Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Грешки ЕКУ

Petio снимка Petio 27 януари 2009 - 18:38

Колеги днес на няколко пъти ми светеше лапата на инжекциона днес даже неможа и да запали та дадох диагностика на еку-то и резултата е:
Грешка 44, грешка 13 и грешка 64
став авапрос нещо за ламбда сонда ама какво да я правя
Колата се кара и на газ и на бензин лапата свети и на бензин
Помагайте
Мнението беше редактирано от Petio: 04 февруари 2009 - 17:50
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 27 януари 2009 - 21:13

14 Coolant Temperature Sensor (CTS) Low voltage - това според мен е първопричината - окъсен кабел или окъсил датчик на температурата на двигателя - на Ц16 НЗ се намира на всмукателния колектор сигурно и при теб е там но датчика който е с букса с два извода
грешка 13 е ламда сонда
а грешка 44 е бедна горивна смес

понеже датчика се е скапал (или връзката до него) и компа е подал сигнал за обедняване на сместа и понеже сместта е била постоянно бедна е помислил че и ламда сондата е дала фира защото няма промяна
Отговори

Petio снимка Petio 27 януари 2009 - 21:26

 Duke_BG, на 27 Jan 2009, 09:13 PM, каза:

14 Coolant Temperature Sensor (CTS) Low voltage - това според мен е първопричината - окъсен кабел или окъсил датчик на температурата на двигателя - на Ц16 НЗ се намира на всмукателния колектор сигурно и при теб е там но датчика който е с букса с два извода
грешка 13 е ламда сонда
а грешка 44 е бедна горивна смес

понеже датчика се е скапал (или връзката до него) и компа е подал сигнал за обедняване на сместа и понеже сместта е била постоянно бедна е помислил че и ламда сондата е дала фира защото няма промяна


двигателя е ц18нз вътре температурата си е нормална
къде е тоя датчик да го сменя, че поне ще е по евтин от сондата
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 27 януари 2009 - 21:30

написал съм къде се намира ако не знаеш къде е всмукаелния колектор става сложно за обяснение :)
иначе датчика е 15 лева
Отговори

tena снимка tena 27 януари 2009 - 21:33

Цитат

name='Petio' къде е тоя датчик да го сменя



Ами, ако причината е в кабелите?!


Лека и безаварийна!!!
Отговори

Petio снимка Petio 27 януари 2009 - 21:39

Сещам се за кой датчик става вапрос (поне така мисля де) то май трябва първо връзките да премеря
Каква стоност трябва да дава датчика при загрял двигател
Ще пробвам утре да го сменя без да сменям сондата и ще зачистя грещките дано се оправи, че иначе няма палене особенно ако е загряла колата върти все едно няма ток или бензин изобщо непрехълцва.
Досега съм я карал само на гас инжекциона свети от време на време но не ми е правила проблеми,сега почна и на бензин да свети постоянно
Отговори

floyd снимка floyd 28 януари 2009 - 07:47

При 20 градуса - 2950 ома.
При 40 градуса - 1450 ома.
При 70 градуса - 500 ома.
При 100 градуса - 320 ома.

Преди да сменяш, свали го и го премери - слагаш го в гореща вода и мериш на крачетата. Премери също и крачетата към корпуса да не е окъсил. Ако показанията му са около горните, търси кабеляка да не е дал на маса някъде. И като развиваш, внимавай - изтича антифриз от отвора. Подготви си някакъв тампон да го затапиш.
Отговори

Prilo снимка Prilo 28 януари 2009 - 08:55

Темп датчика на С18NZ се намира на флейтата на термостата, но откъм купето. Точно между динамото и цилиндровата глава.
Не е като на 1.6, на всмукателните колектори!

Смени си първо датчика.
Изчисти си грешките.
Тогава виж дали още имаш проблеми и ако е така - нова диагностика, за да се види какво друго и има.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 28 януари 2009 - 10:52

ако на загряла кола не можеш да запалиш е напълно възможно датчика ти да има по-ниско съпротивление от нормалното - съответстващо над 110 градуса и компа да блокира запалването
Отговори

Petio снимка Petio 28 януари 2009 - 17:53

Колеги оказа се че буксите на CTS датчика са много клеясали и това явно е оказало проблемо но и датчика май си е заминал във гореща вода дава около 1500.ома а при стайна температура около 2300ома смених го за всеки случай зачистих грешките и засега проблеми няма,надявам се и да не се появат, пръснах малко контактен спрей и на буксата за всеки случай
Благодаря на отзовалите се, че без тях щях да се размина не с 20 кинта а със най малко 100 за ламбда сонда, датчик и т.н
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 29 януари 2009 - 15:40

само внимавай с употребвата на контакт спрея - при такива стойности на датчика малко контакт спрей може да скапе пак пейзажа
иначе честито и да почерпиш :)
:mhihi:
Отговори

Petio снимка Petio 04 февруари 2009 - 17:51

Колеги след известно каране сега дадох тест на компа оказаха се грешки 13,44 и 64
13 и 44 са от това че карам на газ можеби но 64 незнам какво означава и дали е фатална грежка
Отговори

tena снимка tena 04 февруари 2009 - 20:33

 Petio, на 04 Feb 2009, 05:51 PM, каза:

Колеги след известно каране сега дадох тест на компа оказаха се грешки 13,44 и 64
13 и 44 са от това че карам на газ можеби но 64 незнам какво означава и дали е фатална грежка


Означава ниско напрежение на високоволтовата (запалителната) бубина и е валидна само за ц18нз. Не е фатална, но не е лошо да прегледаш инсталацията и всички връзки(букси).


Лека и безаварийна!!!
Отговори

Petio снимка Petio 04 февруари 2009 - 21:45

Колеги да споделя днес мерих напрежението на колата при работещ двигател показваше ми 13.3-13.6 явно затва е записало и грешка 64
Мерси за отговора
Мнението беше редактирано от Petio: 05 февруари 2009 - 20:09
Отговори

tena снимка tena 05 февруари 2009 - 21:02

Колега, измереното от теб напрежение не ми се вижда някакъв криминал. Все пак на доста коли за нормално напрежение се считат стойности 13,1 до 14,1 V. или да кажем малко в плюс. По-скоро ми е интересен момента с присветкането на лампата за напр. на генератора-как при какви условия, за колко?

Лека и безаварийна!!!
Отговори

koceto81 снимка koceto81 05 февруари 2009 - 21:16

Все ми се струва че нормалното е 13,8 до 14,5V
Отговори

tena снимка tena 05 февруари 2009 - 21:28

 koceto81, на 05 Feb 2009, 09:16 PM, каза:

Все ми се струва че нормалното е 13,8 до 14,5V


Вероятно си прав, но моята например си работи нормално м/у 13 и 13,5V. Нещата доста зависят и от измерителния прибор.


Лека и безаварийна!!!
Отговори

Petio снимка Petio 06 февруари 2009 - 16:26

Значи лампата на генератора започва да засиява когато има много консуматори например парно и нагревател седалки или парно и фарове или фарове и нагревателя на стъклото и така, но изключа ли по големите консуматори и всичко е наред.
За измерването меря с мултицет показанията са около 13.5 имам и рено лагуна на него показанията са твърдо 14.3 каквито и консуматори да се включват
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 06 февруари 2009 - 16:35

 Petio, на 06 Feb 2009, 04:26 PM, каза:

Значи лампата на генератора започва да засиява когато има много консуматори например парно и нагревател седалки или парно и фарове или фарове и нагревателя на стъклото и така, но изключа ли по големите консуматори и всичко е наред.
За измерването меря с мултицет показанията са около 13.5 имам и рено лагуна на него показанията са твърдо 14.3 каквито и консуматори да се включват

Масата на генератора не е наред. Явно гъвкавия кабел взима-дава...
Отговори

Petio снимка Petio 06 февруари 2009 - 17:23

Невярвам да е от масата преди около седмица съм свалял генератора и ако е била клеясала нешщо сефа ще е наред другаде е
А опасно ли е това и може ли да ме остави някаде на пътя че сега жената е кара
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg