Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Премахване на филтъра за твърди частици?

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 декември 2018 - 16:56

Имаше някой дето си го е сменял. Автърмаркетите били за около 50/60 000 км, а оригиналните не си струва да ги сменяш. Мисля че няма нищо особено, само трябва да го дадеш с оп-кома мисля че е сменен да го отчита като нов.
Отговори

ПламенЕр снимка ПламенЕр 19 януари 2019 - 14:48

 Ne6to Smisleno, на 23 декември 2018 - 16:56, каза:

Имаше някой дето си го е сменял. Автърмаркетите били за около 50/60 000 км, а оригиналните не си струва да ги сменяш. Мисля че няма нищо особено, само трябва да го дадеш с оп-кома мисля че е сменен да го отчита като нов.

Благодаря ти! Оказа се датчик за диференциално налягане. Смених го, като разбира се смених маслото и филтрите(имаше нафта в маслото). Засега всичко е наред. Впрочем филтъра беще на 30процента само запушен.
Мнението беше редактирано от ПламенЕр: 19 януари 2019 - 14:53
Отговори

stockbroker снимка stockbroker 18 юли 2019 - 08:36

Здравейте! Искам да споделя впечатления след премахване на моя ДПФ. След като се запуши тотално и ме остави на пътя реших да го премахна. Сега колата върви доста по-добре, разходът може би е същия и като единствен недостатък отчитам, че като настъпя педала до долу припушва черно за кратко.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 юли 2019 - 08:47

Нормално да пропушва леко. Колата ще се държи по добре. Щом си го допуснал да се запуши и си го елиминирал сега само ръчка.
Отговори

Петър П снимка Петър П 08 септември 2019 - 17:40

Эдравейте!Изчетох темата и не намерих мнения и впечатления за машинно почистване на ДПФ.Дилемата е да почистя или да премахна филтъра.




..
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 септември 2019 - 17:44

Колега от форума го прави. Резултата беше скоропостижно запушен отново. С други думи- пари на вятъра. Най- доброто почистване е било и винаги ще бъде каране извънградско всяка седмица. И съотношение извънградско/градско поне 60/40, а по- добре 80/20.

Но принципно преди да предприемаш каквото и да било е хубаво да разнищиш докрай нещата, а именно:
-запушен ли е наистина?
-коректни ли са показанията на диференциалния манометър?
-защо се запушва?
-дюзите ок ли са?
-въздуха ок ли е, респ. турбо пътища, колектор, вихрови?
И след това се действа на база на отговорите на тия въпроси.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 септември 2019 - 17:48
Отговори

Петър П снимка Петър П 08 септември 2019 - 17:54

Значи да се разделям с ДПФ-а.Основно колата се кара в града по около 5-6 км на ден и през уйкенда около 40-50.Светва чека и изписва *Неуспешна регенерация на ДПФ*. Принудително на два пъти не завърши регенерацията.Иначе преди 5-6000 км я карах в официален сервиз и казаха , че с дюзите всичко е наред.
Мнението беше редактирано от Петър П: 08 септември 2019 - 18:12
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 септември 2019 - 17:56

За мен нямаш никакъв избор. Аз също се разделих поради тази причина- градското. Постоянно се задръстваше и извънградското не и стигаше и драмата беше налице.
Отговори

Петър П снимка Петър П 17 септември 2019 - 14:11

Операцията е извършена успешно.На късото разстояние което изминах ми се струва,че колата е по-отзивчива в ниските обороти.За разхода на гориво и при по-дълги преходи тепърва ще трупам впечатления.
Отговори

vankomen снимка vankomen 30 октомври 2019 - 13:50

здравеите колеги на скоро си купих vektra c 1.9 110kw 2005g
но стана следният проблем за
почна да пуши закарах на диягностика ими казаха
че е от филтара DPF че могат даго програмират
софтоерно и щесе оправи
но и натаблото се появи кола с гаичен ключ в жълто
Отговори

stockbroker снимка stockbroker 10 ноември 2019 - 19:37

Каква грешка изкарва? Най-вероятно е пушила, защото е правила регенерация на дпф-а, която се познава по завишен моментен разход и пушене и след приключване на регенерацията се нормализира. Ако не ти прави проблеми да се запушва филтърът и колата да не върви, по-добре карай така. Софтуерно и физическо премахване на филтъра или нов, ако се запуши тотално и не се изчиства с регенерация.
Мнението беше редактирано от stockbroker: 10 ноември 2019 - 19:40
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 14 ноември 2019 - 12:32

При каране на къси разстояния или тъй нареченото градско се случва това. Другата причина е от скапаната нафта на родния пазар. Авторегенерацията ще свърши работа, НО хубаво е от време на време да се кара и на обороти. Това ще рече да се кара на 3,5-4к/об в м. и това поне 10-15 минути или 20-30км.
Отговори

DDD123 снимка DDD123 12 януари 2021 - 21:11

Здравейте, някой с опит, ако може да помогне, правя регенерации на 50-60 км през последните 500-600 км, няма грешки, следя си регенерациите и не съм гипрекъсвал. Започват дори, когато съм на резерва гориво и студ. кола. Преди това правех на около 150-200 км градско. Дори 40 км след слизане от магистрално шофиране(300 км.) влязох отново в регенерация. Диф. налягане е: на празен ход около 0, при обороти 2-2.5к трудно качва над 3-4 kPa, темп. преди и след дпф са с 1-2 градуса разлика, темп при регенерация е била около 630гр. Карам доста градско, но и преди е било така, а дпф-а не показва стойности на запушен..., днес го ресетнахме в еку на колата, astra 1.7 j 130 к.с., и ще видим как ще се държи.
Дпф пуска регенерация според алгоритъм или според отчетеното от датчиците, намирам различни мнения?
Мнението беше редактирано от DDD123: 12 януари 2021 - 21:16
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 януари 2021 - 21:26

През зимата колата ти работи студена=повече сажди=чести регенерации. Виж как е термостата.
Може да погледнеш и как са маркучите на диференциалния манометър- често проблемът е в тях.
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 12 януари 2021 - 21:52

И при мен зимата ми прави по-честа регенерация, но моят термостат е Мяу!
Иначе нормално на 500/550к мили, сега на 350/400к мили!
Отговори

benzy снимка benzy 13 януари 2021 - 02:48

Опа... тази тема изниква супер навреме.
Момчета, аз като съм хукнал сега за дизел дали няма да си вкарам голям таралеж в гащите с ДПФа

За момента основния ми дневен пробег е 4х25 или по-точно 2х50 сутрин и следобед отиване и връщане, скорост 50-70 км/ч на места и до 90. Криво ляво час каране - не би трябвало да има проблем с него.

Обаче това след 7-8 месеца ще се промени, принципно работя от вкъщи и основното ще бъде 2 км до центъра за пазаруване и административни задачи и 2 обратно - бръм за 5 минути. 30-40 км на седмица може би,+ едни 10тина километра в посока, може би 2 пъти седмично, а може би по-малко - но са все къси, студени стартове с ниска, скорост.

Да не е като сменя режима и се върна основно към кратките стартове да бера ядове? На дълго така или иначе пътувам 1-2 пъти в месеца и ще е много тъпо на евро 6ца да тръгна да махам ДПФ... свалянки и промиванки в наше малко село също ще са зор...
Да завивам ли пак към бензин или...
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 13 януари 2021 - 08:02

При мен също регенерациите са през такива километри, не мисля че трябва да се притесняваш. Това след карането по-магистрала и пускането на регенерация след като влезеш в града е супер тъпо и досадно-случвало ми се доста пъти. Според мен следи диференциалното налягане, отделно си има и някакъв алгоритъм. В началото когато взех колата, любимото и беше да си пусне регенерацията точно когато спра пред нас, за моя радост това не се е случвало 6 месеца вече. Новият и навик е когато тръгна към работа да пусне регенерация и когато спра на паркинга мигновенно да я приключи :icon_wink2:
Ако не виждаш пушеци не смятам, че трябва да се притесняваш.
Пробвал ли си да загасиш колата докато прави скрита регенерация? Аз да и на следващото запалване не я стартира и минах бая километри до следващата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 януари 2021 - 09:32

Пичове, аз моя ДПФ на астрата дето имах го махнах като почна да ме нервира на 400 км да прави регенерации в пълно здраве. Това с 50- 60 км няма как да е нормално.

Вижте две неща за начало - първо дали термостатите са ви здрави, защото "проблемите с ДПФ-а ми зачестиха зимата" говори за това и второ дали както е казал Тишо маркучите на диф. манометри не изпускат. Вижте и дали нямате проблеми за дроселова клапа в грешките на колата.

Ако правите регенерация на 50 км не ви ли набива много нафта в маслото?

А за регенерация след магистрално каране, също не звучи логично. Колата дето сега карам след магистрално каране вади заводски показатели на проходимостта на генерацията след магистрално. Просто изпепелява всичко.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 13 януари 2021 - 09:36
Отговори

DDD123 снимка DDD123 13 януари 2021 - 10:04

Никога не съм прекъсвал скритата регенерация, нали така набива дизел в маслото уж. Тези данни, които съм написал горе са при изминати 30км след регенерация, тоест аз след 30 км трябва да вляза пак, а по датчиците съм напълно отпушен, ще видим как ще се държи филтъра, като сега му зададохме, че е нов. Имам силно подозрение, че регенрацията е алгоритъм и пускането й няма нищо общо с датчиците за налягане в моя случай. Не ми пълни дизел в маслото, колата пуши по време на регенерация 3-4 мин. бяло, явно изгаря нещо. В компютъра от предишния собственик за последните 70000 км, регенрациите бяха средно на над 600км, като аз развалям статистиката с последната година доста градско...

Ще проверя термостат и двата маркуча към датчиците. За термостата имам подозрение, че отваря на 80тина градуса отдавна, но до там загрявам доста бързо, маркучите бяха проверявани миналата година, но пак ще ги видим.
Мнението беше редактирано от DDD123: 13 януари 2021 - 10:18
Отговори

DDD123 снимка DDD123 01 февруари 2021 - 16:50

След задаване на колата, че ДПФ е нов регенерациите са на 150 км. без никакви промени в стил на каране и т.н. Явно в алгоритъма на регенерациите е заложена възрастта/живота на ДПФ-а, иначе няма обяснение за случващото се. ДПФ-а си е с перфектни показатели по датчици и преди и сега.
Мнението беше редактирано от DDD123: 01 февруари 2021 - 16:51
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg