизправност във верига А на подгряването
Р0381 Неизправност във веригата на индикатора на подгряването P1222 Няма сигнал от системата за управление на ускорението Прегледай кабела и буксата на датчика на кол.вал обикновенно се опича изолацията и дава на късо като не работи коректно и шашка датчика на разп.вал който е в помпата по лошата грешка е тази свързана с аванса но тя не е активна Р1612 е за имобил. но тя също не е активна така че не пречат да запали двете грешки за подгряването не те бъркат за сега защото мотора при тези темп.пали без да търси подгряване.


Благодаря, Колега за инфото! Аз също съм на мнение, че проблема е от кабел и букса.... ще пиша за развитие по проблема! Все пак ще се радвам за още идеи.
Мнението беше редактирано от rumpich: 27 септември 2015 - 15:56
Отговори

rumpich снимка rumpich 28 септември 2015 - 12:38

 mrsch66, на 27 септември 2015 - 15:43, каза:

Р0335 Неизправност във веригата на датчик А за положението на коляно-вия вал Р0340 Неизправност във веригата на датчика за положението на разпределителния вал Р0380 Неизправност във верига А на подгряването
Р0381 Неизправност във веригата на индикатора на подгряването P1222 Няма сигнал от системата за управление на ускорението Прегледай кабела и буксата на датчика на кол.вал обикновенно се опича изолацията и дава на късо като не работи коректно и шашка датчика на разп.вал който е в помпата по лошата грешка е тази свързана с аванса но тя не е активна Р1612 е за имобил. но тя също не е активна така че не пречат да запали двете грешки за подгряването не те бъркат за сега защото мотора при тези темп.пали без да търси подгряване.


Колега, според майстора всички кабели и букси са добре. Буксите са пръскани със спрей! Лошото е, че помпата е с 2 букси и навсякъде казват че неподлежи на ремонт. Варианта е 2 употреба, а никъде няма!
Отговори

titan22 снимка titan22 28 септември 2015 - 13:11

Излиза че помпата ти е с управление PSG16.Попитай тук за твоя проблем,колегите са отзивчиви и ще те посъветват какво да правиш-Моята връзка
Отговори

rumpich снимка rumpich 28 септември 2015 - 14:28

 titan22, на 28 септември 2015 - 13:11, каза:

Излиза че помпата ти е с управление PSG16.Попитай тук за твоя проблем,колегите са отзивчиви и ще те посъветват какво да правиш-Моята връзка


Колега, говорих с Кирил Тодоров, както и със сервиз в София, отговорите са еднакви: "с две букси помпа не подлежи на ремонт"
Отговори

titan22 снимка titan22 28 септември 2015 - 14:49

Пратил съм ти на ЛС къде да търсиш помпа 2-ра употреба.
Мнението беше редактирано от titan22: 28 септември 2015 - 14:50
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg