Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въпрос За Дроселова Клапа

rosko-boy снимка rosko-boy 04 април 2011 - 00:57

Здравейте колеги ! Колата е Опел Вектра 1,9 cdti 150коня!Скоро пътувах на по-голямо растояние и колата влезе в авариен режим.След рестарт на мотора ,ми светна чека и колата тръгна да върви нормално.Преди това бях забелязал ,че при около 2000 оборота леко придърпва,проблем появил се скоро .Ходих в сервиз на Опел и ми казаха,че имам проблем с дроселовата клапа ,която трябвало да се смени.Същата струва 700 лева :sad-smiley-046: разрових се малко и като правилно наименование в гугъл ми излезе throttle body.Въпроса ми е дали някой се сеща за какво става дума,дали някой е разглобявал тази пущина и дали ако се изчисти няма да помогне :25:
Отговори

rosko-boy снимка rosko-boy 07 април 2011 - 13:41

Никой ли няма да помогне с нещо :unsure: :25:
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 07 април 2011 - 20:54

Целият проблем идва от това, че уплътненията на оста на дросел клапата сдават багажа и малкото масло от маслените пари, които се движат в колектора, успява да проникне вътре в платката за управление на дросела. Маслото само по себе си не е проводник, но успява да разяде платката, респективно пистите и чистенето е само временно решение. Само веднъж съм виждал и изронен зъб от зъбчатката на дросела, пак вътре при платката за управление. С няколко думи - запише ли ти грешка за дросел, значи си за дросел!!!

Поздрави!
Отговори

rosko-boy снимка rosko-boy 07 април 2011 - 21:51

 variable intake system, на 07 април 2011 - 20:54, каза:

Целият проблем идва от това, че уплътненията на оста на дросел клапата сдават багажа и малкото масло от маслените пари, които се движат в колектора, успява да проникне вътре в платката за управление на дросела. Маслото само по себе си не е проводник, но успява да разяде платката, респективно пистите и чистенето е само временно решение. Само веднъж съм виждал и изронен зъб от зъбчатката на дросела, пак вътре при платката за управление. С няколко думи - запише ли ти грешка за дросел, значи си за дросел!!!

Поздрави!


Ами мерси,не беше трудно някой запознат да изрази мнение!
Информацията ти е много ценна колега !
Мнението беше редактирано от rosko-boy: 07 април 2011 - 21:52
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 07 април 2011 - 22:42

 rosko-boy, на 07 април 2011 - 21:51, каза:

Ами мерси,не беше трудно някой запознат да изрази мнение!
Информацията ти е много ценна колега !



Радвам се, че съм ти помогнал, затова сме тук! За съжаление Z19DT(H) след 100 000км имат склонност към този проблем, най-фрапантният ми случай беше с дросел, който като го отворих вътре имаше около 200гр масло. :( . Така че карай докато можеш, но знай, че покупката на нов дросел е неизбежна!

Поздрави!

Отговори

rosko-boy снимка rosko-boy 07 април 2011 - 22:56

 variable intake system, на 07 април 2011 - 22:42, каза:

Така че карай докато можеш, но знай, че покупката на нов дросел е неизбежна!


Ми поискаха ми 700 лева и си казах ,че няма да е веднага.След това обаче,гледах в един английски сайт пича как си го чисти и продължава да кара.Незнам само колко е дълъг ефекта от цялата работа,но смятам да пробвам.А дори и да не стане,в ИБЕЙ струва около 130 паунда нов,така че...Благодаря отново за информацията ,колкото повече знам е по-добре. Поздрави :drinks:
Мнението беше редактирано от rosko-boy: 07 април 2011 - 22:56
Отговори

rosko-boy снимка rosko-boy 06 юни 2011 - 22:47

Проблемът вече е отстранен.Оказа се че има окислени спойки на платката,така че с 20 лева работата се размина и сега сам щастлив вече :bravoo: :idiot: :3:
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 10 октомври 2011 - 21:34

 rosko-boy, на 06 юни 2011 - 22:47, каза:

Проблемът вече е отстранен.Оказа се че има окислени спойки на платката,така че с 20 лева работата се размина и сега сам щастлив вече :bravoo: :idiot: :3:


Ами то окисляването е в следствие на маслото в дросела, решил си си проблема частично, но поне вече знаеш другият път като ти се напълни с масло как можеш да си решиш проблема. ;) Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg