Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Отдушник на резервоара

s_stasko снимка s_stasko 15 октомври 2007 - 23:41

Здравейте колеги.Понеже намерих няколко поста от минали години от колеги със същият проблем без резултат реших аз да попитам.Къде е този отдушник изравняващ налягането в резервоара на ASTRA F?Ламарините на резервоара така играят че чак алармата ми се включва. :mhihi: Преди да ми дойде акълът да карам без капачка колата се замисляше в малките обороти при ускорение,сега като я махнах направо отлепя.Не ми се пробива капачката,затова ако някой знае къде е този отдушник нека сподели.
Отговори

blagom снимка blagom 16 октомври 2007 - 08:52

и аз не мога да ти дам решение на проблема...но с bat jorko сме го коментирали този проблем и доколкото знам и той не се е справил с това. според мен трябва сваляне на всички тръбички, тяхното продухване и изчистване...което няма да е достатъчно. има още 3 неща който може да са се сбъгнали. при самата капачка за зареждане има една черна кутия - в нея влиза маркуча за вентилация от резервоара и посредством друга тръбичка отива към активния въглен, а след него отива към клапана за вентилация на резервоара и от там в мотора. аз си правех експеримент с един приятел - след като духахме веднъж по системата направих байпас на клапана, но колата взе да гори повече и кара седмица без да задържа въздух. след това измъкнах едната тръбичка от тази черната кутия, но не успях да разбера коя е от резервоара и коя е тази която отива към активния въглен т.е действах на посоки и измъкнах която ми падна - резултата беше че пак задържаше въздух. сега повече от 1/2 година карам с отвита капачка и не ми се захваща с този проблем щото сам не мога да се справя. доколкото знам bat jorko и със смяна на активния въгленов филтър (канистер) не се е справил с проблема. :mhihi: лоша работа.
успех и дай някакво инфо ако се справиш с проблема
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 16 октомври 2007 - 10:51

 blagom, на Oct 16 2007, 09:52 AM, каза:

и аз не мога да ти дам решение на проблема...но с bat jorko сме го коментирали този проблем и доколкото знам и той не се е справил с това. според мен трябва сваляне на всички тръбички, тяхното продухване и изчистване...което няма да е достатъчно. има още 3 неща който може да са се сбъгнали. при самата капачка за зареждане има една черна кутия - в нея влиза маркуча за вентилация от резервоара и посредством друга тръбичка отива към активния въглен, а след него отива към клапана за вентилация на резервоара и от там в мотора. аз си правех експеримент с един приятел - след като духахме веднъж по системата направих байпас на клапана, но колата взе да гори повече и кара седмица без да задържа въздух. след това измъкнах едната тръбичка от тази черната кутия, но не успях да разбера коя е от резервоара и коя е тази която отива към активния въглен т.е действах на посоки и измъкнах която ми падна - резултата беше че пак задържаше въздух. сега повече от 1/2 година карам с отвита капачка и не ми се захваща с този проблем щото сам не мога да се справя. доколкото знам bat jorko и със смяна на активния въгленов филтър (канистер) не се е справил с проблема. :angry: лоша работа.
успех и дай някакво инфо ако се справиш с проблема


Всъщност на мене ми правеше свръх-налягане в резервоара, но това беше по време на най-големите жеги в София. Като захладня спря да го прави. Но дори даже да е било от 40 градусовите жеги, пак не е редно да се случва.
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 16 октомври 2007 - 11:01

Колеги, просто елиминирайте системата за засмукване на бензиновите пари от резервоара. И без това ако е изправна системата работи само при стартиране на двигателя(което не е голяма загуба), но ако не е има случай на смачкани резервоари. Намерете вакуумното вентилче и го затапете от двете страни , проверете все пак да не е спукана мембраната , ако е така затапва се и третия изход. Аз съм на газ и след като премахнах системката двигателя стана по пъргав в преходните режими и вакуума в резервоара изчезна.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 16 октомври 2007 - 13:44

 Tehni4oR, на Oct 16 2007, 12:01 PM, каза:

Колеги, просто елиминирайте системата за засмукване на бензиновите пари от резервоара. И без това ако е изправна системата работи само при стартиране на двигателя(което не е голяма загуба), но ако не е има случай на смачкани резервоари. Намерете вакуумното вентилче и го затапете от двете страни , проверете все пак да не е спукана мембраната , ако е така затапва се и третия изход. Аз съм на газ и след като премахнах системката двигателя стана по пъргав в преходните режими и вакуума в резервоара изчезна.


При мене е електромагнитен клапан с един вход и един изход.
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 16 октомври 2007 - 14:28

 bat_jorko, на Oct 16 2007, 01:44 PM, каза:

При мене е електромагнитен клапан с един вход и един изход.


Направи си експеримент , изключи захранването на електроклапана и покарай малко да видим какъв ще е ефекта.
Отговори

blagom снимка blagom 16 октомври 2007 - 14:54

 Tehni4oR, на Oct 16 2007, 03:28 PM, каза:

Направи си експеримент , изключи захранването на електроклапана и покарай малко да видим какъв ще е ефекта.

ефекта е светване на чек енджин лампата. според мен не е от него проблема. по горе съм писал че съм карал един резервоар километри градско в софия с директно включена в двигателя тръбичка (байпаснат клапан) и резултат - по-високи обороти, повече върви (доста субективна преценка може би) и повече гореше и в началото добре, но след известно време натам ми се наложи пак да карам с отвита капачка. според мен запушванто е по-близо до резервоара :angry:
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 16 октомври 2007 - 16:06

В такъв случай пробивайте капачката на резервоара с 1,5 - 2 мм боргия и гаааззззз :angry:
Отговори

s_stasko снимка s_stasko 16 октомври 2007 - 18:01

Явно ще се пробива.Но засега няма да бързам.

Публикувано изображение
Отговори

Милчан снимка Милчан 16 октомври 2007 - 19:53

 s_stasko, на Oct 16 2007, 07:01 PM, каза:

Явно ще се пробива.Но засега няма да бързам.

Публикувано изображение

вади от ,,4ерната " кутия тънките марку4и и надуваи с (помпа , компресор) аз така оправих преди 6-7 год. този проблем (имах кадет тогава)после никва грижа. :angry:
Отговори

s_stasko снимка s_stasko 16 октомври 2007 - 20:58

Още утре ще и "подухам".Дано има ефект! :angry: Все пак ще споделя.



Публикувано изображение
Отговори

blagom снимка blagom 17 октомври 2007 - 10:35

 s_stasko, на Oct 16 2007, 09:58 PM, каза:

Още утре ще и "подухам".Дано има ефект! :angry: Все пак ще споделя.

да знаеш че може и да си прав. с един приятел и духахме веднъж обаче не с компресор и след това колата се оправи за 2-3 дни. дано да е от нея. не знам как най лесно може да се свали и да се изчисти и дали ще има ефект ако я напръскам обилно с Carb Cleaner. :angry:
сподели кво става като и подухаш :beer:
Отговори

s_stasko снимка s_stasko 17 октомври 2007 - 21:16

Не става с духане!Надувах с помпа,три пъти правих резервоара като балон файда нямаше,освен че поне си оправих вдлъбнатините. :angry: Няма да е от там,маркучетата са си отпушени.
Но все пак си реших проблема...пробих две малки дупчици в средата на металната част на капачката.Пластмасовата част си остана непокътната.Порадвах се малко като я отвивах и завивах понеже нямаше и помен от гадния вакуум,а колата си "хвърчи".

blagom мое категорично мнение е че този проблем не го поражда "черната"кутия.Мисля че действието и е да кондензира парите преминаващи през нея,а те си минаваха без проблем.

Публикувано изображение
Отговори

Minkov снимка Minkov 30 април 2008 - 11:19

Слчуайно прочетох написаното и реши да подновя темата за идните поколения, защото ми става ясно, че на никой от пишещите не му е много ясно. Включително и на мен :unsure:
Тъй като преди 2-3 години аз имах проблема с прекалено голям вакуум в резервоара още при купуването на "Астра"F, минах и през доста майстори. Само един намерих, който да знае. Та общо взето ремонта беше скъп аз реших да изолирам тази система.

Сега вакуум в резервоара няма, но искам да Ви обърна внимание на едно: не пробивайте капачката на резевоара. Не пожелавам на никой да се му случи, но при обръщане на колата, от там може да се излее гориво и .....
Връзката на резервоара с атмосферен въздух трябва да се направи възможно най-далеч от резервоара. Така направих и аз. Единият от маркучите влиза в ел. клапан до всмукателния колектор. Този клапан би трябвало периодически да се вклюва и изклюва от някаква система в контролера. При мен обаче таче вакуум на воля и дъното на резервоара се залепваше за тавана му. Откачих този маркуч и му сложих месингов чеп с тясна дупчица - целта е при катастрофа от там да не се излива голямо количество гориво, но да минава въздух за изравняване на налягането в резервоара при топло/студено. А входа на клапана затапих, защото от там смуче много въздух и пречи на малките обороти на двигателя.

Тази манипулация е по трудна от пробиване на капачката на резервоара, но според носи по-голяма безопасност.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg