Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Удар в хидравликата при пълен десен Astra F

Astrich снимка Astrich 25 януари 2019 - 13:33

Здравейте колеги. От месец съм горд събственик на втората ми астра, 97-ма година всички екстри. Имам проблем обаче - като въртя пълен десен малко преди крайната точка се чува глух удар и се усеща леко във волана, след което колата почва да дърпа на дясно. (пускаш волана и веднага рязко хуква на дясно един път щях да обера мантинелата...) Оправя се като завъртя пълен ляв при който пак се чува удар и спира да дърпа на дясно. При пълен ляв волана е по тежък и като се чуе удара се оправя. Също така при видимо напълно прав волан колата върви на ляво, за да върви в права посока волана седи съвсем леко на дясно. Когато колата е паркирана с напълно изправени гуми се вижда как дясната стои съвсем леко на дясно. Маслото на хидравликата е на ниво и е бистро. Ако има значение X14XE двигател и съм с по големи джанти и по широки гуми от заводските.

Имам този проблем и на камиона който карам но не дърпа на дясно.
Мнението беше редактирано от Astrich: 25 януари 2019 - 14:14
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 25 януари 2019 - 14:23

Колега ти почти си си отговорил на въпроса. Оправи си сходимоста на колелата и после виж какво ще прави. А и един въпрос така ли я купи?
Отговори

Astrich снимка Astrich 25 януари 2019 - 14:31

 JorkataG, на 25 януари 2019 - 14:23, каза:

Колега ти почти си си отговорил на въпроса. Оправи си сходимоста на колелата и после виж какво ще прави. А и един въпрос така ли я купи?

Да това и беше проблема. Трябва да я карам на стенд така ли. Има пълна сервизна история и освен смяна на амортисьори нищо друго не е правено по окачването.
Мнението беше редактирано от Astrich: 25 януари 2019 - 14:35
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 януари 2019 - 15:01

Ако са сменяни амортисьорите е много вероятно макферсона да не е сглобен и монтиран правилно, или да е нещо около лагеритеи тампоните на макферсоните.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg