Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

проблем с дисплей (изгасна)

bobi снимка bobi 18 февруари 2009 - 16:53

Имам вектра Б 22.дти свалих таблото за да сменя една крушка,като го сложих всичко трагна без дисплея на който изписва температура,час,станцйте на радиото.Помогнете
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 февруари 2009 - 17:54

Откачи акумулатора за 10 минути и после пробвай пак :surrender:
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 18 февруари 2009 - 18:57

Доколкото разбирам ти е изгаснал TID-а. Ако нищо не се получи след откачането и закачането на акумулатора, ще ти се наложи да свалиш отново таблото и да провериш дали са ти здрави крушките за осветяване/малко вероятно е да са изгорели едновременно но все пак/, и дали ти е правилно закачена буксата на самия ТИД - дане би да не си я вкарал докрай и при наместването на таблото да се е откачила. Предполагам че при предната интервенция си откачил акумулатора преди да започнеш работа, направи го и сега защото в противен случай има вероятност да си изорил дисплея!
Отговори

hudson снимка hudson 18 февруари 2009 - 19:04

 IvailoM, на 18 Feb 2009, 05:54 PM, каза:

Откачи акумулатора за 10 минути и после пробвай пак :surrender:

Как се не научихте, че този номер с акумулатора при колите слез 96-98 не минава?
И аз подкрепям горното мнение, че проблема ти е в буската на ТИДа
Отговори

bobi снимка bobi 18 февруари 2009 - 19:26

Мерси на всички,бяха изгорели крушките,вярно странно как и двете изведнаж,но ето че става.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 февруари 2009 - 19:32

 hudson, на 18 Feb 2009, 07:04 PM, каза:

Как се не научихте, че този номер с акумулатора при колите слез 96-98 не минава?
И аз подкрепям горното мнение, че проблема ти е в буската на ТИДа


Е как пък не се научихте да не коментирате така?Казвам го от собствен опит колега.При мен след като свалях централната конзола ми угасна дисплея изцяло.След откачане на акумулатора за известно време всичко се оправи и светна.А колата не ми е набор 66!Така,че е хубаво да не се изказвате неподготвени така. :surrender:
Мнението беше редактирано от IvailoM: 18 февруари 2009 - 19:33
Отговори

pe_tr снимка pe_tr 19 февруари 2009 - 08:33

 hudson, на 18 Feb 2009, 07:04 PM, каза:

Как се не научихте, че този номер с акумулатора при колите слез 96-98 не минава?
И аз подкрепям горното мнение, че проблема ти е в буската на ТИДа


Не съм съгласен колега, на Опел Вектра 2.2 Директ, който е 2008 г. в Опел Стефанов постоянно му откачат акумулатора. Колата е служебна и като гледам шофьорът се научи и той го откача без да ходи в сервиза. С тези откачания дисплея се оправя.
Отговори

Асен снимка Асен 19 април 2009 - 11:44

Колеги , пък моя дисплей дид свети само при вкючени светлини(къси,дълги,габарити) , иначе при изключени светлини,когато работи радиото дисплея ми не свети,дори и при запален двигател не свети.Информацията от радиото се позаква и НЕ се нулира часовника при всяко изгасване на радиото.Дайте някакви идеи от какво може да е станало така?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg