Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Въпрос за колоните на астра 1992 година

mart снимка mart 23 януари 2007 - 14:40

Здравеите карам астра 1992 година дизел комби.Искам да попитам понеже са ми изгоряли на предните врати де-то са до ръчките за страничките огледала високочестотните високоговорителчета (пищялките) искам да попитам от къде мога да купя такива и кви пари са горе долу едно такова.Благодаря предварително


П.П. И ако има друга алтернатива да ги сменя примерно с какви и колко пари са съответно.
И още едно въпросче колко сантиметрова колона може да влезне на предните врати ?

Благодаря много
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 23 януари 2007 - 15:02

Колоните отпред са 17 сантиметра.

Пищялките - общо взето във всеки магазин за кар аудио питай и ще ти кажат вариантите...
Отговори

mart снимка mart 23 януари 2007 - 15:03

мерси а за задните идея имаш ли колко са на петата врата щото е комби
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 23 януари 2007 - 16:30

Не. Колегите ги вадят от някъде тия данни да напишат :)
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 23 януари 2007 - 17:49

Еднакви са с предните - по 16,5 см са и тези във вратите и отзад на 5-тата врата :fire: Само внимавай с дълбочината, да няма после: що не ми се отваря прозореца до долу :2angry1:
Мнението беше редактирано от НеаМ РаВеН: 23 януари 2007 - 17:50
Отговори

mart снимка mart 24 януари 2007 - 16:38

Добре като са по 16.5 Ако зема 17 сантиметрови ще има ли проблем смисъл ще се озора ли да ги монтирам или няма да има голям проблем???
Отговори

tafi снимка tafi 01 февруари 2007 - 12:35

16.5 см се има в предвид 17 см
Отговори

Стефан снимка Стефан 20 юли 2007 - 10:08

 НеаМ РаВеН, на Jan 23 2007, 06:49 PM, каза:

Само внимавай с дълбочината, да няма после: що не ми се отваря прозореца до долу :2angry1:

Изрових форума и немоем да разберем в крайна сметка каква е максималната допустима дълбочина на колоните, който могат да се монтират без да опира джама в магнита ?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 20 юли 2007 - 20:10

почти никаква, колоните са изпъкнали напред и магнита почти не се показва отзад за разлика от вектрините който са по изпъкнали, вземи си от някоя морга, аз така направих, намират се доста читави по 10-15лв бройката. Мисля че и от Астра Г стават, май са същите.
Отговори

Стефан снимка Стефан 20 юли 2007 - 21:15

То няма голям смисъл от 2-ра употреба като се замислиш. При положение, че се намират сносни колони за около 60 лв. комплекта и могат да се приспособят по метода `Жоро` :)
Отговори

pete0709 снимка pete0709 20 юли 2007 - 21:52

 Стефан, на Jul 20 2007, 11:08 AM, каза:

Изрових форума и немоем да разберем в крайна сметка каква е максималната допустима дълбочина на колоните, който могат да се монтират без да опира джама в магнита ?


Максималната дълбочина която можеш да сложиш е 50mm (като мисля около 30mm беше фланеца след като му се свали ръба), аз моите като ги правих бяха ~ 51-52mm, използвах оригиналните фланци и работата стана на косъм, нито има място напред нито назад, дори дясното ми стъкло леко опира и стига колкото да се изравни с уплътнението(не може да слезе под него).
Бях пуснал снимки в тази тема
И аз не съм привърженик на подмяна с говорители втора ръка, защото смятам че за толкова години е достъчно остаряла и изгоряла гумата на говорителите.
Отговори

Pingelov_Junior снимка Pingelov_Junior 14 ноември 2007 - 23:40

Здравейте на всички!За да не пускам нова тема ще попитам тук, дано колегата няма нищо против.Как да разкрия колоните в петата врата на Астрата.Трябва ли да свалям цялата кора или капаците на колоните се свялат.Днес пробвах да ги сваля директно но не се поддадоха и спрях.На прав път ли съм бил или съм щял да ги поломя????
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 15 ноември 2007 - 09:14

 mart, на Jan 23 2007, 02:40 PM, каза:

Здравеите карам астра 1992 година дизел комби.Искам да попитам понеже са ми изгоряли на предните врати де-то са до ръчките за страничките огледала високочестотните високоговорителчета (пищялките) искам да попитам от къде мога да купя такива и кви пари са горе долу едно такова.Благодаря предварително

П.П. И ако има друга алтернатива да ги сменя примерно с какви и колко пари са съответно.
И още едно въпросче колко сантиметрова колона може да влезне на предните врати ?
Благодаря много

За пищялките при огледалата - първо трябва да си сигурен че са заминали, защото те не свирят много натрапчиво и много хора като се качат при мен казват че не ги чуват защото са свикнали на пиезо-пищялки. Та ако наистинаса за смяна, вчера сувсем случайно попаднах на http://eshop.bg/ където има едни дето поне на външен вид много приличат на оригиналните. Няма как да ти пратя линк на самия артикул но едно снимката
http://eshop.bg/eshop3/images_products/pic...e/jbl-horni.jpg
Името на артикула е "HORNI JBL 48807 ВИСОКОЧЕСТОТНИ ГОВОРИТЕЛИ 4-22Khz 84 dB" с търсачката трябва да излезе

Цената е 6лв. на парче а все пак е JBL, аз лично бих ги пробвал. Успех!
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 15 ноември 2007 - 16:58

Първо за размера на колоните - 6,5" с фланец и отвори за винтове на 120 градуса. Свалят се корите на вратите и задната на комбито, за да могат да се демонтират старите говорители. Просто единият винт е под кората на предните врати и дори да се свали решетката, няма достъп до него.
ВЧ говорителите или "пищялките" - трябва да са с филтърен кондензатор, при това неполярен. Много трудно могат да се повредят от високо ниво на сигнала, ако имат правилен кондензатор. По-вероятна е механична повреда на мембраната при свалянето на кората на вратите, затова ВНИМАВАЙТЕ!
Различните фирми предлагат говорители, които са за съответните марки и модификации. Водят се Custom Fit Speakers, демек изработени за съответния модел.
Ето какво ми препоръчаха на мен от Pioneer - комплект с пищялките е цената:
http://www.electron....opic.php?id=564
http://www.electron.bg/product_info.php?pr...eywords=ts-1785

Оттук можете да си свалите упътването и предполагам са дадени точните габаритни и монтажни размери:
http://www.service.pioneer-eur.com/peeserv...search?openform
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg