Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Проблем с Гумите!

hanchko снимка hanchko 25 април 2010 - 19:29

Колеги здравейте. Имам един въпрос отностно баланса на гуми. Когато си сложиш летните гуми преди месец, преди монтажа ги балансирах и след 200-300км на 110 км/ч волана започна да ми се тресе и аз реших пак да отида на баланс. И в петъка отивам, аз на гумаджийница, хората ми ги балансираха отново и днес реших да пробвам дали са добре, отивам на околовръстното и пак между 110 и 120 км/ч волана започна да ми се тресе. Искам да питам от какво може да се е получило така. Трябва ли да обвинявам сервиза, че не са си свършили работата и не са балансирали добре гумите или проблема може да е друг. Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарен...
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 25 април 2010 - 20:07

Колега отиди на друго място с по-хубава баланс машина да ти ги оправят :manta:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 25 април 2010 - 20:47

Колега смени гумаджията и виж все пак ходовата част ако има износене или за смяна части(примерно изтървали амуртисьори.тампони,шарнири или накрайници маже да се получи това тресене).Успех.
Отговори

silvaro снимка silvaro 25 април 2010 - 21:25

А централния отвор на джантите съвпада ли с този на Опел ? т.е. оригинални ли са джантите или си с втулки за твоя централен отвор....тресене при 110-130км/ч обикновенно е от дисбаланс на задните гуми! Ако не намериш майстор да ти ги балансира пиши ЛС и ще балансираме колата!
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 25 април 2010 - 21:33

Не съм съгласен с предходното мнение на колегата ,че при скорост 110-130 е дисбаланс на задните гуми не казвам ,че и там проблема може да е...но ако са задните ще се усеща при скорост над 140 км.(давам пример понеже за втори път ми се получава и то на различни коли....при скорост 140 и нагоре се получава вибриране по колата и по точно задните стъкла имаш чувството ,че ще се измъкнат.Да съпроводено и със вибриране и отпред но там се обира от волана.Какво се получи последно след сняг и киша от задните джанти падна 2 лопатки пясък и кал.Може да се получи при меки гуми и криви джанти,а комбинацията от двете е пагубна за гумите при повече товар отзад..).Колегата казва ,че се получава при скорост 110 км което ме води на мисълта ако няма проблем по предницата да се поражда от неправилно балансиране или криви джанти.
Мнението беше редактирано от slav9081: 25 април 2010 - 21:35
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 25 април 2010 - 21:59

Колега, ако със зимния комплект гуми и джанти не си имал този проблем,
то тогава тресенето идва от настоящия комплект.
Може да има крива гума, но би трябвало в гумаджийницата да ги огледат добре
и да забележат.
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 25 април 2010 - 22:06

2 варианта.
1. Болтове, централен отвор
2. Смени гумаджията.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 25 април 2010 - 22:29

за мене пък крива задна джанта и аз бях така.
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 26 април 2010 - 00:26

Ако е така то гумаджията трябва да го е видял на баланс машината.
Отговори

hanchko снимка hanchko 26 април 2010 - 02:17

Със Зимния комплект гуми нямам никакъв проблем, а и окачването ми е в много добро състояние. Проблема според мен е в гумите, но явно гумаджийте не са си свършили работата макар, че вземат парички за това. Ако някой знае сервиз, в който могат да ми помонат нека каже. Ако може да е в Младост, Дианабат или Студентски град... Благодаря много...
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 26 април 2010 - 06:00

Колега,
Не разбрах сменил си само гумите на същите джанти от зимата или на други? Ако са същите - гума ти прави проблема.
Когато ти ги балансираха ти не беше ли до машината?
На екрана й всичко се вижда. Противотежести със тегло над 20-30g вече говорят за проблеми със съответното колело.
Ако се съмняваш в джантите, нека ти завартят само тях - също всичко се вижда.
И наистина смени гумаджията! На мен момчетата в сервиза 2-3 пъти развъртат колелото, докато машината покаже 0-0.
Отговори

silvaro снимка silvaro 26 април 2010 - 06:58

 hanchko, на 26 Apr 2010, 3:17, каза:

Със Зимния комплект гуми нямам никакъв проблем, а и окачването ми е в много добро състояние. Проблема според мен е в гумите, но явно гумаджийте не са си свършили работата макар, че вземат парички за това. Ако някой знае сервиз, в който могат да ми помонат нека каже. Ако може да е в Младост, Дианабат или Студентски град... Благодаря много...


Извинявам се за цитата ама .... колега драсни едно ЛС и ще ти кажа къде в младост да дойдеш , работя в сервиз за гуми....тук и една седмица да си цъкаме по клавиатурата няма да си решиш проблема, а колегата дето не е съгласен с моето мнение да дойде да му махна тежестите от задните гуми и да види при колко ще му тресе....айде със здраве!!!

п.с. Такъв термин като неправилно балансирани гуми няма....има или балансирани, или не!
Мнението беше редактирано от silvaro: 26 април 2010 - 07:02
Отговори

hanchko снимка hanchko 26 април 2010 - 11:58

Значи летните гуми са на лети джанти, а зимните са ми на метални и от доста време си ги въртя така. Но летите джанти са карани няколко сезона и си имат втулки и всичко си е както трябва. Най-добре е да отида на ги проверя отново. Иначе не съм гледал на машината, когато ми са балансирали гумите.
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 26 април 2010 - 12:04

И да гледаш колега когато не разбираш няма смисъл. Отиди при свестен, добър гумаджия, даже ако е познат още по-добре. Качи всичките гуми на баланс машината и както казват в мойто село "ще стане белни" от къде е.
Отговори

topliq снимка topliq 05 май 2010 - 19:19

 hanchko, на 26 Apr 2010, 12:58, каза:

Значи летните гуми са на лети джанти, а зимните са ми на метални и от доста време си ги въртя така. Но летите джанти са карани няколко сезона и си имат втулки и всичко си е както трябва. Най-добре е да отида на ги проверя отново. Иначе не съм гледал на машината, когато ми са балансирали гумите.


колега
1баланс машина
2 болтове
3централен отвор
4при много износени гуми все едно не си правил баланс
5 крива джанта
6разбито по предницата
7 гума която е почнала да се изкривява и не се забелязва лесно
колега искаи да ги видиш тези неща
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg