Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Свирене от задни спирачки в движение

Frost снимка Frost 06 юли 2016 - 14:06

Здравейте, колеги! Смених си всички дискове и накладки миналата година есента. От известно време се чува ужасно свирене от задно ляво колело, като се появява, когато измина повече разстояние (примерно тръгвам сутрин за работа 30 км. и няма проблем, на връщане пак 30 км. и някъде по средата на пътя започва да свири). При леко натискане на педала или един-два зъба на ръчна спира, при пускане пак започва да свири. Като си доближа ръката всико е загряло - диск, джанта... Дисковете са Brembo, накладките АТЕ, спирачките отзад са Bosch. Посъветвах се с познат и той ми каза да натегна цилиндъра, но се оправи за около седмица и нещо-две...
Мнението беше редактирано от Frost: 06 юли 2016 - 14:07
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 юли 2016 - 14:25

Апарата е за ремонт задържа има много писано за проблемните апарати на Bosch иска си ровене в форума за подобни теми или майстор.
Отговори

Frost снимка Frost 06 юли 2016 - 15:43

Т.е. да разбирам, че сам не мога да направя нищо. Успях да намеря някакви теми, но все за предните спирачки. Пишеше да се смажат някакви водачи или външната част на накладката, но честно казано не разбрах кое точно и с какво, затова и пуснах тема...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 юли 2016 - 15:47

Не ти връща палчето на ръчната. И моите са Бош и имах такъв проблем и става точно, като при теб. Раздвижвах ги, смених жилата, защото трудно се движеха на ръка. След известно време пак се получи и установих, че пружинката не връща палчето до края. Като го прибера ръчно и не задържа и не свири. Жилата се движат свободно този път. Но самото палче, като откача жилото и има известно задържане. С времето и пружинките омекват, и се получава това. Някои колеги заменят апаратите с такива от Н-ка и забравят за тези проблеми. Аз мислех да ги заменя с другият модел на Лукас и питах дали ще стане. Казаха ми, че и съпортите трябва да взема също, и накладките били различни, и с жилата имало някаква игра, но още събирам инфо. В темите има някакво място в центъра, където ги рециклирали, но цената, която е спомената не ме устройва много, а и доколкото разбрах апаратите на Бош не може ли да се рециклират изцяло, по-точно частта, която прави проблемите. Поне така четох по темите.
Отговори

Frost снимка Frost 06 юли 2016 - 16:05

Да проверя тези палчета и ако не се оправи да търся нови апарати от другия модел или от Astra H? Впрочем жилата са сменяни миналата година, ако въобще има значение. А ти, колега IvailoM (и адаш :D ), към кой вариант си се насочил за отстраняване на проблема?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 юли 2016 - 16:52

Събирам информация за Лукас дали ще паснат без да сменям жила. Огледах в каталог и дължината и на двата модела е еднаква. Само накрая има някакви малки разлики май, но би трябвало да стане. Но накладките са различни.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 06 юли 2016 - 17:26
Отговори

CuMo снимка CuMo 06 юли 2016 - 17:22

Стават без какъвто и да е проблем, аз миналата година го направих това, защото два пъти ми чистиха бошовските апарати и накрая ми писна и си намерих на лукас. Като видях как са, мога да кажа, че тези на лукас са направени с доста повече замисъл, отколкото тези на бош, то с тази смешна пружинка нищо чудно, че спира да връща, на лукаса си е няколко пъти по-голяма и здрава пружината. Всичко е плъг енд плей, само накладки трябва да се вземат нови, защото при боша накладките се застопоряват от една пружинка, която е сложена на накладката, а при лукас от стоманени ламаринки, слагайте без да се замисляте
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 юли 2016 - 17:27

Много благодаря за полезното инфо! :thu:
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 07 юли 2016 - 14:30

От Астра Н апаратите стават но съпортите не стават, ако се вземат апаратите със съпортите трябва да се вземат и задните дискове, при Н ката са с различно изнасяне
Отговори

Frost снимка Frost 13 август 2016 - 17:54

Оправих проблема като смених гумения пръстен и маншона на буталото, също и гумичките на самите плъзгачи, които съединяват частите на апарата. Вече карам 2 седмици и няма никакъв проблем.

Публикувано изображение
Отговори

CuMo снимка CuMo 13 август 2016 - 20:41

Мда, аз правих същото упражнение на два пъти - първите 3-4 седмици никакъв проблем, апаратите и ръчната работят като нови и след това идва неприятната изненада... дано при теб поне да е успешна процедурата.
Отговори

Frost снимка Frost 15 август 2016 - 11:44

Да се надяваме... Колата се кара всеки ден, така че бързо би трябвало да се прояви проблемът, ако ще се появява отново. Иначе под "неприятната изненада" да разбирам, че пак се появява въпросното свирене?
Отговори

CuMo снимка CuMo 15 август 2016 - 15:14

При мен свиреше от акустичния "датчик" за износването на накладките, след като ги смених свиренето изчезна, но и двата пъти след профилактиката и ремонтните комплекти изкара по 3-4 седмици и пак започна да задържа. И моята кола се ползва често - учебна е и й навъртам малко повече пробег. Моя съвет е да си спестиш много от главоболията и да си намериш апарати Лукас, тъпото е, че трябват други накладки, защото са различни, но откакто направих смяната цяла година вече нямам проблем.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg