Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Опит за "спорт" бутон

Тази тема е заключена

dimitarmark снимка dimitarmark 07 февруари 2015 - 12:13

Да не се чете, темата е безмислена! Поздрави!
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 08 февруари 2015 - 15:55
Отговори

Hybrid снимка Hybrid 07 февруари 2015 - 13:14

 dimitarmark, на 07 февруари 2015 - 12:13, каза:

Здравейте колеги, от известно време експериментирам със два дебитомера, единия е почти перфектен, а другия е откровено казано развален. Колата е тунингована и софтуерно и хардуерно, грубо е около 100 кончета, и основния ми проблем е хлъзгавото време. Малко да е влажен или заледен пътя пада голямо въртене на гуми. Та да се върна на дебитомерите, и двата не отчитат грешка, но разлразликата е огромна. С нормалния е ясно, но с разваления колата се държи все едно не е тунингована. И идеята ми е да добавя някакво съпротивление на работещия дебитомер за да дава данни като разваления и със едно копче да мога да го изолирам когато ми трябва мощност.
Някой със способности във еликтрониката може лесно да реши проблема, а за мен ще бъде общо взето проба-грешка. Така че ако някой може да помогне да заповяда. Аз така или иначе ще го направя и ще кача снимки кое как става. Поздрави!



Купи си хубави (нови) зимни гуми и не се занимавай с тъпотии. Най-важният момент на заледен път е спирането ти, затова помисли върху първото ми изречение, а не че връткаш гуми с тия 100 коня.
btw Научи се да чувстваш автомобила си и си купи гуми - ЗИМНИ!!!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 февруари 2015 - 13:18

:)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 08 февруари 2015 - 15:52
Отговори

Коцето снимка Коцето 07 февруари 2015 - 15:03

Според мен е по-добре да се обърнеш към този който ти я е тунинговал софтуерно за да ти каже дали ще се получи чрез дебитомера. Иначе може да стане както си го замислил но няма да е линейно "спъването", т.е. не във всички диапазони от обороти ще имаш желания ефект, примерно във ниските да е "спъната" а във средните да "дръпва" или обратно. Може да се получи с цяла схема (нещо като емулатор) която да променя параметрите на дебитомера в целия диапазон но това вече иска задълбочена работа с измерване и познаване характеристиките му.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 февруари 2015 - 15:55

Благодаря!
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 08 февруари 2015 - 15:53
Отговори

_shady снимка _shady 07 февруари 2015 - 19:03

Митак, та ти караш няма и 100 коня котор. Какви мощ ности и спъвания те гонят.... След 23 години стаж, ако не можеш да се оправисх с тази малка мощ ност, мисля, диалога е излишен....
На кратко идеята ти е безсмислена и приложима само за теб.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 февруари 2015 - 20:09

:)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 08 февруари 2015 - 15:53
Отговори

Hevy снимка Hevy 07 февруари 2015 - 20:18

Няма значение защо трябва това копче, всичко е субективно. Идеята да се регулира мощноста чрез дебитомера е стара колкото самия него. Доколкото знам манипулира се термометъра за входящия въздух. Като му се добави съпротивление показва че влиза по хладен въздух, и съответно компа изчислява че е по голямо количество, пуска повече бенз и получаваме богата смес. Само че в случая съпротивлението трябва да се намали за да се обедни сместа. Ако ти се експериментира пусни една дебела жица от дебитомера чак до компа, и виж какво ще стане. И после вече мисли дали си струва да го правиш това, може би трябва да има реле което да превключва двете вериги - с голямо и с малко съпротивление...Май до 10% компа не хваща манипулацията чрез другите датчици.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 февруари 2015 - 23:09

Поздрави.
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 08 февруари 2015 - 15:54
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 08 февруари 2015 - 01:41

А целта на цялата тъпотия каква е ? Спряла 69 кончета бегачка ?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 08 февруари 2015 - 11:59

Е това вече е края! Моля модератор да изтрие темата. Чао Опел клуб.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 февруари 2015 - 12:05

 dimitarmark, на 08 февруари 2015 - 11:59, каза:

Е това вече е края! Моля модератор да изтрие темата. Чао Опел клуб.


-Точно пък на тоя ли намери да се нервиш !? :confused: Не си ли го разбрал що за стока е през годините във форума, и какви коментари може да се очакват от него ? Игнорирал съм го отдавна, и в повечето случаи прескачам написаното.

Но наистина са рядкост такива като него. Просто не си струва заради дребни червейчета да напускаш джунглата на ОПЕЛ-клуба. :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 февруари 2015 - 13:53

Тва последното изказване си плаче за наказание! А темата е повече от безсмислена...............
Отговори

kalin09 снимка kalin09 08 февруари 2015 - 16:08

Дадох по една награда по лично усмотрение,ако някой не е доволен да се обърне с ЛС към началството.
Смятам темата за изчерпана и моля колегата да премисли за решението си.
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg