Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ascona

Сложих по-силни крушки на Асконата !

Жоро снимка Жоро 18 януари 2006 - 11:42

tarambuka3500, на Jan 18 2006, 11:39 AM, каза:

запомнете:
На Пътя НЕ СТЕ само вие!
айде лека и доходна :)
<{POST_SNAPBACK}>

:fire: :fire: :fire: :fire: :thu: :thu: :thu: :thu: :clap: :clap:
Отговори

kabby снимка kabby 18 януари 2006 - 12:18

Аз поразпитах за по-мощни светлини при приятел, който само с ток по колите се занимава.

Отговора:
С малко доправяне - няма проблем.
Проблема не е в рефлектора а в ключа за фаровете - може леко да залепне /но това и други колеги го казаха/

Човека кара една Вектра и Кадет - и двете коли са с пипнати светлини.

Ако искам да сложа и аз на Вектрата нещо такова - удоволствието ще ми излезе около 50 кинта, като в това влизат и парите за читави крушки /15+ лв парчето/

Колкото до това, че не сме сами на пътя

Напълно вярно е, но само ние си го знаем.
Всеки ден пътувам поне по 35 км извънградско - няма да повярвате колко идиоти на линеен километър има по Е-79, които в съчетание с умората от цял ден пред комп-а не ми идват добре. /Винаги се намира някой, да ми се лепне на задния капак на дълги, да кара с/у мен пак на дълги или да пести ток. изключвайки фаровете си привечер/

Все пак - задължително е след промяна по фаровете да си ги оправите и от към насоченост.

Това, че около нас има идиоти не значи, че и ние трябва да сме такива.
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 18 януари 2006 - 12:23

Какво значи читави крушки? Аз карам с Hella H4 за 6 лева 100 ватови
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 18 януари 2006 - 13:07

CynepMEH, на Jan 18 2006, 12:23 PM, каза:

Какво значи читави крушки? Аз карам с Hella H4 за 6 лева 100 ватови
<{POST_SNAPBACK}>

За мен една крушка "важи", ако:
- не се налага да я сменям през 6 месеца, понеже основната и характеристика е да изгаря бързо
- като си пусна светлините, не се налага да карам пътниците в колата да ми светят с фенерчета, понеже не ми осигурява достатъчна осветеност на пътя пред мен, за да имам необходимия комфорт да шофирам, без да съм с единия крак на спирачката постоянно
- да не се пръска след продължителна работа при минусови температури, например като шофирам София- Плевен с пуснати два часа светлини, а навън е -2 градуса. Не заради друго, ами после много псувам, докато свалям целия фар, за да изтърся всичките стъкалца, после наново го монтирам, реглаж на светлините наново и такива ми ти веселби.
- не ми топи ключа за фаровете, рефлекторите и не ми нагража прекомерно стъклата на фаровете(пукат се :fire: )
Отговори

kabby снимка kabby 18 януари 2006 - 13:53

CynepMEH, на Jan 18 2006, 12:23 PM, каза:

Какво значи читави крушки? Аз карам с Hella H4 за 6 лева 100 ватови
<{POST_SNAPBACK}>


Кажи от къде да взема и аз такива ?
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 18 януари 2006 - 13:59

kabby, на Jan 18 2006, 01:53 PM, каза:

CynepMEH, на Jan 18 2006, 12:23 PM, каза:

Какво значи читави крушки? Аз карам с Hella H4 за 6 лева 100 ватови
<{POST_SNAPBACK}>


Кажи от къде да взема и аз такива ?
<{POST_SNAPBACK}>

От София на Симеон има един магазин на една рускиня - продават всякакви крушки, тасове, аксесоари и т.н. Не знам адресът точно как е...
Отговори

kabby снимка kabby 18 януари 2006 - 14:01

Шъ го изкопЪм.

Мерси :)
Отговори

StK снимка StK 18 януари 2006 - 21:08

Малко извън темата да питам, на моята Астра 93 година, ги няма вътре чашките във фаровете. Така я взех. Карам я с нормални 55/60 вата крушки. Бил съм на реглаж и нищо не са ми казвали, че има проблем. Гледам, че на повечето нови автомобили вече не се слагат от тези чашки. Каква им е идеята?
Не ми се случва като карам на къси някой да ми присвятква.
Отговори

bugatti снимка bugatti 18 януари 2006 - 22:47

Ми доколкото знам ще ти се намали дължината на лъча защото чашката има фунцията да "връща" лъча и той да се отрзява от самия рефлектор а колкото е по дълбок той толкова по надалече ще светят а също така и за да я "разпръсне" поне така съм разбрал от това което съм чел иначе може и да бъркам :fire:
Отговори

Жоро снимка Жоро 19 януари 2006 - 10:42

StK, на Jan 18 2006, 10:08 PM, каза:

Малко извън темата да питам, на моята Астра 93 година, ги няма вътре чашките във фаровете. Така я взех. Карам я с нормални 55/60 вата крушки. Бил съм на реглаж и нищо не са ми казвали, че има проблем. Гледам, че на повечето нови автомобили вече не се слагат от тези чашки. Каква им е идеята?
Не ми се случва като карам на къси някой да ми присвятква.
<{POST_SNAPBACK}>

Аз на оригиналните фарове ги нямам а на новия го имам и не виждам разлика в светенето
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 19 януари 2006 - 11:23

LET's fly, на Jan 17 2006, 09:26 PM, каза:

sve_savov, на Jan 17 2006, 03:48 PM, каза:

LET's fly, на Jan 17 2006, 02:02 PM, каза:


иначе крушката за мен е една - HELLA  :fire:  Blue Light е модела, ама всъщност светят доста бяло и има огромна разлика
<{POST_SNAPBACK}>


LET's fly, можеш ли да ми кажеш нещо, като цени на HELLA - та !!! ;)
И все пак да предположим, че цената си отговаря и на марката !!! ;)
<{POST_SNAPBACK}>



мида, сичките ми возила са с тях :fire:

Н4 - 12лв парчето

Н7 - 25лв парчето

Н4ките ги имам от 3 години , карани са на 3 коли .... общо около 80 000км
<{POST_SNAPBACK}>

Добре, ти си писал 3 години... но не е ли пълноценният живот на 1 крушка макс 2 години? :fire:
Отговори

bugatti снимка bugatti 19 януари 2006 - 13:26

Ми това е теоритично погледнато ......абе трябва да има разлика иначе нямаше да ги слагат по заводите :fire:
Отговори

jav снимка jav 19 януари 2006 - 14:49

Абре хора живота на крушката се мери в часове работа
а не в години.ако си карам колата 5 годин само през деня трябва ли да изгори на 2 та година
Отговори

bugatti снимка bugatti 19 януари 2006 - 19:22

Това за часовете в БГ не важи :fire:
Отговори

astra1 снимка astra1 24 януари 2006 - 23:45

hi ,ми ако мога да дам и мойто скромно мнение , аз карам астрата с филипс+50% , и за мен са най доброто решение , пробвал съм със почти всички марки , много от тях са менте най вече 100w или не светят за 100 или копират марка , и или горят веднага или правят такава осветеност на пътя , че самолетите ти намигат че ги заслепяваш , а ти нищо не виждаш , тези филипс са малко скъпички но си заслужава според мен а ето и малко по подробно http://krushki.hit.bg/index.htm
Отговори

BURNOUT снимка BURNOUT 27 януари 2006 - 20:19

Някой знае ли,дали има препарат с който могат да се освежават рефлекторите... все си мисля,че матира ли рефлектора вече с нищо не може да се съживи,ама от друга страна,знае ли човек :beer:
Също така,с какво се почиустват рефлекторите,когато са само замърсени?Чувал съм,че става с технически спирт,но не знам доклко е вярно...
Отговори

Гостkillerche_* 28 януари 2006 - 10:13

BURNOUT, на Jan 27 2006, 08:19 PM, каза:

Някой знае ли,дали има препарат с който могат да се освежават рефлекторите... все си мисля,че матира ли рефлектора вече с нищо не може  да се съживи,ама от друга страна,знае ли човек :smile3560:
Също така,с какво се почиустват рефлекторите,когато са само замърсени?Чувал съм,че става с технически спирт,но не знам доклко е вярно...
<{POST_SNAPBACK}>




за такъв спрей незнам, но ако искаш да си изчистиш рефлекорите вземи парче вълнен плат(може и терлик от баба ти) и като свалиш стъклото започваш да лъскаш рефлектора със СУХИЯ вълнен плат :beer: не натискай много защото може да надереш рефлектора :icon_eek2:
Отговори

m_design снимка m_design 28 януари 2006 - 10:49

да се оплача и аз :icon_eek2: крушките са ми 55/60 - така докараха колата от германия ... вечер като пусна фаровете и ... нищо не виждам :2angry1: вектрата е 92 г. рефлекторите са като нови ... ходих на очен лекар - и аз виждам добре , майче трябва да слагам 100 W или по-вече ??? :beer:
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 30 януари 2006 - 09:31

m_design, на Jan 28 2006, 08:49 AM, каза:

да се оплача и аз  :beer: крушките са ми 55/60 - така докараха колата от германия ... вечер като пусна фаровете и ... нищо не виждам :2angry1: вектрата е 92 г. рефлекторите са като нови ... ходих на очен лекар - и аз виждам добре , майче трябва да слагам 100 W или по-вече ??? :icon_eek2:
 


Има един уред, нарича се мултицет :smile3560: . Пускаш фаровете и мериш какво напрежение стига до тях. Може да поизвадиш малко крушката от куплунга (1мм, колкото да допреш сондите на мултицета). Но мериш като допираш пластинката на крушката. Ако стига 11 или повече Волта, значи е дошло време за смяна на крушките.
Отговори

Гостboxer_* 30 януари 2006 - 17:42

За да не отварям нова темаше ще пиша в тази.

Някой пробвал ли е BOSCH Xenon Blue?
Аз си взех наскоро такива.35лв двете.
Н4 55W със сини балони са светят бяло с мнооого лек синкав отенък.Много съм доволен.
Наредих се с брат ми -той има Филипс +30%.Моите светеха по-добре!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg