Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Новата Астра, Астра Х или Хюндай и30?

Тази тема е заключена Next »

v_ankata снимка v_ankata 13 април 2010 - 20:09

Карал съм кия сеед 1.4 109 коня от чисто нова/ за тези които не знаят е 1:1 с хюндая/ - мнооого слаба кола. Тея 109 коня са само на хартия, карал съм я доста време, като не малко част от него е било на границата на възможностите и, но не върви за 109 коня и това е. Най-вероятно купето е много тежко и въпреки че скоростите са доста къси, немогат да компенсират. За дълги преходи пък да не говорим - абсурд. Моя съвет е да се насочиш към 1.6 122коня ! 1.4 за тая кола е пълен та..к. Карал съм хюндай елантра 1.6 109 коня - върви повече - изпитано е многократно. Дано съм ти бил полезен поне малко!
Мнението беше редактирано от v_ankata: 13 април 2010 - 20:11
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 13 април 2010 - 22:02

 Vladko, на 13 Apr 2010, 15:39, каза:

Колега, защо така с лошо. Аз също карам такава астра, не мога да разбера какво искаш от колата. Какво значи слаба....


Слаба значи във всяко нещо да има проблеми, започвам:
- при затваряне на предните прозорци започва пукане, трябва дозатваряне - какво им пречеше да го направят само да се дозатваря след примерно 10 секунди след като се е вдигнал прозореца догоре??? недомислица!!!
- климатроника е подигравка със софтуерните технологии и трябва да се преподава в университетите как не бива да се прави софтуер... слагаш на 23 градуса зимата и вентилатора на купето ще ти фучи на високи обороти вечно - какво им пречеше да бутнат някой друг градус нагоре и после да намалят вентилатора като се достигне указаната температура?? няма настройка с 0,5 в резултат на което примерно на 22 градуса духа топло а на 23 като го настроиш духа струдено, а аз искам да не духа защото температурата е добре примерно. Вентилацията като цяло е много зле - за отопление зимата е голяма мъка, а климатика е символичен - в голяма жега ако е за кратко няма смисъл да се включва изообщо. При външна температура 13 градуса се включва компресора да изтудява при зададена 23 градуса - за каква говорим?!?
- сензора за дъжд не може да се изключва! Да не може да си пуснеш чистачките на интервал - а тази функция си трябва - например заскрежен прозорец и сензора не работи още добре - трябва някой да прибърсва отвреме на време. Друг случай - снежна зима по магистралата трябва перидочно да се прибърсва прозореца, на сензор се получава следното - събират се кални пръски по стъклото но сензора не отчита, като се насъберат повечко чистачките тръгват - омазват, след това решават че е мног озацапан приозореца и пускат на макс скорсот в резултат на което ако не пръснеш течност не се вижда нищо.... тази фукция може да убие човек!!!
- обема на течноста за чистачки е 2 литра!!! Пръскаш 10 пъти и свършва, започват едни предупреждения на дисплея - лудница... на предишната ми кола обема беше 14 литра. Зареждах го 2 пъти в годината
- още като нова пукаше нещо от към жабката и от към таблото при неравности, със времето става по зле - пука вече и от 5-тата врата и от лявата врата
- вратите се затварят само със силен масивен удар, не е като на обикновенните коли...
- скоростите на студено влизат трудно, всъщност при определени сутуации е направо невъзможно - говоря за превклюване нагоре например от 1 на 2-ра. Трудно се привключват и при по топло време и повече обороти - ако искаш бърз старт като за драг примерно трябва здраво да стискаш лоста и яко дърпане за 2-рата...
- съединителя отделя много високо - като цяло си е твърдичък и вибрира педала в момента на отцепването, на всичкото отгоре скърца, скърца както на по-предишната ми кола а тя беше на 220 хил.км.... Казах да ми го оправят гаранционно - явно го напръскаха с нещо и за момент спря да скърца, но сега пак се разскърца.
- бучене от генерацията под 1500 оборота изпада в резонанс ли не знам какво бучи много - лекува се с обороти, но както писах преди на магистрала след 145 км/ч пак влиза в резонанс - не може да се кара с тази скорст, към 160-170 е по-тиха. Освен това има някаква снадка ли не знам какво след катализатора - като старите коли се чува, пращи като е студена, като загрее явно се разширява и утихва
- 2 фабрини дефекта имаше моята, но хубаво че съм любознателен и си ги намерих в базите им данни и ги оправиха гаранционно - резонанс при 2800 оборота и невървене под 2000 оборота и висока външна температура
- разхода както писах ... каталожния разход е гавра с потребителя!!! тази кола 5,2 извънградско може да направи ако караш със 70 примерно, към 140 разхода отива на 9, стига и подминава 10/100 при по истонско каране - само ако знаех тази подробност нямаше да си взема тази кола!!! Градско от 8,7/100 - фантастика на болни умове да докарат параметри - да ама не - потребителя мрази да го лъжат и трудно забравя!!!
- за вървенето какво да коментирам... 115 коня... дрън дрън.... пак фантастики от опел... Примерно Вектра или Калибра 115 коня - няма нищо общо нито по вървене, ното по разход, те от опел да не ни мислят за балъци?!?!

мога и още да се изброя, но докато ги писах тези проблеми се изнервих и не ми се пише повече... Просто колата не е карана по време на разработка, налични са проблеми чието оправяне е нямало да им струва почти нищо, опитвали са се да докарат нещо но не са успели, климатроник и сензора за дъжд издават това - просто нямат опит с по луксозните екстри, като цяло нямат опит защото всички тези изброени проблеми не ми се виждат толкова трудни за оправяне и с едно по продължително каране спокойно е можело да ги установят, точно заради такива проблемчета Астра винаги ще бъде 2-ри в класа си и за 5 години ще има огромна обезценка... Поне имат от кого да гледат - като не могат нещо да видят другите как го правят - да вземат едно Пежо 307, един Меган и един Голф и да покарат да видят - да съберат най доброто и да направят една истинска кола накрая!!!
Отговори

ogytonchev снимка ogytonchev 14 април 2010 - 12:10

Мерси много за всички мнения до момента!
Направих малко проучване и се оказва, че тук в Швеция Мазда 3 1.6, Опел Астра 1.6, Хюндай и30 1.6 и Киа Сеед 1.6 са на една и съща цена. Странно, но факт :)
Мисля си, че ако взимам кола от тук ще трябва да се спра или на Мазда 3 или на новата Астра.
Направи ми впечатление, че Маздата има доста пластмаси отдолу и са се постарали да направят добра защита от корозия.
Ако пък взимам кола от Бг, то това ще е Хюндай, че цената на Хюндая в Бг е безкрайно ниска, а и имам едно старо Пежо за връщане и ще падне дори още повече... нещо такова ми се върти в главата :)
Мнението беше редактирано от ogytonchev: 14 април 2010 - 12:14
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 14 април 2010 - 12:24

Ще кажа (по-скоро ще повторя) само две неща, Колега, коите вече бяха споменати, а и доводите са непоклатими:
Автомобилът го купи от Швеция и си избери Дизелов агрегат. За този пробег, който предвиждаш е Безумие да не си купиш Дизел !

И да - има значение за коя държава се произвежда автомобила !
Екстри, материали - всичко е на различно ниво ! Дори ще бъде далеч по-добре подготвена срещу кокрозия ако я купиш от шведско :mhihi:

Марка и модел избери на принципа в коя се чувстваш най-добре. :mhihi:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 15 април 2010 - 22:00

aз мога се басирам че астрата дето се оплака от нея колегата ако си я беше купил от западна европа... щеше да е коренно различна! А и подозирам че е попаднал на кофти бройка. Имам преку впечатления доста близки от 2-3 коли астра Н на познати, карал съм ги също... прекрасен автомобил! Всите са дизели ама са си читавки коли.

Аз имам питане към колегата който предлага хюндая - колко струва датчика който колегата е сменил на астрата и примерно какви пари идва обслужването, тези много години гаранция какво покриват като цяло и тези 109 коня на хюндая дали са реално повече от 100-те на опела, ....

Относно разхода - за да не гори бензин трябва да е VTEC каквото и да си говорим тези са единствените мотори с истинско променливо газоразпределение, които са железни и горят наистина малко. Ако не е такъв мотор, дали ще е VVTi, Twin port, ...квото и да е главно ще зависи разхода от подаването на газ и скоростната кутия. Ако са сложили една дълга 5-та да караш на 2000 оборота като си със 130-140 ще гори малко, ако не ще гори кат разпрана. Така като се зачетох все повече си харесвам мойта стара 13 годишна кошничка, хлопа си и скърца ма на тия години е нормално, повече от половината е както е излязла от завода - за тия години е показателно за надеждност, разхода ми е като на новите само дето извън града при 100км/ч пада до 6.5, градско 11/100 :). Това от горящ масло екотек ... ако е наред със сигурност ще е бая по-добре. А това с 10/100 извънградско - даже мойта пълна до горе не съм успявал да я накарам толкос да ми изгори а е 2000 кубика.

Относно 1.6 мотора(след 98-ма и до 2000 и някоя си когато въвеждат туинпорта) - това е перфектния мотор за кротко каране!!! Нисък разход и прилична мощност без грам от проблемите на С16ХЕL!!!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 15 април 2010 - 22:03

 simbon4o, на 15 Apr 2010, 23:00, каза:

без грам от проблемите на С16ХЕL!!!


X16XEL :newsm05_41:
Отговори

ogytonchev снимка ogytonchev 18 април 2010 - 18:27

Колеги, мерси много за съветите и мненията! Станах щастлив собственик на Мазда 3 1.6. Колата е бяла на цвят със куп екстри от които май ще използвам само нагревателите на седалките, ел стъклата и круиз контрола :) С моето не-агресивно каране ще ми дава по 5.5 разход на 100 км, при Астрата той е около 6.
Същият модел в Бг се оказа доста по-скъп, да не говорим за застраховките там. Тук ми излезе 14 хил евро, пълната застраховка за следващите 3 години ще е по 150 евро на година и таксите към държавата по 120 евро. Мисля да си запазя и Астричката, че съм супер доволен и от нея.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 18 април 2010 - 18:34

Честито !
Желая ти милион безаварийни километри и само щастливи моменти с новия автомобил :mhihi:

С развръзката, темата си плаче за :61: Още повече, че сега ще се почне "Трябваше това, трябваше онова." "Трябваше дизел, или поне 1.8 мотор"....
Наслаждавай се на избора си и да не ти пука от никой :doh:
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg