Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Какви карета (марка)

batececo снимка batececo 20 декември 2006 - 12:07

Здравейте, можете ли да ми препоръчате марка карета за моята таратайка - Опел Аскона 1,6 D '86-та година? Как ви се струва цена 45 лева (не са китайски) за пълен комплект? Ем комплекта предлагат за 50 лева комплекта, ама не казват каква марка са...
Имам и още няколко въпроса и ще съм ви много благодарен ако ми отговорите:)
Някой може ли да ми препоръча майстор в Люлин, който разбира от смяна на карета и няма да ми се разпадне предницата поради некадърна работа и недобре стегнати/пренатегнати болтове, недобре сложена смазка и т.н...
Общо взето който и да питам казва - няма проблеми ще ги сменим (по 15-20 лева на каре), но дали мога на всеки да имам доверие...
Каретата тракат отдавна (само ако тръгвам на завой), от преди около месец съм забелязал че маншоните са яко скъсани (почти ги няма), но съм изминал над 500 км и повече и нито се чува свистене като карам направо нито нищо... Въпроса ми е дали могат да ме изчакат още малко - окло 500 -600 км внимателно каране по магистралата - отиване и връщане до Стара Загора, ако карам с 80-90 има ли опастност да се "заварят" от навлезлия прах.
Не ми се дават 100-120 лева точно преди нова година...
Отговори

batececo снимка batececo 20 декември 2006 - 13:20

Никой ли не е сменял карета скоро?
Отговори

damian_bo снимка damian_bo 20 декември 2006 - 13:56

Доколкото знам, някъде около окръжна болница рециклират карета и цената е около 50-60 лв. Един приятел мина през тази процедура сигурно преди 1- 2 години и е доволен.
Успех!
Отговори

batececo снимка batececo 20 декември 2006 - 14:09

50-60 на бройка ли? защото май толкова е едно ново ... За рециклираните четох в някой форум, че "изядените" канали ги разширявали и слагали малко по-големи съчми (за да паснат на по-големия канал) и така даже изкарвали повече време...
Някой ходил ли е на това място край окръжна болница да каже адресче? :20ashley_results:
Отговори

tatarin снимка tatarin 20 декември 2006 - 15:46

Колега аз скоро сменях карета-само дясното цената в Евро 07 за рециклирано заводски ми беше 50-60лв не съм съвсем сигорен колко точно.Но поне досега с това каре нямам никакви проблеми :20ashley_results:
Аина4е цената от 15-20лв на цена е прелична,но наистина си потурси свестен майстор
Отговори

batececo снимка batececo 20 декември 2006 - 15:48

Къде се намира това Евро 07 ?

П.П. и ако някой може да препоръча добър майстор (ако може и да е в Люлииин :) цена няма да имате) :25: :20ashley_results:
Отговори

tatarin снимка tatarin 21 декември 2006 - 11:16

ето ти адреса
http://www.euro07.ne...hops.html#sofia

дано да ти свърши работа :25: :25: :20ashley_results:
Отговори

batececo снимка batececo 27 декември 2006 - 11:17

Благодаря :beer:
Отговори

batececo снимка batececo 04 януари 2007 - 09:34

Купих си 2 броя карета по 45 лева всяко (от Канекс - на улица Козлодуй до Сточна гара). Всяко каре си е с маншон, скоби и гайка, не ми дадоха обаче туба със смазка, вътре в самото каре има някаква смазка наклепана, казаха, че била достатъчна, което малко ме съмнява... Казаха ми че били Италиански (което също ме съмнява за тази цена) на "Интер Брейк" (или нещо подобно звучеше), не можах никъде в интернет да намеря информация за тях. Уж ги избираха по каталог...
Какво мислите по въпроса? Дали съм сгрешил с избора? Получава се малко като игра на Тото...
Отговори

batececo снимка batececo 04 януари 2007 - 10:18

Никой ли няма мнение по въпроса ?
Отговори

batececo снимка batececo 19 февруари 2007 - 10:20

За каренцата: взех и някаква графитна на Мотул за 6,60 от едно магазинче в Слатина... Вчера най накрая ми ги подмениха, (толкова се притеснявах, че от магазина може да са ми дали карета за друг модел на опел) :unsure: ейййй направо се качих в друга кола :) :unsure: :unsure:
На всеки завой тръгвам с въртене на гуми от кеф и няма никакво тракане и пукане и стрелба от картечница :) 30 лева ми взе един добър майстор - познат, естенствено извън megavillage of Sofia, иначе тука щяха да ме одерат 50-60 лева за смяна на двете и не се знае дали нямаше на почивката между двете ракии да ми ги сменят...
Както и да е, радвам се като малко дете на което са му залепили счупената играчка matchbox :unsure:
Да видим само колко време ще изкарам с тея карета... иначе със старите след като се бяха разтракали доста километраж е навъртян и много тежки товари са пренасяни...
:unsure: Следваща стъпка - основен ремонт (500-600 лева), но ме му е тука мястото :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg