Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ретро парада

Конверсия карбуратор в инжекция

prujinca снимка prujinca 15 април 2007 - 15:56

Най на края се наканих да махна махнатия карборатор и да сложа инжекцията на мантата, но както се се6тате започнаха и проблемите!
Проблема е следния:
Всички кабеларии са поставени по схема с изключение на помпата която е вързана директно но това не е от значение. И по пътя на логиката би трябвало колицата да запали но уви тя не пали. Единственото което прави е да препали за секунда две и това е! Изпобвах ме е с два различно борда и два различни дебитомера но уви не иска и не иска! Единственото което ми ражда главата е да е прецакано релето - понеже при всичките опити да е запалим видях че то влючва кога си поиска. Че въпросът ми е дали може да се тества това реле по нчкакъв начин и дали повредата може да е някаде другаде или е самото реле? Дайте ми някакъв савет>!!!
Отговори

kiri снимка kiri 15 април 2007 - 16:34

Между кабелите от таблото които отиват напред има един прозрачен кабел , тои е съпротивителен . Него го сменяваш с друг или при контакт от някъде кадето дава + пускаш нов кабел към / до / бобината :c010: Внимаваи при оритите да не напълниш картера / маслото / или гърнетата с бензин с бензин :3:
Отговори

30e снимка 30e 16 април 2007 - 11:20

Точно така - трябва да пуснеш постоянен + при контакт от някъде и ще се успи... :c010:
Отговори

fanatic снимка fanatic 16 април 2007 - 16:12

Публикувано изображение
Отговори

prujinca снимка prujinca 16 април 2007 - 22:49

Напредък... Вързах на кусо крачета на релето с номера 87,87б и 30 и запалих ( но само ж високите обороти /3 500-6 000/) при това без да съм включил дюзата за пренодително гориво/
Отговори

prujinca снимка prujinca 18 април 2007 - 22:23

ЕВРИКА!!!!!!!!!!!!!

Запалих оказхасе проблемни един термо датчик и и една дюза+ реолировка но стана.
Отговори

30e снимка 30e 19 април 2007 - 08:33

prujinca, на Apr 18 2007, 10:23 PM, каза:

ЕВРИКА!!!!!!!!!!!!!       

        Запалих оказхасе проблемни един термо датчик и и една дюза+ реолировка но стана.

Честито и при мен се бърка нещо като и сменя термодвойката незнам що като я вадя от каталога :n055: :doh: :16V: :doh:
Отговори

prujinca снимка prujinca 13 август 2007 - 18:45

Някой ако има някаква идеа от къде може да имам отечка на инсталациата нека ми помогне. Всъщност проблема е следният: на бошони на позициа 4,5,6 и 8 имам постоянна консумациа (7 ампера) без значение дали е работен режим колата или съм е угасил!?? пробвах да разкача всичко по тях но нищо не се промени! даите някакъв савет.
Отговори

i_p снимка i_p 13 август 2007 - 21:18

 prujinca, на Aug 13 2007, 07:45 PM, каза:

Някой ако има някаква идеа от къде може да имам отечка на инсталациата нека ми помогне. Всъщност проблема е следният: на бошони на позициа 4,5,6 и 8 имам постоянна консумациа (7 ампера) без значение дали е работен режим колата или съм е угасил!?? пробвах да разкача всичко по тях но нищо не се промени! даите някакъв савет.



Приярел как констатира, че протича такъв ток от нищото викай пожарната 160 :devil-smiley-019: .
Мен ме съмнява, че си объркал меренето.
Отговори

Magelan снимка Magelan 14 август 2007 - 07:28

ще поверим по дебелите книги какво пише и ще ти кажа. И аз имах подобен проблем с ключа за фаровете а от там цялата инсталация се бъгваше. От отечката показанията на таблото за Темп. на водата масло и другите отиваха на м-ната си.
Отговори

30e снимка 30e 14 август 2007 - 08:16

 i_p, на Aug 13 2007, 10:18 PM, каза:

Приярел как констатира, че протича такъв ток от нищото викай пожарната 160 :devil-smiley-019: .
Мен ме съмнява, че си объркал меренето.


Ако няма какво да кажеш не го казвай ТУК :icon_rolleyes:


По темата - и при мен имаше подобен проблем и нещо беше бъгнало моторчето за чистачките :devil-smiley-019: ръчках го нещо и там буксите и кабелята до него и се оправи...
Отговори

prujinca снимка prujinca 17 август 2007 - 08:39

Намерихме проблема!!!!!! :icon_biggrin: Те всъщност се оказаха два! Единият е че релето на инжекциона остава винаги по напрежение (дори и когато колата е изключена)( при мен бензинвата помпа не се командва от релето а е включена директно за контактният ключ) от тук идва и голямата консумация а другият проблем е, че имам нагорял сноп кабели ( този които отива за задните светлини) и от там идват и странните моменти. Както се оказа решението е съвсем просто на релето за инжекциата му сложихме едно обикновенно реле което е закачено за контакт и проблема с отечката е решен. А колкото до снопчето не съм го барал. Само изолирах кабелчетата но никаква подмяна не съм правил. по нататък и това ще стане. засега това е . :opel_forever:
Отговори

miroj снимка miroj 21 декември 2007 - 13:37

здравейте колеги искам да си ъпгрейдна мантата от карбуратор в инжекция имам добро предложение за такава но липсва всмукател ако на някой му се намира такъв за продан да ми пише или ако има предложение за цял комплект.
Двигатела ми е 2,2 CIH. Мисля че най добрия вариант е да е от Опел Рекорд или Сенатор 2,2Е
Отговори

GT 51 снимка GT 51 21 декември 2007 - 16:10

 miroj, на Dec 21 2007, 01:37 PM, каза:

здравейте колеги искам да си ъпгрейдна мантата от карбуратор в инжекция имам добро предложение за такава но липсва всмукател ако на някой му се намира такъв за продан да ми пише или ако има предложение за цял комплект.
Двигатела ми е 2,2 CIH. Мисля че най добрия вариант е да е от Опел Рекорд или Сенатор 2,2Е

Здрасти,пълен комплект ли ти трябва,дюзи,мюзи.....разпределител за термостата???? <_<
Отговори

miroj снимка miroj 21 декември 2007 - 18:57

преди около час си закупих всмукател със дузите,дебитомер,компютъра,регулатор за налягането на горивото.Помпа мисля да слагам друга и сега следва изследване на всички тези части и в последстие ще пиша от какво още имам нужда
всички работи са от двигател 2,0е и ми е много интересно какво ще се получи понеже моя е 2,2 е. Очаквам мнения по въпроса.
До колегата GT 51 какъв е този разпределител за термостата,даи снимка инфо нещо
Отговори

GT 51 снимка GT 51 21 декември 2007 - 19:05

Абе то е един тройник дето стои термостата в него,сега трябва да си с едноклапанен, а ти трябва двуклапанен,така е на мойта Асконка.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 29 декември 2007 - 22:21

А и резервоар маи ще ти трябва
Отговори

miroj снимка miroj 03 януари 2008 - 11:09

То за резервоара ясно колега,но са ми нужни още дебитомер със седем крака на куплунга за l-jetronic (моят е от le-jetronic и е с пет крака) двойното реле и пакетът резистори преди инжекторите. :beer:
Отговори

30e снимка 30e 03 януари 2008 - 11:53

Да не отварям нова тема имам кабеляците и компа за 2,2 Мотроникови и ги заменям за LE-джетроникови /за 5-те крака/ :clap:
Отговори

miroj снимка miroj 11 март 2008 - 11:55

здравейте колеги имам едно запитване значи поставям си инжекция на мантата и достигнах до момента до пускане на допълнителна тръба за излишното гориво и ме интересува колко mm трябва да бъде също така дали сегашна тръбичка която е оригинална за карборатор ще върши работа и дали не трябжа да сменя и нея :unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg