Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Грешка в подгряванто

Petio снимка Petio 21 май 2011 - 14:14

Здравейте колеги, мига ми символа за подгряване на свещите с опкома грешката която е записана е -

"P0380 - Glow Device General Error " грешката е постоянна и не се зачиства

какво мога да направя изгоряла е свещ или има проблем с подгревната инсталация
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 21 май 2011 - 21:10

на-вероятно свещ, провери ги и ако са здрави остава или инсталация което е малко вероятно или самото реле за подгряване...
Отговори

Petio снимка Petio 21 май 2011 - 21:44

 Shmortz, на 21 май 2011 - 21:10, каза:

на-вероятно свещ, провери ги и ако са здрави остава или инсталация което е малко вероятно или самото реле за подгряване...


Въпросът е как се проверяват че на зафира б малко местото е как да каже леко тесничко
Аз грешката е превеждам така: об
а грешка в устройството за подгряване - което ще рече че може и свещ да е, но подгряването не се ли пуска само зимно време защо свети тази грешка немога да разбера

Значи ще се радвам някой да сподели как да пробвам свещите
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 22 май 2011 - 01:36

ами ако са толкова навряни колкото и на вектра с тоя мотор е ужас да ги провериш, та камо ли да сменяш, а до релето мисля че вървят по 2 на един кабел, обаче кои две са заедно и на кой извод на релето ходят не мога да ти кажа, то на релето си личи кои кабели са за свещите понеже са дебели... подай напрежение през ампермер и виж какъв ще е тока в двете вериги и после ако намериш описание на кой зивод на релето кои свещи са вързани ще знаеш към кои 2 свещи да се насочиш ако има по-малък ток в едната верига, ако е като при вектрата на 1-ви извод на релето са 3 и 4 свещ, а на 2-ри са 1 и 2 свещ
Мнението беше редактирано от Shmortz: 22 май 2011 - 01:38
Отговори

помагащ снимка помагащ 22 май 2011 - 06:42

Колеги спрете с глупостите , ако си прочетеш книжката по-внимателно ще разбереш че твоята кола има филтър за твърди частици или DPF и когато започне да мига лампата на подгрева означава че се опитва да прави регенерация и не трябва да се гаси колата а да продължиш да се движиш докато не спре да мига , най-добре е да я изкараш на магистралата и да я караш с около 3000 оборота поне 15мин.
Това разбира се не изключва другия проблем с изгоряла свещ , те се проверяват елементарно с пробна лампа .
и накрая искам отново да помоля КОЛЕГИ НЕ ПИШЕТЕ КОГАТО НЕЩО НЕ ВИ Е СЪВСЕМ ЯСНО ИЛИ ИМАТЕ СЪМНЕНИЯ , ЗАЩОТО В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ ОБЪРКВАТЕ ПИТАЩИЯ ,А ПОНЯКОГА ТОВА МОЖЕ ДА Е ДОСТА СКУПО .
А на колегата някъде в друго мнение бях писал че българина е от типа първо опитай всичко и ако не става тогава прочети ръководството , защото ако се беше запознал с ръководството нямаше да се притесняваш , а сам щеше да си решиш проблема ,а и ако имаш достатъчен брой незавършени регенерации се запушва и майката му е смяна , а цената няма да ти хареса.
Успех
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 22 май 2011 - 10:34

колега 'помагащ' тук мисля че не си прав и ти си човека който обърква...
колегата 'Petio' е прочел конкретна грешка с опкома и пита за нея а не само за мигане на лампа за подгрева, възможно е въобще да няма монтиран такъв филтър, но дори и да има тук говорим за съвсем друго нещо :icon_wink2:

между другото си мисля че щом грешката не се трие не е изгоряла свещ а проблем със самото реле за подгряване, понеже като загрее двигателя би трябвало да спре да търси подгряването, поне при по-старите двигатели е така, ако има изгоряла свещ лампата свети, но не мига докато позагрее двигателя и после изгасва сама и на загрял двигател се трие, но на студен пак я записва, все пак акоколегата 'помагащ' е прав трябва да има грешки за неправилно функциониране на филтъра за твърди частици а ти казваш че има само за подгряването...
Мнението беше редактирано от Shmortz: 22 май 2011 - 10:40
Отговори

Petio снимка Petio 22 май 2011 - 12:37

Ами имаше и други грешки но те се изтриха остана само тази, а прочетох ръководството веднага там наистина пишеше че ако мига значи има проблем с филтъра за твърди частици и трябва да се кара малко време на високи обороти но аз изминах около 50 км все със скорости до 140км/ч грешката си остава освен да пробвам да я вдигна само над 3000об/мин за 20 мин да видим но не ми се вярва все пак постоянната грешка се отнася за подгрев
Другите грешки не си ги спомням какви бяха ако се сетя ще ги публикувам
Колега"помагащ" аз колата я взех преди два дни с този проблем затова ти казах че прочетох ръководството и разчитах че ще се оправи но уви. та колко парички казваш че е този филтър ако е в него белята да се сменява
Благодаря ти за инфото
Мнението беше редактирано от Petio: 22 май 2011 - 12:39
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 22 май 2011 - 12:57

сега да ви обясня малко защото чета само глупости,ако двигателя има изгоряла подгревна свещ,при запалване светка чека и след като двигателя не зарботи той продължава да свети още около 1 мин,при диагностика с опком ако има изгоряла свещ то даже изписва коя е ,развиваш молиш се да не е спекла много ако е ,правиш няколко оборота напред назад ,и пак наново докато падне нагара,свеща е дълга около 22 см,на ДТН се сменят малко по трудно от ДТЛ,но не е страшно,давай смело ,а относно примигването на индикатора за подгрев на таблото когато той примигва ,то значи че колата е имала две прекъснати раганерации на ДПФ а,и когато започне да мига това трета по ред ,ако колата направи три неуспешни регенерации,и не е изчистила филтъра в допустимите норми ,то тя излиза в сервизен режим ,и тогава само ТЕХ 2 или ОПКОМ може да ти помогне с принудителна раганерация,но относно грешката за която колегата говори може да се окаже и проблемно реле за подгряване,в много случай то се скапва и продължава да подгрява,като скапва и генератора,затова бегай в някой оторизиран сервиз за да ти отстранят проблема навреме че да не ревеш после....
Отговори

Petio снимка Petio 22 май 2011 - 14:15

Работата стаава дебела значи
Да обясня пак лампата мига постоянно от когато се даде на контакт та постоянно докато не се спре запалването
имаше общо 5 грешки в еку на двигателя те са:
Total number of fault codes: 5

P0070 - Ambient Air Temperature Sensor Malfunction
(71) - Not present

P0500 - Vehicle Speed Signal Range/Performance
(74) - Not present

P0380 - Glow Device General Error
(08) - Not present

P1614 - Wrong Transponder Key
(50) - Not present

P1616 - CIM (Steering Column Module) Wrong Environment Identifier
(00) - Not present

като след изтриването остана само грешката за подгряването, затова моля за компетентно мнение докато кача номера на колата и кадето се налага да се кара да я правят.

Благодаря и на отзовалите се колеги все пак но конкретен отговор така и не се намира май
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 22 май 2011 - 14:26

ти май или не искаш да разбереш или не можеш,грешките ти които са записани нямат нищо общо ,това че лампата ти примигва може да е от всичко от хлабава връзка ,в таблото,бушон,та до хлабава ббукса на свеща,аз карам такава зафира и няма нещо с което да не съм се сблъсквал ,затова ти казвам,че трябва да отскочиш до оторизиран сервиз,така само да си гадаем не става всичко това може да е от слаб акумулатор или проблем в зареждането ,а може да са няколко проблема и затова еку да записва толкова проблеми.... запали си зафирката и отиди утре в ИЛИНА КАР в пазарджик те трябва да бачкат,ако искаш обади се на 0888626699 и търси КОЦЕТО тов ае приемчика..
Отговори

Petio снимка Petio 22 май 2011 - 14:35

Аз напълно разбрах какво искаш да кажеш но май и ти четеш през редовете.Колата няма номера все още а кат бачкат най рано в сряда пък аз заминавам в чужбина та така или иначе колата няма да се кара до юни месец но през тва време събирам мнение какво може да е ако мога аз да му въздействам нещо да си го направя компетентен съм да си сменя една свещ но що се отнася до релета системи и т.н няма да се справя и наистина е по добре да я правят
В илина кар в пазарджик има и сервиз така ли? мислех че продават само нови коли, а това телефонче е на сервиза или личния телефон на приемчика да знам като званя
С едното да те попитам колега обслужването смяна на ремъци ролки масла филтри колко пара излиза там да знам колко да приготвя като ходя,
благодаря ти
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 22 май 2011 - 14:41

телефон съм посочил горе,а относно смяната не свеща не бързай ,нека първо момчетата установят какъв е проблема,за да не се луташ само с гадаене,а относно обслужването зависи дали искаш оригинални части или алтернативни,в диапазон от 100 до 360лв,обади се на приемчика и питай утре дали бачкат защото по празниците имат дежурни механици ,поздрави и да пишеш какво се оказало на маршрутката...
Отговори

Petio снимка Petio 22 май 2011 - 14:46

Както казах докато нямам номер няма как да ида до пазарджик най рано 2-3юни ще си запиша номера все пак
Разиката в оригинал и алтернатив в смисъл алтернативните бива ли ги или да не се захващам с тези филми иначе проверих в стефанов горедолу цените да видя как са.

Абе колега що не си дадеш скайпа да държим връзка щом си запознат с всичко по зафирата ще имам ползва да си полафим малко а пък сме и от един регион :)
Мнението беше редактирано от Petio: 22 май 2011 - 14:48
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 22 май 2011 - 14:50

GEORGI821215
Отговори

Petio снимка Petio 24 май 2011 - 14:20

други редположения няма ли имам все още време докато посетя сервиз да огледат неща ако мога все пак сам да си помогна
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 24 май 2011 - 14:49

на мен лично никак не ми харесват грешките за проблема в модула на кормилната колконка и грешния транспондер, ще си имаш доста ядове с тази кола май, аз до колкото знам азстрите и зафирите страдат от проблеми с този модул, но е лечим...
Отговори

Petio снимка Petio 24 май 2011 - 16:07

Ти дазнаеш пък с вектрата колко проблеми има с този модул тука грешките са блага работа
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 24 май 2011 - 20:28

оф не ми говори че на баща ми вектрата е същата, ако знаех какви говна са никога нямаше да вземаме такава, ама преди само хубави неща пишеше по форумите, до сега съм сменял помпа и съм се борил с проблема с еърбега точно на такава вектра, още скапан ЦИМ модул не ми е идвал но имам процесори за него, понеже доста електронни модули по други коли има със същия скапан процесор, мисля че няма да има проблем да я съживя ако умре, имам и теч2 вече, само се моля да не ме кара да ходя да го прибирам от някъде на платформа...имам приятел с по-нова вектра 2006 година 1,9ЦДТИ и чака сега да му докарат вектра Б 2002 2.0ДТХ, убедихме се че Б-то е 1000 пъти по добре от Ц за съжаление...много по-малко електроника и мнооого по-малко проблеми, единствено да скапе помпата и като му плясна един як транзистор надявам се ще забрави дълго време за проблеми...аз на неговата старата вектра се научих преди години да правя помпи, а той да обръша волани и до ден днешен е пушка, даже брат му си я взе обратно в англия и си я кара с ляв волан...
Отговори

Petio снимка Petio 24 май 2011 - 21:57

Напълно прав си но проблема със зафирата остава... тези дни заминавам в чужбина ще се радвам на мнения ако ли не като се прибера я карам в сервиз и да се почва
След това ще опиша проблема
Отговори

Petio снимка Petio 02 юни 2011 - 07:01

Ами да спомена че бях в чужбина няколко дни а колата не е докосвана през това време (около 7 дни) снощи отивам паля и лапата вече немигаше... странна работа
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg